DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 13:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovako izgledaju fundamenti dionice koju država skine sa svoje sise……, samo mi nije jasno zašto je početkom 2009 ova dionica bila tako "iscipelarena"…
Ha.., bogati…, pa EPS se srozao na 1,10 kn.., što je uzrokovalo iskazivanje tako visokog P/E – 231,6
Imam dojam da je ovo ipak neko relativno dno iako svi očekuju još lošiji Q1 za ovu godinu i čak eventualni gubitak…

Infrastrukturni projekti…, tona poslova ugovorena vani (sa upitnom isplativošću, no ipak takvi poslovi održavaju zaposlenost i kakvu-takvu dobit), ulaganja u energetiku (obnovljive izvore) ipak daju nadu u oporavak……
Prvih 10 dioničara konstantno podebljavaju količine jer vjeruju u ovu tvrtku….


Ovako izgledaju fundamenti dionice koju država skine sa svoje sise……, samo mi nije jasno zašto je početkom 2009 ova dionica bila tako "iscipelarena"…
Ha.., bogati…, pa EPS se srozao na 1,10 kn.., što je uzrokovalo iskazivanje tako visokog P/E – 231,6
Imam dojam da je ovo ipak neko relativno dno iako svi očekuju još lošiji Q1 za ovu godinu i čak eventualni gubitak…

Infrastrukturni projekti…, tona poslova ugovorena vani (sa upitnom isplativošću, no ipak takvi poslovi održavaju zaposlenost i kakvu-takvu dobit), ulaganja u energetiku (obnovljive izvore) ipak daju nadu u oporavak……
Prvih 10 dioničara konstantno podebljavaju količine jer vjeruju u ovu tvrtku….

Ma sve ti je to lanjski sneg druškane, no jasno se vidi porast duga u odnosu na ekviti, oštar pad operativnog kešfloua šta će nema sumnje uzrokovati (već dugo zapravo uzrokuje) nelikvidnost društva i refinansiranje dugova (verovatno kroz njihov prolongat na dugi rok). Ako se kešflou ne stabilizuje, a refinansiranje ne uspe onako kako je zamišljeno, moguć je i debt to ekviti swap, a takav smo scenario nedavno gledali na Ingri. Pre toga postoji i opsija prodaje nepotrebne imovine šta bi moglo da stabilizuje kešflou u srednjem roku.

No, ja to zasad ne očekujem i moguće je da će se nekako ova godina ispeglati, a sad kakva će biti to zaista ne znam, no znam da trenutno ne postoji neki značajniji faktor koji bi trebao vući cenu akcije nagore, barem ne u kratkome roku. Ako se takav uskoro pojavi, onda ćemo naravno da revidišemo sopstvene procene.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

http://www.seebiz.eu/hr/burze/deutsche-welle-dionice-gradevinara-profitiraju-od-japanske-katastrofe,107618.html


http://www.seebiz.eu/hr/burze/deutsche-welle-dionice-gradevinara-profitiraju-od-japanske-katastrofe,107618.html

da , samo bojim se da nasi gradjevinari nemaju nekakve velike sanse za dobit posao u Japanu, tako da taj clanak nema veze sa nama!



Ja sam svoje skinu sa aska, samo mi je promaklo onih prvih pet. Hvala prodavateljima. [kiss]

do sada si trebao naučiti da se ovakva forsirana lupanja po asku gadno plate…ali uskoro ćeš imati priliku shvatiti da se to tako ne radi
[/quote]
[lol] [lol] [lol] Kolega, vi se družite očito sa kristalnom kuglom u zadnje vrijeme. [lol] [lol] [lol]
Kako argumentirate te vaše tvrdnje?
Ja sam kupio negdje 10-15% od dna iz 2009. i 2010. i mislim da neće dublje od toga. A mogla bi puno više narasti krenu li poslovi. Možda nije neki veleučeni argument ali daleko bolji od vašeg čarobiranja.
[cool] [smiley] [thumbsup]

Ukupna planirana ulaganja HŽ-Infrastrukture u 2011. iznose 1,03 milijarde kuna, što je za 70,5 posto više od ostvarenih investicija u prošloj godini, izvijestili su čelnici HŽ-Infrastrukture na današnjoj konferenciji za novinare.

