DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja bih se nadovezao na pobjedu, da će biti još magaraca tamo na par kuna, koji će je ponovno napucati, ali samo pod uvjetom da HANFA ne delista ili zabrani trgovanje dionicom.

U svakom slučaju sretno imaocima, koji nisu na vrijeme utopili, uz napomenu da ima na ZSE još takvih kojima bi se ovaj scenarij mogao ponoviti.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Treba samo ponoviti ono što je već rečeno nakon otvaranja stečaja.

Razumijem one koji prodaju ,ali mi ovi koji kupuju nikako nisu jasni.


Ako je to knjigovodstvena vrijednost, znači unutra je i knjigovodstveni dug.
Kada se od ovih 919 odbije one koji su se zapisali po sistemu "bolje piši više pa što dobiješ" i knjigovodstveni dug iz izvješća nismo ni daleko od lopinine procjene vrijednosti tvrtke….

Upravo tako. Ako je dug veći od imovine onda nema BV, odnosno on je negativan. Osim toga, nekako mi s čini da su novinari ovdje pobrkali stavke, odnosno da se radi o 900M imovine i 450M duga. Ovo se poprilici podudara sa zadnjim izvješćem. Sve u svemu, u ovim novinskim člancima ima toliko gluposti da im uopće ne vjerujem.

Nemam niti jednu dionicu DKVS i u miru promatram kako će se ovo završiti. [smiley]

kol. vorda, nema zabune, upravo sam gledao reportažu na vijestima na HTV2 u 18 sati koja niti malo ne odudara od ovoga članka:

NA DANAŠNJEM stečajnom ročištu na osječkom Trgovačkom sudu objavljeno je da potraživanja vjerovnika prema poljoprivrednoj prerađivačkoj tvrtki Đakovština d.d. u stečaju iznose 919,7 milijuna kuna, a knjigovodstvena vrijednost imovine tvrtke 482,6 milijuna kuna.Prema tome, potraživanja koja vjerovnici imaju prema Đakovštini dvostruko su veća od knjigovodstvene vrijednosti imovine.

Perica Mitrović, stečajni upravitelj Đakovštine, objasnio je da je iznos od 482 milijuna kuna ukupna knjigovodstvena vrijednost imovine tvrtke na kraju prošle godine te da je trenutno u tijeku procjena koju obavljaju sudski vještaci.

Mitrović je dodao kako je tvrtka Žito, zakupoprimac Đakovštine, sklopila ugovore o radu sa 407 od 466 zaposlenika, koliko ih je u tvrtki bilo zaposleno prije otvaranja stečaja.

Prema najavi, prva javna dražba kojom bi se započela prodaja imovine stečajnoga dužnika mogla bi se održati u svibnju.

Vaš link

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

[/quote]

[shocked] [shocked] mislio sam danas špekulativno uletiti, ali hvala Bogu da nisam, kolege forumaši bježite sutra dok još ima nekakve kupnje jer kad se imovina rasproda stečaj je dovršen i ide gašenje DKVS d.d. i delistiranje sa ZSE [shocked]
[/quote]

Ma gledaj ti ovu pizdariju od texta … danas je bilo 8000 dionica prodano… nešti 100 000 kuna prometa [shocked]… a na dan kada je cijena pala na 8.5 kuna protrgovano je 4500 dionica, o čemu vi pričate, zasto onda fondovi nisu prodavali,zasto veliki dioničari drže svoje dionice sve ove dane ? Saberite se i ne pričajte pizdarije , pa nece vlada dopustit gašenje te firme ni u ludilu.

Lopina bez ljutnje , al ti si doskora pisao da je knjgovodstvena 4# veća od potraživanja …
Ali odkud sada tolika potraživanja ? biće da su svi zateznu kamatu nabili?
Očito je da se Fi friziraju u RH kako kome treba, bez da itko odgovara…

Teoretski tko se natrpa po 10kn , na 14 ima 40% skoro????
Normalno da ima i druga strana medalje …

smanjuje se minus.......


Lopina bez ljutnje , al ti si doskora pisao da je knjgovodstvena 4# veća od potraživanja …
Ali odkud sada tolika potraživanja ? biće da su svi zateznu kamatu nabili?
Očito je da se Fi friziraju u RH kako kome treba, bez da itko odgovara…

Teoretski tko se natrpa po 10kn , na 14 ima 40% skoro????
Normalno da ima i druga strana medalje …

Lopina je pisao na temelju posljednjeg FI gdje je imovina po dionici cca 100-120 kuna veća od duga (ne da mi se sad provjeravat detalje). Nemoguće je da u zadnjem kvartalu je dug narastao 400 milja kuna. Nešto se tu muljalo.

Ovo je u siječnju:
1. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 132.131 12,54 Skrb. račun2. MINISTARSTVO FINANCIJA 128.226 12,17 Osnovni račun
3. HZZO 82.027 7,79 Zast. račun
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 63.423 6,02 Osnovni račun
5. HZMO 50.289 4,77 Zast. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 44.229 4,20 Skrb. račun7. ĐAKOVŠTINA – NOVI ESOP D.O.O. 35.582 3,38 Osnovni račun
8. BAKIĆ NENAD 12.095 1,15 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA EQUITY – OIF S JAVNOM PONUDOM 10.701 1,02 Skrb. račun – 2000
10. MATIĆ MIJO 9.546 0,91 Osnovni račun

Ovo je u veljači:


Da vidimo dal se to vrte uvjek iste dionice ili će se pojaviti nova faca u top 10. inače prognoziram da s cijenom od 35kn ulazimo u redovno.

