DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


po mojoj procjeni 2111. godine

Neće stiči, ne pretjeruj !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ne znam da li ste znali da Đakovština je osnovana prije 250 godina ( 1760 godine ) i do danas je radila bez prekida ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

…a šta, danas prekida???


Ne znam da li ste znali da Đakovština je osnovana prije 250 godina ( 1760 godine ) i do danas je radila bez prekida ?

majko mila, kolko se tu žita popalilo u tih 250 godina?!?

Radi i danas i za vjeke ,radiče naša dica a vanjske i unutarnje neprijatelje riješit čemo.

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Ja sam s mora, a ruzumijem vrijednost i državnu važnost Đakovštine, ovo im nije trebalo nikako !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

«Đakovački model» nestale pšenice i u Ludbregu
Pšenica nestala i iz silosa Agroludbrega
Prema riječima tajnika HSS-a Stjepana Srage, slučaj Đakovštine pojavio se i u ludbreškoj tvrtki Agroludbreg, iz čijih je silosa nestala pšenica koju su pohranili seljaci, vrijedna oko dva milijuna kuna. Tako je više od 80 poljoprivrednika ostalo bez novca i pšenice.
Nestanak pšenice otkriven je, navodno, nakon odlaska prijašnjeg zakupca Agroludbrega Dražena Jakšinića iz Sv. Ivana Žabnog, kojemu je istekao rok zakupa. Kako je rekao Sraga, bivši zakupac tvrdi da je pšenica ostala u silosima i nakon njegova odlaska, a sadašnji pak vlasnici to negiraju i tvrde da su silose zatekli prazne.
Što se točno dogodilo s pšenicom – očito će morati razjasniti mjerodavne institucije. (nj)

who dares, wins

Navodnoje u subotu izašao prvi poziv na javnu dražbu za imovinu Đakovštine. Bilo bi lijepo kad bi novinari Poslovnog provjerili ovu informaciju.

ISKAZAN VELIKI INTERES ZA POSRNULI BIVŠI ĐAKOVAČKI KOMBINAT I PRIJE NATJEČAJA

Đakovština na bubnju 7. lipnja

Objavljeno: 15.5.2010ĐAKOVO – U srijedu ili četvrtak, 19. ili 20. svibnja, trebao bi biti raspisan javni natječaj za prodaju imovine Đakovštine d.d. u stečaju, doznajemo od stečajnog upravitelja posrnule đakovačke mlinsko-pekarske industrije Perice Mitrovića, koji će prijedlog prodaje u ponedjeljak dostaviti stečajnom sucu, a koji bi zaključak o prodaji trebao donijeti u utorak.

Moguća prodaja već u “prvom kU tijeku pregovori žita i ppdiv-a oko datuma revidiranja zakupa
Iako najavljivan, jučer nije potpisan prijedlog sporazuma za osiguranje statusa radnika. Žito je stavilo svoj potpis, a PPDIV ne. Šimo Orešković, područni povjerenik PPDIV-a, izjavio je da je “zapelo” na datumu revidiranja zakupa. – Zakupac traži da se zakup revidira po danu objave natječaja, a mi po završetku nadmetanja. U pitanju je 15 dana koji su važni i zakupcu zbog previsokih proizvodnih i drugih troškova, a radnicima zbog radnog odnosa. Tražit ćemo da Odbor vjerovnika kaže svoj stav – kaže Orešković, te dodaje da se pregovori nastavljaju u ponedjeljak.

rugu”
Ako nitko ne uputi žalbu, objava na ovom području najiščekivanijeg natječaja slijedi sredinom tjedna.
Kako doznajemo, usmena javna dražba bit će 7. lipnja, a sudeći prema najavama, već bi njezin “prvi krug” trebao dati jasne nove vlasničke okvire nad propalim sustavom čija se imovina unutar tvorničkog kruga prodaje kroz tri tehnološke cjeline oslonjene na Mlinove, Sjemenarstvo i Tenu.
Imovina izvan kruga – Stanica za tehnički pregled vozila, nekoliko hala i poslovnih prostora, prodaje se pojedinačno.
Zakupac Đakovštine, osječko Žito, naime, već je najavio da je zainteresiran za kupnju Tene, Mlina i Silosa, a sada su stigle i najave da treću tehnološku cjelinu, Sjemenarstvo, želi kupiti privatna zagrebačka tvrtka BC Institut, čime si stvara strateške pozicije na ovom području.
Procijenjena vrijednost tehnološke cjeline oko Sjemenarstva je više od 17 milijuna kuna nad kojim založno pravo ima Croatia banka, a koja je spremna kupiti spomenutu tvrtku.
Vrijednost tehnološke cjeline vezane uz Tenu je 116,5, a Mlinova 121,7 milijun kuna. Dio Tenine cjeline je i Tvornica stočne hrane Tovka i ne mogu se prodati jedna bez druge. Doznajemo da bi sadašnji zakupac Stanice za tehnički pregled vozila, Centar za vozila Hrvatske koji je preuzeo svih 13 radnika, ostao u najmu.

