DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislite li da je DKVS na 6,5kn dobra kupnja?
[proud]

mrasic6

Nemojte petljati ljude, imati ćete ih na savijesti, ja imam puno dionica Đakovštine, ali nisam DRUKO nego prenio trenutnu situaciju vama, svima, jer ovo je čista prijevara, mi trgujemo s nečim što ne postoji. Mogućnost postoji samo u toliko da EU- pravosudje poništi ovu svinjariju od otimačine pa sve ispočetka.

Znate koji je največi biznis budućnosti ? GSM, nafta, cigarete ? Ne , žito kolega, žito.
I sada koda je Đakovština bila tehnički renovirana i savršena sa dobar posao otišla je u stečaj sa 1 mijiardu Kuna duga, a na svakom vlasničkom listu u prosijeku je upisano 5 hipoteka.

Ja sam bio jasan, mi svi oko Đakovštine ćemo izgubiti oko 200 mil. Eura, ali netko će to zaraditi preko noći ako ovako ostane, a Stečajni mi je rekao " ako nešto garantiram je da se po završetku postupka Đakovština više nikada neće zvati Đakovština ", mislim da je sve rekao .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Ovdje je problem što je stečajni dao nalog za povlaćenje dionice bez pravnog pokrića, a ZSE odnosno HANFA to nisu učinili, te Dionica Đakovštine nije naplativa i nema pokriće u pravnom izdavatelju nakon stečaja . Znači ovo nije klasični stečaj s opcijom kapitalizacije ili akvizicije, ovo je čista prevara ZSE-a ili onih koji odlučuju o dionici na burzi.
Još uvik na burzi postoje dionice u kupnji ili prodaji, a ljudi očito ne razumiju da kupuju ili prodaju virtualnu dionicu, te nije mogući gubitak i do 100% on je zagarantiran svih koji zadrže dionicu.

Sorry, ali krivo razmišljaš. Ne može stečajni upravitelj delistirati dionice s burze! Osim toga, stečajni upravitelj do okončanja stečaja niti ne može znati ima li dionica DKVS pokriće u imovini ili nema jer teoretski imovina na javnoj držabi može biti prodana i za 3x veću cijenu od procijenjene.
Zbog toga neki ulagači idu u kupnju takve dionice kad je jako pala, ali moraju biti svjesni rizika koji to sa sobom nosi. Zato je nekorektno na kraju ako špekulacija propadne kriviti ZSE, HANFU i ne znam koga umjesto samog sebe [rolleyes]
[/quote]

UPRAVO JE TO PROBLEM
Što je odmah prihvatio Ovrhe na gotovo 1 milijardu Kuna, a po svakom vlasničkom listu Đakovštine zaprimio u prosijeku 5 hipoteka, a što je nemoguće naplatiti, te rekao je da je odmah obavijestio HANFU o povlačenju dionica, a ista je tražila dodatno objašnjenje, a koje ima je dodatno napisao, a HANFA nije ništa napravila, a što ni njemu nije jasno.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Daj ostavite se priča i stečajnog kol. lORIS ,bumo videli poslje vezova onda če biti vrlo vrlo zanimljivo. [rolleyes]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Sorry, ali krivo razmišljaš. Ne može stečajni upravitelj delistirati dionice s burze! Osim toga, stečajni upravitelj do okončanja stečaja niti ne može znati ima li dionica DKVS pokriće u imovini ili nema jer teoretski imovina na javnoj držabi može biti prodana i za 3x veću cijenu od procijenjene.
Zbog toga neki ulagači idu u kupnju takve dionice kad je jako pala, ali moraju biti svjesni rizika koji to sa sobom nosi. Zato je nekorektno na kraju ako špekulacija propadne kriviti ZSE, HANFU i ne znam koga umjesto samog sebe [rolleyes]

Ako je sve ovo istina, a istina je, daj mi molim te onda pojasni ;

1. KOJA JE SVRHA POSTOJANJA DIONICE ĐAKOVŠTINE, ona nema pravnu ili ekonomsku opravdanost i pokriće, osim čiste obmane i prijevare ?
Pa sada je jasno da nitko ne kupuje Đakovštinu po bilo kojoj cijeni nego dijelove, a dionica je još u prvoj kotaciji ? Znači više nema ni teoretske mogućnosti prodaje Đakovštine kao pranog subjekta, a dionice se i dalje trguju, kako ??????? Znači trgujemo praznim papirima i želiš reči da to nije prevara i obmana.

