DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ima li logike prodavati nešto čime se definitivno ne mogu nadoknaditi gubici, šta će se dogoditi kada se sve rasproda a time se ne uspije podmiriti niti pola potraživanja od "Đakovštine", šta i kako će država poduzeti da namiri ostale vjerovnike (uostalom i sebe jer ima "ne mali" vlasnički udio u Đakovštini

kolega, ne razumijete osnovne stvari:
1. ovo nema veze s logikom il nelogikom, potoji stečajni zakon prema kojem se vodi stečajni postupak
2. namiriti će se pola vjerovnika, pola neće dobiti ništa baš kao ni dioničari DKVS-a, oni gube sav ulog
3. država neće poduzeti ništa da namiri ostale jer to nije njena obveza, tih 450 milja ukupne imovine pokrit će koliko stigne od 950 milja kuna duga, a mnogi neće dobiti ništa.
4. zgrade i strojeve na javnoj dražbi kupit će netko treći, zaposliti dio radnika i pokrenuti proizvodnju pod novom firmom. postojeći dioničari DKVS-a od toga neće dobiti/imati ništa.
5. završetkom stečaja tj. nemogućnosšću namirenja svih vjerovnika tvrtka ostaje bez imovine i gasi se, a onda ide i to famozno "delistiranje" dioncia DKVS-R-A sa ZSE

[/quote]

…ovakve verzije poput vaše čitam ovdje stalno i več mi ih je pun k…., to što pišete je teorija, ali mi smo u stvarnom svijetu gdje se radi svašta i svjestan sam da ništa nema logike i baš zato smatram da nema niti logike da ovo ode kvragu, inače nisam zapao u ovu dionicu da bih tražio ovdje u forumu utjehu, ali puno stvari ovdje se odvija u velu tajne ako pratite sve što se događa duže vrijeme, stoga bumo vidjeli u slijedećih mjesec – dva što će se odvijati (ja osobno vjerujem da će ova tvrtka opstati kao brend, a kakve će kombinacije biti odigrane ispod stola u cilju sanacije potraživanja to nitko od nas nikada neće saznati…)

…pa nije ovdje nekolicina naivnih ušla u ovu dionicu, velike face su ovdje koji imaju definitivno više iskustva i informacija te kao što se vidi da nema iskrcavanja na prodaji kako svi ovdje priželjkuju. To je jedan veliki signal!
Dionice su bile i biti će rizik ulaganja
Pitanje za kraj:
Dali je itko mogao vjerovati da će dionice HT nakon IPO-a što su skočile na 400 kuna pasti na 198 kuna…???????????
PA TO VAM OBJAŠNJAVA SVE…!

Uvažavam svačije mišljenje, ali činjenica je da je ovaj posao samo za hrabre, jer samo oni zarađuju (gube trakođer, ali kad zarađuju onda dobro zarađuju)

"Učinite jednu običnu stvar na neobičan način i uspjet ćete!"

…ovakve verzije poput vaše čitam ovdje stalno i več mi ih je pun k…., to što pišete je teorija, ali mi smo u stvarnom svijetu gdje se radi svašta i svjestan sam da ništa nema logike i baš zato smatram da nema niti logike da ovo ode kvragu, inače nisam zapao u ovu dionicu da bih tražio ovdje u forumu utjehu, ali puno stvari ovdje se odvija u velu tajne ako pratite sve što se događa duže vrijeme, stoga bumo vidjeli u slijedećih mjesec – dva što će se odvijati (ja osobno vjerujem da će ova tvrtka opstati kao brend, a kakve će kombinacije biti odigrane ispod stola u cilju sanacije potraživanja to nitko od nas nikada neće saznati…)

…pa nije ovdje nekolicina naivnih ušla u ovu dionicu, velike face su ovdje koji imaju definitivno više iskustva i informacija te kao što se vidi da nema iskrcavanja na prodaji kako svi ovdje priželjkuju. To je jedan veliki signal!
Dionice su bile i biti će rizik ulaganja
Pitanje za kraj:
Dali je itko mogao vjerovati da će dionice HT nakon IPO-a što su skočile na 400 kuna pasti na 198 kuna…???????????
PA TO VAM OBJAŠNJAVA SVE…!

