DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možemo mi pričat šta ćemo. U ponedjeljak se trgovanje nastavlja vjerojatno, a očekujem u istom tempu kao i u petak

Ljudi šta je vama svaki dan sam 5 metara od Đakovštine firma radi prerađiva sirovinu itd.Tena radi uobičajno nevjerujem u delistaciju ipak bi tu neko trebo odgovarat,zašto bi trebalo stati na cijenu ako je bila 30kn.i gdje je tu logika po meni bi bilo logičnije da skoči do 100kn pa da novi vlasnici onda nešto učine,vidim da je firma na lošem glasu pojedinaca,a to je znak zavidnosti itd. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Nakon šest pokušaja Đakovština prodana za 190 milijuna kuna
Sri, 05/01/2011 – 14:29

Na šestoj usmenoj javnoj dražbi, na Trgovačkom sudu u Osijeku, prodana je imovina propale đakovačke mlinsko-pekarske industrije "Đakovština" d.d. u stečaju za 190 milijuna kuna, dok je ukupna početna cijena s kojom je startala dražba bila 100 milijuna kuna.

Većinu imovine, podijeljene u tri velike tehnološke cjeline, kupila je osječka tvrtka "Žito", dosadašnji zakupac "Đakovštine" koja je u stečaj otišla krajem siječnja prošle godine.

Većinu kupilo Žito

"Žito" je kupilo tehnološku cjelinu Mlin i silose te dio tehnološke cjeline Tena, dok je istoimenu tvornicu kruha i peciva unutar te cjeline kupila zagrebačka tvrtka "Pan-Pek", kojoj je "Žito" zakup Tene prepustilo u kolovozu prošle godine. Tehnološku cjelinu Sjemenarstvo kupila je Croatia banka.

Stečajni upravitelj đakovačke tvrtke Perica Mitrović ističe zadovoljstvo danas izlicitiranom cijenom, kao i činjenicu da je imovina stečajnog dužnika prodana u manje od godinu dana od pokretanja stečaja.

Kraj stečaja u svibnju?

Zadovoljstvo proizlazi i iz činjenice da je procijenjena vrijednost stečajnog dužnika bila 277 milijuna kuna, a da je dosad prodana imovina, s današnje i prijašnjih dražbi, postigla cijenu od ukupno 220 milijuna kuna.

Procjenjuje se da će u konačnici od prodaje, a za nju je preostalo još nekoliko hala i čestica izvan tvorničkog kruga, biti ostvaren iznos manji za svega 20-ak posto od procijenjene vrijednosti stečajnog dužnika, kaže Mitrović najavljujući da bi završno ročište za "Đakovštinu" moglo biti u svibnju ove godine, a time i završetak stečaja.

Povrat potraživanja

"Đakovština" je otišla u stečaj u siječnju 2010. zbog prezaduženosti i blokade od 224 milijuna kuna. U trenutku otvaranja stečaja imala je oko 560 radnika čija su potraživanja oko 43 milijuna kuna.

O veličini i specifičnosti stečaja te tvrtke govori i podatak od oko 3.000 vjerovnika sa ukupnim potraživanjima od oko 920 milijuna kuna. Među vjerovnicima većina su bili seljaci koji su predali pšenicu i drugi urod u njene silose, a roba iz njih potom nestala zbog čega je većinu tih vjerovnika obeštetila država.

Nakon dva veća vala otkaza "Đakovština" danas broji oko 250 radnika, a Mitrović procjenjuje da će radnici svoja potraživanja od prodaje imovine moći namiriti u visini od 30 do 40 posto. (Hina)
————————————————–

‘ajd deco pročijte ovu lektiru pa nastavljamo s diskusijom, do tada ćemo slušati muziku u revijalnom tonu
[wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].




ma ovo će hanfa vjerojatno poništiti (barem ovo danas, a možda i u srijedu), recimo zbog ‘manipulacije tržištom’.

Trebalo bi tu i par kaznenih prijava protiv manipulatora [angry]
[/quote]

A kad je padala za 100% nikom nista .
Dajte ljudi budite realni izgubili su neki na ovoj dionici . Ja sam drzao svojih 2100 .
Barem da mi se vrati ulog ali su uvijek neki protiv toga naravno .
Zar vas nije sram
[/quote]

ne želim nikome zlo, ali ti i takvi ste zapravo zaslužili izgubiti novac, pogotovo ovi koji su kupovali u petak! pa kako ne kužite da je DKVS-R-A (đakovština d.d.) prodala svu svoju imovinu na dražbi, da bi mogla platiti tek manji dio dugova!!?!
DKVS ne posjeduje više ništa osim brenda firme u stečaju!!! i vi to plaćate 18 kn!?!?! a onda se ljutite na one koji jasno i glasno kažu da je to teška manipulacija dionicama firme koja više nema ničega i koja će uskoro nestati kao pravni subjekt!!!!

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...


