DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Strašno kako lopina (nomen set omen) navlači i dalje nesretnike u ovu dionicu: od zadnjih 30 postova na topicu 15 ih je njegovo gdje nastoji dokazati da je crno – bijelo.
Ja se samo nadam da smo ljudima otvorili oči o čemu se ovdje radi i kako prolaze oni koji nasjednu na lopinine bajke: gubitak -36,80% u jednom danu!!!!
Zato ljudi pamet u glavu, kupujte dionice firmi koje stabilno posluju s dobiti, a ne šrot koji je u stečaju i iz koje su POBJEGLI SVI VEĆI ULAGAČI (OSIM UPRAVE DKVS-R-A KOJA JE U ZATVORU PA VAM NIJE STIGLA UVALITI OVE BEZVRIJEDNE DIONICE[/b]) !!!!

molim da netko stavi analizu da li je ovo istina da veliki samo prodaju i da nitko od njih ne kupuje? [huh]
[/quote]
Ne kupuje nitko veliki u komadu jer bi već ušao u top 10. Ili je na više računa po malo ili je puno malih pojedinačno.
[/quote]
Od kada je DKVS izišla iz eutanacije tj u zadnjih mjesec dana protrgovali smo oko 120.000 kom
FIMA i ZABA su nam udjelili cca 65.000.
Dakle,već smo uspjeli okrenuti 55.000 dionica više od njihove prodaje.Dakle,i u igri najbrži prst
smo uspjeli toliko okrenuti sistemom kupi -prodaj.Koliko ćemo u redovnom trgovasnju?
Čestitke špekulantima koji su kapitalizirali dobit.

Ostvareni promet dionica

cijena cca————količina

8,50 ————–27.258

10 —————-15.576

11—————–17.225

12,50————-13.480

14——————-2.120

17,50 ————-12.641

20 ——————-6.276

25——————–6.037

29——————-16.608

Dakle u rasponu od 20 do 25 kom. 29.000.Te dionice se uglavnom nalaze u rukama kupaca.Nisu imali vremana za izaći.Ipak možemo smatrati da su u rukama tih kupaca barem 25.000 dionica.
I prodali su im vjerovatno sretnici koji su ušli od 8,50 do 12,50.
Od 8,50 do 12,50 promet cca 75.000 kom.
25.000 kom vjerovatno prodano od 12,50 do 20.
U rukama tih sretnika koji su kupovali ispod 12,50 nema više od 25.000 dionica.
Ali kako su neki lagano dokupljivali do vjerovatno 20 ne vjerujem da im je prosječni ulaz ispod 15.Dakle špekulanti koji su ovdje već u igri ,koji imaju i dionica će u sutrašnjoj igri od 9,00
zaigrati igru zvanu ,najveća laž i odigrati igru kao da dionica treba padati.I tako bi trebalo izgledati do deset sekundi do deset sati.A onda bi najveći nalozi na prodaji trebali nestati,a mali bi se trebali zaletiti u bid gdje bi ipak dosta nisko trebali iskrsniti veći nalozi naših vrlih špekulanata.
Ne zalijetati se u bid.Ne dozvoliti da vas prestraše.Cilj špekulanata je da iscide što jeftinije
ovih dvadesetak tisuća jeftinih dionica koje smo mi jeftino kupovali.
Ne treba im pomoći u rušenju cijene.
Ali ako želite dokupite rušite radi svog interesa i gledajte jeftinije dokupiti.
Ova dionica je do prije dva dana bila jeftina na 30.A sada vam izgleda 20 skupa.Ništa se nije promijenilo osim našeg razmišljanja.







Najvjerojatnije će država otpisati svoja potraživanja (u žitu, novcu i donicama), banka neće i naći novog/starog spasioca (recimo Agrokor) kako bi se proizvodnja pokrenula.