Uvažavam svačije mišljenje, ali činjenica je da je ovaj posao samo za hrabre, jer samo oni zarađuju (gube trakođer, ali kad zarađuju onda dobro zarađuju)

"Učinite jednu običnu stvar na neobičan način i uspjet ćete!"

ima itekako logike…otvoren je stečaj…dugovanja su skoro milijardu kuna…halo?milijardu…
jedino što nema logike jest cijena od trenutnih 10 kuna i da je uopće ovo još izlistano na burzi…ali pitanje je vremena kad će se delistirati i dioničari ostati bez ičega…to nije upitno, samo je pitanje vremena…a cijena dionice će u međuvremenu oscilirati od 8 kn do možda 15 kn…na ne pretjernao velikim prometima…možda 100-tinjak tis. kuna….pa sad tko voli takav tip ulaganja, samo nek izvoli…al za to ne treba biti hrabar, nego lud…a dionice su same po sebi rizično ulaganje…a ulaganje u ovo je kockanje…to kao da idete u kockarnicu i stavite na crno ili crveno i nadate se dobitku…
ti vaši "hrabri" koji "dobro" zarađuju…kad gube ostanu bez gaća…


…ovakve verzije poput vaše čitam ovdje stalno i več mi ih je pun k…., to što pišete je teorija, ali mi smo u stvarnom svijetu gdje se radi svašta i svjestan sam da ništa nema logike i baš zato smatram da nema niti logike da ovo ode kvragu, inače nisam zapao u ovu dionicu da bih tražio ovdje u forumu utjehu, ali puno stvari ovdje se odvija u velu tajne ako pratite sve što se događa duže vrijeme, stoga bumo vidjeli u slijedećih mjesec – dva što će se odvijati (ja osobno vjerujem da će ova tvrtka opstati kao brend, a kakve će kombinacije biti odigrane ispod stola u cilju sanacije potraživanja to nitko od nas nikada neće saznati…)

…pa nije ovdje nekolicina naivnih ušla u ovu dionicu, velike face su ovdje koji imaju definitivno više iskustva i informacija te kao što se vidi da nema iskrcavanja na prodaji kako svi ovdje priželjkuju. To je jedan veliki signal!
Dionice su bile i biti će rizik ulaganja
Pitanje za kraj:
Dali je itko mogao vjerovati da će dionice HT nakon IPO-a što su skočile na 400 kuna pasti na 198 kuna…???????????
PA TO VAM OBJAŠNJAVA SVE…!

Uvažavam svačije mišljenje, ali činjenica je da je ovaj posao samo za hrabre, jer samo oni zarađuju (gube trakođer, ali kad zarađuju onda dobro zarađuju)

"Učinite jednu običnu stvar na neobičan način i uspjet ćete!"

ima itekako logike…otvoren je stečaj…dugovanja su skoro milijardu kuna…halo?milijardu…
jedino što nema logike jest cijena od trenutnih 10 kuna i da je uopće ovo još izlistano na burzi…ali pitanje je vremena kad će se delistirati i dioničari ostati bez ičega…to nije upitno, samo je pitanje vremena…a cijena dionice će u međuvremenu oscilirati od 8 kn do možda 15 kn…na ne pretjernao velikim prometima…možda 100-tinjak tis. kuna….pa sad tko voli takav tip ulaganja, samo nek izvoli…al za to ne treba biti hrabar, nego lud…a dionice su same po sebi rizično ulaganje…a ulaganje u ovo je kockanje…to kao da idete u kockarnicu i stavite na crno ili crveno i nadate se dobitku…
ti vaši "hrabri" koji "dobro" zarađuju…kad gube ostanu bez gaća…

[/quote]

svatko imalo pronicljiv zna s kojim iznosima se kocka na dionicama, a to nisu veliki iznosi nego oni koji su rezultat jedne dobre trnsakcije tako da ako dobiješ dobro si zaradio ako izgubiš nije ti pretjerano žao!

pa nismo toliki bedaci, jedino ako nisi ti možda taj koji ulaže ono što nije zaradio pa si izgubio gaće na nekom putu do slave…!

SorrY, morao sam malo…!

(17 godina sam u ovom…i neke stvari sam dobro ispekao ….zato pažljivo s komentarima!!!)


pa nismo toliki bedaci, jedino ako nisi ti možda taj koji ulaže ono što nije zaradio pa si izgubio gaće na nekom putu do slave…!

SorrY, morao sam malo…!

(17 godina sam u ovom…i neke stvari sam dobro ispekao ….zato pažljivo s komentarima!!!)