Nakon šest pokušaja Đakovština prodana za 190 milijuna kuna
Sri, 05/01/2011 – 14:29

Na šestoj usmenoj javnoj dražbi, na Trgovačkom sudu u Osijeku, prodana je imovina propale đakovačke mlinsko-pekarske industrije "Đakovština" d.d. u stečaju za 190 milijuna kuna, dok je ukupna početna cijena s kojom je startala dražba bila 100 milijuna kuna.

Većinu imovine, podijeljene u tri velike tehnološke cjeline, kupila je osječka tvrtka "Žito", dosadašnji zakupac "Đakovštine" koja je u stečaj otišla krajem siječnja prošle godine.

Većinu kupilo Žito

"Žito" je kupilo tehnološku cjelinu Mlin i silose te dio tehnološke cjeline Tena, dok je istoimenu tvornicu kruha i peciva unutar te cjeline kupila zagrebačka tvrtka "Pan-Pek", kojoj je "Žito" zakup Tene prepustilo u kolovozu prošle godine. Tehnološku cjelinu Sjemenarstvo kupila je Croatia banka.

Stečajni upravitelj đakovačke tvrtke Perica Mitrović ističe zadovoljstvo danas izlicitiranom cijenom, kao i činjenicu da je imovina stečajnog dužnika prodana u manje od godinu dana od pokretanja stečaja.

Kraj stečaja u svibnju?

Zadovoljstvo proizlazi i iz činjenice da je procijenjena vrijednost stečajnog dužnika bila 277 milijuna kuna, a da je dosad prodana imovina, s današnje i prijašnjih dražbi, postigla cijenu od ukupno 220 milijuna kuna.

Procjenjuje se da će u konačnici od prodaje, a za nju je preostalo još nekoliko hala i čestica izvan tvorničkog kruga, biti ostvaren iznos manji za svega 20-ak posto od procijenjene vrijednosti stečajnog dužnika, kaže Mitrović najavljujući da bi završno ročište za "Đakovštinu" moglo biti u svibnju ove godine, a time i završetak stečaja.

Povrat potraživanja

"Đakovština" je otišla u stečaj u siječnju 2010. zbog prezaduženosti i blokade od 224 milijuna kuna. U trenutku otvaranja stečaja imala je oko 560 radnika čija su potraživanja oko 43 milijuna kuna.

O veličini i specifičnosti stečaja te tvrtke govori i podatak od oko 3.000 vjerovnika sa ukupnim potraživanjima od oko 920 milijuna kuna. Među vjerovnicima većina su bili seljaci koji su predali pšenicu i drugi urod u njene silose, a roba iz njih potom nestala zbog čega je većinu tih vjerovnika obeštetila država.

Nakon dva veća vala otkaza "Đakovština" danas broji oko 250 radnika, a Mitrović procjenjuje da će radnici svoja potraživanja od prodaje imovine moći namiriti u visini od 30 do 40 posto. (Hina)
————————————————–

‘ajd deco pročijte ovu lektiru pa nastavljamo s diskusijom, do tada ćemo slušati muziku u revijalnom tonu
[wink]

Zanimljivo je kako uvaženi DR. ŠEĆERKO najednom objavljuje postove na ovoj dionici a nigdje mu ni traga nije bilo prije petka.
Stari zar stvarno ne misliš da je ovo previše i za tebe, da se jedan ugledan špekulant tako blamira, otvoreno pokazujući svoju neviđenu ljubomoru šta je u petak propustio gubitak godine..
Molim neka svi ovdje prisutni uzmu na znanje, da sam ja – Plejboj dana 6.01.2010. poslao SMS poruku gospodinu Oetkeru sadržaja "PAZI SUTRA ODMA RANO UJUTRO NA DKVS…" sa jasnom porukom da kupi i proda tijekom dana, na što se uvaženi dr. Oetker oglušio i sada ovdje na forumu riješava svoje frustracije nastale silnom ljubomorom…
Poslani SMS imam u outboxu , sačuvao sam ga za uspomenu…
Bottom line Šećeru moj, tko je jamio jamio je..
Bolje bi ti bilo da pišeš o nekoj od pravih dionica nego šta si najednom postao GLASNOGOVORNIK ĐAKOVŠTINE – jer svi zamo da je prodana imovina a ne dionički udjel, a oni koji to ne kapiraju vjeruje mi Šećeru, kupovat će dalje na 17 , jer ljudska je glupost neizlječiva :))))
Pozdrav svim igračima od 5. i 7.do 12 sati, a poseban pozdrav onima od 12 do 12.10 :))))