Žito obnavlja ugovor
Nezin razlučni vjerovnik je Kreditna banka, a kao potencijalni kupci Stanice spominju se Euroherc i Croatia osiguranje.
"Kada je riječ o ostaloj imovini stečajnog dužnika izvan njenog kruga, za sada nema interesa za njenu kupovinu", dodaje Mitrović.
Doznajemo da čim iziđe javni natječaj, Žito obnavlja ugovor o najmu revidirajući ga u skladu s proizvodnim i drugim mogućnostima. S danom kupnje prestaje i radni odnos za 370 radnika koji su krajem veljače potpisali ugovore o radu sa zakupcem Žitom, dok je preostalih više od 20 djelatnika angažirano u stečajnom postupku, odnosno radi pri Stanici.
BC Institut želi Sjemenarstvo
– Za svih 370 radnika s danom kupovine praktično će prestati radni odnos, svi imaju otkazni rok od 7 dana i pravo na godišnji odmor. Slijedi novo zapošljavanje i to onog broja radnika potrebnog za proces proizvodnje. Naša su nastojanja da ih bude što više, da prioritet pri tome imaju socijalne kategorije radnika, radnici sa zdravstvenim problemima, slučajevi gdje više članova obitelji radi ovdje, kaže regionalni povjerenik PPDIV-a Šimo Orešković, najavljujući kako se idućeg tjedna sastaje s predstavnicima BC Instituta za koji neslužbeno doznajemo da je spreman preuzeti svih 15 radnika Sjemenarstva. Doznajemo i da zakupac i potencijalni kupac Žito provodi sistematizaciju radnih mjesta. On je već najavio da za svih dosadašnjih 370 radnika nema posla, a najstrože računice govore da (mu) je viška oko 200 radnika.

Ovo je uredu, ali što se u tom slućaju dešava s vlasnicima Đakovšitne, ako istu imaju namjeru rasprodati u dijelovima jedne cjeline ?
Nije mi jasno što od kapitala ostaje holdingu osim pokrivanja dugova i koji je interes vlasnicima u ovom trenutku ?
Pretpostavljam da se onda planski osnivaju nova društva, čista i prespektivna, a Đakovština dobija dugove na dar bez resursa i kapitala ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Ovo je uredu, ali što se u tom slućaju dešava s vlasnicima Đakovšitne, ako istu imaju namjeru rasprodati u dijelovima jedne cjeline ?
Nije mi jasno što od kapitala ostaje holdingu osim pokrivanja dugova i koji je interes vlasnicima u ovom trenutku ?
Pretpostavljam da se onda planski osnivaju nova društva, čista i prespektivna, a Đakovština dobija dugove na dar bez resursa i kapitala ?

Hvala kolega mrasic,

ovo je strašno. Za kompletnu Đakovštinu u prvom krugu će tražiti oko 300 milja, (a dugovi 950 milijuna kuna).

Znači ovo je procijenjeni TOP koji mogu dobiti, a nitko normalna ne očekuje nabildavanje cijene. Ako će se ići do 3. kruga, moglo bi sve to otići za 100 milijuna kuna.

Dugovi ako se pokriju 20 lipa na kunu, vjerovnici mogu vikati Trst je naš.

Za dioničare ovo znači kraj priče, a kraj priče je i za tvrtku i za 370 radnika. To koliko je uprava uspijela pokrasti je čisti SF.

Problem je očito veći nego mislimo, odnosno igra je veća nego mislimo. Pretpostavljam da Vlada planski uništava žito i popratne proizvode u RH jer imaju pritisak od EU za smanjenje istog, a žele zatvoriti pregovore pod svaku cijenu. Žalosno je što Đakovštinu s tim izmišljenim dugovima bar nisu prodali onom koji navija za njihov stečaj pa bi taj bar nastvio s proizvodnjom i zapošljavanjem ljudi, ali ovako im je lakše. S druge strane sestrinske tvrtke Đakovštine su u njenom vlasništvu, a dug se trebao preliti na iste tvrtke propocijonalno njihovoj vrijednosti u odnosu na dug, pa su eventualni investitori mogli razmišljati samo o Đakovštinikao cijelini, a ne komad torte.
Trebalo bi okupiti sve male dioničare, a koji su u večini i razbiti ovu strategiju namjernog stečaja.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close