DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rocky 5 vidim da si duboku u igri i postavljaš pitanja za odgovor, pa evo ga ako modelator opet ne skine ;

Danas sam razgovarao s Stečajnim upraviteljem, Perica Mitrović, a koji mi je usmeno potvrdio da je dao nalog HANFI za povlaćenje dionica s burze još po proglašenju stečaja, a da mi svi trgujemo s praznim papirima. Objasnio mi je da to nije njegov problem, nego HANFE koja nas je obmanila, a HANFA mi je odgovorila isto usmeno da je to problem ZSE-a.
Đakovština je, kao što se i navodi u medijima, a i on mi je potvrdio, dogovorena s Žitom d.d., a koji čeka neku posebu cijenu da je kupi.
Drugim riječima mi dioničari, banke kreditori i dobavljači Đakovštine ostaju praznih džepova jer Đakovština će se prodati pretpostavljam ( iako nanovo sve uređeno ) za cca 50-100 mil. Kuna, a dug od milijardu Kuna + dioničari od cca 300 mil. Kuna ostaju na suhom kao i radnici i nikom ništa.

Žito d.d. po meni će tako preko noći zaraditi više od milijardu Kuna + sav biznis Đakovštine + nova postrojenja Đakovštine + čista konsolidirana Đakovština bez kune duga, ponavljam sve preko noći.
Iz toga proizlazi da je Žito d.d. najperspektivnija firma u RH, kakav HT i te sitnice.

Međutim, pitanje se postavlja samo po sebi, zašto ovo ne bi postala praksa, pa se tako oduzme i HPB, CROS, ULJN…..????

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Hvala na odgovoru, zanimljive informacije.

Nisam u igri jer nikada u životu nisam imao dionicu DKVS, niti razmatram kupnju.
Ali mi je to zanimljiva priča sa našeg tržišta kapitala pa pratim što se događa.

Nevjerovatno mi je da takav lopovluk mjerljiv u stotinama milijuna prolazi nezamijećeno u medijima, a pišu o Vlatki Pokos i Dikanu i raznim nebitnim političkim skandalima.

A gdje je žito? I zašto su svi mrtvi hladni oko toga? Pa ne radi se o jednom šleperu žita nego o tisućama tona. Piše se o 26 tisuća tona, ne bi me čudilo da je i više. 26 tisuća tona : 24 tone = cca 1100 šlepera. Bolesno. Pa to se kralo i vozilo mjesecima.

Ne nije se kralo, Uprava Đakovštine je ponudila javni natječaj za otkup brašna ( ne žita ) i to brašna 5, najbolje brašno, ali evo čuda javlja se samo Agrokor, te iako je na tržištu bila najpovoljnija cijena brašna 2,2 kn/kg, na natječaj se samo javlja Agrokor s 1,1kg/kg, a kako se nitko drugi nije javio uprava je njima prodala i oštetila Đakovštinu za izračunaj sam.

U međuvremenu uprava frizira službene podatke na ZSE i to mi je stečajni danas potvdrio , onbavlja Đakovštinu, Tenu … sve na novu kreditiranjem i proglašava samouništenje. Dugovi i dioničari ili cca 200 milj. Eura nestaju preko noći pod okriljem stečaja, a sada će pretpostavljam sve to lijepo za par zrna žita kupiti Žito d.d. i postati prvak Hrvatske.

Da si novinar bilo čega i da znaš da Agrokor kroz reklame tebi osigurava kruh, da li bi ti to napisao.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ali što je sa seljacima čije žito je čuvala Đakovština i kojeg više nema?
Dakle ispada da je Đakovština prodala Agrokoru nešto što ni nije bilo od Đakovštine!?

I većina seljaka ima kred u Slavonskoj banci Hipo alpe,zanimljiv okršaj Banaka i drzave. [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Da su svi izgleda sve znali i dalje svi sve samo promatramo je Hrvatska zbilja, ali postavlja se pitanje koje ovdje nas, oštećene strane interesira ;

Dionica Đakovštine nije naplativa i nema pokriće u pravnom izdavatelju nakon stečaja . Znači ovo nije klasični stečaj s opcijom kapitalizacije ili akvizicije, ovo je čista prevara ZSE-a ili onih koji odlučuju o dionici na burzi.

Ova dionica nije smjela biti u kotaciji Zagrebačke burze ili je trebala bar u blokadu ( na promatranju ) dok se ne riješi situacija od strane pravosuđa, a onda je tek pustiti u trgovanje ili je povući .

Znači nisu samo nasađeni, radnici, vjerovnici i dioničari do stečaja nego i investitori nakon stečaja, mislim da je ovo pravi presedan Zagrebačke burze.
Kada osoba ulazi u trgovinu dionica ona preuzima rizik rasta ili pada vrijednosti dionice, ali u slučaju Đakovštine rizik se svodi isključivo na gubitak u visini 100%, odnosno nema rizika gubitak je osiguran, pravi presedan. Ovo je zabluda !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


ovo je čista prevara ZSE-a ili onih koji odlučuju o dionici na burzi.

Ova dionica nije smjela biti u kotaciji Zagrebačke burze ili je trebala bar u blokadu ( na promatranju ) dok se ne riješi situacija od strane pravosuđa, a onda je tek pustiti u trgovanje ili je povući .

gospon Loris.

– ovo nikako nije prevara od strane ZSE.
– pa lijepo su vam napisali da to više nije Đakovština d.d. nego Đakovština u stečaju.

– a sada želite li vi unovčiti dionicu na burzi ili čekati stečajnog upravitelja da vam da recimo 1.000kn po dionici to je vaša osobna odluka, normalno i rizik koji je puno manji nego kod HT-a.

