DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

iz praćenja naloga na kupnji i prodaji vidljivo je da se tu još ništa nije dogodilo…što bi bilo zabrinjavajuće, dapače…ova dionica postaje zagonetka te stim i istina je da je zanimljivo pratiti tišinu koju spominjete!

Kao da je Država potpuno zaboravila na obvezne državne rezerve odnosno Đakovštinu ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ovo bi mogao biti sličan scenarij…

Todorić steže obruč oko Rijeke
Svih 18 prehrambenih trgovina na odličnim lokacijama Konzum je kupio za 31,4 milijuna kuna

Konzum je sada vlasnik Robne kuće u Crikvenici, samoposluge u Novom Vinodolskom i trgovina u Jadranovu, Dramlju, Selcu, Klenovici, Bribiru, Grižanima i Triblju.
CRIKVENICA – Nakon što je prije 15 dana Konzum Ivice Todorića na javnoj dražbi izlicitirao nevjerojatnih 90 milijuna kuna i po toj vrtoglavoj cijeni uspio kupiti 11 marketa Trgovačkog Opatija u stečaju i dotadašnju ulogu zakupca zamijenio vlasničkom, od jučer je dodatno proširio svoje »trgovačko carstvo«. Svih 18 prehrambenih trgovina koje je Konzum imao u zakupu, a sada je postao njihov vlasnik, nalaze se na odličnim lokacijama. Između ostalog postao je vlasnikom Robne kuće u Crikvenici, te velike samoposluge u Novom Vinodolskom, a njegove su od jučer i trgovine u Jadranovu, Dramlju, Selcu, Klenovici, Bribiru, Grižanima i Triblju.

Na jučerašnjoj javnoj dražbi, većinski paket dionica Jadrankomerca d.d. u stečaju Crikvenica, u vlasništvu Hrvatskog fonda za privatizaciju od 86.349 dionica ili 66 posto, prodan je za 31.439.366,33 kuna Konzumu d.d. Zagreb. Na dražbi je, osim Konzuma d.d., u čije je ime licitirao Marijan Repušić, sudjelovalo i trgovačko poduzeće Krk iz Malinske koje je ponudilo početnu cijenu od 31.359.366,33 kuna. Početnu cijenu po dionici od 50 eura ili 363,17 kuna odredio je HFP, po srednjem tečaju HNB na dan 10. svibnja ove godine. No, Konzum je ponudio veću cijenu za sto tisuća kuna, nakon čega je poduzeće Krk odustalo od daljnje dražbe. Javnu dražbu vodila je stečajna upraviteljica Jadrankomerca d.d. mr. sc. Blaženka Prpić, koja je objavila prodaju većinskog paketa dionica Konzumu d.d. Zagreb, kao najpovoljnijem ponuđaču, koji je do 10. lipnja obvezan zaključiti ugovor o kupnji dionica s HFP-om i isplatiti dionice Hrvatskom fondu za privatizaciju. Također, obvezan je, prema stečajnom planu, isplatiti tražbine stečajnih vjerovnika te tražbine nižih isplatnih redova u roku od šezdeset dana od dana donošenja odluke o odabiru najpovoljnijeg ponuđača, utvrđene 1. prosinca 2009. Osim toga, obvezan je dati ponudu otkupa dionica ostalih vlasnika po istim uvjetima koji su postignute kod prodaje dionica HFP i to PIK-u Vrbovec koji posjeduje 16,6 posto dionica, Gavriloviću za 12,58 dionica i 3,02 posto ostalim. Nakon što stečajni upravitelj pruži dokaze kojima potvrđuje ispunjenje svih obveza, stečajni sudac donosi po pravomoćnosti stečajnog plana odluku o zaključenju stečajnog postupka.

Provedba stečajnog plana bazira se na obvezi nositelja da nastavi poslovanje, kao Jadrankomerc d.d., nakon okončanja stečajnog postupka, uz preuzimanje zatečenih zaposlenika na rok od iduće tri godine, preuzme parnice u tijeku, potencijalne obveze i raspolaže imovinom stečajnog dužnika sukladno odredbama stečajnog plana.

Nadzor nad ispunjenjem obveza nositelja plana obavljat će stečajni upravitelj, Odbor vjerovnika i stečajni sudac, a rok izvršenja plana je tri godine od početka provođenja stečajnog plana.

Imovina Jadrankomerca vrijedna 130 milijuna kuna
U razdoblju od otvaranja stečaja 16. svibnja 2001. do 30. studenog 2009. Jadrankomerc d.d. ostvario je ukupni prihod od 116.701.514 kuna, rashod u iznosu od 98.035.491 kuna, a nakon podmirenja svih dospjelih obveza na žiro računu ostalo je 11.589.920 kuna. Ukupna imovina Jadrankomerca u stečaju procijenjena je na 129.693.997 kuna, fiksne obveze iznosile su 30. studenog 2009. godine 33,9 milijuna kuna, a potencijalne obveze ukupno iznose 76, 3 milijuna kuna.

U trgovinama zaposleno 116 radnika
Nakon zaključenja ugovora o zakupu 18 poslovnih prostora Jadrankomerca Konzumu d.d. (od ukupno 34), radnici su nastavili raditi u tim prodavaonicama. Danas je u Konzumovim trgovinama zaposleno 66 radnika, a u vlastitoj djelatnosti 50 njih, ili ukupno 116, prema kojima stečajni dužnik ima obvezu.

Stečajna upraviteljica Blaženka Prpić kaza

Ideja je dobra, ali scenarij ce biti slican samo u dijelu postupka trgovačkoga suda. Ostalo je stvar trzisnog natjecanja. Problem je sto drzava u ovom trenutku nema drzavne robne rezerve u hrani, a to je teska povreda Ustava.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@rekvijem
A kome bi prodao?



@rekvijem

A kome bi prodao?

EBDR-u naravno !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Financijski direktor Đakovštine, Zvonko Grbavac, izašao je iz vlasničke strukture ???

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ovo je stvarno parodija.Blokada zbog prometa od 1640 kn.
Mijenjajte pravilnik ako boga znate.

Nema dividende od Đakovštine i još blokada .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

kada se ocekuje likvidacija??

po mojoj procjeni 2111. godine


Financijski direktor Đakovštine, Zvonko Grbavac, izašao je iz vlasničke strukture ???

pametan čovik, ima putra na glavi kao i dvojica pajdaša što sjede u čeliji pa misli pobjeći s lovom prije nego ovi potonji propjevaju…!!!

New Report

Close