DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega, sada kada si u stečaju dioničari više da tako kažem, nemaju pravo glasa, upravljanje preuzimaju vjerovnici, a ako njima odgovara da se Đakovština usitni i da se dijelovi prodaju za siću, tako će očigledno i biti.

Bojim se da je u ovom trenutku i špekulativno dionica 10 puta precjenjena.

jedina šansa, koliko to god glupo zvučalo, je da se u prvom krugu ništa ne proda i onda da se odjednom pojavi bijeli princ i ponudi neko spasonosno rješenje.

Ako u prvom krugu bude prodana npr. Tena ili silosi, firma više nikada neće biti cijela, a i dalje će joj nad glavom visiti milijardu kuna duga.

Koliko se meni čini, ovakav rasplet odgovara ponajviše Žitu, koji će preuzeti sve Đakovštinine kupce i povećati se udio na tržištu.


Kolega, sada kada si u stečaju dioničari više da tako kažem, nemaju pravo glasa, upravljanje preuzimaju vjerovnici, a ako njima odgovara da se Đakovština usitni i da se dijelovi prodaju za siću, tako će očigledno i biti.

Bojim se da je u ovom trenutku i špekulativno dionica 10 puta precjenjena.

jedina šansa, koliko to god glupo zvučalo, je da se u prvom krugu ništa ne proda i onda da se odjednom pojavi bijeli princ i ponudi neko spasonosno rješenje.

Ako u prvom krugu bude prodana npr. Tena ili silosi, firma više nikada neće biti cijela, a i dalje će joj nad glavom visiti milijardu kuna duga.

Koliko se meni čini, ovakav rasplet odgovara ponajviše Žitu, koji će preuzeti sve Đakovštinine kupce i povećati se udio na tržištu.

Kolega, iz ovoga se vidi dvije stvari ;
1. Da volite Đakovštinu
2. Da ne poznajete trgovačko pravo
3. Da više vjerujete u čuda nego u sebe

Ako se Đakovština i ustini, te proda, za taj iznos će Đakovština umanjiti dug, ali što joj ostaje, Uprava s ostatkom duga ?
Situacija je prozirna čak i previše da bi bilo tako.
Žitu s druge strane što preostaje i kako da zavrti proizvodnju ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.vecernji.hr/vijesti/dakovstina-jos-3-mjeseca-pritvora-bivseg-direktora-clana-uprave-clanak-134992

Kako je moguće napraviti dug milijardu kuna ili 138 mil. Eura, mislim i da ako se trudiš to nije moguće ?
Gdje su potraživanja Đakovštine ?
Đakovština je godišnje radila cca 200 mil. Kuna prometa i do kraja 2008 bila solventna, kako je moglo nestati 5 godina bruto prometa u samo godini dana ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.vecernji.hr/biznis/vise-tri-tisuce-vjerovnika-potrazuje-milijardu-kuna-clanak-120081

Evo još jedan primjer nelogićnosti ;
Banke potražuju 373 mil.Kuna
Radnici 45 mil. Kuna
Dobavljači 502 mil. Kuna
Prvo taj dug treba postati pravomoćan, drugo treba utvrditi dug prema Đakoštini, a i treće u gornjem tekstu se spominje odšteta seljacima za izgubljenu pšenicu u visini od 800 Kuna / kilogram pšenice ili 14,3 mil.Kuna za 17,86 tona pšenice !??

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.djakovstina.hr/novosti.php?id=14&j=0

Zadnja glavna skupština 07.07.09. raspravlja o raspodijeli dobiti iz 2008 godine, a 5 odnosno 7 mjeseci kasnije o stečaju ili milijardu kuna gubitka, a godišnje bruto promet je 200mil. Kuna ????

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


http://www.djakovstina.hr/novosti.php?id=14&j=0

Zadnja glavna skupština 07.07.09. raspravlja o raspodijeli dobiti iz 2008 godine, a 5 odnosno 7 mjeseci kasnije o stečaju ili milijardu kuna gubitka, a godišnje bruto promet je 200mil. Kuna ????

Toga nema niti u Letećem cirkusu Montyja Paythona.


