DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OVO JE DOSTA NEZGODNO JER NIJE JASNO DEFINIRANO, a što pravosudju ostavlja velik prostor odluke.
Iz ovog Zakona ne vidim uopće mogućnost trgovanja dionicama ili bilo koji komentar, jer što je istina, a što obmana ?

Članak 108.
(1) Radi sprječavanja stvaranja neistinite slike tržišta, za pojedini vrijednosni papir zabranjeno je:
1. obaviti transakciju vrijednosnim papirima na način da njezinim izvršenjem ne dođe do promjene zakonitog imatelja ili vlasnika, odnosno da se na drugi način stvori privid sklopljenog posla,
2. dati nalog za kupnju ili prodaju vrijednosnog papira, znajući da je dan ili će biti dan nalog za prodaju ili kupnju toga vrijednosnog papira od iste ili druge osobe, po cijeni koja je približno ista, radi stvaranja privida cijene ili aktivnog trgovanja.
(2) Zabranjeno je obavljati transakcije s vrijednosnim papirom radi toga:
1. da se poveća cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji da kupe taj vrijednosni papir,
2. da se smanji cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji na prodaju tog vrijednosnog papira,
3. da se stvori privid aktivne trgovine tim vrijednosnim papirom te na taj način potaknu drugi ulagatelji na kupnju i/ili prodaju toga vrijednosnog papira.
Odjeljak 3. Širenje lažnih informacija
Članak 109.
Zabranjeno je objavljivati ili širiti neistinite informacije koje utječu ili mogu utjecati na obujam trgovanja i cijenu vrijednosnih papira.
Odjeljak 4.
Provizijom motivirana trgovina Članak 110.
Ovlaštenim društvima koja upravljaju portfeljem vrijednosnih papira nalogodavaca zabranjeno je prodavati ili davati naloge za prodaju, kupovati ili davati naloge za kupnju tih vrijednosnih papira, isključivo s namjerom stjecanja provizije koja se naplaćuje za tu uslugu.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Da me se ne bi krivo razumjelo… Ako netko stavi nalog za kupnju 20.000 ATPL po 1kn, to bi se moglo smatrati manipulacijom.
Ali mislim da ne važi isto to za firmu koja je u stečaju.


Sve to ima smisla što ste napisali oko dionica, ali postavlja se drugo pitanje ;

1. Kako je moguće da DKVS u samo 6 mjeseci 2009 godine s pozitivnog poslovanja svih preostalih godina odjednom je dužna 900 mil. Kuna ?
2. Kako je moguće da nitko ne pita što je s potraživanjima DKVS-a i gdje je nestalo žito?
3. Kako je moguće da stečajni postupak krene uz blagoslov stečajnog upravitelja nad svim ovrhama koje je zaprimio bez borbe ?
4. Kako je moguće da se skupština malih dioničara kao većinskih vlasnika ništa ne pita, ni prije ni poslije stečaja ?

Drugim riječima svim D.D. tvrtkama u RH je moguća slična sudbina, a koje nemaju čvrstog privatnog vlasnika.
Znači svaka uprava svakog DD sa mješovitim vlasništvom može bez posljedica slićno napraviti da promijeni vlasnika, a gdje je Zakon ?

Pajdo, u državi koja se zove Republika Hrvatska ovakav vid ponašanja je ne samo da je moguć već je općeprihvatljiv način stjecanja dobiti na račun svih nas već 15ak godina…

Boli koga đon što je firma uništena, glavni akteri priče dobiti će par mjeseci robije, čisto javnosti radi, a opljačkani novac uživat će sa svojim sponzorima…

U biti neće ga uživati, ne bi im bio u koži ni za šta na svijetu, ima jedan gore [cool]

kolega Loris jesi živ….?

Drži se, i mene zna nekad uhvatiti panika, ali sutra je novi dan

Dobro pročitaj slijedeće stavke (ustavni sud se ima čime baviti ovdje)

(1) Radi sprječavanja stvaranja neistinite slike tržišta, za pojedini vrijednosni papir zabranjeno je:
1. obaviti transakciju vrijednosnim papirima na način da njezinim izvršenjem ne dođe do promjene zakonitog imatelja ili vlasnika, odnosno da se na drugi način stvori privid sklopljenog posla,

(2) Zabranjeno je obavljati transakcije s vrijednosnim papirom radi toga:
3. da se stvori privid aktivne trgovine tim vrijednosnim papirom te na taj način potaknu drugi ulagatelji na kupnju i/ili prodaju toga vrijednosnog papira.

Nažalost naše pravosuđe je sporo ali ovsje ima itekako prostora da se sve dobije nazad s kamatama ali po znatno višim cijenama dionice


kolega Loris jesi živ….?

