DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Još jednom nemože propasti također nije isti sa virtualnom burzom jer su sponzori banke i vi svi mislite to je besplatno itd.Jednostavno velika navlakuša za one koji imaju novac i na stvarnoj burzi,radi se točno o statistici.Sad smo svi ljuti kad pada ,A kak je bilo kad je išla 50 posto za 2 dana. [yawn]

Kolega, vama nije jasno da imovina vrijedi oko 450 milja kuna, a da su dugovi preko 900 milja??
Nije vam jasno da ide rasprodaja imovine DKVS-a i kad se sve rasproda pola vjerovnika će ostati nenamireno, a DKVS više neće imati nikakvu imovinu nego samo oko 500 milja duga?
Nakon toga jedino što sud može napraviti je gašenje DKVS-a i delistiranje s burze! GAME OVER

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!




something is rolling behind the hill

U svibnju počinju dražbe za rasprodaju imovine DKVS-a, a do gašenja pravnog subjekta Đakovštine d.d. i delistiranja dionica DKVS-R-A s burze doći će brzo nakon što se rasproda imovina
[/quote]

Daj potrkrijepi to sa nečim molim te, ovako ispada da samo bljezgariš bezveze i to izgleda kao bezobrazni druk, di si čuo da se sprema delistiranje, i di si čuo da vlada neće intervenirat da sačuva 550 radnih mjesta ??? … [shocked]
[/quote]

Evo ja ću odgovoriti, javnu dražbu najavio je stečajni upravitelj, kao i da su dugovi duplo veći od ukupne imovine. Jasno je kada firma ostane bez imovine (nakon javne dražbe), a ostane neplaćeno dugova od oko 500 milja kuna da se firma gasi, GAME OVER!!!
Što se tiče 500 radnih mjesta vlada će ih sačuvati isto kao što je sačuvala i radna mjesta ovih 320.000 nezaposlenih. [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Kakvih smo se sve gluposti ovdje naslušali.Ukoliko je imovina firme vrijedna cca.450 mil. to naravno ne znači da će po toj cijeni biti prodana u stečajnom postupku.U stečaju obično imamo rasprodaju,pa se primjerice prema odredbama ovršnog zakona koji se primjenjuje kod prodaje nekretnine prodajna cijena može spustiti na 1/2 procijenjene vrijednosti.To u praksi znači da će primerice nekretnine koje imaju knjigovodstvenu vrijednost od 100 milijuna biti procijenjene na cca 80 mil. i prodane za 40 mil.U svakom slučaju vrijednost imovine može u prodaji putem javne dražbe biti samo 30 % -50 % niža ,a potraživanja mogu samo rasti (kamate,troškovi). Sve u svemu dionica vrijedi 0,00 kn.

Sva radna mjesta neće biti izgubljena jer će netko kupiti proizvodne pogone i nekretnine od stečajnog dužnika i s novom firmom pokrenuti proizvodnju.



Što se tiče 500 radnih mjesta vlada će ih sačuvati isto kao što je sačuvala i radna mjesta ovih 320.000 nezaposlenih. [bye]

Pa ovih 500 (zapravo zadnja cifra da ih radi sad za Žito je 406) možda i neće biti problem ako Žito na dražbi budzašto kupi onaj dio gdje već rade za Žito.





something is rolling behind the hill

U svibnju počinju dražbe za rasprodaju imovine DKVS-a, a do gašenja pravnog subjekta Đakovštine d.d. i delistiranja dionica DKVS-R-A s burze doći će brzo nakon što se rasproda imovina
[/quote]

Daj potrkrijepi to sa nečim molim te, ovako ispada da samo bljezgariš bezveze i to izgleda kao bezobrazni druk, di si čuo da se sprema delistiranje, i di si čuo da vlada neće intervenirat da sačuva 550 radnih mjesta ??? … [shocked]
[/quote]