Kressho

Ljudi nemojte pričat gluposti ,neko neče ni ne želi shvatit da je ogroman potecijal u Đakovštini
2.Dotični neznaju izračunat 224mi.kn i 220mil.kn itd.Veča šteta nanela se radnicima koji su sa ovom igrom ostali bez dionica nešto slično TORBARENJU samo su u novije vrjeme izmislili stečaje itd.tako da puno njih poštenih i sa manje znanja prodao dionice po 5do 8kn jer se STVORILA LAŽNA PRESTAVA.A i puno je tu doprinela mediska halabuka,također žao mi je i dioničara koji su pali u stampedo ,da nepričam
kako su prošli dioničari IGH kad je javno objavito da su dobili poslove u Crnoj Gori.Svi mi dobro znamo
šta je igra sa dionicama . Neka hanfa radi svoj poso [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Ljudi nemojte pričat gluposti ,neko neče ni ne želi shvatit da je ogroman potecijal u Đakovštini
2.Dotični neznaju izračunat 224mi.kn i 220mil.kn itd.Veča šteta nanela se radnicima koji su sa ovom igrom ostali bez dionica nešto slično TORBARENJU samo su u novije vrjeme izmislili stečaje itd.tako da puno njih poštenih i sa manje znanja prodao dionice po 5do 8kn jer se STVORILA LAŽNA PRESTAVA.A i puno je tu doprinela mediska halabuka,također žao mi je i dioničara koji su pali u stampedo ,da nepričam
kako su prošli dioničari IGH kad je javno objavito da su dobili poslove u Crnoj Gori.Svi mi dobro znamo
šta je igra sa dionicama . Neka hanfa radi svoj poso [cool]

Ovo je dobro, torbarenje u firmi u stečaju …
Baš smo dobro torbarili u petak …
Da nisi i ti jedan od ovčica koju sam oštrigao ?
Gle stari odustani, tko je jamio jamio je, možda se još pojavi koja zalutala ovca ili neki kamikaza trejder pa uvališ ostatak al treba znati kad je kraj i biti pomiren s vremenom koje neminovno dolazi.
Makar to bilo i vrijeme u kojem DKVS više neće postojati na listi zse

Kressho


Obavještavamo da je trgovina redovnim dionicama Đakovština d.d. u stečaju obustavljena temeljem članka 330. st. 2. Zakona o tržištu kapitala.
O detaljima ćete biti obaviješteni naknadno.
—————————
Privremena obustava i isključenje financijskih instrumenata iz trgovanja
Članak 330.

(1) Burza je dužna bez odgode privremeno obustaviti trgovanje ili isključiti iz trgovanja financijski instrument na temelju rješenja Agencije iz članka 341. stavka 4. ovog Zakona.
(2) Burza je dužna donijeti odluku o privremenoj obustavi trgovanja ili isključenju iz trgovanja financijskog instrumenta, kada to zahtijeva zaštita ulagatelja ili taj financijski instrument više ne udovoljava pravilima burze.
(3) Burza neće privremeno obustaviti trgovanje ili isključiti iz trgovanja financijski instrument, u skladu sa stavkom 2. ovog članka, ako postoji vjerojatnost da bi takva obustava ili isključenje mogli uzrokovati znatnu štetu interesima ulagatelja ili urednom funkcioniranju tržišta, o čemu je burza dužna bez odgode izvijestiti Agenciju.
(4) O donošenju odluke iz stavka 2. ovog članka, burza je dužna bez odgode izvijestiti Agenciju i javnost.

———————-
post od petka od 14:36… ocjenjen sa 100% [wink] [wink] [wink] [lol]

da ne bude tko je kupio kupio, tko je prodao prodao….jer pitanje kada će i da li će ikada više HANFA dopustiti da se sa ovom dionicom trguje [angry] [undecid] [lol]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Zašto pričate o ljudima koji kupuju ovu dionicu i vjeruju u nju toliko negativno i sa podcjenjivanjem? Žao mi je to vidjeti ako je to ego trip. A ako nije može biti i zavist. Šta se pravite pametni? Pustite ljude koji imaju to i kupuju da uživaju sami plodove svojih špekulacija ili ulaganja. I šta i ako se delistira? Hoćete likovati kasnije, a niti ne znamo vaša prava imena… Nećete moći u tom slučaju… Ako stvarno želite likovati i biti kasnije proglašeni pre-brokerima, pre-špekulantima ili pre-znalcima, onda recite kako se zovete pa ćemo svi čestitati kad DKVS bude delistirana..
I sad malo o vjerovanju jer sam siguran da ćete to shvatiti kao govor neznalice. Vjerovanje u nešto je izvan vaše domene, vi gledate SAMO brojke. A neki uz te brojke gledaju i malo globalnije. Vi ste se udubili u to i ne možete izaći iz toga. Odite na druge forume i pljujte po drugima, a nas jadnike ostavite na miru da uživamo kad cijena malo ode gore pa da malo plačemo kad ode dolje i ako treba ubijemo se kad se delistira dionica! Imate svoj portfelj i njega komentirajte..
Već me živcira to i oprostite mi… [embarass]

evo vam obavijest na zse.
nemojte rec da vas nismo upozoravali.
dakle uskoro možete hartije prodavati na njuskalu.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


evo vam obavijest na zse.
nemojte rec da vas nismo upozoravali.
dakle uskoro možete hartije prodavati na njuskalu.


Pošto je država najveći vlasnik, morati će prvo ona


evo vam obavijest na zse.
nemojte rec da vas nismo upozoravali.
dakle uskoro možete hartije prodavati na njuskalu.

Nasmijao si me do suza

[lol] [lol]

Slažem se

New Report

Close