Netko tko ulaže 17 godina kao što vi tvrdite, ne uspoređuje dionice DKVS i HT-a…DKVS koja je u stečaju i ima milijardu kn dugova…i HT koji iz godine u godinu ima ogromnu dobit i svoje dioničare nagrađuje sa prilično solidnom dividendom…
A pad cijene dionica HT koji se dogodio u proteklom razdoblju, isključivo je vezan za globalne trendove, a ne za poslovanje HT…kojeg ste mogli kupit na IPO po 265 kn…ili u najvećoj krizi po 198 kn…a sad je na cca 320 kn…a u međuvremenu ste mogli ubrati finu dividendu…i još ste u plusu, budući da je cijena veća i od IPO i od spomenutih 198 kn…
Dok s druge strane stavljate DKVS…koja se srozala sa 230 kn na sadašnjih 10 kn…koju je propala Fima kupovala na 220+ kn…i zaglavila u njoj kao i svi ostali "igrači" koje navodite…da ne spominjem samo Nenada Bakića i njegova ulaganja…
samo što se cijena DKVS nije srozala samo zbog trenda koji je prevladavao na tržištima kapitala, već i zbog svog poslovanja i lopovske uprave…zato i jest danas tu gdi je…i ako imate dionice DKVS smatram vas velikim sretnikom iz razloga jer se dotičnom još uvijek trži…
[/quote]

Kolega,sve stoji što ste napisali, međutim moram ispraviti da mi niti na kraj pameti nije bilo uspoređivati dionicu HT i DKVS, to bi samo lud napravio, ali da nam je tržište kapitala u banani to svatko mora priznati i takvo tržište traži da se ponašate tako kako se i ono ponaša…Upravo zato kažem da je ovo tržište za pronicljive i za hrabre.

Što se tiće pada HT u određenom razdoblju i kako navodite da je to stvar globalnih trendova a ne poslovanja, pa to vam je ono o čemu govorimo ovdje o tome kakvo smo tržište, da smo zdravo tržište globalni trendovi nebi utjecali na cijenu HT-a nego bi ona bila doslovno vezana za rezultate poslovanja (globalni trendovi bi ostavili tragove i na HT ali u znatno manjim korekcijama a ne -50%)

ajmo malo života društvo…ima li koga, ili se diše na škrge?


ajmo malo života društvo…ima li koga, ili se diše na škrge?

…diše se na škrge!

@mrasic6

…. mali, nemoj zekat … uletio sam u ovu zahebanciju s 130k kn "zahvaljujući" lopini …
i sad gledam i čudim se …. ili se ne čudim? …. osobno mislim da se navlače mali kupci-
gnjurci da bi se izvuklo s manjim gubitkom ….

ako ovo cita g lopina – prije bih se uhvatio jaraka i lopate nego ovdje sjedio pon-petak /
1000-1600++ i gubio zdravlje i živce za sitniš … što je kod njega vidljivo … :-))
a što se tiče informanke, po n-ti put joj poručujem da svoj egzibicionizam radije troši
na iskrici … eto, ja je pozivam na druženje u drugčijem ozračju od ovog (nick mi je
istovjetan ;-))

pozz zajednici

u glasu slavonije piše da Pipunić odustaje od Đakovštine


u glasu slavonije piše da Pipunić odustaje od Đakovštine

U Đakovštini ima 200 radnika viška
Objavljeno: 30.4.2010OSIJEK – Osječka tvrtka Žito planira izići iz zakupa Đakovštine d.d. u stečaju ili revidirati ugovor o zakupu. Kako kaže Marko Pipunić, vlasnik Žita, nakon tri mjeseca od ulaska u zakup i preuzimanja 400-tinjak radnika te posrnule tvrtke, uvidjelo se da za to nema ekonomske opravdanosti.
– U protekla četiri mjeseca podnijeli smo veliki teret najma i različitih troškova i za plaće radnika. MjPPDIV TRAŽI SISTEMATIZACIJU RADNIH MJESTA
Mi smo za to da Đakovština na prodaju ide u paketu jer se samo tako mogu zaštititi i tvrtka i radnici, kaže Šimo Orešković, područni povjerenik PPDIV-a, te dodaje kako su u tom dijelu spremni sklopiti sporazum sa Žitom, a što se tiče viška radnika tražit će da se provede sistematizacija radnih mjesta.

