DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nemojmo brzati, treba vidjeti što će se predložiti 08. travnja, prilično sam sigura da najvećim vjerovnicima i posebno državi kao većinskom vlasnku nije u interesu ići u stečaj koji će završiti likvidacijom nego u najgorem slučaju stečaj s preustrojem, odnsono nastaviti s proizvodnjom a dugove reprogramirati…

P.S. imam nešto sitno dionica

Ovdje se ne zna tko piše veće gluposti, novinari ili pojedini forumaši.

Ako je država preuzela cesijom obavezu da isplati 1900 seljaka, vrlo je izvjesno da ovo neće završiti prodajom imovine po budzašto kako to priželjkuju Pipunić, stečajni upravitelj i sindikalci (očito u dobrom međusobnom dealu).

Zašto bi država preuzela dugove i onda rasprodala imovinu, to nebi palo na pamet ni totalnom idiotu…….A tko zna možda ipak padne nekome iz Vlade……

Izvjesnije je da država već ima strateškog partnera. Radnici su potpisivanjem novog ugovora o radu izgubili pravo na otpremnine. Novi vlasnik kupiti će Đakovštinu od države vjerojatno uz obavezu preuzimanja dugova prema vjerovnicima. Banke će biti sretne i rado će dugove reprogramirati. Prodati će se recimo stanica za tehn. pregled i iz te sume isplatiti preostala potraživanja radnika. Kako su radnici pokrenuli stečaj kada se oni podmire stečaj se može prekinuti, a Đakovština nastaviti raditi s novim vlasnikom i bez tereta radnika kojima novi vlasnik ako želi može slobodno podijeliti otkaze. U konačnosti je popušio onaj tko je i pokrenuo stečaj. Pošteno….

Država je pomagala dok je mogla,za sve su krive rodbinske veze itd,5 radnika koji sjede i čitaju novine .
Čast Izuzecima.Pipuniču je šansa da uvede reda,a mi čemo riješit ostalo,Na tržištu kapitala nemoguće je da propadnu dionice može se samo smanjit vrijednost,i vidim da se stvari dobro odvijaju uvjek postoje interesne skupine i ljudi koji nisu upućeni-Neznalice neka oni pišu po zidovima imaju pravo ali sve u svemu Držimo se dobro i jednostavno Nedajte se i Ocijenjujte i čitajte kao i novine sve Kritički,možda se nebi ni otkrile afere već je na snazi Borba protiv terorizma ,i tu nema Nedodirljivih . [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

http://www.vecernji.hr/scena/ella-izgubila-dvoboju-sa-zanom-a-svoj-odlazak-krivi-daniela-clanak-120864
pofuk

Ako 559 radnika potražuje 44,7 mil. kuna , znači svakome po 80.000. Kolike su im onda bile plaće? Ovdje mi nešto jako smrdi…….


Ako 559 radnika potražuje 44,7 mil. kuna , znači svakome po 80.000. Kolike su im onda bile plaće? Ovdje mi nešto jako smrdi…….

Informacija od prije je da su zaostale tri plaće i da potraživanja radnika iznose cca 6 mil kn.
Ali državna potraživanja za preze i doprinose su bili 36 mil kn,pa bi to trebalo biti ukupno
tih 44,7 mil kn.A novinari kao novinari.Senzacionalisti.
Dug je bio 470 mil kn u kojem je bio uračunati ovih 372 mil kredita bankama.Dakle svi ostali su prema bilanci
od 30.09.2009.potraživali cca 100 mil kn.I sada da se tih 100 pretvorilo u 150 ili 200 bih mogao
i razumijeti.Ali prema ovim navodima novinara tih 100 se u samo nekoliko mjeseci pretvorilo
u 600.Smrdi,strašno smrdi…
Ako je izjava stečajnog upravitelja istinita ,treba se zapitati koliko su sva izvješća na burzi istinita.Kriminalci davaju falksificirana izvješča,a ako su ove informacije točne glavni krivac je
večinski vlasnik a to je država.Horor.

što gore, to bolje… [smiley]

nešto slično se dogodilo u stečajnom postupku Viktor Lenca, kada su se kao vjerovnici počeli javljati kooperanti…

Žito d.o.o. želi Đakovštinu. Na koji način će je dobiti, to ćemo vidjeti…

Nikako ne mogu shvatiti da su rukovodioci imali ovako velik broj dionica,da ih nisu prodali jer su znali da je Đakovština odavna propala i da je samo pitanje vremena kada će se to objaviti..Za ESOP se i ne čudim.Radnici ionako nemaju pojma o dionicama.Pa među prvih deset imamo dvoje troje rukovodećih ljudi iz
bivše DKVS d.d.DKVS d.d.u stečaj a oni u zatvor.
Smrdi .Strašno smrdi…
A najviše smrde ovi lešinari forumaši koji vrebaju plijen.
Medijima uvijek vjerujem.Ali često suprotno od od informacije.
Tko pogodi skida maslo.
A da su oni iz SLPF uprihodili cca 200.000 sa prodajom desetak tisuća dionica.Izgleda mi kao
namjerno rušenje i sputavanje rasta cijene.
E to mi najviše smrdi,smradovi jedni slovenski.Pa niste valjda tolike budale,jer da to jeste ne biste bili večinski vlasnici ni u svojo kući,a kamoli u fondu od preko 100 mil kn.

Moja teorija, neki će reći i teorija zavjere.
Poprilično sam siguran da je žito kod lopova u dučanima (todorića). U igri sa pitaj boga kime odigrano je s namjeron da se preuzme ova tvrtka.

Dionica je pala, sada će je zatući na 10 kuna, onda će doći todo i ponuditi 15 kuna po dionici i svi će biti sretni i zadvoljni.

Zakaj tako mislim?
Pa hebemu mater nije nestalo 2 kile da se nemože pronaći, a Todiriću treba ova firma i onda ima kompletni proces proizvodnje, tj. zaokrušio je proizvodnju od a do ž.

lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

S obzirom na ponašanje države gotovo je sigurno da ide preustroj s reprogramiranjem dugova.

Ove bombe sa ogromnim dugom lansira Pipunić preko svojih satelita. Neće od toga biti ni trećina u konačnosti. Živi bili pa vidjeli. Pozdrav.

Zalosna je drzava koja dozvoljava da netko radi a ne primi placu. Zalostan je sustav kontrole uplata davanja na plaće u ovoj zemlji. Treba stvoriti takav sustav plaćanja da ako radnik ne primi plaću 30 dana od kraja prošlog mjeseca, firma ide u blokadu i gotovo. A naravno, preduvjet je da se sasječe nelikvidnost i neplaćanje. Drzavne firme trebaju pokrenuti val plaćanja i da se nadje standard nor 30 dana. Koliko sam cuo, konzum i agrokor prednjace u odugovlacenju placanja. Kako ta dalmatinka nova npr uopce moze postajati kao pravni subjekt? Zalosna je zemlja koja dozvoljava takve dugove itd. Tko ce odgovarati za stetu? Tko je nadzirao rad ovog poduzeca? Nevjerojatno. Sretno svima.

New Report

Close