[thumbsup] [thumbsup]


http://www.vecernji.hr/biznis/vise-tri-tisuce-vjerovnika-potrazuje-milijardu-kuna-clanak-120081

Evo još jedan primjer nelogićnosti ;
Banke potražuju 373 mil.Kuna
Radnici 45 mil. Kuna
Dobavljači 502 mil. Kuna
Prvo taj dug treba postati pravomoćan, drugo treba utvrditi dug prema Đakoštini, a i treće u gornjem tekstu se spominje odšteta seljacima za izgubljenu pšenicu u visini od 800 Kuna / kilogram pšenice ili 14,3 mil.Kuna za 17,86 tona pšenice !??

Pisao sam već o tome prije mjesec dana. Čudne stvari u svakom slućaju, ja kada sam sve stavio na papir nisam dobio više od 500 milja duga.

što se tiče tvog prethodnog posta, ja dosta dobro poznam TP, nije da volim Đakovštinu, ali me zanimaju ove nelogičnosti i vjerjem u sebe.

E sada, stvar je jednostavna. Stečajni upravitelj daje vjerovnicima razlučno pravo. Oni koji su imali terete prije pokretanja stečaja (banke i Žito) njihovo se razlučno pravo automatski priznaje, onda imamo državu, radnike i sve ostale. Tu više dioničari (vlasnici) nemaju kaj tražiti odnosno kontrolirati, makar i oni imaju neke pravne mogućnosti, odnosno koliko mi se čini mogu sazvati skupštinu i pobijati nalaze stečajnog upravitelja.

E sada što znamo:
1. stečajni je priznao sva potraživanja vjerovnika i najavio da bi potraživanja moglo biti i više
2. skupština dioničara nije sazvana
3. dražba ide kroz 2-3 tjedna, hipotetski, ako uspije to je definitivno kraj za Đakovštinu d.d.
4. odnosno ako se sva imovina rasproda, realno do kraja godine subjekt pod nazivom Đakovština d.d. mogao bi se izbrisati iz sudskog registra, a dionica iz SDA.

Mene upravo interesira činjenica kao što su : država, skup dioničara, radnici, stečajni upravitelj i fiktivni dugovi.
Postavimo situaciju ovako ili pravno ;
Sud na temelju ovrhe vjerovnika dovodi stečajnog upravitelja .
Isti iz novčane i kapitalne mase mora pokriti vjerovniku prema zakonskom redoslijedu, ako je Ovrha pravomoćna, a ista mora na sud prije priznanja do pravomoćnosti. Ova express priznanja duga i prodaja Đakovštine je i ne malo čudna, mislim da kupac već davno čeka da se ove formalnosti odrade.
Isti donosi odluku o prodaji stečajne mase, ali isti ne može bez glavne skupštine i odluke većine dioničara priznati dug kao ni usitniti vlasništvo, a u interesu raznih pogodnosti trećima.
To znači da bi svaka uprava bilo kojeg društva u RH s većinskim vlasništvom malih dioničara trebala namjerno uništiti zdravu i jasno pozicioniranu tvrtku po pitanju nacije, a s ciljem zakonske krađe postojećih vlasnika u ruke nekih drugih interesnih vlasnika koji ih primjera radi podmite za taj posao.
Prema tvom planu upravo to bi se i trebalo desiti, Uprava nekim čudnim silama nabije dug, objeručke prihvaća Ovrhe i USKOK radi javnosti i vlasništvo Đakovštine za 1 Kunu presele prikrivenim akterima.
S druge strane, bankama se isplati podržati proizvodnju i nastavak poslovanja, a s ciljem redovne, a ne prijevremene naplate kredita ( gdje puno gube kamata iako sve naplate ), a Đakovština ostaje bez robe i njene naplate. Banke su se u ovom slučaju postavile se neprirodno.
Mislim da ovdje ima jako puno prostora za tužbe i naknade štete svih dioničara odnosno trenutnih vlasnika Đakovštine u slučaju „zakonske otimačine“ .
Navodi iz novina su preko noći naveli da je žito završilo kod Todorića, ali već ujutro o tome nitko ništa nije znao. Todorić najmanje !
Đakovština je tvrtka koja uz normalan, ništa pretjerano poseban, managment može konkurenciju u regiji doslovno u kratkom roku pojesti, ali uvijek ima kod nas ali !
Već će negdje zapeti, ako ništa drugo u EU komisiji.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Pa ako u DKVS nema kruha,gdje ga ima?
Ona melje žito,pa peče kruh…
Za sada nema ni štrajka.

