DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ah i nije neki izveštaj. Sve 5 ostvarit će otpremninama nekih 30 milja uštede godišnje +smanjnje plaće ajde moglo bi se tu ušparat nekih 40 000 000 kuna godišnje svaka čast na potezu.
Na rubu likvidnosti su kratkoročna potraživanja niža od kratk obveza. Iz novčanog tijeka se vidi da podižu kredit da bi zatvorili stari, reprogramiravaju šta li već, nadalje izdaju komercijalne zapise da bi isplatili stare i to po dosta velikoj kamati cca 9%.
Imaju obveza prema bankama i vrijedonosnim papirima cca 1 000 000 000 kn nešto manje što ih košta godišnje nekih 50- 60 000 000 milja kuna i zapravo to pojede svu dobit. Prihodi i dalje padaju. Po meni će se uskoro morati dokapitalizirat ili prebit obveze u kapital jer neće ovdje biti meda ni mlijeka ne uspiju li smanjit dugovanja.

Kratkoročne obveze prema bankama smanjene cca. 75 mil. kn
Obveze po vrijed. papirima smanjene cca. 117 mil. kn
kratkoročne obveze prema dobavljačima smanjene cca. 101 mil. kn
___________________
ukupno smanjenje kratkoročnih obveza cca. 293 mil. kn ( manji trošak kamata )

dugoročne obveze prema bankama povećane za cca. 244 mil. kn
dugoročne obveze prema kupcima povećane za cca. 70 mil. kn
____________
ukupno povećanje dugoročnih obveza cca. 314 mil. kn

potraživanja od kupaca povećano cca. 49 mil. kn

Kratkoročna imovina 1,5 mlrd. kn
Kratkoročne obaveze 1,137 mlrd. kn

Iz svega ovog je vidljivo da su jedan dio kratkoročnih obveza zamijenili za dugoročne. Smanjenje troškova osoblja će dugoročno generirati velike uštede do 80 – 90 mil. kn što je sasvim dovoljno za pokriće troška kamata i što daje prostora za ostvarivanje dobiti, naročito uz najavljeno povećanje prihoda uslijed ugovaranja novih poslova.



biti će zanimljivo vidjeti strukturu dioničara, netko se dobrano krca…

kako ste Vi zaključili da se netko krca?!?
[thumbsup]
[/quote]

…tako velike količine ne kupujemo sigurno ja i ti nego neki fond s lovom… [thumbsup]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

netko veći je danas kupovao, to se vidjelo
možda se AZ opametio i zaključio da mu je ovo 100 kn jeftinije nego nedavno u dokapu po 245 kn? ili kupuje onaj drugi OMF koji je utukao preko 30 milijuna kuna u DLKV na 275 kn prije godinu dana?

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen




biti će zanimljivo vidjeti strukturu dioničara, netko se dobrano krca…

kako ste Vi zaključili da se netko krca?!?
[thumbsup]
[/quote]

…tako velike količine ne kupujemo sigurno ja i ti nego neki fond s lovom… [thumbsup]
[/quote]
a tko prodaje tako velike količine?!?
[lol]

DALEKOVOD D.D./REDOVNA DLKV-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 228.876 7,98 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 200.248 6,98 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
3. TELEGRA D.O.O. 164.753 5,75 Osnovni račun SVETA NEDJELJA, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 129.687 4,52 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. DRUGI PARK D.O.O. 115.391 4,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PRVI PARK D.O.O. 90.259 3,15 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 51.706 1,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 44.740 1,56 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 44.071 1,54 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. DALEKOVOD D.D. (1/1) 43.934 1,53 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 38,84

zanimljiva situacija, ako je istekao rok za objavu javne ponude za preuzimanje, onda su gazde izgubile upravljačka prava…a to znači da mirovinci de facto imaju odriješene ruke da mogu raditi što žele i odlučivati kako žele u DLKV. sad bi ovdje doista moglo postati zanimljivo [proud]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti





biti će zanimljivo vidjeti strukturu dioničara, netko se dobrano krca…

kako ste Vi zaključili da se netko krca?!?
[thumbsup]
[/quote]

…tako velike količine ne kupujemo sigurno ja i ti nego neki fond s lovom… [thumbsup]
[/quote]
a tko prodaje tako velike količine?!?
[lol]
[/quote]

pa to ćemo tek saznati… 😀 ja znam da nisam, niti imam toliko… [lol]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

Bankari baš i nisu sretni da mjenjaju svoja potraživanja za dionice firme, tako da je upitno tko bi se mjenjao dug za kapital. E sad MCAP je oko 400 000 000 kn zadnjom dokapitalizacijom su prikupili oko 140 000 000 kn a danas to iznosi trećinu cijele firme. Postavlja se pitanje po kakvoj cijeni bi investitori htjeli dokapitalizirtat firmu, mogla bi se dignut i hajka na MF-ove pa gdje vi to ulažete naše novce (dokap je iša po 245 sad je cijena ravnih 100 kn niža)
Prvi krug je bio neuspješan prodali su relativno malo dionica, a tada dolaze mirovinci i spašavaju stvar. Pitam se pitam kako će javnost gledat na eventualni novi dokap MF-ova DLKV-a čisto sumnjam da će biti oduševljena.
Ne znam ne mogu procjeniti koliko bi im trebalo svježe love ovako odoka trebalo bi im 400 000 000 kn
fiju ne nalazi se to na ulici tek tako ( okej ne mora sve ić odjednom može se provoditi iz više puta )
Ovakva nekava dokapitalizacija bi donjela novih 2 800 000 dionica na tržite samim tim i postojeće dionice bi izgubile na cijeni. Ajmo reć da nakon svih ovih pretumbacija DLKV zaradi 50 000 000 kn a cijena dionice ostane ista PE bi bio 15.