Povećanje planiranih ulaganja u ovoj godini rezultat je dotoka sredstava iz fondova Europske unije i povoljnijeg kreditnog zaduženja, rekao je predsjednik Uprave HŽ-Infrastrukture Branimir Jerneić. Od ukupnog iznosa investicija, 409,1 milijun kuna predviđen je iz državnog proračuna, 178,4 milijuna kuna iz fondova EU-a IPA i ISPA i 448,4 milijuna kuna iz ostalih izvora. Za osuvremenjavanje pruga na 5b. koridoru od Rijeke do hrvatsko-mađarske granice planirano je 305,7 milijuna kuna, a za modernizaciju pruga na 10. koridoru 181,4 milijuna kuna. Za izgradnju novih pruga i kolosijeka u 2011. godini planirano je 138,6 milijuna kuna. Ta su ulaganja u 2010. godini iznosila 18,6 milijuna kuna.

http://www.poslovni.hr/vijesti/hzinfrastruktura-u-2011-planira-investicije-od-103-milijarde-kuna–174995.aspx

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nakon dugo dugo vremena konacno osjecam malo Bull vjetra na ovom tickeru….

Pa Sam malo kupio jucer… Malo cu u pon. pa bumo vidli!


Ukupna planirana ulaganja HŽ-Infrastrukture u 2011. iznose 1,03 milijarde kuna, što je za 70,5 posto više od ostvarenih investicija u prošloj godini, izvijestili su čelnici HŽ-Infrastrukture na današnjoj konferenciji za novinare.

Povećanje planiranih ulaganja u ovoj godini rezultat je dotoka sredstava iz fondova Europske unije i povoljnijeg kreditnog zaduženja, rekao je predsjednik Uprave HŽ-Infrastrukture Branimir Jerneić. Od ukupnog iznosa investicija, 409,1 milijun kuna predviđen je iz državnog proračuna, 178,4 milijuna kuna iz fondova EU-a IPA i ISPA i 448,4 milijuna kuna iz ostalih izvora. Za osuvremenjavanje pruga na 5b. koridoru od Rijeke do hrvatsko-mađarske granice planirano je 305,7 milijuna kuna, a za modernizaciju pruga na 10. koridoru 181,4 milijuna kuna. Za izgradnju novih pruga i kolosijeka u 2011. godini planirano je 138,6 milijuna kuna. Ta su ulaganja u 2010. godini iznosila 18,6 milijuna kuna.

http://www.poslovni.hr/vijesti/hzinfrastruktura-u-2011-planira-investicije-od-103-milijarde-kuna–174995.aspx


[thumbsup] [wink]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!




Ja sam svoje skinu sa aska, samo mi je promaklo onih prvih pet. Hvala prodavateljima. [kiss]

do sada si trebao naučiti da se ovakva forsirana lupanja po asku gadno plate…ali uskoro ćeš imati priliku shvatiti da se to tako ne radi
[/quote]
[lol] [lol] [lol] Kolega, vi se družite očito sa kristalnom kuglom u zadnje vrijeme. [lol] [lol] [lol]
Kako argumentirate te vaše tvrdnje?
Ja sam kupio negdje 10-15% od dna iz 2009. i 2010. i mislim da neće dublje od toga. A mogla bi puno više narasti krenu li poslovi. Možda nije neki veleučeni argument ali daleko bolji od vašeg čarobiranja.
[cool] [smiley] [thumbsup]
[/quote]
Kako da krenu poslovi???

priča se da se moraju riješit viška zaposlenih.

I na plotu je pisalo p…. [lol]


I na plotu je pisalo p…. [lol]


I na plotu je pisalo p…. [lol]

[bye]uskoro -ćemo se uvjerit. [lol] što gdje piše.

Pa kolega nisu bezveze zadržavali dobit zadnje dvije godine. Trenutno im se otvara više tržišta (Azija, Afrika, Hrvatska) tako da ispada da je jedna od podcijenjenijih dionica na tržištu što su ulagači i prepoznali zadnjih dana. I dalje mi nije jasno kako je mogla pasti ispod 300 ali kupnja pokazuje da će to uskoro biti ispravljeno 🙂

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Skrbnički račun Societe Generale Splitske banke kupio je 3,450 dionica Dalekovoda (ZSE:DLKV-R-A) čime je učvrstio sedmu poziciju s 1,44 posto udjela. Luka Miličić prodao je 22.469 dionica i ispao s liste deset najvećih vlasnika.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/slavonski-zif-postao-najveci-vlasnik-slatinske-banke,107779.html

[bye]

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

New Report

Close