esečno samo za plaće izdvajamo gotovo dva milijuna kuna, te još 50.000 kuna plaćamo najam i ostale režijske troškove. Taj teret Žito više ne može podnijeti, jer nema proizvodnje koja bi pokrila tolike troškove. Radi se smanjenim kapacitetima tako da 200-tinjak radnika prima plaću a nema posla, kaže Pipunić. Doznajemo kako bi možda zaposlili stotinjak radnika.
Pipunić navodi da će svoj prijedlog o revidiranju ugovora o najmu, stečajnom upravitelju i sindikatu poslati već u ponedjeljak. Ističe kako to ne znači da Žito odustaje od Đakovštine. “Mi ćemo se javiti na natječaj, ali ovisno o cijeni i o tomu kako on bude formuliran, odnosno ako cijela imovina ide na prodaju zainteresirani smo, a ako ide parcijalna, kako se spekulira, vjerojatno nećemo biti zainteresirani”, kaže Pipunić. Kad je riječ o troškovima i popunjenosti kapaciteta, Pipunić navodi kako su mjesec i pol dana zbog problema s brendom Tena jer ga nisu smjeli prodavati imali velike troškove, a nisu imali prihode.
– Upravo je pogon kruha i tjestenine najveći problem u Đakovštini i tu radi 200-tinjak radnika. Riječ je o novom pogonu gdje su instalirani preveliki kapaciteti. Oprema je nova, vrhunska, vrijedna dva milijuna kuna, međutim ono od čega mi živimo je tržište, a toga nema. U Osijeku postoji Kruna koja se dobro pozicionirala, a tu su i trgovački lanci koji imaju vlastite pekare, kaže Pipunić, te dodaje kako ni ostali pogoni ne rade punim kapacitetima. Silos, dodaje, uopće ne radi, jer nema prijma roba, mlin je radio s maksimalno 25 posto kapaciteta, mlin za kukuruz s 50 posto kapaciteta, a sjemenarstvo nema posla do jeseni. Natječaj za prodaju Đakovštine očekuje se u svibnju.
Kako doznajemo, sve nekretnine Đakovštine podijeljene su na šest ili sedam čestica, a sva je imovina opterećena hipotekama banaka koje navodno žele da prodaja ide parcijalno jer misle da će tako više dobiti.

Pipunić taktizira s ciljem da kupi cijelu Đakovštinu…zna čovjek šta radi, a s druge strane želi se na taktički nnačin riješiti viška radne snage koja mu ne treba a u cilju ostvarenja veće dobiti, a sve to da se radna snaga koja dobije otkaz ne pobuni. (želi ih smiriti kukanjem)

Najveće žrtve ove muljaže biti će radnici. Pretumbacijom su vjerojatno ostali bez prava na otpremnine, a sada će ih Pipunić istjerati na ulicu. A oni su pokrenuli stečaj. Blago rečeno, ovce. Posebno mogu zahvaliti sindikatu….

Knjigovodstvenim akrobacijama prikazati će da firma ništa ne vrijedi i nakon toga izvršiti petparačko preuzimanje.

Ovo kao da nije 2010. već 1991., a mislili smo da je to vrijeme iza nas. E pa nije, ovo je Balkan, bio i ostao…

zna li netko kada ide javna dražba za rasprodaju imovine DKVS-a? ostalo mi je u sjećanju da bi trebalo biti za koji dan?
kako su im BV srokali na samo 1/2 vrijednosti duga, moglo bi već u prvom krugu sve biti prodano po početnoj cijeni? u tom slučaju ostat će nepodmireno nekih 500 milja kuna duga, a DKVS će ostati bez ikakve imovine, pa onda neka dioničari tuže upravu koja ih je upropastila [embarass]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


…. Osječka tvrtka Žito planira izići iz zakupa Đakovštine d.d. u stečaju ili revidirati ugovor o zakupu. Kako kaže Marko Pipunić, vlasnik Žita, nakon tri mjeseca od ulaska u zakup i preuzimanja 400-tinjak radnika te posrnule tvrtke, uvidjelo se da za to nema ekonomske opravdanosti.
….

haha, ovo je genijalno, lik plaća 1 kn mjesečno (pazite, 1 KN mjesečno!) za najam sve imovine Đakovštine i plaća naravno radnike koji tamo rade, a sad kaže da mu to nije isplativo! pa što bi onda radnici trebali njemu plaćati da kod njega rade??? [lol]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

New Report

Close