DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



….U međuvremenu se dogodilo puno lipih stvari:
1.Radnici se vratili na posao-400 stotine radnika
2.Seljaci koji su bili bez žita ga sada dobivaju nazad.Nije važno od koga.13oo malih opasnih vjerovnika
manje.Odlično.
3.Radnici već dobili prvu akontaciju plaće-ne može bolje
4.Ako kapne lova uskoro bi se tim radnicima mogle isplatiti zaostale plaće,a kako znamo oni si i
pokrenuli stečaj.Možda to bude razlog za izlazak iz stečaja a onda letimo na…./zamislite sami/

1. da, zaposlilo ih je Žito i Pipunić pa rade za njega. On im daje plaću, sirovine, plaća račune. Najam cijele firme Đakovština d.d sa strojevima plaća 1 kn mjesečno. Da dobro ste pročitali, 1 kn mjesečno!!
2. i te kako je važno tko vraća ukradeno žito, a vraća ga država. znači da se još uvijek traži tko je ukrao žito i gdje je lova od prodaje. zato je uprava u zatvoru i zato je dug DKVS prema državi još porastao. jako loše!
3. plaću su dobili od Žita koje im je sada gazda. DKVS nema više veze s time. on je u stečaju i čeka rasprodaju imovine. može li gore!?!
4. nikakva lova neće kapnuti jer nema odakle. dug DKVS-a je blizu 600 milja kuna. BV je napuhana vrijednost imovine zbog kredita koje su godinama dizali, a za koju u ovim kriznim vremenima neće dobiti ni 30% od knjigovostvene vrijednosti kroz prodaju u stečajnom postupku. okončanjem stečaja ovo će na 0 kuna (zamislite sami koliko je to). može li gore???

normalno da kad su naivci shvatili pravu istinu krenula je u petak masovna bežanija iz ove dionice, ali nisu svi uspjeli uhvatiti srećku i pobjeći na visokih 18 kn van. Mnogi će pokušati pobjeći sutra na 15 kn, a oni lošije sreće bježat će za koji dan na 10 kn. svaka kuna koja se izvuče van prije nego kroz stečaj raskomadaju DKVS, je – spašena kuna! [thumbsup]

p.s. odnedavno HANFA više ne jamči za transakcije ovom dionicom….jezivo [bye]
[/quote]

Slažem se sa svime kolega Vanhallen, samo mislim da nije HANFA nego SKDD izdala tu obavijest?

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste



….U međuvremenu se dogodilo puno lipih stvari:
1.Radnici se vratili na posao-400 stotine radnika
2.Seljaci koji su bili bez žita ga sada dobivaju nazad.Nije važno od koga.13oo malih opasnih vjerovnika
manje.Odlično.
3.Radnici već dobili prvu akontaciju plaće-ne može bolje
4.Ako kapne lova uskoro bi se tim radnicima mogle isplatiti zaostale plaće,a kako znamo oni si i
pokrenuli stečaj.Možda to bude razlog za izlazak iz stečaja a onda letimo na…./zamislite sami/

1. da, zaposlilo ih je Žito i Pipunić pa rade za njega. On im daje plaću, sirovine, plaća račune. Najam cijele firme Đakovština d.d sa strojevima plaća 1 kn mjesečno. Da dobro ste pročitali, 1 kn mjesečno!!
2. i te kako je važno tko vraća ukradeno žito, a vraća ga država. znači da se još uvijek traži tko je ukrao žito i gdje je lova od prodaje. zato je uprava u zatvoru i zato je dug DKVS prema državi još porastao. jako loše!
3. plaću su dobili od Žita koje im je sada gazda. DKVS nema više veze s time. on je u stečaju i čeka rasprodaju imovine. može li gore!?!
4. nikakva lova neće kapnuti jer nema odakle. dug DKVS-a je blizu 600 milja kuna. BV je napuhana vrijednost imovine zbog kredita koje su godinama dizali, a za koju u ovim kriznim vremenima neće dobiti ni 30% od knjigovostvene vrijednosti kroz prodaju u stečajnom postupku. okončanjem stečaja ovo će na 0 kuna (zamislite sami koliko je to). može li gore???