– ali ovom odlukom vam je ZSE omogućila da ne kupujete ona precijenjena smeća od dionica tipa HT ili JNAF, već možete kupovati Đakovštinu i postati većinski vlasnik Đakovštine u stečaju.

– evo sutra možete bez problema dionicu Đakovštine najprije baciti u prvu blokadu, a nakon toga nema više blokada, samo nebo je granica.

– glavno da ste se vi toga dosta nakupovali, i ako vam mogućnosti dopuštaju još se toga nakrcajte, ako nemate love u kredit pa ponovno dokup, dokup i samo dokup.
– pa kada zaradite brdo love na Đakovštini tada će te lijepo moći zahebavati sve one pušioničare u HT-u ili Jnafu.
– samo nemojte gubiti optimizam.
– jer ja navijam za vas i dajem vam stotke.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. nažalost nemam dionice Đakovštine.

Ovdje je sve postalo jasno kad je SKDD izbacio DKVS iz garantirane namire, što znači da svatko tko kupuje sam preuzima rizik hoće li se uopće moći uknjižiti ili neće kao vlasnik dionica, tako da sve one koji su kupovali nakon toga ni malo ne žalim jer su to sve bili pokušaji špekulacije (koji će po svemu sudeći završiti s ogromnim gubitkom, kod nekih i 100%).
Trebali ste napraviti što i lopina, drukao je dok je išlo, kad je vidio da sve ide k vragu prodao je i sad druka na nekim drugim dionicama. A nije da vas ljudi nisu tjednima upozoravali da se klonite ove dionice i što će se dogoditi, pa ste ih redovno pljuvali.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Nekadasmo se povlačili i nagovarali nas da se povlačimo,nismo ušli u stečaju,neka mi oproste svi koji misle da govorimo protiv njih,da me bolje razumiju neki članovi porodice još nisu dobili novce za žito a sad još da nas ostave na cijedilu sa dionicama onda je nama konkretno gubitak 300 posto,več nas nazivaju da se borimo protiv vjetrenjače itd .Iskreno moram o riješit ovaj problem i vjerujem u bolje sutra dugoročno. [embarass]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Ovdje je sve postalo jasno kad je SKDD izbacio DKVS iz garantirane namire, što znači da svatko tko kupuje sam preuzima rizik hoće li se uopće moći uknjižiti ili neće kao vlasnik dionica, tako da sve one koji su kupovali nakon toga ni malo ne žalim jer su to sve bili pokušaji špekulacije (koji će po svemu sudeći završiti s ogromnim gubitkom, kod nekih i 100%).
Trebali ste napraviti što i lopina, drukao je dok je išlo, kad je vidio da sve ide k vragu prodao je i sad druka na nekim drugim dionicama. A nije da vas ljudi nisu tjednima upozoravali da se klonite ove dionice i što će se dogoditi, pa ste ih redovno pljuvali.

ivanin7 komentar je suvišan kao uvijek previše ironije, ali tvoj komentar drži vodu da se radi o tvtci u kojoj se vodi stečajni postupak . Ovdje je problem što je stečajni dao nalog za povlaćenje dionice bez pravnog pokrića, a ZSE odnosno HANFA to nisu učinili, te Dionica Đakovštine nije naplativa i nema pokriće u pravnom izdavatelju nakon stečaja . Znači ovo nije klasični stečaj s opcijom kapitalizacije ili akvizicije, ovo je čista prevara ZSE-a ili onih koji odlučuju o dionici na burzi.
Još uvik na burzi postoje dionice u kupnji ili prodaji, a ljudi očito ne razumiju da kupuju ili prodaju virtualnu dionicu, te nije mogući gubitak i do 100% on je zagarantiran svih koji zadrže dionicu.

Problem je što uopće ne postoji opcija da dionica ili Đakovština kao pravna instituucija opstane i pored mogućih kupaca, pa kao što "milusic" govori u prevodu ; ovdje je oprano 200 milijuna Eura i nikome ništa, a mi se ovdje pilimo s dionicama općenito ili njenim dividendama .
Nije samo pitanje mog gubitka s dionicama ovdje, mnogi su izgubili puno više, previše i za našu zemlju.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Čestitam kolega Loris,

krasno ste za početak trgovanja spustili cijenu i unijeli paniku

…a možda griješite kad je u pitanju budućnost ove dionice (kažem MOŽDA, jer ipak sve ovdje smrdi do boli, pa kako mi kaže moj broker, "SVE JE TU JOŠ MOGUĆE")


Ovdje je problem što je stečajni dao nalog za povlaćenje dionice bez pravnog pokrića, a ZSE odnosno HANFA to nisu učinili, te Dionica Đakovštine nije naplativa i nema pokriće u pravnom izdavatelju nakon stečaja . Znači ovo nije klasični stečaj s opcijom kapitalizacije ili akvizicije, ovo je čista prevara ZSE-a ili onih koji odlučuju o dionici na burzi.
Još uvik na burzi postoje dionice u kupnji ili prodaji, a ljudi očito ne razumiju da kupuju ili prodaju virtualnu dionicu, te nije mogući gubitak i do 100% on je zagarantiran svih koji zadrže dionicu.

Sorry, ali krivo razmišljaš. Ne može stečajni upravitelj delistirati dionice s burze! Osim toga, stečajni upravitelj do okončanja stečaja niti ne može znati ima li dionica DKVS pokriće u imovini ili nema jer teoretski imovina na javnoj držabi može biti prodana i za 3x veću cijenu od procijenjene.
Zbog toga neki ulagači idu u kupnju takve dionice kad je jako pala, ali moraju biti svjesni rizika koji to sa sobom nosi. Zato je nekorektno na kraju ako špekulacija propadne kriviti ZSE, HANFU i ne znam koga umjesto samog sebe [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close