DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u hrvatskoj,dečec,u hrvatskoj!


u hrvatskoj,dečec,u hrvatskoj!

…a jel to neka država ili gradi ili nešto drugo?

išao sam malo na kartu svijeta i nemogu je naći, ima neka CROATIA ali nisam siguran jel to, to?

onako kako izgleda ne izgleda mi kao država


kolega Loris jesi živ….?

Drži se, i mene zna nekad uhvatiti panika, ali sutra je novi dan

i,da vas odmah utješim : sutra definitivno neće padati dionica,niti lipe . A,ako budete dobri,neće ni prekosutra. [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



kolega Loris jesi živ….?

Drži se, i mene zna nekad uhvatiti panika, ali sutra je novi dan

i,da vas odmah utješim : sutra definitivno neće padati dionica,niti lipe . A,ako budete dobri,neće ni prekosutra. [lol]
[/quote]

Znamo znamo iz Veterine su nam javili [shocked]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Istina je što je Crumarix rekao, al od ponedjeljka bi ovo moglo barem 50% dolje, osobno mislim uletiti na cijeni 3-4kn. Živjeli stečajni postupci!

26.11.2010 - Dan D

index.hr ( 08.06.10)

NA PRVOJ javnoj dražbi imovine Đakovštine u stečaju tvrtka Euro daus iz Splita kupila je stanicu za tehnički pregled za 22 milijuna kuna, dok je osječko Žito za poslovne prostore u Zagrebu, Đakovu i Piškorevcima platilo 2,3 milijuna kuna.

Od toga novca radnicima će biti isplaćeno 6 milijuna, od 44 milijuna kuna koje im je Đakovština dužna. Tvrtka je dodatnih 920 milijuna kuna dužna i vjerovnicima kojih je oko 3 tisuće. Imovina koja je danas prodana postigla je trostruko veću cijenu od početne. Nova dražba će se održati za otprilike mjesec dana.

U nedjelju je od infarkta u pritvoru umro bivši predsjednik Uprave Đakovštine Mijo Matić, koji je bio prvoosumnjičeni za malverzacije koje su se događale u toj tvrtki. Sada u tvrtki radi 407 od 466 radnika koji su nekada radili te je ona od 25. siječnja u zakupu osječkog Žita.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Koji ste vi hahari, danima nema 5 transakcija, a sad je netko istresao čitavih 2947 dionica, i odmah se opet priča o cijeni 3-4 kuna ili manje. Ja samo pratim i reagiram. Nista od tih padova koji nemaju pokriće u prometu. Cijena se drugi tjedan vraća na 10 kuna u 3 transakcije i tamo će bit do objave o eventualnom preuzimanju ili konačnom slomu do kojeg sumnjam da će doć. Ja imam 500 komada, uzeo sam špekulativno, kuna dole, 2 kuna gore, kad se može, za burek, onaj pravi, od mesa [thumbsup]

ma to ce ici gore nema tu propasti drzava ne smije to dozvoliti to ce uzeti Zito OS pipunic koji vjerojatno radi za nekog iz vlade sve su to kombinacije politicara

