DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo 8000 komada na 9,51 [lol] jao što će ovdje biti prevrata, kakva Agatha Christie [shocked]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

rekvijem, nije to neka lova, ali je vrlo veliki rizik. da ga netko poklopi, ne bi se više uspio isčupati van prije završetka stečaja i gadno bi popušio.
ja samo promatram,kupovati neću ,zanima me koliko će ih još nasjesti na ove igrice, a za mjesec dana ide javna dražba i rasprodaja imovine i onda je TILT,TILT

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Ako se tko pita od kuda ovakav kuraž na Đakovštini, mogu mu samo reći da se ništa nije promijenilo glede stečaja i stečajne matematike. Nekog je ohrabrio pogled na top10, pa kada je vidio da slavonac još uvijek drži svoje došao je do pogrešnog zaključka da oni sigurno nešto znaju.

btw nemojte biti naivni, na prvoj dražbi jedino što bi se moglo prodati je direktorov službeni mercedes. Tko kupuje na prvoj stečajnoj dražbi? Ovaj stečaj može trajati i par godina.

Di ste sad svi katastrofičari ( drukeri bez pokrića ) nitko nezna objasniti dvije blokade u 2 dana, ali se zato zna da se dionica delistira [lol] Neznam ko puši više te fore od hrpe "znalaca" ovdje [bye]


Di ste sad svi katastrofičari ( drukeri bez pokrića ) nitko nezna objasniti dvije blokade u 2 dana, ali se zato zna da se dionica delistira [lol] Neznam ko puši više te fore od hrpe "znalaca" ovdje [bye]

ne baljezgaj, raste na 15 tisuća kuna prometa, a stečaj ide dalje i sve je bliže kraju. dugovi su duplo veći od imovine i jasno je da je ova firma propala. možete vi pumpati cijenu i na 12-13 kn, ali to ne mijenja na stvari da je pokrivenost ove dionice sa imovinom=0 a i da sa svakim rastom cijene taj omjer je sve gori.kome nije jasno što to znači neka pogleda ZDNK-R-A

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

ne’š ti pumpanja cijene s prometom 15 tisuća kuna ?

ispumpaj se,ako si frajer [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Nakon što je stečajni upravitelj izjavio da se ide u likvidaciju koja neće namiriti sve vjerovnike – kupnja i dalje postoji. I to ne na par lipa, nego hiljadarke na >7kn.
Jel’bi to mogao neko elaborirati?

Ponovit ću si post od 12.04, uz napomenu da se sada na bidu nalazi 14000 komada iznad 9,5 kn.
Trenutno nemam DKVS, ali da smrdi, smrdi.
I to jako.



Nakon što je stečajni upravitelj izjavio da se ide u likvidaciju koja neće namiriti sve vjerovnike – kupnja i dalje postoji. I to ne na par lipa, nego hiljadarke na >7kn.
Jel’bi to mogao neko elaborirati?

Ponovit ću si post od 12.04, uz napomenu da se sada na bidu nalazi 14000 komada iznad 9,5 kn.
Trenutno nemam DKVS, ali da smrdi, smrdi.
I to jako.

[/quote]

Pitanje za razmišljanje svima…;

Ima li logike prodavati nešto čime se definitivno ne mogu nadoknaditi gubici, šta će se dogoditi kada se sve rasproda a time se ne uspije podmiriti niti pola potraživanja od "Đakovštine", šta i kako će država poduzeti da namiri ostale vjerovnike (uostalom i sebe jer ima "ne mali" vlasnički udio u Đakovštini)……………………………………….????????????????????
Realno rješenje ovoga problema je da se nastavi proizvoditi pod svaku cijenu sa svim mogućim vlasničkim kombinacijama, privatizacijama, strateškim partnerima i sl.!
Bilo je slićnih slučajeva gdje je se uspjelo nastaviti poslovanje i dugoročno podmiriti dugovanja.
Sve opcije su bolje riješenje od gašenja tvrtke i proizvodnje u prilično novim postrojenjima i respektabilnim robnim markama…

"Uspjeh je kretanje od greške do greške, bez gubljenja zanosa"

Abraham Linkoln

…ne smatram se previše pametnim ali ovo što navodim više mi pije vode nego da netko ide uništiti takvu tvrtku!

…bilo bi mi drago kad bi netko prokomentirao navedeno!


Di ste sad svi katastrofičari ( drukeri bez pokrića ) nitko nezna objasniti dvije blokade u 2 dana, ali se zato zna da se dionica delistira [lol] Neznam ko puši više te fore od hrpe "znalaca" ovdje [bye]

Svaka cast neka si im rekao .

Slične debate kao kod HG Spota…Kao da je neko Copy Paste napravio hehe


Ima li logike prodavati nešto čime se definitivno ne mogu nadoknaditi gubici, šta će se dogoditi kada se sve rasproda a time se ne uspije podmiriti niti pola potraživanja od "Đakovštine", šta i kako će država poduzeti da namiri ostale vjerovnike (uostalom i sebe jer ima "ne mali" vlasnički udio u Đakovštini

kolega, ne razumijete osnovne stvari:
1. ovo nema veze s logikom il nelogikom, potoji stečajni zakon prema kojem se vodi stečajni postupak
2. namiriti će se pola vjerovnika, pola neće dobiti ništa baš kao ni dioničari DKVS-a, oni gube sav ulog
3. država neće poduzeti ništa da namiri ostale jer to nije njena obveza, tih 450 milja ukupne imovine pokrit će koliko stigne od 950 milja kuna duga, a mnogi neće dobiti ništa.
4. zgrade i strojeve na javnoj dražbi kupit će netko treći, zaposliti dio radnika i pokrenuti proizvodnju pod novom firmom. postojeći dioničari DKVS-a od toga neće dobiti/imati ništa.
5. završetkom stečaja tj. nemogućnosšću namirenja svih vjerovnika tvrtka ostaje bez imovine i gasi se, a onda ide i to famozno "delistiranje" dioncia DKVS-R-A sa ZSE

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

New Report

Close