Naučili smo da je država najčešče i najveći gubitnik kada se vrši privatizacija na hrvatski način.
Međutim,da će se država odreći stotinjak miliona kuna u svom dioničkom udjelu u vlasništvu,kao i pedesetak od nadoknađenog žita i potraživanja po osnovu mirovinskog,socijalnog i PDV nisam
baš uvjeren.Oni to u ovom slućaju mogu naplatiti u punom iznosu,pa čak i zaraditi.I nitko nebi
bio oštećen.Ni vjerovnici,a ni ostali dioničari.
[/quote]

nije mi još nitko odgovorio što je sa onih 40ak milijuna kuna koje dkvs nije platila za porez tamo negdje iz sredine proslog desetljeca
apropos drzave i njene brine za vlastitu imovinu
prije bih rekao da je na balkanu preča briga političara za vlastiti probitak i debljanje novčarke
hvala i ugodan vikend svima a ne samo njima
[/quote]
19.9.2008.država je svoja potraživanja od 78.162.600 kn pretvorila dokapitalizacijom po nominali od
300 kn u 260.542 dionice DKVS-R-A i od tada je temeljni kapital 1.053.563 x 300 tj.temeljni kapital
316.068.900.Sa tom dokapitalizacijom su ostali dioničari oštečeni jer je BV smanjen s obzirom
da je u cijelom sedmogodišnjem razdoblju DKVS poslovao pozitivno.I danas prema zadnjem
izvješču BV je 322,787 kn.Dakle 7,6% iznad temeljnog kapitala.
Ipak nebi bilo korektno ne priznati da bi vjerovatno još ranije nastupio stečaj da je država
sjela na račun i ušla u naplatu tih svojih potraživanja.
Dakle,država je samo odgodila stečaj koji je već tada bio neminovnost.Da,ta dokapitalizacija je politička odluka radi mira u kući.Izgleda mi tako.
[/quote]

to nije tako kolega lopina
ne može se prenijeti dug iz poreza i neplacanja istih i za doprinose za radnike na taj način
tih 73 miliona slobodno stavite u rubriku umanjenja vrijednosti firme

Postanite Eu-robovi

a šta će nenad sad prodavati kad je kupovao po 100 kuna sve misleći da je kupio zlatnu dionicu koja će mu ubrzo otići 500%, kad ono, nije prošlo puno vremena, dođe stečaj….pa on još ni ne zna što mu se dogodilo, a to mu se na više mjesta izdogađalo…ad plastika, pa korifej, pa petrokemija, pa validus, pa bilokalnik, pa brodomerkur…….
Ođe, na ovoj đakovštini, ja jedino vidim da se vas desetak forumaša popalilo na bezvrijednu dionicu niske cijene, sve misleći da će te jedno drugome po dobroj cijeni u istome danu uvaliti…………….. a onaj businessman što se lopinom zove nije tako puno ođe ušićario, kako vi mislite……puno piso, a malo kupovao. Kad je 8 kuna bila, sve je sebe svojim dugim postovima hrabrio. Malo kupio, malo zaradio, sve mu muka. I sad se opet raspisao, prek vikenda 27 dugih postova napisao, a vikend još traje. Puno piše, a malo kupuje. Kad se negdje lova zgrabi tu se pametan investitor skoro ne vraća, a ovaj navalio pisati. Pa, ni onaj bufet ne bi o coca-coli tolko piso. [yawn]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


o.

to nije tako kolega lopina
ne može se prenijeti dug iz poreza i neplacanja istih i za doprinose za radnike na taj način
tih 73 miliona slobodno stavite u rubriku umanjenja vrijednosti firme
[/quote]
Bolje išta nego ništa.A kako će brodogradilištima pokriti 12 mlrd kn.I tamo bi napravili dokapitalizaciju da ima kapitala.U DKVS nije bilo keša i naplaćuju se u imovini.
To je tako gosp.borism i nikako drugačije.
A to što su platili po dionici 300 kn i ja mislim da je previše.Oni kada plaćaju plačaju,kada otpisuju
to rade temeljito,kada poklanjaju poklanjaju obilato.Za to i služi država.Ali treba biti blizu oltara.