Drži se, i mene zna nekad uhvatiti panika, ali sutra je novi dan

Hvala na podršci, te čitam vaše komentare i razmišljam koji sam konj bio kada sam mislio da neke stavri ipak nisu moguće.
Da li ja živim na drugom planetu ili što jednostavno prođe te volja za sve.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


OVO JE DOSTA NEZGODNO JER NIJE JASNO DEFINIRANO, a što pravosudju ostavlja velik prostor odluke.
Iz ovog Zakona ne vidim uopće mogućnost trgovanja dionicama ili bilo koji komentar, jer što je istina, a što obmana ?

Članak 108.
(1) Radi sprječavanja stvaranja neistinite slike tržišta, za pojedini vrijednosni papir zabranjeno je:
1. obaviti transakciju vrijednosnim papirima na način da njezinim izvršenjem ne dođe do promjene zakonitog imatelja ili vlasnika, odnosno da se na drugi način stvori privid sklopljenog posla,
2. dati nalog za kupnju ili prodaju vrijednosnog papira, znajući da je dan ili će biti dan nalog za prodaju ili kupnju toga vrijednosnog papira od iste ili druge osobe, po cijeni koja je približno ista, radi stvaranja privida cijene ili aktivnog trgovanja.
(2) Zabranjeno je obavljati transakcije s vrijednosnim papirom radi toga:
1. da se poveća cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji da kupe taj vrijednosni papir,
2. da se smanji cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji na prodaju tog vrijednosnog papira,
3. da se stvori privid aktivne trgovine tim vrijednosnim papirom te na taj način potaknu drugi ulagatelji na kupnju i/ili prodaju toga vrijednosnog papira.
Odjeljak 3. Širenje lažnih informacija
Članak 109.
Zabranjeno je objavljivati ili širiti neistinite informacije koje utječu ili mogu utjecati na obujam trgovanja i cijenu vrijednosnih papira.
Odjeljak 4.
Provizijom motivirana trgovina Članak 110.
Ovlaštenim društvima koja upravljaju portfeljem vrijednosnih papira nalogodavaca zabranjeno je prodavati ili davati naloge za prodaju, kupovati ili davati naloge za kupnju tih vrijednosnih papira, isključivo s namjerom stjecanja provizije koja se naplaćuje za tu uslugu.

pa kod nas su svi zakoni prepisani iz normalnih država i umotani u koru od banane, a ostavljeno je šest do osamnaest mogućnosti tumačenja na sudu, kako kad zatreba, iz koje vi države pišete [thumbsup]



kolega Loris jesi živ….?

Drži se, i mene zna nekad uhvatiti panika, ali sutra je novi dan

Hvala na podršci, te čitam vaše komentare i razmišljam koji sam konj bio kada sam mislio da neke stavri ipak nisu moguće.
Da li ja živim na drugom planetu ili što jednostavno prođe te volja za sve.

[/quote]

Easy, easy my frend, ….melankolik koliko vidim!

Imam ga i ja u osobnosti ali ga izbjegavam koristiti jer me često koštao ŽIVACA!

…a planet ti je Zemlja (ako je pomoglo bit će mi drago!)

Usput hvala za jedinice (…zrno po zrno pogača))

Nemojte prizivat…….jer če vas sud i odneti na 7kat(Dante),priznajem dolazi do nesporazuma,zbog kolega sa virtualne,cilj je trgovanje jer ako dođe do suda nemam pravo miješanja [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Evo baš super vidim da se popravljate a kako sam nekad radil ko Veterinar potrudiču se da dotični dobiju dozu ,a kao što rekoh mogli bi iza vikenda do 25 kata,pa ostali nek jedu bureke i šetaju rivom iako je naj veči dim na đakovštini i večina njih kometira,pa zamislite kad neki za male novce počmu kupovat aute,a i trebače za more djeci za knjige…….. [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

(2) Zabranjeno je obavljati transakcije s vrijednosnim papirom radi toga:
1. da se poveća cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji da kupe taj vrijednosni papir,
2. da se smanji cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji na prodaju tog vrijednosnog papira,
….

E sada uopće ne razmijem kako da netko kupi i/ili proda neku dionicu, a da nisi u prekšaju ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


(2) Zabranjeno je obavljati transakcije s vrijednosnim papirom radi toga:
1. da se poveća cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji da kupe taj vrijednosni papir,
2. da se smanji cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji na prodaju tog vrijednosnog papira,
….

E sada uopće ne razmijem kako da netko kupi i/ili proda neku dionicu, a da nisi u prekšaju ?

Znači u ovom slučaju smo svi mi mali dioničari u prekršaju samo ovi (VELIKI) što su sj…li Đakovštinu nisu ništa skrivili!

KRASNO, GDJE JA TO ŽIVIM…?????

New Report

Close