DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,12
25.467
8,175
3,08
3,12
-1,90%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ali to ni iz aviona nije isto.
Trenutna je sadašnja a prosječna može zadirati u tri mjeseca unazad od dana potpisivanja Ugovora s potencijalnim investitorom.
Tko može tvrditi da prosječna cijena neće biti recimo 300? Nitko.Kao što se ne može tvrditi da neće biti 200.

Osobno mislim da će se ići na ruku investitoru da mu ispadne prosječna što niža u odnosu na tržišnu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ali to ni iz aviona nije isto.
Trenutna je sadašnja a prosječna može zadirati u tri mjeseca unazad od dana potpisivanja Ugovora s potencijalnim investitorom.
Tko može tvrditi da prosječna cijena neće biti recimo 300? Nitko.Kao što se ne može tvrditi da neće biti 200.

iskreno ja mislim da je preskupo to, pogotvo ako usporedim s cijenom ht-a ili nekih dividendnih dionica

Insdt. investitor koji je zainteresiran ući u Dalekovod tražiti će svoju zaradu na razlici izemđu booka kao trenutne stvarne vrijednosti firme, te cijene po kojoj će steći dionice. Ne očekujem da dobije diskont veći od 20 % a to je upravo sadašnja cijena i to im je super zarada računajući rok ulaganja od tri godine.

Istina,
KBMR, – NOVA KREDITNA BANKA MARIBOR se dokapitalizirala prošli mjesec u Poljskoj (djelom i u Sloveniji) po 8 eura, iako cijena ove godine, a ni prije nikad nije pala ispod 8,4 (na 8,4 je pala kad su objavili cijenu dokapa od 8 eura i tad je razočaranje bilo najveće), a kad je dokap uspio porasla je, i danas je 8,89.
Eto tako bi moglo ići i kod Dalekovoda.


Istina,
KBMR, – NOVA KREDITNA BANKA MARIBOR se dokapitalizirala prošli mjesec u Poljskoj (djelom i u Sloveniji) po 8 eura, iako cijena ove godine, a ni prije nikad nije pala ispod 8,4 (na 8,4 je pala kad su objavili cijenu dokapa od 8 eura i tad je razočaranje bilo najveće), a kad je dokap uspio porasla je, i danas je 8,89.
Eto tako bi moglo ići i kod Dalekovoda.

Baš i nije tako.
Da ide dokapizalizacija po 8 EUR bilo je objavljeno 14.4.2011.
Cijena je 13.4. bila 9,2x EUR s time da je u danima ranije bila i veća.

Po objavi dokapitalizacije cijena je pala preko 8 % u tom danu ( 14.4. ). na 8,5 EUR.
Danas je cijena 8,89 EUR, što znači da još niisu povračeni gubci prije famoznog pada 14.4. a kamoli da je dionica porasla zbog dokapitalizacije.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Što se tiče AD. 9 , druge moguće dokapitalizacije bez isključenja prava postojećih dioničara tu se radi o klasičnoj patki. Naime, istina je da će postojeći dioničari moći dokapitalizirati, ali će moći dokapitalizirati i oni koji nisu dioničari, jer lijepo piše citiram " postojećim i novim dioničarima na domaćem i inozemnom tržištu ". Dakle prodavanje magle, rekao bih.

Nadam se da vam je sada jasnije o ćemu se tu radi.

Rekao bih da je voda došla do grla, pa nema drugog naćina nego ovo.

P.S. Ako želite vidjeti primjer dokapitalizacije gdje se gleda interes postojećih dioničara, prebacite se na temu LKPC.

lp i sretno

Kolega Plavi. Tu piše bez isključenja prava prvenstva postojećih dioničara. Možda griješim ali čini mi se da bi to trebalo značiti da oni imaju pravo prvenstva a da novi dioničari dolaze u obzir jedino ako se to prvenstvo ne iskoristi. Ili možda griješim?


