DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 01:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,48
95.633
27,513
3,44
3,48
1,16%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

…umanji iznos za PDV…podijeli sa 21 mjesec pa ćeš vidjet da je to sve to posao na kapaljku…

…a gdje je još realizacija…dok se to pokrene,pa dok stignu prve fakure…doći će i nova godina…

u pravi si Bakice, tako otprilike sam računao, samo da smanjim neka nerealna očekivanja – onako usput dok gledam ove sveopće padove,
lijep pozdrav

…ah,da zaboravih reći da te u takvim poslovima moraju pratit i bankice,a koja će nego ona kojoj si dužan…

…pa taman stigne naplata iz inozemstva,a ona sve pokupi…i tako to…

…radiš za dug i kamate… [tongue]

Majko moja našto je to došlo, rade 80 km. dalekovoda od 400 kW, a komentirate kao da prave
instalaciju u nekoj šupi. Znate li kako izgleda i jedan noseći stup od takvog posla, a kamoli sve ostalo….
Koja sranja od komentara…..


Majko moja našto je to došlo, rade 80 km. dalekovoda od 400 kW, a komentirate kao da prave
instalaciju u nekoj šupi. Znate li kako izgleda i jedan noseći stup od takvog posla, a kamoli sve ostalo….
Koja sranja od komentara…..

Pa to je njihova terapija, svaki pad DLKV-a izaziva kod njih oduševljenje.

Izgleda da će Dalekovod ELES-u, po završetku posla, isplatiti još koji milijunček no tako im i treba kad se bave poslom o kojem ništa ne znaju, a za izradu ponude nisu konzultirali stručnjake s foruma PD-a. Izgleda da je u cijeloj priči najbolje prošao austrijsko-mađarski konzorcij VLB Leitungsbau GmbH & Ci KG/ OVITZrt. Budapest, koji nije dobio posao (unatoč žalbi)ali zato ne moraju raditi 21 mjesec, ne moraju platiti PDV, ne trebaju banku koja će ih pratiti a na sve to mogu zaračunati i 30%-tnu maržu…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

…pa postoji nešto što se zove profitabilnost ili uspješnost poslovanja…mogu oni proizvoditi i svemirske brodove,ali ako je profitabilnost loša,i konačni rezultat je loš…

…ako me moja pamet još malo služi u zadnjem izviješću tvtka je iskazala negativan rezultat…

…gubitak im je iznosio 39 miliona kuna,pa dok to pokriju,

…treba tu još puno ovakovih poslova da bi se to popravilo… [rolleyes]


…pa postoji nešto što se zove profitabilnost ili uspješnost poslovanja…mogu oni proizvoditi i svemirske brodove,ali ako je profitabilnost loša,i konačni rezultat je loš…

…ako me moja pamet još malo služi u zadnjem izviješću tvtka je iskazala negativan rezultat…

…gubitak im je iznosio 39 miliona kuna,pa dok to pokriju,

…treba tu još puno ovakovih poslova da bi se to popravilo… [rolleyes]

polako bitno da je krenulo, biti će još toga, 34,2 milje eura je dosta dobar posao… [thumbsup]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

Prvi post pa da dodam neke informacije.
Naime Dalekovod se trenutno natječe, tj. predao je tendersku dokumentaciju za slijedeće projekte:

1. 400kV Tirana – Priština + trafostanica
2. 110kV Južna Albanija
3. 400kV Norveška 1
4. 400kV Norveška 2
5. 110kV Slovenija
6. National Grid UK, JV kao glavni izvođač na rekonstrukciji i izgradnji novih dalekovoda u Velikoj Britaniji.

Trenutno realna očekivanja su da bi pod točkama 1.,3.,4. i 5. trebali dobiti poslove. Napominjem da za ništa od gore navedenog još ne postoje odluke o izabiru izvođača.

I da trenutno situacija u Dalekovodu nije bajna, ali gdje je. Ukoliko neki od gore navedenih projekata budu realizirani, tada za Dalekovod u skoroj budućnosti nema zime.
LP


Prvi post pa da dodam neke informacije.
Naime Dalekovod se trenutno natječe, tj. predao je tendersku dokumentaciju za slijedeće projekte:

cut
I da trenutno situacija u Dalekovodu nije bajna, ali gdje je. Ukoliko neki od gore navedenih projekata budu realizirani, tada za Dalekovod u skoroj budućnosti nema zime.
LP

To je vrlo pozitvno, ali prvo treba skočiti pa reći hop.
X puta mi se deslilo posao dogovren sve 5, nekoliko sastanaka, ovog onog telefonski potvrde narudđbu, a onda nakraju sve otpadne ili se odgodi.
Nadanm se da bude Dalekovod to dobio.
Situcija je trenutno jako doba u mnogim firma, pogotovo u metalo prerađivačkoj branši, svi su zatrpani poslom…. jednim djelom bi se i Dalekovod tu trebao naći.
….
kad se samo sjetim kupnje mostarskog "Aluminija" pa tko je onda uopće sumnjao Dalekovod? Glencor partner… posao tu, tam…
E gdje su ta vremena dok su OMF kupovali na 7x od sadašnje cijene i nije bilo skupo….
Nedavo je 275 kn bilo dno dna kad je telegra prodala fondu, sad je fond kupio po 245 što bi trebao biti i diskont s obzirom da ulaze u firmu koja vrlo loše stoji…. i gdje smo sad? 190 kn… ah
Ajd ubaci još koju potencijalnu dobru vijest pa možda tko naleti.

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/T1eUimAhZ6y04dAlDh4Srw==.pdf

Odluka Izvanredne glavne skupštine…


Prvi post pa da dodam neke informacije.
Naime Dalekovod se trenutno natječe, tj. predao je tendersku dokumentaciju za slijedeće projekte:

1. 400kV Tirana – Priština + trafostanica
2. 110kV Južna Albanija
3. 400kV Norveška 1
4. 400kV Norveška 2
5. 110kV Slovenija
6. National Grid UK, JV kao glavni izvođač na rekonstrukciji i izgradnji novih dalekovoda u Velikoj Britaniji.

Trenutno realna očekivanja su da bi pod točkama 1.,3.,4. i 5. trebali dobiti poslove. Napominjem da za ništa od gore navedenog još ne postoje odluke o izabiru izvođača.

I da trenutno situacija u Dalekovodu nije bajna, ali gdje je. Ukoliko neki od gore navedenih projekata budu realizirani, tada za Dalekovod u skoroj budućnosti nema zime.
LP

Nema zime i da se je ostvarenje 50% nabrojanog.

Točan odgovor je...

New Report

Close