2. Spominješ rizik, rizik čega ? O tome govorim nema rizika sve je rješeno i upravo je to problem jer nema rizika.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Nafta sigurno nije, jedino sigurno je da će naftna industrija forsirati do zadnje kapi naftne rezerve ( još nekih 20-ak – 30-ak god, iako mislim da je puno manje, ali tu će se vrtit milijarde upravo do te zadnje kapi ),
Telekomunikacije su već preuzele vodeće mjesto u svijetu i imaju najsigurniju budućnost za razvoj,
Žito ima budućnost ali samo za strpljive…

Najskupljom slikom moglo se izgraditi 2000 kuća..usporedba funckionalnosti jedne "umjetničke" slike i 2000 kuća, snobizam=zlo


mrasic6

Nemojte petljati ljude, imati ćete ih na savijesti, ja imam puno dionica Đakovštine, ali nisam DRUKO nego prenio trenutnu situaciju vama, svima, jer ovo je čista prijevara, mi trgujemo s nečim što ne postoji. Mogućnost postoji samo u toliko da EU- pravosudje poništi ovu svinjariju od otimačine pa sve ispočetka.

Znate koji je največi biznis budućnosti ? GSM, nafta, cigarete ? Ne , žito kolega, žito.
I sada koda je Đakovština bila tehnički renovirana i savršena sa dobar posao otišla je u stečaj sa 1 mijiardu Kuna duga, a na svakom vlasničkom listu u prosijeku je upisano 5 hipoteka.

Ja sam bio jasan, mi svi oko Đakovštine ćemo izgubiti oko 200 mil. Eura, ali netko će to zaraditi preko noći ako ovako ostane, a Stečajni mi je rekao " ako nešto garantiram je da se po završetku postupka Đakovština više nikada neće zvati Đakovština ", mislim da je sve rekao .

Novi vlasnik će odlučiti kako će se zvati to što je kupio, a ne neki Pero-ždero Mitrović!

Tigrus,

da imam keša kupio bi ispod 10 kn (nije nagovor, kocka je, ali ako ta kocka upali na konju smo)


Sorry, ali krivo razmišljaš. Ne može stečajni upravitelj delistirati dionice s burze! Osim toga, stečajni upravitelj do okončanja stečaja niti ne može znati ima li dionica DKVS pokriće u imovini ili nema jer teoretski imovina na javnoj držabi može biti prodana i za 3x veću cijenu od procijenjene.
Zbog toga neki ulagači idu u kupnju takve dionice kad je jako pala, ali moraju biti svjesni rizika koji to sa sobom nosi. Zato je nekorektno na kraju ako špekulacija propadne kriviti ZSE, HANFU i ne znam koga umjesto samog sebe [rolleyes]

Ako je sve ovo istina, a istina je, daj mi molim te onda pojasni ;

1. KOJA JE SVRHA POSTOJANJA DIONICE ĐAKOVŠTINE, ona nema pravnu ili ekonomsku opravdanost i pokriće, osim čiste obmane i prijevare ?
Pa sada je jasno da nitko ne kupuje Đakovštinu po bilo kojoj cijeni nego dijelove, a dionica je još u prvoj kotaciji ? Znači više nema ni teoretske mogućnosti prodaje Đakovštine kao pranog subjekta, a dionice se i dalje trguju, kako ??????? Znači trgujemo praznim papirima i želiš reči da to nije prevara i obmana.