Što se tiče AD. 9 , druge moguće dokapitalizacije bez isključenja prava postojećih dioničara tu se radi o klasičnoj patki. Naime, istina je da će postojeći dioničari moći dokapitalizirati, ali će moći dokapitalizirati i oni koji nisu dioničari, jer lijepo piše citiram " postojećim i novim dioničarima na domaćem i inozemnom tržištu ". Dakle prodavanje magle, rekao bih.

Nadam se da vam je sada jasnije o ćemu se tu radi.

Rekao bih da je voda došla do grla, pa nema drugog naćina nego ovo.

P.S. Ako želite vidjeti primjer dokapitalizacije gdje se gleda interes postojećih dioničara, prebacite se na temu LKPC.

lp i sretno

Kolega Plavi. Tu piše bez isključenja prava prvenstva postojećih dioničara. Možda griješim ali čini mi se da bi to trebalo značiti da oni imaju pravo prvenstva a da novi dioničari dolaze u obzir jedino ako se to prvenstvo ne iskoristi. Ili možda griješim?
[/quote]

Griješite.
Piše " postojećim i novima dioničarima.. ".
Jedno ne isključuje drugo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Griješite.
Piše " postojećim i novima dioničarima.. ".
Jedno ne isključuje drugo.

lp

U naslovu piše "bez isključenja prava prvenstva postojećih dioničara". Dakle samo postojeći imaju pravo prvenstva. Dalje u tekstu piše "u svrhu organiziranja i provođenja javne ponude upisa dionica postojećim i novim investitorima". Valjda to znači da mogu upisati dionice i novi i postojeći ali postojeći imaju prvenstvo? Vidi prilog.

Što se one rasprave tiče o KBMR tiče:Na Ljse kad se pogleda graf onda se vidi da KBMR tijekom cijele ove godine korespondira sa SBITOP [Slovenski blue chip index].Po meni tu nema prevelike mistifikacije

http://www.ljse.si/cgi-bin/jve.cgi?doc=1298&date1=03.05.2010&date2=03.05.2011&SecurityId=KBMR&IndexOrSecurity=%24SBITOP&x=30&y=11

Moj prst nemiran ko tanana bršljenova grana


Griješite.
Piše " postojećim i novima dioničarima.. ".
Jedno ne isključuje drugo.

lp

U naslovu piše "bez isključenja prava prvenstva postojećih dioničara". Dakle samo postojeći imaju pravo prvenstva. Dalje u tekstu piše "u svrhu organiziranja i provođenja javne ponude upisa dionica postojećim i novim investitorima". Valjda to znači da mogu upisati dionice i novi i postojeći ali postojeći imaju prvenstvo? Vidi prilog.
[/quote]

Kolega nigdje se ne spominje da postojeći imajmu pravo prvenstva.
Da je tome tako bilo bi explicite tako navedeno, kao što je to navedeno bilo kod LKPC nedavno ( tamo su 2 kruga dokapitalizacije )

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Što se one rasprave tiče o KBMR tiče:Na Ljse kad se pogleda graf onda se vidi da KBMR tijekom cijele ove godine korespondira sa SBITOP [Slovenski blue chip index].Po meni tu nema prevelike mistifikacije

http://www.ljse.si/cgi-bin/jve.cgi?doc=1298&date1=03.05.2010&date2=03.05.2011&SecurityId=KBMR&IndexOrSecurity=%24SBITOP&x=30&y=11

U trenutku kada je objavljena cijena 8 EUR na Varšavskoj burzi, cijena je odmah pala, u prvom trenutku i preko 9 %.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

2Plavi
Ja sam dao link na kojem se i iz grafa i iz tablice povijesti trgovanja može uočiti ono što sam napisao.Nema realne mistifikacije,prati se index.Priča gotova.Ove neke trenutke kojima ti želiš dati na značenju i to u kontekstu Dalekovoda ostavljam tebi da detaljiziraš ako će nekog interesirati taj teorem.Mislim da je to pošteno jer nemam ništa drugo za napisati.

Moj prst nemiran ko tanana bršljenova grana

New Report

Close