DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

…ah,miami…ajde malo proučite predmet,pa se onda javite…

…za početak pročitajte za što je registriran novi ( stari )d.o.o. i što je s tim u vezi izjavila Uprava u svom izvješću…

…i to sve u svjetlu Hanfinog rješenja i fin.situacije Dalekovoda…

bakiceeeeeee, potrebno je bilo radi spajanja cinčaone i ostalih proizvodnih pogona u jednu cjelinu radi lakše kontrole troškova i profitabilnosti. LP

…a je,prihodi "rastu",pa ih je teško pratiti…fin rashodi još i više…

Vidiš, Bakice…superhik , zna bolje od mene. Nisam ni znala da već imaju dio cinčaone svoje,
ali , zdrava logika govori isto…….

Trebaš nešto za smirenje….?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




Nitko ne komentira smanjenje broja zaposlenih i što to može značit za poslovanje firme u slijedećem razdoblju, a što po odokativnoj računici može biti i 50 mil. kuna na godišnjoj razini.

Sve je to relativno. Ako su otpustili radnike doma, a obzirom da su dobili poslove u Norveškoj i drugdje u EU, onda će ih opet morati tamo angažirati. Možda im to bude jeftinije kad nisu u stalnom radnom odnosu, ali posao uvijek odrađuju radnici, a ne uprava iz ureda, tako da će taj trošak i dalje postojati, iako vjerojatno nešto jeftinije nego sada. [rolleyes]
[/quote]

samo nebuloza za nebulozom. Zbrinut je " višak " radnika a postojeći broj je optimalan za izvedebu novougovorenih poslova.
[/quote]

zašto nebuloza za nebulozom i u čemu se razlikuja naša mišljenja, samo sam tražio komentar onih koji prate ovu dionicu, ja također smatram i nadam se da je ovo optimalan broj radnika za izvođenje ugovorenih poslova i da bi to u budućnosti trebalo rezultirati većom dobiti a da je ovo zadnji kvartal u kojem je dalekovod iskazao gubitak.

Ja sam kao i većina ovdje zainteresirana strana. jednim dijelom jer imam nešto dionica dlkv a drugim dijelo posredno preko mog dragog OMF. prema tome vjerujem da će firma uspjeti restrukturirati poslovanje i početi ostvarivati dobit pogotovo što je započela sa proizvodnjom elek. enrgije – vjetar. također istina je da postoji ogroman potencijal u EU radi zamjene i proširenja postojeće mreže.

Ja bih prema stilu kupnje rekao da danas kupuje jedan poznati blogger. Valjda da se ne obruka.

biti će zanimljivo vidjeti strukturu dioničara, netko se dobrano krca…

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

Nemoguće koliko je jaka prodaja!
Al zašto na ovaku nisku cijenu netko tako žestoko želi van?

Izvješće je već uračunato u cijenu i vjerujem zadnji kvartal će biti pozitivan al zašto ovakav izlaz?????

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Ah i nije neki izveštaj. Sve 5 ostvarit će otpremninama nekih 30 milja uštede godišnje +smanjnje plaće ajde moglo bi se tu ušparat nekih 40 000 000 kuna godišnje svaka čast na potezu.
Na rubu likvidnosti su kratkoročna potraživanja niža od kratk obveza. Iz novčanog tijeka se vidi da podižu kredit da bi zatvorili stari, reprogramiravaju šta li već, nadalje izdaju komercijalne zapise da bi isplatili stare i to po dosta velikoj kamati cca 9%.
Imaju obveza prema bankama i vrijedonosnim papirima cca 1 000 000 000 kn nešto manje što ih košta godišnje nekih 50- 60 000 000 milja kuna i zapravo to pojede svu dobit. Prihodi i dalje padaju. Po meni će se uskoro morati dokapitalizirat ili prebit obveze u kapital jer neće ovdje biti meda ni mlijeka ne uspiju li smanjit dugovanja.


biti će zanimljivo vidjeti strukturu dioničara, netko se dobrano krca…

kako ste Vi zaključili da se netko krca?!?
[thumbsup]


Ah i nije neki izveštaj. Sve 5 ostvarit će otpremninama nekih 30 milja uštede godišnje +smanjnje plaće ajde moglo bi se tu ušparat nekih 40 000 000 kuna godišnje svaka čast na potezu.
Na rubu likvidnosti su kratkoročna potraživanja niža od kratk obveza. Iz novčanog tijeka se vidi da podižu kredit da bi zatvorili stari, reprogramiravaju šta li već, nadalje izdaju komercijalne zapise da bi isplatili stare i to po dosta velikoj kamati cca 9%.
Imaju obveza prema bankama i vrijedonosnim papirima cca 1 000 000 000 kn nešto manje što ih košta godišnje nekih 50- 60 000 000 milja kuna i zapravo to pojede svu dobit. Prihodi i dalje padaju. Po meni će se uskoro morati dokapitalizirat ili prebit obveze u kapital jer neće ovdje biti meda ni mlijeka ne uspiju li smanjit dugovanja.

pa to i je trenutno najveći problem.Skupština ?!?, izglasavanje potrebnih odluka?!?

New Report

Close