normalno da kad su naivci shvatili pravu istinu krenula je u petak masovna bežanija iz ove dionice, ali nisu svi uspjeli uhvatiti srećku i pobjeći na visokih 18 kn van. Mnogi će pokušati pobjeći sutra na 15 kn, a oni lošije sreće bježat će za koji dan na 10 kn. svaka kuna koja se izvuče van prije nego kroz stečaj raskomadaju DKVS, je – spašena kuna! [thumbsup]

p.s. odnedavno HANFA više ne jamči za transakcije ovom dionicom….jezivo [bye]
[/quote]
Kada nešto pišete vodite računa da niste u kontradikciji.
1.Bitno je da firma nastavlja poslovanje i da sačuva tržišni udio na tržištu.Izgubljeno tržište je jako
teško vratiti.Smanjeni gubitak je dobitak.
2.Mislim da žito nije ukradeno nego posuđeno i da će se u bilanci pojavljuje kao prerađeno žito
u brašno ili skuplje prerađevine i da neće biti samo trošak.To je bio jedini mogući način poslovanja jer blokada računa traje od veljače 2009.Dapaće,postoji mogućnost da se na
potražnoj strani pojavi kao kratkoročno potraživanje tj da se ta stavka značajno poveča.Ne bih se
iznenadio da bilanca DKVS na dan 31.12.2009.bude povoljnija od one od 30.09.2009.Koeficijent
likvidnosti bi mogao biti povoljniji.Paradoksalno ali moguće.
3.Točka 3. vam je u kontradikciji sa točkom 1. DKVS nastavlja posao u paketu.I tako će ostati.Rasprodaja na komade nije efikasan model ,a radnici gube posao.
4.Lova kapa ,a i kapati će.Prvo bi se trebala namiriti država sa cca 50 mil kn.Zatim radnici 6-9 mil kn.Otkud će lova kapnuti.?Možda bude i potočić.Naime.
AOP 15 Kratkotrajna imovina 264,040 mil bi trebala rasti s obzirom da je tvornica radila,a izbjegavala
plaćanja jer je račun bio blokiran.Pribrojiti i da je posuđeno brašno skuplje od žita.Ovaj dug prema radnicima bi se mogao bez problema riješiti odma,ali to im neće dati
odma,jedino ako se vjerovnici odluče da DKVS izlazi iz stečaja.Pristigli novac više nije blokiran.Ja očekujem uskoro vijest da je dug prema radnicima podmiren,a to će biti dobar znak.
U pravu ste da plaću nisu dobili od DKVS,nego od Žita Osijek.Pa nije li lijepo da radnici rade,
prizvodnja teće,cjelokupni pogoni se održavaju,a firma u stečaju nema dodatne troškove.Super.
Ja vam zahvaljujem što ste me ispravili.Hvala na informaciji.
Dug je onoliki koliko će pokazati lista stečajnih vjerovnika i njihovih potraživanja.Prema nama dostupnim informacijama iznosi nešto ispod 500 mil kn.Uskoro će izvješče za četvrti kvartal.Biti ćemo pametniji.Ponovno komadate DKVS i vidite likvidaciju u najgorem obliku.
Opet ste u kontradikciji sa tvrdnjom iz točke


4. nikakva lova neće kapnuti jer nema odakle. dug DKVS-a je blizu 600 milja kuna. BV je napuhana vrijednost imovine zbog kredita koje su godinama dizali, a za koju u ovim kriznim vremenima neće dobiti ni 30% od knjigovostvene vrijednosti kroz prodaju u stečajnom postupku. okončanjem stečaja ovo će na 0 kuna (zamislite sami koliko je to). može li gore???

normalno da kad su naivci shvatili pravu istinu krenula je u petak masovna bežanija iz ove dionice, ali nisu svi uspjeli uhvatiti srećku i pobjeći na visokih 18 kn van. Mnogi će pokušati pobjeći sutra na 15 kn, a oni lošije sreće bježat će za koji dan na 10 kn. svaka kuna koja se izvuče van prije nego kroz stečaj raskomadaju DKVS, je – spašena kuna! [thumbsup]

p.s. odnedavno HANFA više ne jamči za transakcije ovom dionicom….jezivo [bye]
[/quote]
Citat:BV je napuhana napukana vrijednost imovine zbog kredita koje su dizali godinama.
Objasnite!Ovo je čista besmislica.
Najveća vrijednost bilančne imovine DKVS se sastoji od masivne materijalne.Vi tvrdite da je
najveći silos balon.Da su veliki mlinovi balon.Da je tvornička hala balon.Da su skladišta balon.
Pa kako ti baloni mogu godinama raditi godišnji promet od skoro pa 300 mil kn.I to sa relativno jeftinom robom.I tako već
šest sedam godina zaredom.A ja mislio da je to sve napravljeno od masivnog betona i armiranog željeza.
Molio bi nekog iz Đakova da mi odgovori:Da li je silos veliki balon na ispuhivanje.