– svaka informacija ima lice i naličje.
– ovdje je ovo dezinformacija i loša informacija,
– a naročito za investitore koji žele razmišljati.

– gospon Lopina je li vam poznata ova izjava ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

…PLJAČKA… da li vam to što govori???…ništa novo…nema tu više što da se priča…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



http://www.vecernji.hr/biznis/vise-tri-tisuce-vjerovnika-potrazuje-milijardu-kuna-clanak-120081

Evo još jedan primjer nelogićnosti ;
Banke potražuju 373 mil.Kuna
Radnici 45 mil. Kuna
Dobavljači 502 mil. Kuna
Prvo taj dug treba postati pravomoćan, drugo treba utvrditi dug prema Đakoštini, a i treće u gornjem tekstu se spominje odšteta seljacima za izgubljenu pšenicu u visini od 800 Kuna / kilogram pšenice ili 14,3 mil.Kuna za 17,86 tona pšenice !??

Pisao sam već o tome prije mjesec dana. Čudne stvari u svakom slućaju, ja kada sam sve stavio na papir nisam dobio više od 500 milja duga.

što se tiče tvog prethodnog posta, ja dosta dobro poznam TP, nije da volim Đakovštinu, ali me zanimaju ove nelogičnosti i vjerjem u sebe.

E sada, stvar je jednostavna. Stečajni upravitelj daje vjerovnicima razlučno pravo. Oni koji su imali terete prije pokretanja stečaja (banke i Žito) njihovo se razlučno pravo automatski priznaje, onda imamo državu, radnike i sve ostale. Tu više dioničari (vlasnici) nemaju kaj tražiti odnosno kontrolirati, makar i oni imaju neke pravne mogućnosti, odnosno koliko mi se čini mogu sazvati skupštinu i pobijati nalaze stečajnog upravitelja.

E sada što znamo:
1. stečajni je priznao sva potraživanja vjerovnika i najavio da bi potraživanja moglo biti i više
2. skupština dioničara nije sazvana
3. dražba ide kroz 2-3 tjedna, hipotetski, ako uspije to je definitivno kraj za Đakovštinu d.d.
4. odnosno ako se sva imovina rasproda, realno do kraja godine subjekt pod nazivom Đakovština d.d. mogao bi se izbrisati iz sudskog registra, a dionica iz SDA.

[/quote]
hocemo mi dionicari dobiti ista??ja sam kupila 10000 komada po 8 kuna..


http://www.vecernji.hr/vijesti/dakovstina-jos-3-mjeseca-pritvora-bivseg-direktora-clana-uprave-clanak-134992

Kako je moguće napraviti dug milijardu kuna ili 138 mil. Eura, mislim i da ako se trudiš to nije moguće ?
Gdje su potraživanja Đakovštine ?
Đakovština je godišnje radila cca 200 mil. Kuna prometa i do kraja 2008 bila solventna, kako je moglo nestati 5 godina bruto prometa u samo godini dana ?

nemojte se ni obazirat na FI koja su falsificirana…
i lopina vam je tu govorio…"sve će biti dobro ako izvješća nisu falsificirana", tako je on nekako govorio…a sudeći po svemu jesu…
Pa naravno da nije moglo nestati 5 godina bruto prometa u godinu dana…kao ni šta je pšenica mogla preko noći ispariti iz silosa…
Ovdje je odigrana prljava igra da se firmu uništi, stera ju u stečaj i da ju netko preuzme vrlo jeftino…u ovom trenutku čini se da će to biti Žito, dok je Todorić omastio brk što se pšenice tiče!

@ Renata
Gdi će dioničarima ostati išta kad su potraživanja skoro milijardu kuna!?

New Report

Close