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 132.131 12,54 Skrb. račun 2. MINISTARSTVO FINANCIJA 128.226 12,17 Osnovni račun
3. HZZO 82.027 7,79 Zast. račun
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 63.423 6,02 Osnovni račun
5. HZMO 50.289 4,77 Zast. račun
6. ĐAKOVŠTINA – NOVI ESOP D.O.O. 35.582 3,38 Osnovni račun
7. BAKIĆ NENAD 12.095 1,15 Osnovni račun
8. MATIĆ MIJO 9.546 0,91 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA EQUITY – OIF S JAVNOM PONUDOM 8.201 0,78 Skrb. račun 10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 7.930 0,75 –
Ukupno: 50,25

Ovo je danas:

1. MINISTARSTVO FINANCIJA 128.226 12,17 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 120.147 11,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HZZO 82.027 7,79 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 63.423 6,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HZMO 50.289 4,77 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ĐAKOVŠTINA – NOVI ESOP D.O.O. 35.582 3,38 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA
7. BAKIĆ NENAD 12.095 1,15 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. MATIĆ MIJO 9.546 0,91 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA
9. GRBAVAC ZVONKO 7.930 0,75 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA
10. PLAVČIĆ TOMISLAV 7.930 0,75 Osnovni račun ĐAKOVO, HRVATSKA

Meni ovo izgleda kao da su svi veliki utekli, čak je i slavonac uspio istresti 10% svojih. Tko će sada manipulirati cijenom?

Kao u onoj pjesmi: drugovi odoše, a ja osta; nema zvijezde danice, moje saputnice

Prema FI od 30.09.2009.BV je bio 323 kn.
Ukupna aktiva firme je bila nešto preko 800 mil kn.
Dugovanja su bila bila nešto ispod 500 mil.kn.
Izvješće je imalo svoj dugoročni komtinuitet i bilo logični slijed ranijih izvješča.
I nakon stečajnog postupka imovina sa 800 mil pada na ispod 500.
Dugovi sa manje od 500 mil kn nakon šest mjeseci rastu na preko 900.Umjesto viška od 300 mil.kn,
sada imamo manjak od 450 mil.kn.Razlika je "samo" 100 mil EUR.
BV=-450 kn.
Naravno da taj gubitak od 100 mil EUR nije mogao nastati u zadnjih šest mjeseci.
I normalno da se svatko od nas mora zapitati:Kako jedna firma koja melje i prodaje brašno može ostvariti gubitak od 750 mil kn.
Sa 550 zaposlenih po radniku ostvaren gubitak od 1,36 mil kn ili po radniku
1.360 tona žita po radniku
Pa ovo je za ginesovu knjigu rekorda.
Kako se u prodaji u stečajnom postupku jako teško postiže puna knjigovodstvena cijena,mislim da treći red
koji potražuje cca 800 mil kn može biti zadovoljan ako namiri petinu potraživanja.
A ako se ne ide u stećaj samo pola.E tu leži nada da će se odustatio od stečaja i da će
firma nastaviti poslovanje,
Ipak najgori problem je sadašnja vlasnička struktura.Radnici i ESOP su izgubljeni u prostoru i
vremenu,država sa 31% totalno pasivna,Slavonac se ponaša kao idiot.Biti će ovdje još igara,afera,
zatvorenika,ali dioničari se u ovom trenutku nalaze u lošoj situaciji.
Pa ovo je veća afera od Podravke.Tamo se pričalo od niti 50 mil.EUR,a ovdje 100 mil EURa.


Lopina je pisao na temelju posljednjeg FI gdje je imovina po dionici cca 100-120 kuna veća od duga (ne da mi se sad provjeravat detalje). Nemoguće je da u zadnjem kvartalu je dug narastao 400 milja kuna. Nešto se tu muljalo.

Ili se muljalo u prošlom FI a sad su stvari izašle na vidjelo.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Svatko tko je kupovao ovu dionicu nakon proglašenja stečaja po onakvim cijenama kakve su bile bio je velika budala. Što prije si to prizna, prije će imati šanse postati investitor.

Pozitivna vrijednost dionice Đakovštine u oovome je trenutku moguća jedino ako se imovina na javnoj dražbi proda u iznosu većem od prijavljenih i priznatih potraživanja. Taj iznos treba podijeliti s brojem dionica i on odlazi promoćurnim dioničarima. A licitacije poput ove znaju potrajati i nekoliko krugova, a znamo da je u svakom krugu početna cijena imovine niža.

A da je lopina navlačio, navlačio je. I nije to čak ni skrivao. Lopina, jel…

sutra bi se isplatilo ovo kupiti na negdje 4 kune.
Ja ću tu staviti nalog pa kaj bud ebude

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close