DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 00:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
72.498
21,685
3,30
3,44
-2,94%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ali zašto gledati samo stavku dobiti, pa nije to cijelo izviješće. Puno bitnije za gledati je kakva je dinamika strukture duga. Ja u izviješću, brka mi, vidim da se poduzeće restrukturira i da se pri tome koristi novcem od dokapitalizacije. Ja vidim da se poduzimaju pravi koraci za optimizaciju poslovanja, bolju konkurentnost i veću profitabilnost. Neka si svatko pročita izviješće pa će vidjeti što sve skupa taj minus u dobiti znači. Naposlijetku, nema zime za buduće prihode iz kojih će se stvarati dobit, ugovorenih poslova samo u inozemstvu ima napretek, a malo koje poduzeće se može time pohvaliti!

Meni se izviješće sviđa, a i mom brku također.
Najbitnije od svega, cijena dionice je i dalje ispod fer vrijednosti, a to je vjerojatno tih 240 kuna, a ovo je pravi korak naprijed u poslovanju!
[thumbsup]

A Mo will make you richer, beards are for beggers


meni je to sve sumljivo
mirovinci su znali u šta se upuštaju ,dubinski su snimili firmu
odlučili je dokapitalizirati po 245 kuna
sad se ne mogu sititi ispravite me ako grješim
prvu oko 250 mil kuna
drugu oko 150 mil kuna
ima nepuna tri mjeseca
znači da je ovo prolaznog karaktera i da bi dogodine mogla imati rekordnu dobit po mom sudu
poslovi su vanka ugovoreni preko 300mil eura a bit će toga još jer je energetika
ključan segment ulaganja
vidjeli ste da europa ulaže priko 30 biliona eura u dalekovode u narednom periodu
činjenica je da struja u deficitu
ovo ulaganje u vjetroelektrane mi se posebno dojmili kod dalekovoda


posebno mi se dojmila podebljana misao.
A što se tiće prolaznog karaktera znate li Vi štovani kolega koliko bi to bilo rekordne dobiti ako je bude
naravno?

možemo se mi tješiti, ali izvješće je očajno! dobro je netko rekao, ako prihodi ne budu veći ili bar na razini 2010. godine, ode DLKV do đavola…i bio je u pravu [embarass]

…e nemojte zaboraviti da ništa još nije kapnulo od ovih poslova koji su ugovoreni, tj norveška, slovenija i hep, a još kad vjetroelektrane počnu vrtjeti… restruktuiranje je provedeno… biti će u dlkv para samo strpljenja… [thumbsup]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

nakon uvida u pisani dio izvješća koji je šlampavo i neuvjerljivo napisan, reda radi, i bilance moram koregirati ciljanu cijenu dionice sa 120,00 kn na 90,00 kn. natukli su lijep gubitak, a bit će i veći, kao što su i sami najavili. sutra očekujem snažnu korekciju.

Mene je izvješće pozitivno iznenadilo, a još će pozitivnije biti na kraju godine kada očekujem pozitivan kvartal. Troškovi osoblja su smanjeni skoro duplo u odnosu na prošlu godinu, tj. skoro 24 mil. u odnosu na protekli kvartal, a tu je i pozitivna EBITDA. Novi ugovori koji su sklopljeni ove godine započeti će sa realizacijom što će također utjecati na povećanje proizvodnje i prihoda.

…ovaj dio Izviješća nitko nije našao za potrebu komentirati…

"Osnovni cilj izdvajanja djelatnosti proizvodnje u postojeći pravni subjekt (preimenovana DLKV Cinčaonica d.o.o. u DLKV Proizvodnja d.o.o.), te prekid poslovne djelatnosti unutar matice, utvrđen je u uslijed potrebe za osiguranjem praćenja poslovanja proizvodnje, utvrđivanja profitabilnosti pojedinih programa unutar proizvodnje, identifikaciju neprofitabilnih proizvodnih linija u cilju njihove optimalizacije, osiguranje poslovanja pravnog subjekta samostalno i po tržišnim principima…"

U nerevidiranom konsolidiranim izvještaju,stoji kako je u samo trećem tromjesečju ova grupacija imala 71,8 milijuna kuna gubitka.
Također, Dalekovod opterećuje i proces restrukturiranja koji je iznosio 71,1 milijun kuna. Grupa je protekla dva mjeseca ugovorila dodatnih 123 milijuna eura međunarodnih poslova.

Ide to nabolje samo polako

zaboravio
uz povećanje EBITDA za 154%

Ajde drukeri ne lupetajte, rezultati DLKV za prvih 9 mjeseci su očajni:

– u prvih je devet mjeseci ove godine zabilježila čak 110 milijuna kuna gubitka.
– samo trećem tromjesečju ostvarili su 71,8 milijuna kuna gubitka
– ukupni prihodi iznosili su 879,4 milja kuna što je oko -30% nego u istom razdoblju lani.

Sama uprava priznaje: "Negativni rezultat posljedica je nastavka negativnih makroekonomskih trendova na domaćem tržištu, koji se prvenstveno očituju u padu investicija u infrastrukturne projekte i to u gotovo svim područjima u kojima poslujemo".

Loše, lošeeee….


…ovaj dio Izviješća nitko nije našao za potrebu komentirati…

"Osnovni cilj izdvajanja djelatnosti proizvodnje u postojeći pravni subjekt (preimenovana DLKV Cinčaonica d.o.o. u DLKV Proizvodnja d.o.o.), te prekid poslovne djelatnosti unutar matice, utvrđen je u uslijed potrebe za osiguranjem praćenja poslovanja proizvodnje, utvrđivanja profitabilnosti pojedinih programa unutar proizvodnje, identifikaciju neprofitabilnih proizvodnih linija u cilju njihove optimalizacije, osiguranje poslovanja pravnog subjekta samostalno i po tržišnim principima…"

Bravo Bakicaa, ovo je i meni upalo u oko… Čemu potreba izvajati osnovnu djelatnost na novu firmu???
Promatrajući dosadašnje poteze Uprave, ovo ne sluti dobro za dioničare.


Ajde drukeri ne lupetajte, rezultati DLKV za prvih 9 mjeseci su očajni:

– u prvih je devet mjeseci ove godine zabilježila čak 110 milijuna kuna gubitka.
– samo trećem tromjesečju ostvarili su 71,8 milijuna kuna gubitka
– ukupni prihodi iznosili su 879,4 milja kuna što je oko -30% nego u istom razdoblju lani.

Sama uprava priznaje: "Negativni rezultat posljedica je nastavka negativnih makroekonomskih trendova na domaćem tržištu, koji se prvenstveno očituju u padu investicija u infrastrukturne projekte i to u gotovo svim područjima u kojima poslujemo".

Loše, lošeeee….

jesi li ti slijep ili neznaš čitati pa si zaboravio prijmjetiti da je jednokratni tr0šak restrukturiranja ( otpremnine, prijenos proizvodnje u novi d.o.o..) iznosio 73 mil. u trećem kvartalu. bez toga rezultat bi bio pozitivan. zato prestani sa obmanama a tvoj post sam proslijedio hanfi kao primjer namjernog dezinformiranja i obmanjivanja u svrhu manipulacije tržištem.

New Report

Close