DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.09.2024. u 04:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
16.605
4,815
3,40
3,46
-1,16%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

lijepo je kad se Bakica brine o nama [lol]

Mislim da smo u prijašnjim postovima razjasnili da nema zastare,
Neznam od kud se opet vraćate na tu temu?

Zastara je nastupila kao prekršajni postupak,a za preuzimanje nema zastare.

P.S. Što mislite da bi Hanfa poslala ovo rješenja da je nastupila zastara?
Mislim da je Nanfa dobro odradila posao!

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

@over 25

…ništa ti shvatio nisi…

jedno je obveza Uprave…drugo je prekršajni postupak,a treće je tvoja tužba za ispunjenje određene obveze…

…meni je žao,ali ja mislim da uglavnom razgovaram sa akademskim građanima,pa mi se ne da crtati… [wink]

Da li postoji mogućnost prodaje kako bi se izbjegla obveza ponude za preuzimanje?
Mislim da da t da se već neko vrijeme provodi …
BAKICAAA MOŽDA ZNA NEŠTO O TOJ OPCIJI .

…naime prema Hanfi,obveza objavljivanja ponude za preuzimanje ne zastarijeva…prekršajni postupak je zastario

…ali je bome i vaše eventualno zahtijevanje obveznog sklapanja ugovora o prodaji dionica pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje…

…pa i sama Hanfica vam je u Odluci rekla da se na ovu vašu tužbicu primjenjuje ZOO,eto tako da vam malo zamaže oči i ne saopći gorku istinu

…lako noć draga ekipice…priznat ćete da me nema,treba me izmisliti…

[rolleyes]

Iz ZAKONA O OBVEZNIM ODNOSIMA:

Zastara samog prava

Član 373.

(1) Samo pravo iz kojega proistječu povremena potraživanja zastarijeva za pet godina, računajući od dospjelosti najstarijega neispunjenog potraživanja poslije kojeg dužnik nije vršio davanja.

Međutim, postoji i ovaj članak:

Član 379.

(1) Sva potraživanja koja su utvrđena pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog organa, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim organom, zastarijevaju za deset godina, pa i ona za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.

U svakom slučaju traba potražiti savjet od pravnih stručnjaka iz ovog područja.

Konačno, određena ograničenja postavljena su i za djelovanje uprave i nadzornog odbora ciljnog društva, od trenutka saznanja za nastanak obveze objavljivanja ponude za preuzimanje do objave izvješća o preuzimanju. Tako uprava i nadzorni odbor ciljnog društva ne smiju bez odobrenja glavne skupštine ciljnog društva povećati temeljni kapital, sklapati poslove izvan redovnog poslovanja, ozbiljnije ugroziti daljnje poslovanje, odlučiti o stjecanju i/ili otpuštanju vlastitih dionica, te ometati ili onemogućavati ponudu za preuzimanje. Ništavne su sve odluke uprave i nadzornog odbora donesene u suprotnosti s odredbama članka 42. ZPDD-a.

bit će bolje................

…TKO JE ZARADIO NA RAZLICI IZMEĐU 245 i 160 kuna ???…PITAM SE PITAM ???…
…DA JE SAZNAT TAJ PODATAK BILO BI SVE JASNIJE !!!…
…INAČE NA "ZSE" VRIJEDI NELOGIČNO PRAVILO, DA NIJE ZARADA U RASTU DIONICE, NEGO U NJEZINOM PADU !!!…

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


…TKO JE ZARADIO NA RAZLICI IZMEĐU 245 i 160 kuna ???…PITAM SE PITAM ???…
…DA JE SAZNAT TAJ PODATAK BILO BI SVE JASNIJE !!!…
…INAČE NA "ZSE" VRIJEDI NELOGIČNO PRAVILO, DA NIJE ZARADA U RASTU DIONICE, NEGO U NJEZINOM PADU !!!…

vidim ja da su neki navikli prpdavati samo fondičima
i ja bi sad sve proda i kupio dalewkovod kad bi zna da ću prije božića dočekatui cjenu od 249 kuna
al ne ide to baš tako

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


…TKO JE ZARADIO NA RAZLICI IZMEĐU 245 i 160 kuna ???…PITAM SE PITAM ???…
…DA JE SAZNAT TAJ PODATAK BILO BI SVE JASNIJE !!!…
…INAČE NA "ZSE" VRIJEDI NELOGIČNO PRAVILO, DA NIJE ZARADA U RASTU DIONICE, NEGO U NJEZINOM PADU !!!…

to ti je isto onome 3-2= 5 [shocked]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

Ako je obaveza nastupila prije a HANFA nije donijela Rješenje o obavezi isticanja ponude
za preuzimanje- onda treba tužiti HANFU ??? Jer nije stvorila uvjete OBAVEZE / Rješenje ?/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

pa tek su sad iz nadzora skužili da moraju dati ponudu [shocked]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

nisu mi jasni ovo što rasprodaju po 160, šta ako uprava objavi ponudu kao što i mora, ako i ne objavi pravac na trgovački sud i tražiti svoja prava…

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

New Report

Close