DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa nisu oni jadni radnici , mi smo jadni koji bi im morali dati lovu !
Pa tko je još dobio otpremninu u tvrtki koja je kihnula zbog lošeg rada radnika .

– a jeste škrtavi.
– pa nećete vi dati lovu, lovu će dati država.
– kako mislite da će tu dioničari dizati dividendu ako radnici ne budu radili ???

– a problem je stvarno jednostavno rješiv.
– tu država ima 30.75% dionica.
– ako su gospon Todoriću prodavali firme za 1kn pa valjda mogu i tim radnicima to prodati za 1kn.
– potom radnici angažiraju burzovnog stručnjaka gospon Lopinu i eto im love na burzi koliko god hoće.
– usput se dodatno napravi jedna dokapitalizacija i eto love koliko vam drago.
– a potom ponovno mogu krenuti u novi ciklus magije kako nestaje pšenica iz silosa.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Zašto ovaj tekst nije objavljen na temi Best buy ?

.

Čobi je formalno u pravu kad kaže da država nije obvezna pomoći jer je pokrenut stečaj, ali sramotno je da:
1. je ta ista država u Đakovštini imala preko 30% vlasništva koje joj je propalo zbog nezainteresiranosti i lošeg vođenja firme (a to je bila imovina svih nas, ne jace ili čobija!!)
2. zbog nemara države oštećeni su i seljaci i radnici koji su osali bez plaća i otpremnina
3. ta ista država nekvalitetno je koristila svoj kontrolni aparat i puštala je da u Đakovštini radi tko što hoće i sad kažu jaca i čobi – a eto dogodilo se…i nikome ništa

da je ovo jedan slučaj, ajde….ali to je ovoj loše organiziranoj državi masovna pojava!

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

a di su pare koje je todorić dao za žito ? … , također upravi Đakovištine uzet imovinu + pare od žita i dat im firmu i eto ti kolike tolike namire

Cookie Monster

kolega Pero7,

Nikako da povjerujete kako u uređenom društvu postoji ljudi koji žele raditi ono što im šef kaže. Što više takova je većina. Malo je ljudi koji uopće imaju ambicija menađerskih konotacija, a puno više je onih koji svoj novac vide kao malu, ali sigurnu zaradu i time su zadovoljni. Osobno im zavidim jer znaju što žele u životu.
Kao poslodavac imao sam jednog izuzetnog sposopnog VSS djelatnika za puno položenih certifikata spec. jedinstvenih na području u kojem živimo i sve je funkcioniralo super između nas dokle je njegovo radno vrijeme o obveze obuhvaćalo 8 sati posla.
Kada sma mu podigao tempo, ali progresivno i plaću dao je otkaz iako su njegova neto primanja bila gotovo dvostruka, a za 40% više rada . Čovjek je samo želio i život osim novca.

Radnici Đakovštine niti su željeli niti trebali nadzirati rad uprave, a Đakovština po prirodi posla je bila tvrtka koja nemože propasti niti da želi, osim kod nas naravno.

Silni namješteni javni pozivi i natječaji koji su Agrkokoru i Žitu prodavali proizvode Đakovštine ispod cijene proizvodnje je direktna dogovorna pljačka . Da bi bilo moguće to napraviti trebalu su postojati prodavač i kupac ili dvije zainteresirane strane, a u našem slučaju uprava Đakovštine i Agrokor, ali uz blagoslov države. Kako bi se HDZ namirio kroz troškove raznim izbora i sl., Agrokor je to trebao financirati, a financirao je preko leđa i na štetu Đakovštine. Zar je to trebao znati i mogao spriječiti bilo koji radnik Đakovštine ? Nije naravno, a i da je pokušao samo bi otkaz dobio.

Danas imamo ; uništenu tvrtku Đakovštinu, nemali broj novih socijalnih slučajeva odnosno radnika Đakovštine na teret svih poreznih obveznika, ali bogatijeg Agrokora.

Silna nepravda, ali po zakonu !

Još nešto kolega Pero; svaki HR građanin koji ostaje bez posla ide na teret poreznih obveznika i to dvaput ( prvi za socijalnu pomoć, a drugi put za zdravstveno osiguranje ) , odnosno u prijevodu uzme nekoliko Kuna s vaše PLAĆE na koju ste tako jako ponosni i pametni. Vaša plaća će nadalje biti pod sve večim pritiskom i opterečenjem zbog sve većeg broja nezaposlenih i bolesnih, pa uživajte kolega Pero.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Što mora raditi država sada:

1. Preuzeti potraživanja radnika- prosvjednika-/ ISPLATITI IM SVA POTRAŽIVANJA / i nastaviti riješiti naplatu kroz stečajni postupak.