Evo ja ću odgovoriti, javnu dražbu najavio je stečajni upravitelj, kao i da su dugovi duplo veći od ukupne imovine. Jasno je kada firma ostane bez imovine (nakon javne dražbe), a ostane neplaćeno dugova od oko 500 milja kuna da se firma gasi, GAME OVER!!!
Što se tiče 500 radnih mjesta vlada će ih sačuvati isto kao što je sačuvala i radna mjesta ovih 320.000 nezaposlenih. [bye]
[/quote]
Mislim da ste u krivu što se tiće zaposlenih.Firma će nastaviti poslovati.Da li kao dioničarsko društvo ili kao neko novo društvo.
Sigurno je da će vjerovnici trečeg reda naplate u stečajnom postupku,a to su banke i dobavljači izgubiti značajni dio potraživanja.
Dioničari imaju šanse da eventualni preuzimatelj u dogovoru sa vjerovnicima njihova potraživanja
pretvore u dioničke udjele analogno VLEN,možda se ponovi Vupik koji je bio gori od DKVS.
Činjenica je da ulagači koji su ulazili od 100 i više mogu očekivati velike gubitke,dok ulazak
na 8 do 30 kn ne mora značiti i siguran gubitak.
Pregovori sa vjerovnicima i diskontiranje njihovih potraživanja su slijedeći posao kojeg mora
odraditi potencijalni budući preuzimatelj.
Normalno da je za nas dioničare u ovom trenutku istine, kada je netto kapital potezom pera sa
preko 300 mil kn ,pretvoreno u 450 mil gubitka iznad temeljnog kapitala,situacija daleko
nepovoljnija.Valjda će netko odgovarati zbog takvih knjigovodstvenih falsifikata,ali mi dioničari
trpimo veliku štetu zbog takvih manipulacija.

Lopina, kao prvo ovo će zvršiti na slijedeći način:

12.04.2010

Na temelju čl. 40. Pravila Statuta Središnjeg klirinškog depozitarnog društva (dalje: SKDD-a) i čl. 14. Statuta SKDD-a, Uprava SKDD-a na 1.021 sjednici održanoj 12.04.2010. godine donosi sljedeću

Odluku o isključenju iz članstva izdavatelja ZDENKA d.d. u stečaju

I S danom 13.04.2010. godine izdavatelj ZDENKA d.d. u stečaju sa sjedištem u Velikim Zdencima, Trg kralja Tomislava 1, OIB: 58294093379 isključuje se iz članstva kao član izdavatelj te se upisuje prestanak vrijednosnog papira:

ISIN: HRZDNKRA0000 oznaka: ZDNK-R-A CFI: ESVUFR

II Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e

U skladu s Rješenjem Trgovačkog suda u Bjelovaru, broj I-Tt-10/223-1 od 01.03.2010. godine, društvo ZDENKA d.d. u stečaju brisano je iz sudskog registra, te je ispunjen uvjet za njegovo trajno isključenje iz članstva u smislu odredaba čl. 40. Pravila SKDD-a.

Kao drugo, meni nije jasno što ova dionica još uvijek radi na ZSE. to je prava sramota i barem bi se trebalo zabraniti trgovanje pa ma koliko vi "špekulanti" plakali zbog toga.

Kao treće, ovaj vaš stečajni upravitelj je jedan običan kriminalac koji je svojevremeno sudjelovao u mučkama s Zagrepčankom, tako da od njega ništa dobrog ne možete očekivati.

Kao četvrto, stečaj će potrajati i to barem godinu dana. Tko u opće kupuje na prvoj stečajnoj aukciji, kada nakon treće može ići u izravnu pogodbu.

Kao peto, sva imovina (zgrade) je već opterećena razlučnim potraživanjima banaka i kao takva neće ići u stečajnu masu, odnosno tu imovinu će banke preuzimati malo po malo za 1/3 vrijednosti.

Kao šesto, makar mi svi ovi dugovi nisu najjasniji, ako ih je i pola utemeljeno (cca. 480 milijuna kuna) može se očekivati da će se isplatiti barem polovica – banke, za ostale neće ostati ništa.

Tuga i jad,puno je previše onih koji su zalutali na TK,dobar dio će potonuti na ovoj dionici.Stvorio se nered na tržištu,vlada dojam da je sve moguće.Ta situacija vlada predugo,društva koja dobro posluju i imaju dobre pokazatelje ne postižu fer cijenu.Jednostavno nema potražnje jer je na ovom TK previše kratkoročnih špekulanata i kockara.

obožavam strvine-posebno ovce

lopina@ jel kupujes???? [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

nastavak trgovine 10:56…

http://zse.hr/default.aspx?id=29697

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


lopina@ jel kupujes???? [cool]

mislim da je lopina već jednim dijelom jako daleko od navedene dionice,prodao što je bilo i prešao na druge ciljeve..

Danas čitavih 20 000 kuna prometa, šta je sa tim iskrcavanjem, zasto je sve stalo ?
A na bidu čak 19 000 dionica na kupnji [shocked]


Danas čitavih 20 000 kuna prometa, šta je sa tim iskrcavanjem, zasto je sve stalo ?
A na bidu čak 19 000 dionica na kupnji [shocked]

većina te kupnje je na 2-3 kn, a ostatak jada je na nekih 5-7 kn.
nego, kako to da se ovime još trguje kad je isključeno iz službene namire SKDD-a, a dug je skoro milijardu kuna??? nevjerojatno, to treba hitno delistirati, alo HANFA!! [shocked]

New Report

Close