Sve u svemu meni ovo ne izgleda nešto previše bajno. Ima tu mnogo faktora koji utječu prihodi, kamate, omjer duga i glavnice, kako će se firma u budućnosti financirat, koeficijent likvidnosti, dobit, cijena dionice ali sve skupa mi se ne sviđa.


Bankari baš i nisu sretni da mjenjaju svoja potraživanja za dionice firme, tako da je upitno tko bi se mjenjao dug za kapital. E sad MCAP je oko 400 000 000 kn zadnjom dokapitalizacijom su prikupili oko 140 000 000 kn a danas to iznosi trećinu cijele firme. Postavlja se pitanje po kakvoj cijeni bi investitori htjeli dokapitalizirtat firmu, mogla bi se dignut i hajka na MF-ove pa gdje vi to ulažete naše novce (dokap je iša po 245 sad je cijena ravnih 100 kn niža)
Prvi krug je bio neuspješan prodali su relativno malo dionica, a tada dolaze mirovinci i spašavaju stvar. Pitam se pitam kako će javnost gledat na eventualni novi dokap MF-ova DLKV-a čisto sumnjam da će biti oduševljena.
Ne znam ne mogu procjeniti koliko bi im trebalo svježe love ovako odoka trebalo bi im 400 000 000 kn
fiju ne nalazi se to na ulici tek tako ( okej ne mora sve ić odjednom može se provoditi iz više puta )
Ovakva nekava dokapitalizacija bi donjela novih 2 800 000 dionica na tržite samim tim i postojeće dionice bi izgubile na cijeni. Ajmo reć da nakon svih ovih pretumbacija DLKV zaradi 50 000 000 kn a cijena dionice ostane ista PE bi bio 15.

Sve u svemu meni ovo ne izgleda nešto previše bajno. Ima tu mnogo faktora koji utječu prihodi, kamate, omjer duga i glavnice, kako će se firma u budućnosti financirat, koeficijent likvidnosti, dobit, cijena dionice ali sve skupa mi se ne sviđa.

zašto bi postojeće dionice izgubile na cijeni?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Ne moraju ali ipak razrjeđiva se zarada po dionici tako da uglavnom dionice imaju običaj izgubit na cijeni. Jednostavno ako si imao 10 dionica i zaradu 10 kn imaš zaradu po dionici 1 kn nakon dokapa
zarada je ostala ista a sad postoji 20 dionica imaš zaradu od 0,5 po dionici i 10 kn keša na računu.
Trentno si uvećao pokazatelj P/E ako ti je bio 10 sad je 20.

Poanta dokapa je što će se uraditi sa svježim novcem. Efekti dokapa su vidljivi tek u budućim FI-ijevima.

Savjet Niksonu, ako ti se ne sviđa dionica Dalekovoda molim te pređi na neku drugu koja ti više paše a nama ostavi Dalekovod. Unapirijed hvala. Ionako si tu po zadatku ali nema veze ubrzo će biti poznati identiteti svih drukera ili bar njihova radna mjesta a onda će licence letjeti na sve strane. LP


Savjet Niksonu, ako ti se ne sviđa dionica Dalekovoda molim te pređi na neku drugu koja ti više paše a nama ostavi Dalekovod. Unapirijed hvala. Ionako si tu po zadatku ali nema veze ubrzo će biti poznati identiteti svih drukera ili bar njihova radna mjesta a onda će licence letjeti na sve strane. LP

Za DLKV u dobru i zlu na njoj počeo učit FA-TA a i sentimentalno me vežu dobre zarade na DLKV.
Tako da ću pisati na temi DLKV-a kad me uhvati ćef a ne kad me netko zamoli ajde ti si bar uljudan pa možda ali samo možda ne budem više pisao.

Što se mene tiče prijavi me slobodno MORH-U, DORH-u USKOK-u i POSKOKU nemaju mi šta odnjet
nisam u sindikatu, nisam broker čak nisam ni ekonomist.

E daj reci mi na kakvom sam zadatku ?? Daj po čijem nalogu radim ?? Ko mi je poslodavac ??

…pa financijska analiza jedne firme nije pjesnički uradak,pa da podliježe umjetničkim ocjenama …sviđa mi se ili ne sviđa…

…pa se onda na temelju emocija poziva Uskok,poskok,Hanfa…kako bi se nametnulo jednoumlje…

…suprostavite se kontraargumentima,a ne osjećajima kojima je pozadina samo vlastiti interes i nerealne osobne želje…

New Report

Close