DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.09.2024. u 19:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,39
44.865
13,241
3,40
3,44
1,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

…opći zastarni rok jest 5 godina…

http://www.pravnadatoteka.hr/pdf/Cuveljak_Jelena_prekid_zastare.pdf

…evo vam malo pa si čitajte…,možda bi se sve to skupa moglo i nategnuti,ali taj postupak je kompliciran…

…ja mislim da je tu već smišljen scenarij,uvijek se tu radi o sukobu određenih interesnih struja…

…a onda ima i ona …kad se slonovi tuku,stradava trava…

…da ne kažem da je tu i pravosuđe,koje će zasigurno ovo češljati…

Kako god…mislim da je ipak red da dobijemo službenu informaciju…

Ipak dečki i cure za to dobijaju plaću, a ti radiš čisto volonterski, zar ne…? [wink]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

…Brancin,naravno da me plaćaju… [rolleyes]

…ali,sumnjam da i Uprava nema neku rezervnu varijantu…cijela ta priča oko statusnih kombinatorika već se uglavnom odvila i zabašurila,i ako sada pogledamo vlasničku strukturu sa njihovih službenih stranica,(naravno ako je točna)

http://www.dalekovod.hr/vlasnicka-struktura.aspx

…onda su se oni već debelo sakrili iza skrbničkih fondova i mogu vladati kako hoće…

…cijela ta priča predugo traje da se oni nisu mogli na vrijeme pripremiti…

…stvar je samo tko daje nalog…DERI i koliko duboko…
[tongue]

@bakica
od prošlog petka do danas moglo se maznit oko 8% zarade,ja sam isto tužan,upalo je samo 6% plusa [bye]


Kako god…mislim da je ipak red da dobijemo službenu informaciju…

Ipak dečki i cure za to dobijaju plaću, a ti radiš čisto volonterski, zar ne…? [wink]

pa dobio si službenu informaciju.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


…Brancin,naravno da me plaćaju… [rolleyes]

…ali,sumnjam da i Uprava nema neku rezervnu varijantu…cijela ta priča oko statusnih kombinatorika već se uglavnom odvila i zabašurila,i ako sada pogledamo vlasničku strukturu sa njihovih službenih stranica,(naravno ako je točna)

http://www.dalekovod.hr/vlasnicka-struktura.aspx

…onda su se oni već debelo sakrili iza skrbničkih fondova i mogu vladati kako hoće…

…cijela ta priča predugo traje da se oni nisu mogli na vrijeme pripremiti…

…stvar je samo tko daje nalog…DERI i koliko duboko…
[tongue]

a koji su scenariji mogući uopće?

– nema ponude
– idu na upravni sud, ali za to vrijeme ne mogu raspolagati dionicama i pravima
– za to vrijeme fondovi organiziraju preuzimanje firme
– smjene "inkriminirani" dio uprave i povezane igrače
– ekipa gubi na upravnom sudu
– nemaju sredstava za ponudu … i što onda … sljedećih 1000 godina su vlasnici dionica kojima ne mogu raspolagati
– a ne mogu uživati niti u pravima koja im daju te dionice
– ili ekipa dobije na upravnom sudu, vrati se u igru i preuzme vlast u firmi

e sad, ovaj dio kada im ostane obaveza a oni nemaju love …. šta mogu napravit uopće?

– ići s cijenom od nekih 300 do 400 kn koliko se cijena kretala u to vrijeme ako se ne varam
– dogovoriti se s fondovima da oni neće prihvatiti ponudu kako bi ukupna masa bila što manja
– dignu neki kredit i to odigraju za fondove
– bla, bla, bla, truć

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Priča je za nas male idealna, neka ih nateraj da daju ponudu po tadašnjoj cijeni….Ja osobno im sve prodam po 300 i mila majka. Zarada da glava boli.
Mislim samo da je sve ovo jedna jadna politika. Firma dobiva poslove, cijena lagano raste, ali ne….ovo je Hrvatska, izvlači se nešto od prije 6 godina. Ljudi moji što rade u Hanfi kada im treba toliko vremena da skontaju neke stvari. Pa nije ZSE London na kojem kotira tisuće takvih kao Dalekovod. Uz njih tu su još i ovi dežurni dušebrižnici na forumu koji svršavaju na ovakve stvari, pa neće to gore uz takve godinama, mogu oni ugovoriti 81 mlrd. eura posla, za neke ni to neće biti dosta. Jad(l)na li nam majka………………j…… naroda.


pa dobio si službenu informaciju.

