DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 14:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

VJESNIK,
Petak, 9. studenog 2007.
——————————————————————————-

EU sve važniji obnovljivi izvori i energetska efikasnost

EU sve više računa i na nuklearnu energiju zbog čega se razvijaju sve bolje nuklearne tehnologije i grade nuklearke najnovije generacije
CAVTAT – Andre Merlin, specijalni savjetnik europskog povjerenika za energetiku Andrisa Pielbagsa, predstavio je na savjetovanju Hrvatskog ogranka Svjetske organizacije za velike elektroenergetske sustave (CIGRE) u Cavtatu treći energetski paket Europske unije.
Tri glavna cilja EU-a su održivi razvoj i borba protiv klimatskih promjena kroz smanjivanje ispuštanja plinova koji stvaraju efekt staklenika, sigurnost opskrbe energijom i uvođenje novih, sve boljih tehnologija.
Europska unija želi do 2020. godine smanjiti ispuštanje stakleničkih plinova za 20 posto te za isti postotak povećati energetsku efikasnost i korištenje obnovljivih izvora energije u ukupnoj proizvodnji. Merlin je također istaknuo važnost jačanja transparentnosti i otvaranja energetskih tržišta, usklađivanja nacionalnih regulatora i osnivanja europske regulatorne agencije te omogućavanje svim sudionicima na tržištu da pod jednakim uvjetima koriste postojeću elektroenergetsku mrežu.
Da bi se poboljšala sigurnost opskrbe, važna su nova velika ulaganja u razne vrste elektrana i dalekovode te usklađivanje proizvodnje i potrošnje struje na europskoj razini. U sklopu »energetskog miksa«, EU sve više računa i na nuklearnu energiju zbog čega se razvijaju nove sve bolje nuklearne tehnologije i već grade nuklearke najnovije generacije. Ali, napomenuo je Merlin, pravo je svake države da odluči hoće li graditi nuklearke. Francuska je, primjerice, shvatila da bez nuklearnih elektrana ne bi mogla osigurati dovoljno energije i na potrebnu razinu smanjiti ispuštanje plinova koji potiču globalno zagrijavanje. Prema njegovim riječima, i Hrvatska mora sama odlučiti o tome hoće li, nakon hrvatsko-slovenske nuklearne elektrane Krško, graditi još neku nuklearku.
Ivan Mravak, predsjednik Uprave Hrvatske elektroprivrede, kaže da kratkoročno ne planiraju gradnju nove nuklearne elektrane, ali zbog ubrzanog rasta potrošnje električne energije u Hrvatskoj, gotovo dvostruko većeg nego u Europi, postupnog prestanka rada više starih termoelektrana, diverzifikacije izvora (kako ne bi previše ovisili o plinu) i lakšeg ispunjavanja strogih uvjeta iz Protokola iz Kyota, HEP u budućnost računa i na nove nuklearke. [Željko Bukša]

[smiley11]

Dosta mi je dlkv, izlazim i ulazim u belje.


Dosta mi je dlkv, izlazim i ulazim u belje.

hoćemo zamjenu baciti?


Dosta mi je dlkv, izlazim i ulazim u belje.

Sretno sa Beljem, to je baš prava dionica za one koji žele živce sačuvati

http://www.zse.hr/novosti/1403-07-DLKV_ugovor.pdf

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

baš se radujem sljedećoj nam godini i FI-ima dalekovoda [smiley2][smiley2]

[b]Uvijek imaj na umu da je put samo put. [/b] [i]Carlos Castaneda 'Učenja Don Juana: Znanje Jaqui Indijanaca' [/i]


http://www.zse.hr/novosti/1403-07-DLKV_ugovor.pdf

Kolega, ostaviti samo link nije dovoljno drukerski [smiley2]

Dalekovod d.d. – potpis Ugovora s društvom Autocesta Zagreb-Rijeka d.d.
12.11.2007 10:14
Dana 09.11.2007. potpisan je Ugovor između Dalekovod d.d. i Autocesta Zagreb-Rijeka d.d. vrijedan cca 560 milijuna kuna.


mravak: ” http://www.zse.hr/novosti/1403-07-DLKV_ugovor.pdf ” Kolega, ostaviti samo link nije dovoljno drukerski [smiley2] Dalekovod d.d. – potpis Ugovora s društvom Autocesta Zagreb-Rijeka d.d. 12.11.2007 10:14 Dana 09.11.2007. potpisan je Ugovor između Dalekovod d.d. i Autocesta Zagreb-Rijeka d.d. vrijedan cca 560 milijuna kuna.

Nevjerojatno kolko je Dalekovod poslova ugovorio. Baš me zanima dal oni mogu to sve ostvariti uz ove kapacitete ili će ih morati širiti… U svakom slučaju, impozantne brojke stižu iz dana u dan.
inače, čuo sam onako recimo na šanku da se u dalekovodu upće ne brinu za privatizaciju Aluminija i TLM-a, i da je sve to manje više gotova stvar. jedino ih brine odnos tečaja dolar/euro koji je nepovoljan jer prodaju uglavnom u dolarima, a nabava im je pretežno u eurima.

Kad smo kod sank prica, ja sam takodjer cuo nesto slicno vezano za tlm i aluminij al i da ce pokusat cijenu zadrzat na razini do 2000 kn.. Nije ni to lose..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Moja konobarica nikad čula za Dalekovod.[smiley16]

Maknuli se veliki nalozi s prodaje, sprema se blokada. Šampanjac spreman a idem i psu baciti kost![smiley1]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9979822b-b810-453c-a534-6a2362c319e4&ref=lastadd

[smiley2]

Iskustvo - ime koje čovjek daje svojim greškama

New Report

Close