DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Umro Mijo Matić

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Kada krene naopako sve ide naopkao, stečaj, poplave, direkor

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Umro Mijo Matić

Mislim da je sada sve svima jasno. Žalio bi ga, ali kada pomislim koliko je ljudi zavio u crno jednostavno ne mogu.

http://www.poslovni.hr/vijesti/preminuo-bivsi-predsjednik-uprave-dakovstine-149540.aspx
Umro a ni je rekao gdje je zakopao žito tj. pare?! Biti će da je neka sparina u toj ćuzi a klime nema.

who dares, wins

Naravno prebacuje se krivnja na onog koga nema,ja svoje dionice neču nikom prodat,sad su banke digle paniku,a ustvari sve je to njihova politika uz blagoslov…….. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Naravno prebacuje se krivnja na onog koga nema,ja svoje dionice neču nikom prodat,sad su banke digle paniku,a ustvari sve je to njihova politika uz blagoslov…….. [cool]

pa niko te ni ne sili da ih prodaš…nije ovdje squeeze out, već je firma u stečaju…pitanje je dana kad ovo više neće vrijediti ni 9 kn koliko se sada može dobiti na burzi…
[bye]

mene samo zanima tko će izgubit glavu i nadoknadit štetu zbog, sada očito, lažiranih FI, koja su koliko ja znam prošla i revizorske kuće – dakle neovisnu instancu koja bi trebala garantirati za takve stvari – to im je jedini posao za koji su dobro plaćani – i revizorske kuće i njihovi uposlenici. Mislim da bi se sve trebalo prašit od perja najurenih purana, a ono nigdje ništa o tome. Šta to sad znači da sutra bilo koja firma (recimo HT) može objavit da duguje 57 milijardi kuna i da ide u stečaj i nikome ništa. Ko ima dionice ko mu kriv…nikad mi nećemo biti ništa više od banane…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

revizorska kuća im je bila prikladnog imena…Ažurnost d.o.o. iz Osijeka…
evo i broj pa njih nazovite i pitajte…
031 28 37 81

Čudno kako se tih pitanja nisu dosjetili najveći dioničari…npr. jedna Fima koja je bila debelo unutra sa svoja 2 inv. fonda…ili svi oni koji se skrivaju iza kojekakvih skrbničkih računa banaka…
ups…pardon…sad vidjeh stanje u top 10…nema više nikakvih skrbničkih računa…

1. MINISTARSTVO FINANCIJA 128.226 12,17 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 120.147 11,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HZZO 82.027 7,79 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 63.423 6,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HZMO 50.289 4,77 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ĐAKOVŠTINA – NOVI ESOP D.O.O. 35.582 3,38 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA
7. MCLORIS D.O.O. 14.510 1,38 Osnovni račun PULA, HRVATSKA
8. BAKIĆ NENAD 12.095 1,15 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. MATIĆ MIJO 9.546 0,91 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA

pa kako njima nije bilo u interesu koji su imali po 20,30,40 tisuća dionica postavljati ta pitanja i tražiti odgovore kod odgovarajućih institucija…i od države same koja na kraju kroz svoje organe ima nekih 30%…
nego su svi pobjegli glavom bez obzira…
teško da će ovdje mali dioničari išta moći izvući ili istjerati bilo kakvu pravdu…
nažalost…

Gledam ovu stranicu i ne mogu vjerovati svojim očima.Firma je u stečaju a vi još trgujete dionicama koje ništa ne vrijede.Prema stečajnom zakonu dioničari su vjerovnici nižeg isplatnog reda i namiruju se samo u slučaju ako se iz prodane imovine namire svi vjerovnici I i II višeg isplatnog reda/radnici za neisplaćene plaće i otpremnine,porezna za poreze i doprinose i ostali vjerovnici koji spadaju u II viši isplatni red /kooperanti i ostali/.Koliko sam čula dugovanja Đakovštine su daleko veća nego potraživanja pa je očito da se iz prodane imovine neće namiriti.Ovo je zaista apsurdna situacija da se trguje dionicamo poduzeća koje je u stečaju.Ako se i prodaju pojedini dijelovi Đakovštine to će biti nove firme koje neće imati nikakve veze sa Đakovštinom u stečaju.

da svi znaju sve ,nemoguče je da vam neko uzme novac koji ste legalno uložili za one koji neznaju neka se obrate europskom sudu,najlakše je reći propaloje i nema ništa i pokupovat dionice po niskoj cijeni.Ja sam jedan koji vjeruje u bolje ,evo i primjer neke dionice na Američkom tržištu su propale nisu vrijedjele 0,5 dolara nakon 20 godina su skočile 2000puta,pa ako smo mi ovu burzu kopirali od Amerikanaca zašto to nebi logički vrijedilo i kod nas,ako bude došlo do kakvih večih malverzacija sigurno
čemo se posavijetovat sa malo jačim pravnicima pa je moguče i da tu država plati penale kao i za Hipo banku.A vi koji nemislite tako pustite nas da dišemo vjerujemo u bolje sutra može se to i vama desit a ja sigurno neču komentirat neargumentirano ko pojedinci,pozdrav zajednici [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Gledam ovu stranicu i ne mogu vjerovati svojim očima.Firma je u stečaju a vi još trgujete dionicama koje ništa ne vrijede.Prema stečajnom zakonu dioničari su vjerovnici nižeg isplatnog reda i namiruju se samo u slučaju ako se iz prodane imovine namire svi vjerovnici I i II višeg isplatnog reda/radnici za neisplaćene plaće i otpremnine,porezna za poreze i doprinose i ostali vjerovnici koji spadaju u II viši isplatni red /kooperanti i ostali/.Koliko sam čula dugovanja Đakovštine su daleko veća nego potraživanja pa je očito da se iz prodane imovine neće namiriti.Ovo je zaista apsurdna situacija da se trguje dionicamo poduzeća koje je u stečaju.Ako se i prodaju pojedini dijelovi Đakovštine to će biti nove firme koje neće imati nikakve veze sa Đakovštinom u stečaju.

Teorija po provijerenom receptu pali, ali ne i za strateške projekte kao što je prehrana ili Đakovština, kolegice.
Prvo pitanje se postavlja vjerodostojnosti duga, ali i samog postupka stečaja, jer večinske vlasnike ili male dioničare nitko ništa nije pitao.
Ovdje nešto jako smrdi i stavri će prije ili poslije izači na vidjelo, a Đakovština se ne može rasipati više od povezanog core biznisa. jer to nitkome ne odgovora.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

nemogu vjerovati komentarima iz novinskih napisa da će vjerovnici dozvoliti da se dođe do trećeg kruga dražbe jer u tome slučaju će cijena Đakovštine biti 100 miliona kuna što nikome ne odgovara

New Report

Close