2. Spominješ rizik, rizik čega ? O tome govorim nema rizika sve je rješeno i upravo je to problem jer nema rizika.

[/quote]

1. dionice postoje i dalje jer predstavljaju udio (su)vlasnika u određenom d.d.-u, njegovoj imovini, kao i njegovim dugovima. do okončanja stečajnog postupka nitko ne može sa 100% sigurnosti ustvrditi da i nakon stečaja neće ostati neka imovina i vrijednost (osobno vjerujem da kod DKVS neće ostati ništa, ali pričekajmo dovršetak stečaja). ukoliko nakon dovršetka stečaja i rasprodaje imovine ostane neka imovina, ona pripada dioničarima. onaj tko sada kupuje dionice valjda igra na tu kartu. meni je to preveliki rizik pa samo promatram
2. o tome ima ili nema rizika svatko sam neka procijeni. ja sam još prije par mjeseci procijenio da će ovo završiti kako završava, mnogi su me pljuvali (pogotovo kolegu vanhallena) i kupovali ove loše papire u nadi da će naći veću budalu kojoj će ih uvaliti. sorry, ali to je obična kocka, a kod kockanja se često sve izgubi a zbog toga nije kriva ni HANFA ni ZSE

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Novi vlasnik će odlučiti kako će se zvati to što je kupio, a ne neki Pero-ždero Mitrović!

Tigrus,

da imam keša kupio bi ispod 10 kn (nije nagovor, kocka je, ali ako ta kocka upali na konju smo)

Vidim da ne razmiješ da više nije Đakovština u prodaji, nego dijelovi koji će biti oslobođeni svih dugova i obveza Đakovštine ili cca 200 mil. Eura.

Ne trebaš staviti nalog za kupnju na 10 Kuna, stavi na 5, toliko valjda imaš, ja ću ti prodati čim otvore.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Slažem se Ali kolege ako ste potpisivali ugovore sa brokerskim kućama isto postoji rizik rizik je ako idem
Liftom,rizik je da pukne cijela Eu itd.Savjetovao bi osobama sa slabijim živcima i velikim očekivanjima
da budu na oprezu,neka slušaju i promatraju iskusnije,uvjeren sam da bi im bar neko rekao na privat istinu.Naj jači anlitičari su mi rekli da oni znaju sve i oni bi uložili.Što se tiče kocke nije isto,postoje razlike.
[cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

vidim da se tuče po bidu po principu "daj što daš". najpametniji su izašli iznad 10 kn, manje pametni izlaze sada dok je kupnja još visoko (5kn), a oni zadnji uskoro više neće moći uopće izaći jer neće biti kupnje. ova kupnjica što je ostala su vam zadnji i jedini prijatelji, to su "okorjeli kockari" koji misle da će nadmudriti tržište. to se nikad nije dogodilo pa neće ni sada [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Slažem se Ali kolege ako ste potpisivali ugovore sa brokerskim kućama isto postoji rizik rizik je ako idem
Liftom,rizik je da pukne cijela Eu itd.Savjetovao bi osobama sa slabijim živcima i velikim očekivanjima
da budu na oprezu,neka slušaju i promatraju iskusnije,uvjeren sam da bi im bar neko rekao na privat istinu.Naj jači anlitičari su mi rekli da oni znaju sve i oni bi uložili.Što se tiče kocke nije isto,postoje razlike.
[cool]

Isuse što se sve može pročitati na ovom forumu.
Uspoređuješ vjerojatnost da na DKVS ostaneš bez novca sa vjerojatnosti da ti padne lift. [lol]

Koji su to analitičari koji bi uložili?
Da je netko jači htio uložiti, već bi odavno pokupio slobodne dionice za siću.

Ostala je samo stoka sitnog zuba, to jest špekulanti koji ovo gledaju kao vrstu klađenja i nekoliko optimista poput Bakića i McLorisa koji su vjerojatno bolje svjesni omjera rizika i potencijalne zarade i kalkulirano su riskirali.

New Report

Close