DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



lopina@ jel kupujes???? [cool]

mislim da je lopina već jednim dijelom jako daleko od navedene dionice,prodao što je bilo i prešao na druge ciljeve..
[/quote]
Ja aktivno špekuliram na TK.DKVS bi bila izvrsna kupnja i po 30 do 40 kada sam je počeo kupovati
uz predpostavku istinitih financijskih izvješća.
Međutim,nakon ovakvog izvještaja stečajnog upravitelja jasno je da je to bilo preskupo.Naravno,
ako i ovo izvješče nije falsifikat da bi netko jeftino kupio Đakovštinu.Ali ako igraš špekulativno
bitno je biti brz kada dođu dobre ,ali i loše vijeti.A ja sam brz i skačem od cvijeta do cvijeta.
I sada sam špekulativno na DKVS.I to je dio ovog posla.



Danas čitavih 20 000 kuna prometa, šta je sa tim iskrcavanjem, zasto je sve stalo ?
A na bidu čak 19 000 dionica na kupnji [shocked]

većina te kupnje je na 2-3 kn, a ostatak jada je na nekih 5-7 kn.
nego, kako to da se ovime još trguje kad je isključeno iz službene namire SKDD-a, a dug je skoro milijardu kuna??? nevjerojatno, to treba hitno delistirati, alo HANFA!! [shocked]
[/quote]

Ajmo malo realno zasto se kupuju te dionice .
Pa mislim da ce prvenstveno pravo otkupa imovine imati oni koju su dionicari i to pogotovo vecinski po pravnom pitanju ili se varam ?
Ne znam prosvijetlite me moguce da sam glup .




Danas čitavih 20 000 kuna prometa, šta je sa tim iskrcavanjem, zasto je sve stalo ?
A na bidu čak 19 000 dionica na kupnji [shocked]

većina te kupnje je na 2-3 kn, a ostatak jada je na nekih 5-7 kn.
nego, kako to da se ovime još trguje kad je isključeno iz službene namire SKDD-a, a dug je skoro milijardu kuna??? nevjerojatno, to treba hitno delistirati, alo HANFA!! [shocked]
[/quote]

Ajmo malo realno zasto se kupuju te dionice .
Pa mislim da ce prvenstveno pravo otkupa imovine imati oni koju su dionicari i to pogotovo vecinski po pravnom pitanju ili se varam ?
Ne znam prosvijetlite me moguce da sam glup .
[/quote]

realno? realno se te dionice kupuju zbog zatvaranja očiju pred realnošću (stečaj, delistiranje s burze), a i radi fiktivnog smanjivanja prosječne cijene onih koji su navučeni kupovali po 25 kn. problem je što ovdje uskoro nećeš imati prosjek jer više neće biti ni dionica kojima se trguje kad se delistiraju!

varaš se, dioničari NEĆE imati prvenstveno pravo otkupa imovine, već tko ponudi više. problem je što je pitanje hoće li dobiti i početnu cijenu, a da sve ode i po početnoj cijeni time bi pokrili samo pola duga. ali uzmimo da netko nebulozan plati imovinu x2 i time se skupi dovoljno love za isplatu svih vjerovnika. tada ćete imati Đakovštinu d.d. bez dugova, ali i bez ikakve imovine!
ali ne morate se bojati da će netko platiti duplo za rabljenu imovinu DKVS-a, bit će super ako netko plati i po BV, a u tom slučaju firma ostaje bez imovine ali sa 500 milijuna kuna neplaćenog duga. [bye]




Danas čitavih 20 000 kuna prometa, šta je sa tim iskrcavanjem, zasto je sve stalo ?
A na bidu čak 19 000 dionica na kupnji [shocked]

većina te kupnje je na 2-3 kn, a ostatak jada je na nekih 5-7 kn.
nego, kako to da se ovime još trguje kad je isključeno iz službene namire SKDD-a, a dug je skoro milijardu kuna??? nevjerojatno, to treba hitno delistirati, alo HANFA!! [shocked]
[/quote]

Ajmo malo realno zasto se kupuju te dionice .
Pa mislim da ce prvenstveno pravo otkupa imovine imati oni koju su dionicari i to pogotovo vecinski po pravnom pitanju ili se varam ?
Ne znam prosvijetlite me moguce da sam glup .
[/quote]

Radi toga ne kupuju sigurno , dugovi su iznad kapitala , tako da ako bi se išlo u likvidaciju –
imovine nema…
Drugi su razlozi kupnje od nade za nekakvo preuzimanje do špekulativne kupnje , a možda si jednostavno netko veći sprema bolji izlaz….

smanjuje se minus.......

Raj za špekulante

Hrpa vas neutemeljono druka, di ste pročitali da dolazi do delistiranja ? svi samo baljezgate, a konkretnog odgovora nema. Btw ko objašnjava 20 000 dionica na bidu i blokadu na 9,08 ? Ovdje se nesto čudno događa, sve mi se čini da će plakat oni koji su prodavali po 8 kuna i niže i da će se povijest ponovit, netko ce sad nadrukat dobru vijest i opet ode dkvs na 20 – 30, to je samo moje mišljenje premda je isto neutemeljeno baljezganje pa ne shvaćajte to kao druk. 🙂

Samo kod nas se može desiti da dionica ode u blokadu zbog transakcije od 500kn [lol]

Vidim ja da će tu još biti veselo [thumbsup]

cirkus a ne burza

obožavam strvine-posebno ovce

Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama DKVS-R-A nastaviti u 12:14.

Na upit Upravi Društva Đakovština d.d. u stečaju o postojanju novih materijalnih cinjenica, ista se nije ocitovala.

Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

"Uspjeh je 99% neuspjeha"

Soichiro Honda

Pitanje za razmišljanje svima…;

Ima li logike prodavati nešto čime se definitivno ne mogu nadoknaditi gubici, šta će se dogoditi kada se sve rasproda a time se ne uspije podmiriti niti pola potraživanja od "Đakovštine", šta i kako će država poduzeti da namiri ostale vjerovnike (uostalom i sebe jer ima "ne mali" vlasnički udio u Đakovštini)……………………………………….????????????????????
Realno rješenje ovoga problema je da se nastavi proizvoditi pod svaku cijenu sa svim mogućim vlasničkim kombinacijama, privatizacijama, strateškim partnerima i sl.!
Bilo je slićnih slučajeva gdje je se uspjelo nastaviti poslovanje i dugoročno podmiriti dugovanja.
Sve opcije su bolje riješenje od gašenja tvrtke i proizvodnje u prilično novim postrojenjima i respektabilnim robnim markama…

"Uspjeh je kretanje od greške do greške, bez gubljenja zanosa"

Abraham Linkoln

Stečajni upravitelj "Đakovštine d.d. u stečaju na upit ZSE "zašto je došlo do porasta cijene?" nije se ocitovao. A što bi normalan čovjek rekao na to?

New Report

Close