A što se tiće komentara da svi koji kupuju dionice DKVS kupuju neizvjesnost ste u pravu.I da nije
sigurno da će dobiti dionice.I nije sigurno, ali samo ako dođe do likvidacije DKVS d.d.A to će se
dogoditi ne tako brzo.Stečajni postupak je proces sa različitim rješenjima.Vi vidite 0.Ja do danas
vidim 322,78.To su krajevi batine,ili brojevni pravac.U minus ne može.Ja mogu sebi dozvoliti da ovo sa 322,78 skratim na300,pa 200 pa 100 pa
50.Može i niže i to je rizik kojeg uvijek naglašavam.



poštovani kolega lopina molim vas za savjet..ušao sam dosta kasno u Đakovštinu,već pri blagom padu na 28,48kn po dionici iako sam imao namjeru ući dosta prije.
sad me zanima šta da napravim sutra,dal da pokušam prodati ak uspijem iznad 20kn il da čekam koji dan ako budu sutra rušili cijenu i da se usput nadovežem na ovo pisanje,nisam bio pod utjecajem nikakvih komentara s ovog bloga,kasnije sam ga našao.molim za odgovor,hvala…

Pa ovo nije loša ideja. Ja sam istu kupovao iznad 20. Cijena će najvjerovatnije padati, možda i ispod 10 kn, pa zašto ne prodati skuplje i kupiti jeftinije. Prije ću pokriti manjak na takav način nego da čekam da cijena dođe do mojeg prosjeka ulaza. Ako čekam, tko zna kada će opet iznad 25 kn, sada kada sam u ušao morat ću malo trejdati da se čim prije izvučem.
[wink]
[/quote]
Ovo vam je opasna ideja.Prodat ćete upravo u trenutku kada vam izgleda da ide niže.Uvijek se na
ovakvim dionicama namještaju igre malim dioničarima i to na način da prodavaju kada dionica ide
gore i da kupuju kada se priprema pad.Ja kao "majstor"trejdanja sam kupovao IGH na 1500 jedan
dan,drugi dan na 1,441 i izaša na mislim 1.490 sa netto zaradom od 1%.Za mjesec dva bio je na
4.000.A mislio sam da sam dobro trejda.

Firma (dionica) vrijedi kapital manje dug. Jer nakon što ste je platili morate vratiti dug.
Tako se vrednuje dionica za koju ne znate koliko je u stanju zaraditi, ili se bar nadate da će nešto zaraditi i tad nakon konsolidacije ubirete dobit ili je prodate po višoj cijeni .
No ako vlasnik preuzima većinski udio tad treba platiti premiju od 15-30% vrijednosti kapitala kojeg preuzima na upravljanje. Toliko je otprilike platio Todorić za Vupik-ako se ne varam. Teško da ovdje stvari možete postaviti drugačije.

Ako ste prilično vješti i dobro znate poslovanje i mogučnosti tad možete znati potencijal zarađivanja i tad vrijedi toliko koliko je u stanju zaraditi recimo u 7 godina koliko bi bio normalan ciklus da vam vrati investiciju. No u to se ovdje prerizično upuštati.

Sve Van toga što sam napisao je čista špekulacija na kojoj zaradite jednom, a izgubite u ostalih 4 pokušaja.


molim da netko stavi analizu da li je ovo istina da veliki samo prodaju i da nitko od njih ne kupuje? [huh]

Ne kupuje nitko od velikih, vidjelo bi se u top 10. Ovdje se igraju špekulanti koji navlače ljude da kupuju iznad 15 kn i kad cijena počne padati, onda mali u panici prodaju na 10 kn ili niže, a špekulanti opet kupuju pa im prodaju čim malo poraste i tako u krug. Mnogi su navučeni i već bilježe -40% od četvrtka na petak, a danas bi se minus mogao nastaviti. Poanta je da je ovo firma u stečaju, da novih FI nema i neće ih ni biti, poanta je da su veliki rasprodali dionice DKVS (osim uprave koja nije stigla jer je u zatvoru) čak i po 8,5 kn samo da pobjegnu što prije odavde,a neki su navučeni kupovali iznad 20 kn uvjereni da rade dobar posao [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Smiješno na forumu,Institucija radi svoj posao za kojeg je nadležna svi koji sumnjaju imaju probleme sa
svojim kapitalom neka im se obrate osobno sam imao problema sa nekim dionicama i Hanfa sve riješila,Normalno argumenti itd tako će biti i u buduče.Mene više zanima II poglavlje Ekologija i kao što negdje pročitah Gradnja Nuklearke nikako nemogu povezat ,ali vidim jake argumenta za zaštitu HR brendova.Nekad je i bolje pričekat,sve je ok.Zepelini su nestali i nisu sigurni što se tiče Bal ona.Pozdrav

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Da li postoji mogučnost da se obustavi trgovanje sa dionicom (npr. kao VUPIK) pa da dioničari ostanu zarobljeni u dionici. Ako se to dogodi, da li se mogu nekako prodati dionice? [embarass]



o.