2. Odrediti osobu koja će riješiti administrativne poslove brže od uobičajenih za stečaj.

3. Utjecati na sudove samo u rokovima bržeg rada / -ne na odluke i presude, rješenja.

Uglavnom- srediti papire – i preuzeti potraživanja od bivših djelatnika. Koga dalje briga – kome će tvrtku uvaliti i popušiti. Nije to jedina stvar gdje su zeznuli …što prije bude gotovo. to bolje.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

gđa. miami

to Agrokor upravo i želi, kao i sve tužne priče u RH od vladavine HDZ-a.

Zašto bi sada porezni obveznici, pogotovo kolega Pero snosio trošak Agrkokorovih zakonitih kađa ?

Lijepo se po hitnom postupku sazove Saborsko povjerenostvo, naprave kratku reviziju poslovanja Đakovštine zadnjih 4 godine ( netreba više ) i opale Agrokor da obešteti ljude i opet će Agrokor biti u plusu.
Ali ne, sada se Agrokoru pogoduje i preko plavog dizela ( "kojeg nema" ) da se uništi i posljedni HR seljak odnosno njegov urod, da bi Agrokor nesmetano uvezo jeftinu Mađarsku prehranu, na svojm policama je višetruko dobitno opladio i izfinacirao HDZ kampanju za izbore. Za to će dobiti i nagradu svih nas poreznih obveznika ili državne poticaje za uvoz Mađarske robe.

Što mislite zašto je Hanfa donijela Rješenje za Belje ? Pa to je poruka Agrokoru ili financiranje kampanje ili obveza pruzimanja, vrlo jednostavno.
Nešto se šuškalo da bi Todorić u politiku, a Hanfa mu je odmah poslala dobrodošlicu i objasnila gdje mu je mjesto. Ostavili su Todoriću da izababere gdje će popušiti, novac ili ego ?!

Kada je Todorić bio mali sigurno mu je mama lijepo govorila : ne igraj se s vatrom, općei će te ! Kao ja sada [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ali ima riješenja;

umjesto da radnici Đakovštine sebe oslabljuju i dovode u apatiju i nemoć neka zauzmu trgovinu Konzuma u Đakovu, lijepo se hrane i griju, a država će nači riješenje onda u 5 minuta .

Ovo sada im je Sizifov posao jer nema tu nemilosti pa ni Jospiović se nije oglasio !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

guske u magli. stoka sitnoga zuba.gdje im je bio radnički savjet.odrekli su ga se.žao mi je te jadne, male, neobrazovane i opljačkane skupine balkanaca. sukrivci su za svoje stanje, kao i svi mi ostali za stanje u zemlji.
usporedbe radi.
jednom je jedan njemački filozof napisao, a u svezi nacizma, stradanja ljudi i ljudke neosjetljivosti za tuđu patnju i stradanje.otprilike je išlo ovako:" najprije su na red došli komunisti. nisam digao svoj glas protiv jer nisam komunist.onda su došli na red židovi. ni tada nisam digao svoj glas protiv jer nisam židov………, a onda sam na red došao ja. nitkog više nije bilo da digne svoj glas protiv.

Idealan interesni scenarij za našu Vladu bi bio da se ti i sl. ljudi što prije iscrpe, razbole i umru.

I tako su neuki i već opljačkani, a svakim danom imaju sve manje snage za borbu, ali ja sam siguran da sudbina tih ljudi leži u njihovim rukama !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kolega Loris, ja nemam svoju Vladu – trenutno.

Za mene, ova Vlada više ne postoji. Pod VLADOM , mislim na novu- poštenu i socijalno pametnu
državu, koja će znati reagirati na ovakve situacije sa prosvjednicima.
I takvu Vladu , koja će u svom džepu – uvijek imati malen ali bitan novac za – tzv- prosjake….-
A na to su spali ovu ljudi koje danas mole pomoć za sebe…?

Što će mi takva VLADA , koja nema novaca da riješi problem , koji ima pred vratima?

VLADA JE TODORIĆ . I obratno.
Zajedno su podijelili sav dostupan novac. I Todorić će ga dobiti i za Mercator .

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

… žao mi ljudi… SRAMOTA

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.


Danas ova dionica bilježi lepi porast, zadnja cjena 139. Nominala je 300 kuna, a knjigovodstvena vrijednost oko 450 kuna.Govorimo o prehrambenoj industriji, a osnovna osnovna djelatnost je mlinarstvo i svojim proizvodima pokriva više od 10% hrvatskog tržišta. Molio bih bolje upučene, da pokomentirajo ovo zbivanje. Meni se sve čini, da je posle Belja došo red na DKVS, ali fundamenti su tu puno bolji.[smiley2]

Ovo gore je napisano prije nekih 5 godina! Gdje je danas Belje, a gdje je Đakovština? Toda iz jednog društva prelio kapital u drugo koje je dobio za kunu i gdje je većinski vlasnik. Obije firme iz prehrambenog sektora, samo je razlika što se iz jedne "kralo" i prebacivalo u drugu, koju se u međuvremenu jačalo!
Recept jednostavan, dobit zagarantovana! [rolleyes]

New Report

Close