Prema Zakonu o trgovinski papirima čl. 21-25 govori o istinitosti podataka, a čl. 60 zabranjuje obmanu dok čl. 83 obvezuje ZSE da tjedno iznosi činjenično stanje što nije. Čl. 91 jasno govori kako i koja dionica može biti na prvoj kotaciji burze, a prema istom članu stavak 2 ova dionica je na burzi uz blagoslov HANFE odnosno prema čl. 94 ZSE uz potvrdu Hanfe je trebalo dionicu povući s tržišta, a imajući u vidu da više pravni subjekt Đakovština ili nosioca prava i obveze DKVS dionice više ne postoji nego ista dobiva novi pravni temelj koji poništava osnovni i zove se Đakovština u stečaju. Dodatni problem je što se nova pravna osoba ili Đakovština u stečaju sa obvezom preuzimanja duga od Đakovštine počela rasipati ( parcijalno prodavati ), te istu više nije moguće ( po meni ) pravno vezati kao nositelja dionice DKVS-a osim same dužničke stečajne mase vjerovnika koji imaju prednost nad dioničarima i nema nikakve veze s dionicama kao nositeljem kapitalnih prava. Iz svih službenih podataka, a na kraju i prema nominalni, vrijednosti bivše Đakovštine je cca 300 milijuna Kuna, a "famozni" po medijima prihvaćeni dug je milijardu Kuna ili 3 puta više od vrijednosti stečajne mase. Osim toga postoji činjenica u kojoj eventualni kupac Đakovštine u stečaju ima samo jednu mogućnost, kupiti selektivno nekretnine, a ne i Đakovštinu ili Đakovštinu u stečaju čak i da želi višestruko pretplatiti temeljnu vrijednost nominalne Đakovštine. Kada bi se i pojavio kupac iz bilo kuda i ponudio nama dioničarima 500 kn/dionicu i mi mu svi prodali on bi opet kupio ništa jer je Đakovština u stečaju novi pravni temelj koji poništava Đakovštinu .
Zaključak ; u koliko se i nađe kupac DKVS nema više mogućnost akvizicije zbog stečajnog postupka, a da mu se i omogući prema nekim posebnim uredbama ili propisima za istu stvar ili nekretnine Đakovštine, treba u startu potrošiti 3 puta više novaca nego kroz stečajnu masu. Stoga ako i dođe do nadmetanja u kupnji Đakovštine u stečaju odnosno njenih nekretnina i postigne se ne znam kakva velika cijena ona nikako ne može vidjeti dioničare po meni jer se kupuju nekretnine, a ne vlasništvo nad Đakovštinom. Ukupno ostvareni prihodi prvenstveno se koriste za isplatu zaostalih plaća i duga vjerovnicima, a ostatak za dioničare, ali problem je za koje dioničare ????

Temeljno pitanje je sada zašto se dozvolilo daljnje trovanje dionicama DKVS-a nakon proglašenja stečaja odnosno virtualno trgovanje "vrijednosnim" papirima koji nemaju više osnovni Zakonski temelj svakog vrijednosnog papira ili VLASNIŠTVO ? Mi trgujemo Đakovštinom koja ne postoji ! Prava i obveze su preneseni u Đakovštinu u stečaju, ali nju nije moguće dokapitalizirati ili kupiti, a što znači da su prenesena samo djelomična prava i obveze za nove dioničare jer prije svega više nemaju vlasnička ili osnovna prava već samo kolateralnu obvezu s dioničarima prije stečaja.

Ovo je vlastita kreacija osobnih zaključaka temeljena na medijskim objavama i površnom poznavanjem pravne procedure, te ne obvezuje ili stimulira nikoga na zaključa ili suglasnost s svim gore navedenim.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Opet kol. Loris moram vas pitat ko je odgovarao kad je IGH bio 2 puta dobio posao u Crnoj Gori bilo u svim novinama i na TV.Ovdje mene ne zanima kako se zove i ko če uzet ukrast preuzet trenutno Đakovštinu iznosite podatke o cca 400 radnika što nije točno.I kao što sam rekao muči vas zakon
stvarno nemam ništa protiv vas ali danas ti koje muči zakon i savjest nisu sa nama ili su u remetincu.
Stvarno nevidim kako da vam pomognem, uz pozdrav odoh na nogomet i feštu [undecid] [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

sutra dno na 5.2, pa odbijanac do nekih 12 kuna..pitanje je samo koliko će se dati ukrcati unutra
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

…čudan je ovaj glas tišine!

(ali nalozi su još uvijek tu, i lagano se podižu pragovi)

Svi su svjesni da je ovo podneblje sklono svakakvoj vrsti raspleta događaja i iznenađenjima na gospodarskoj sceni, te stoga računa se da ovo i nije neki ogroman rizik!


sutra dno na 5.2, pa odbijanac do nekih 12 kuna..pitanje je samo koliko će se dati ukrcati unutra
lp

…a prije da će prvo na 12 nego na 5.2

New Report

Close