to nije tako kolega lopina
ne može se prenijeti dug iz poreza i neplacanja istih i za doprinose za radnike na taj način
tih 73 miliona slobodno stavite u rubriku umanjenja vrijednosti firme
[/quote]
Bolje išta nego ništa.A kako će brodogradilištima pokriti 12 mlrd kn.I tamo bi napravili dokapitalizaciju da ima kapitala.U DKVS nije bilo keša i naplaćuju se u imovini.
To je tako gosp.borism i nikako drugačije.
A to što su platili po dionici 300 kn i ja mislim da je previše.Oni kada plaćaju plačaju,kada otpisuju
to rade temeljito,kada poklanjaju poklanjaju obilato.Za to i služi država.Ali treba biti blizu oltara.
[/quote]

to je samo moje mišljenje da ovaj dug od 70ak milja koji se akumulirao a neplacanjem za doprinose nije bio ukljucen u onaj program dokapa tj pokrivanja duga drzavi izdavanjem nove serije dionica
a to ce najbolje osjetiti zaposlenici djakovstine kada odu u penziju
zbog toga sam skeptičan oko ulaganja u ovu dionicu jer vidim kako se managment ponaša i obnaša prema zaposlenicima
kako će se tek ponašati prema dioničarima

slazem se da je i u brodogradilistima bila slicna prica

pozdrav i svima vam sretno i brdo para

Postanite Eu-robovi



4. nikakva lova neće kapnuti jer nema odakle. dug DKVS-a je blizu 600 milja kuna. BV je napuhana vrijednost imovine zbog kredita koje su godinama dizali, a za koju u ovim kriznim vremenima neće dobiti ni 30% od knjigovostvene vrijednosti kroz prodaju u stečajnom postupku. okončanjem stečaja ovo će na 0 kuna (zamislite sami koliko je to). može li gore???

normalno da kad su naivci shvatili pravu istinu krenula je u petak masovna bežanija iz ove dionice, ali nisu svi uspjeli uhvatiti srećku i pobjeći na visokih 18 kn van. Mnogi će pokušati pobjeći sutra na 15 kn, a oni lošije sreće bježat će za koji dan na 10 kn. svaka kuna koja se izvuče van prije nego kroz stečaj raskomadaju DKVS, je – spašena kuna! [thumbsup]

p.s. odnedavno HANFA više ne jamči za transakcije ovom dionicom….jezivo [bye]
[/quote]
Citat:BV je napuhana napukana vrijednost imovine zbog kredita koje su dizali godinama.
Objasnite!Ovo je čista besmislica.
Najveća vrijednost bilančne imovine DKVS se sastoji od masivne materijalne.Vi tvrdite da je
najveći silos balon.Da su veliki mlinovi balon.Da je tvornička hala balon.Da su skladišta balon.
Pa kako ti baloni mogu godinama raditi godišnji promet od skoro pa 300 mil kn.I to sa relativno jeftinom robom.I tako već
šest sedam godina zaredom.A ja mislio da je to sve napravljeno od masivnog betona i armiranog željeza.
Molio bi nekog iz Đakova da mi odgovori:Da li je silos veliki balon na ispuhivanje.

A što se tiće komentara da svi koji kupuju dionice DKVS kupuju neizvjesnost ste u pravu.I da nije
sigurno da će dobiti dionice.I nije sigurno, ali samo ako dođe do likvidacije DKVS d.d.A to će se
dogoditi ne tako brzo.Stečajni postupak je proces sa različitim rješenjima.Vi vidite 0.Ja do danas
vidim 322,78.To su krajevi batine,ili brojevni pravac.U minus ne može.Ja mogu sebi dozvoliti da ovo sa 322,78 skratim na300,pa 200 pa 100 pa
50.Može i niže i to je rizik kojeg uvijek naglašavam.
[/quote]

kolega lopina imate li mozda info za te silose farme zemlju na koga se oni vode
na dkvs il je i to drzavno pa da opet to nije neka kemija kao ovo s drzavnim zemljistem koje ce sad biti kamen smutnje i spoticanja u smislu turistickog zemljista u hotelskim kapacitetima
hvala

Postanite Eu-robovi

Gospodo ulagači, ne nagovaram na kupnju ni prodaju… Pročitajte malo Lopinine postove od ovog vikenda i sami zaključite. Ja osobno sam optimista…


Da li postoji mogučnost da se obustavi trgovanje sa dionicom (npr. kao VUPIK) pa da dioničari ostanu zarobljeni u dionici. Ako se to dogodi, da li se mogu nekako prodati dionice?

Naravno da postoji, pa i sa IGH je nedavno bilo obustavljeno, a VUPIK je preko godinu dana bio blokiran.
Dionice onda može prodavati preko oglasnika, samo kome ćeš to prodati??
Da ne spominjemo da SKDD ni HANFA više ne jamče za upis ove dionice u SKDD. Može li gore? [cry]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close