DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Počela panika [proud]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Počela panika [proud]

[thumbsup]

Žito d.d. počelo je konsolidirati Đakovštinu ili bolje rečeno priprema teren za jeftinu kupnju Đakovštine.
Jučer su otpustili sve radnike, a danas im ponovo za 2/3 radnika ponudili nove privremene ugovore. Smanjili su živi trošak za 30%, uzeli njihove kupce i dobavljače još samo da stvar formaliziraju i "ni krivi ni dužni" preko noći zaraditi će 300 mil. Kuna.
Hrvatski san, kakva Amerika .

Najinteresantije je da nitko ne ŽELI znati gdje je nestlo žito iz Đakovštine.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Gosp pipunić ima jako dobre ugovore sa premijerkom, dako da uopće ne dolazi u pitanje otpis svih dugova. Ovim bi se uskok trebao malo pozabaviti, ali od njega i tako i tako ništa. Rade jedino po nalozima Talijana , Austrijanaca i Njemaca….baš me zanima dali bi išta mogli sami otkriti

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Žito d.d. počelo je konsolidirati Đakovštinu ili bolje rečeno priprema teren za jeftinu kupnju Đakovštine.
Jučer su otpustili sve radnike, a danas im ponovo za 2/3 radnika ponudili nove privremene ugovore. Smanjili su živi trošak za 30%, uzeli njihove kupce i dobavljače još samo da stvar formaliziraju i "ni krivi ni dužni" preko noći zaraditi će 300 mil. Kuna.
Hrvatski san, kakva Amerika .

Najinteresantije je da nitko ne ŽELI znati gdje je nestlo žito iz Đakovštine.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

loris*
pa kada svi znaju…kod todorića

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ovdje još bude ugodnih iznenađenja [thumbsup]


Žito d.d. počelo je konsolidirati Đakovštinu ili bolje rečeno priprema teren za jeftinu kupnju Đakovštine.

I misliš da će to pogodovati cijeni DKVS? Iscjediti će tu firmu koliko mogu po tko zna kakvim cijenama i ključ u bravu.
A zna se koji je redoslijed namire vjerovnika u slučaju stečaja i na kojem su mjestu dioničari u toj priči.

Iskreno se nadam da će se dogoditi neko čudo i da će bar oni koji su kupovali ispod 20kn profitirati ali mislim da je vjerojatnost za to mala (što ne znači da je nepostojeća). I nadam se da neće uslijediti iznenađenje u vidu toga da SKDD izbriše DKVS iz evidencije.

Nego, pitam se gdje je nestao kolega lopina koji je ovdje bio aktivan ne tako davno? Valjda je obavio zadatak i odletio oprašivati drugi cvijet. [rolleyes]


Ovdje još bude ugodnih iznenađenja [thumbsup]

to se tješiš ili stvarno tako misliš??? jer iznenađenja će biti uskoro, ali vrlo neugodnih za dioničare [shocked]
SKDD više ne garantira za transakcije ovom dionicom,sad još preostaje samo prodaja ostatka Đakovštine novom kupcu za pokriće dugova čime će dioničari ostati bez ičega jer će DKVS ostati bez imovine, s puno nepodmirenih dugova, a onda se stečajni postupak okončava gašenjem Đakovštine d.d. i brisanjem dionica DKVS-R-A s burze i SKDD-a.
GAME OVER [bye]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

Sve to ima smisla što ste napisali oko dionica, ali postavlja se drugo pitanje ;

1. Kako je moguće da DKVS u samo 6 mjeseci 2009 godine s pozitivnog poslovanja svih preostalih godina odjednom je dužna 900 mil. Kuna ?
2. Kako je moguće da nitko ne pita što je s potraživanjima DKVS-a i gdje je nestalo žito?
3. Kako je moguće da stečajni postupak krene uz blagoslov stečajnog upravitelja nad svim ovrhama koje je zaprimio bez borbe ?
4. Kako je moguće da se skupština malih dioničara kao većinskih vlasnika ništa ne pita, ni prije ni poslije stečaja ?

Drugim riječima svim D.D. tvrtkama u RH je moguća slična sudbina, a koje nemaju čvrstog privatnog vlasnika.
Znači svaka uprava svakog DD sa mješovitim vlasništvom može bez posljedica slićno napraviti da promijeni vlasnika, a gdje je Zakon ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Gosp pipunić ima jako dobre ugovore sa premijerkom, dako da uopće ne dolazi u pitanje otpis svih dugova. Ovim bi se uskok trebao malo pozabaviti, ali od njega i tako i tako ništa. Rade jedino po nalozima Talijana , Austrijanaca i Njemaca….baš me zanima dali bi išta mogli sami otkriti

Uistinu hvala na komentaru, ja se pjenim kako je sve to moguće. a Pupunić i javno govori o tome kako će jeftino Kupiti Đakovštinu, alli čitam dasu mu apetiti jako veliki želi on i Kandit, Vupik….. ;

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=7&ID_VIJESTI=125807

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris

a što misliš, zašto je uprava DKVS-a u pritvoru,a vjerojatno će dobiti višegodišnje zatvorske kazne

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close