DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Todiju nije zanimljivo!!!!! Ima Belje i PIKV jedino šta mu može biti zanimljivo u ovj Županiji je IPKO- jer Su oni vlasici ULJARE ČEPIN a oni proizvode ulje i pune za ZVIJEZDU Isto tako IPKO ima zemlje da ni sami neznaju još šta im pripada… Samo je pitanje vremena….

Dobar, Loš, Zao

BLOKADA TRENUTNO STANJE
Kupnja Cijena
750 8,03
1000 2,10
100 2,00
500 0,10
9000 0,01
Cijena Prodaja
8,99 31
9,00 619
9,90 150
12,00 110
12,55 150
12,70 80
12,99 500
13,00 1500
13,37 423
13,40 377

Dobar, Loš, Zao


Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. MINISTARSTVO FINANCIJA 128.226 12,17 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 120.147 11,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HZZO 82.027 7,79 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 63.423 6,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HZMO 50.289 4,77 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ĐAKOVŠTINA – NOVI ESOP D.O.O. 35.582 3,38 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA
7. BAKIĆ NENAD 12.095 1,15 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. MATIĆ MIJO 9.546 0,91 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA
9. GRBAVAC ZVONKO 7.930 0,75 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA
10. PLAVČIĆ TOMISLAV 7.930 0,75 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA
Ukupno: 49,09

Baš me zanima ovaj GURU na broju 7 , jeli ostao zarobljen ili je otperjao s velikim gubitkom ?

Fascinantno je da je ovaj na br. 8 ostao unutra , a on je upravljao ovom tvrtkom,možda je to mnoge navelo da ulažu jer je on insajder. Sada je u zatvoru i dionice su zadnja briga, trebalo bi ga tužiti pa neka bude pouka ostalima.

obožavam strvine-posebno ovce

dosta je i tuženih i zatvorenih…očito da moral više ne stanuje ovdje u hrvatskoj kad tuženi i zotvoreni više nisu nikom nikakva pouka [undecid]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

7. BAKIĆ NENAD si taj (ako) gubitak može priuštiti

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Al ste naivni. Što sad optužujete Lopinu. Lijepo je pisao da drži vodu ako su izvješća istinita. Pisao je i da je ovo kocka u kojoj se može puno dobiti i isto tako izgubiti. Ja sam malo kockao i odnio (13-29, tako nešto) preko 100%, al na zanemarivoj količini tako da je dobitak mizeran.

Ubrzo će se dogoditi da će ovdje jedini nalozi na kupnji biti od onih koji su zaglavili unutra pa će tako pokušati navući još nekoga da se postavi na kupnju, ali to će kratko trajati jer u svibnju ide javna dražba i rasprodaja imovine DKVS-a, a onda se stečaj završava i firma Đakovština d.d. prestaje postojati. Obzirom da su dugovi 2 puta veći od imovine, jasno je da dioničari nakon gašenja firme i delistiranja sa ZSE za svoje dionice neće dobiti niti 1 lipu [embarass]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Njegovi upozoravajući postovi bili su tako mali i tako rijetki, pisani su tendenciozno kako bi se isti mogao koliko toliko iza njih sakriti, ako do ovoga dođe do čega je danas došlo. Afirmativni postovi vezani za đakovštinu, firmu u propasti od 2005., bili su tako česti i tako obimni, da onih njegovih nekoliko kratkih ograda neuki investitori sugestijama skloni, na koje je lopina računao, nisu niti mogli primjetiti. Od šume se drveće nije vidjelo. Njegovo pisanje je bilo puno svega, samo morala ne [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Ipak, moram primjetiti da mi nije jasno od kuda su došli do cifre dugovanja od milijardu kuna?!?

Pa realno kome može biti Đakovština dužna?
1. Bankama? To se zna koliko, znalo se i prije oko 300 milijuna kuna.
2. Državi?
3. Dobavljačima? Žitu? (napisao sam da je tu Žito najbitniji faktor u cijeloj igri), ali za što? Za repromaterijal? Kakav repromaterijal? kad su žito krali seljacima?
4. Kome još? seljaci su uglavnom namireni.
5. radnicima? 45 milijuna kuna? za svakog su radnika dužni 100.000 kuna??? Ufff kak sad to?
6. Što je s potraživanjima Đakovštine? Jel postoje? Ako je vjerovati stečajnom upravitelju, Đakovština nema potraživanja, što znači da im je sve uredno plaćeno? To mi nije baš vjerojatno.

Lopina je lopina i "mali ivica" kao i još neki, ali realno gledajući, sadašnja igra oko Đakovštine je u najmanju ruku čudna.

Tu je netko svojevremeno ostavio Z.k. izvadak gdje su popisana sva razlučna prava na nekretnine, Sve banke i Žito su razlučni vjerovnici na tim nekretninama i postrojenjima, tako da te nekretnine ne spadaju u stečajnu masu, a to je veliki problem. One će otiići za trećinu vrijednosti ako i za toliko, a ostat će preko pola milijarde duga.


Al ste naivni. Što sad optužujete Lopinu. Lijepo je pisao da drži vodu ako su izvješća istinita. Pisao je i da je ovo kocka u kojoj se može puno dobiti i isto tako izgubiti. Ja sam malo kockao i odnio (13-29, tako nešto) preko 100%, al na zanemarivoj količini tako da je dobitak mizeran.

Činjenica je da je onaj rast (8,5 -> 30kn) zasnovan na financijskom izvješću koje je pokazivalo upravo ono što je Lopina pisao, što je bilo jasno valjda i laiku u računovodstvu.
Sad se te drukerčine (a kladim se da su i sami kupovali) busaju u prsa kako su, eto, oni upozoravali na ovaj scenarij. Pa bi ih ovim putem lijepo pitao: koja bi bila cijena Đakovštine da izvješća nisu namještena?

Nepotrebno je sada se čuditi i iščuđavati i tako naivnim i neukim, a navučenim investitorima bacati pijesak u oči.

Nije Đakovština otišla u stečaj zbog sto kuna.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Za sve one koji su izgubili (ili su trenutno u minusu) novac zbog kupovine dionica Đakovštine bi bilo najpametnije da ne krive Lopinu za taj gubitak jer će sutra se pojaviti neka slična priča na koju će nasjesti.

Ne znam da li je Lopina također ostao zarobljen ili je rasprodao Đakovštinu, da li je svjesno drukao ili pisao u najboljoj namjeri, ali ako ste uložili vlastiti novac jer ste čitali njegove postove na forumu, onda niti ne zaslužujete ništa drugo. Ja gledam forum kao razmjenu argumenata i razbibrigu.

New Report

Close