poštovani kolega lopina molim vas za savjet..ušao sam dosta kasno u Đakovštinu,već pri blagom padu na 28,48kn po dionici iako sam imao namjeru ući dosta prije.
sad me zanima šta da napravim sutra,dal da pokušam prodati ak uspijem iznad 20kn il da čekam koji dan ako budu sutra rušili cijenu i da se usput nadovežem na ovo pisanje,nisam bio pod utjecajem nikakvih komentara s ovog bloga,kasnije sam ga našao.molim za odgovor,hvala…

pouzdana informacija za cijenjene ulagače…

http://e-oglasna.pravosudje.hr/eoglasna/content/download/43945/263520/file/img080.pdf%5B/url%5D


a šta će nenad sad prodavati kad je kupovao po 100 kuna sve misleći da je kupio zlatnu dionicu koja će mu ubrzo otići 500%, kad ono, nije prošlo puno vremena, dođe stečaj….pa on još ni ne zna što mu se dogodilo, a to mu se na više mjesta izdogađalo…ad plastika, pa korifej, pa petrokemija, pa validus, pa bilokalnik, pa brodomerkur…….
Ođe, na ovoj đakovštini, ja jedino vidim da se vas desetak forumaša popalilo na bezvrijednu dionicu niske cijene, sve misleći da će te jedno drugome po dobroj cijeni u istome danu uvaliti…………….. a onaj businessman što se lopinom zove nije tako puno ođe ušićario, kako vi mislite……puno piso, a malo kupovao. Kad je 8 kuna bila, sve je sebe svojim dugim postovima hrabrio. Malo kupio, malo zaradio, sve mu muka. I sad se opet raspisao, prek vikenda 27 dugih postova napisao, a vikend još traje. Puno piše, a malo kupuje. Kad se negdje lova zgrabi tu se pametan investitor skoro ne vraća, a ovaj navalio pisati. Pa, ni onaj bufet ne bi o coca-coli tolko piso. [yawn]

Što si i ti nisi napalio na 8,5 kn crni doktore.Ovdje su pametni skinuli više od 100% u sedam dana,a
mi napaljeni/dobro si napisa da imamo višestruke nikove/nismo uspjeli tebi pomoći.
Drugi put pametnije.


poštovani kolega lopina molim vas za savjet..ušao sam dosta kasno u Đakovštinu,već pri blagom padu na 28,48kn po dionici iako sam imao namjeru ući dosta prije.
sad me zanima šta da napravim sutra,dal da pokušam prodati ak uspijem iznad 20kn il da čekam koji dan ako budu sutra rušili cijenu i da se usput nadovežem na ovo pisanje,nisam bio pod utjecajem nikakvih komentara s ovog bloga,kasnije sam ga našao.molim za odgovor,hvala…

Ovo je pitanje za vidovitog Milana.Đakovština je u stečaju i cijena može na 0.Ali ako izađe iz stečaja s obzirom na kapital,vlastitu imovinu,i tržišni udio od gotovo od 300 mil u ovom unosnom poslu dionica bi u usporedbi sa sličnim trebala biti barem na 150 kn.Mislim da niste pogriješili kada ste ulazili,ali sada izgleda da jeste.Naravno kratkoročno.Dugoročno uvijek može i bolje i gore.
Odluku morate donijeti sami.Da se dionica i dalje trži u bedacima onu jednu sekundu rekao bi da ne prodajete ispod 30.Ali kako ulazimo u redovno poslovanje prodati na 20 i kupiti na 15 je jako
unosno,ali i opasno jer ne mora pasti.Tu odluku ipak morate donijeti sami.Dobro pročite ove
romane koje smo napisali ,pa možda lakše donesete odluku.
Možete sve pitati,dobit ćete korektan odgovor.


pouzdana informacija za cijenjene ulagače…

http://e-oglasna.pravosudje.hr/eoglasna/content/download/43945/263520/file/img080.pdf%5B/url%5D


Ovo je vrlo stara svima poznata vjest.Nju smo platili sa padom cijene od 30 na 8,5.
U međuvremenu se dogodilo puno lipih stvari:
1.Radnici se vratili na posao-400 stotine radnika
2.Seljaci koji su bili bez žita ga sada dobivaju nazad.Nije važno od koga.13oo malih opasnih vjerovnika
manje.Odlično.
3.Radnici već dobili prvu akontaciju plaće-ne može bolje
4.Ako kapne lova uskoro bi se tim radnicima mogle isplatiti zaostale plaće,a kako znamo oni si i
pokrenuli stečaj.Možda to bude razlog za izlazak iz stečaja a onda letimo na…./zamislite sami/

I normalno da smo sve ovo popratili povratom cijene na 30.Ali ne za dugo.I zato evo prilike
za dokup i višekratnu zaradu.Treba imati hrabrosti i kupiti lutriju.