Neznam zašto to misliš…

Veselilo bi me (i to jako) kada bih imao pristup informacijama iz kojih bi mogao sam izračunati najmanju cijenu koju bi morali ponuditi u preuzimanju, odnosno za koju će ih ostali dioničari moći utužiti ako to ne učine, međutim pristup dijelu tih informacija nije dostupan, pa ćemo ipak morati pričekati…

Ako misliš da ti znaš o kojoj se cijeni radi, ja te molim da podijeliš tu informaciju putem ovog foruma…

Samo nemoj tresnuti neku glupost poput ove u današnjem Jutarnjem listu (http://www.jutarnji.hr/dalekovodom-preko-svojih-marioneta-upravlja-kontroverzni-profesor-tipuric/977508/) gdje "novinari" Branka i Viktor kažu: "Jučer su na Zagrebačkoj burzi dionice Dalekovoda vrijedile 169 kuna, što znači da javna ponuda ne smije ići ispod toga iznosa."…

Ako iz Hanfe zovu kad prodaš ili kupiš jednu dionicu, za ovo bi ove genijalce trebalo zvat na obavijesni razgovor bar deset dana za redom…u 5 ujutro…

Ako i nije namjerno, a to ne možemo znati, a onda barem da se nauče da novinarski posao nosi i neke odgovornosti i da nauće razliku između laprdanja kakvo je uobičajeno na ovakvim forumima i novina…

Glede cijene, evo ti šalabahter za izračun pa probaj izračunati… [thumbsup]

CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.

(1) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički obvezni su za sve dionice istog roda ponuditi jednaku cijenu, odnosno jednak broj zamjenskih dionica.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.
(4) Ako ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički nisu u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze stekli dionice s pravom glasa, cijena u ponudi ne smije biti niža od prosječne cijene ostvarene na burzama ili uređenim javnim tržištima.
(5) Ako ponuditelj i/ili osoba koja s njim djeluje zajednički, protivno odredbi članka 40. ovoga Zakona, stekne ili otpusti dionice ciljnog društva po cijeni višoj od cijene iz stavka 2., 3. i 4. ovoga članka, obvezan je u ponudi za preuzimanje ponuditi višu cijenu.
(6) Ako ponuditelj zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje ne podnese u roku iz članka 24. stavka 1. ovoga Zakona, prosječna cijena iz stavka 3. ovoga članka izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu za svako sljedeće tromjesečje posebno, počevši od tromjesječja koje prethodi danu nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje do dana podnošenja zahtjeva, s tim da je ponuditelj obvezan u ponudi za preuzimanje ponuditi najmanje najvišu tromjesečnu prosječnu cijenu izračunatu u navedenom razdob­lju, ako je ta cijena viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka.
(7) Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva koje su bile predmet ponude, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja.
(8) Obveza iz stavka 7. ovoga članka ne odnosi se na stjecanja dionica u slučaju statusnih promjena ili povećanja temeljnog kapitala ciljnog ili u slučaju stjecanja dionica ciljnog društva u zamjenu za isplatu dividende.

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

http://rast.hr/hr/trziste/grafikoni/DLKV-R-A,ZSE,2.html

Kretanje cijena u zadnjih 12 mjeseci.

sveps

BAKICAAA, 01.10.2011. u 14:01

a koji su scenariji mogući uopće?
…za to vrijeme fondovi organiziraju preuzimanje firme…

http://www.vecernji.hr/vijesti/mirovinski-fondovi-losim-ulaganjem-tope-mirovine-clanak-331973



pa dobio si službenu informaciju.

Neznam zašto to misliš…

Veselilo bi me (i to jako) kada bih imao pristup informacijama iz kojih bi mogao sam izračunati najmanju cijenu koju bi morali ponuditi u preuzimanju, odnosno za koju će ih ostali dioničari moći utužiti ako to ne učine, međutim pristup dijelu tih informacija nije dostupan, pa ćemo ipak morati pričekati…

[/quote]

pa uzmi pa računaj

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


sveps
sveps, 01.10.2011. u 14:58

a koji su scenariji mogući uopće?
…za to vrijeme fondovi organiziraju preuzimanje firme…

http://www.vecernji.hr/vijesti/mirovinski-fondovi-losim-ulaganjem-tope-mirovine-clanak-331973

[/quote]

nevezano uz ovo … zamislite scenarij da nedo napumpa cijenu na burzi na iznos veći od iznosa po kojem mora ići ponuda, recim oda je to 340 … netko na burzi napumpa na 350 …. oni daju ponudu, dogovore se s većim igračima da ju ne prihvate … a mali svejedno neće jer im se ne isplati. Vuk sit i sve ovce ne broju

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close