….U međuvremenu se dogodilo puno lipih stvari:
1.Radnici se vratili na posao-400 stotine radnika
2.Seljaci koji su bili bez žita ga sada dobivaju nazad.Nije važno od koga.13oo malih opasnih vjerovnika
manje.Odlično.
3.Radnici već dobili prvu akontaciju plaće-ne može bolje
4.Ako kapne lova uskoro bi se tim radnicima mogle isplatiti zaostale plaće,a kako znamo oni si i
pokrenuli stečaj.Možda to bude razlog za izlazak iz stečaja a onda letimo na…./zamislite sami/

1. da, zaposlilo ih je Žito i Pipunić pa rade za njega. On im daje plaću, sirovine, plaća račune. Najam cijele firme Đakovština d.d sa strojevima plaća 1 kn mjesečno. Da dobro ste pročitali, 1 kn mjesečno!!
2. i te kako je važno tko vraća ukradeno žito, a vraća ga država. znači da se još uvijek traži tko je ukrao žito i gdje je lova od prodaje. zato je uprava u zatvoru i zato je dug DKVS prema državi još porastao. jako loše!
3. plaću su dobili od Žita koje im je sada gazda. DKVS nema više veze s time. on je u stečaju i čeka rasprodaju imovine. može li gore!?!
4. nikakva lova neće kapnuti jer nema odakle. dug DKVS-a je blizu 600 milja kuna. BV je napuhana vrijednost imovine zbog kredita koje su godinama dizali, a za koju u ovim kriznim vremenima neće dobiti ni 30% od knjigovostvene vrijednosti kroz prodaju u stečajnom postupku. okončanjem stečaja ovo će na 0 kuna (zamislite sami koliko je to). može li gore???

normalno da kad su naivci shvatili pravu istinu krenula je u petak masovna bežanija iz ove dionice, ali nisu svi uspjeli uhvatiti srećku i pobjeći na visokih 18 kn van. Mnogi će pokušati pobjeći sutra na 15 kn, a oni lošije sreće bježat će za koji dan na 10 kn. svaka kuna koja se izvuče van prije nego kroz stečaj raskomadaju DKVS, je – spašena kuna! [thumbsup]

p.s. odnedavno HANFA više ne jamči za transakcije ovom dionicom….jezivo [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!


poštovani kolega lopina molim vas za savjet..ušao sam dosta kasno u Đakovštinu,već pri blagom padu na 28,48kn po dionici iako sam imao namjeru ući dosta prije.
sad me zanima šta da napravim sutra,dal da pokušam prodati ak uspijem iznad 20kn il da čekam koji dan ako budu sutra rušili cijenu i da se usput nadovežem na ovo pisanje,nisam bio pod utjecajem nikakvih komentara s ovog bloga,kasnije sam ga našao.molim za odgovor,hvala…

Najpametnije bi ti bilo da to nekom uvališ po 100 kn pa nek si on dalje razbija glavu s tim.

who dares, wins


poštovani kolega lopina molim vas za savjet..ušao sam dosta kasno u Đakovštinu,već pri blagom padu na 28,48kn po dionici iako sam imao namjeru ući dosta prije.
sad me zanima šta da napravim sutra,dal da pokušam prodati ak uspijem iznad 20kn il da čekam koji dan ako budu sutra rušili cijenu i da se usput nadovežem na ovo pisanje,nisam bio pod utjecajem nikakvih komentara s ovog bloga,kasnije sam ga našao.molim za odgovor,hvala…

Pa ovo nije loša ideja. Ja sam istu kupovao iznad 20. Cijena će najvjerovatnije padati, možda i ispod 10 kn, pa zašto ne prodati skuplje i kupiti jeftinije. Prije ću pokriti manjak na takav način nego da čekam da cijena dođe do mojeg prosjeka ulaza. Ako čekam, tko zna kada će opet iznad 25 kn, sada kada sam u ušao morat ću malo trejdati da se čim prije izvučem.
[wink]

New Report

Close