DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pozdrav društvu ,a i Vladi jer ču dobit svoje brašno…..Ko je kriv i gdje je nezanima me kao što izjavih vidio sam uskok u prostorijama Đakovštine .Neka oni rade svoj posao,kolegama da znaju da se formira tim forenzičara koji mogu utvrdit po česticama prašine odakle je žito.A drugi put razmišljam da ubacim kilu čipova pa čemo nadzirat parcove i miševe.
2.Poglavlje ekoos logos za one što su me blatili sijačemo LAN i lavandu.Dali če osposobit Kudeljaru neznam meni su popušili 50 kila jer je identična Kanabisu.Tako da je jako teško baviti se proizvodnjom.
Zahtjevam od zajednice i prijatelja da mi objasne kako mogu biti Čakovački mlinovi 3000KN a Đakovština 30.
Za društvo iz Zadra poštovani prezentacija pumpi odvod dovod bio plin biti če uskoro u tijeku su razgovori sa Hr.gospodarskom komorom.Bit če te pravovremeno obaviješteni pozdrav dip.ing Milusic

Čakovečki mlinovi zapošljavaju 2000 ljudi, većinu u njihovim trgovinama. Rad, rad, rad i samo rad kolega.

who dares, wins

Što je pokradeno?
Silosi nisu,jer su ogromni.
Mlinovi nisu.Evo opet mliju.
Tvornica nije.400 radnika radi.
Da netko je pokraden,a to je u prvom redu nesposobna uprava.Dvojica iz prvih deset dioničara
mislim 7.i 8. koji imaju zajedno oko 17.000 dionica su svojevremeno bili teški 4 mil kn./17.000X240/
Sada se ta njihova imovina trži po po 306k kn.Uspjeli pokrasti sami sebe 3,7 mil kn.Mislite da su
to napravili namjerno.Ne ja mislim da su bili nesposobni i sada su čak završili u zatvor.Šteta da su
za sobom povukli i sve ostale vlasnike dionica.Naravno,mislim samo na financijski gubitak.Ali to je danak koji se plaća kada kupuješ i
nesposoban menađment.I sada više ne upravljaju.I to je dobro.
Mislim da nije red nazivati nikoga kriminalcem dok mu se ne dokaže da je kriv.Za sada su samo
okrivljeni ,ali ne i osuđeni.
Trebate se naučiti tolerantnoj komunikaciji.Ne dijelim packe ,već samo preporučam.

Tvoj nick "lopina" govori sam za sebe…ali da možeš imati takav obraz nisam mislio…
Kao prvo, sa mojom komunikacijom je sve u redu…nikoga nisam vrijeđao samo sam iznosio svoje mišljenje i navodio činjenice što tebi očito ne odgovara, pa napadaš moju komunikaciju…
A činjenice su da je žito nestalo…a ispariti nije moglo iz tih ogromnih silosa…
Činjenica je isto tako da seljaci i zadruge nemaju pojima gdje je završilo njihovo žito koje im NIJE plaćeno…
Činjenica je da radnici nisu dobivali plaće…
Činjenica je da je ta uprava koju na kraju sad ti i braniš dovela Đakovštinu do bankrota i ostavila iza sebe 500 i više milijuna duga…
Pa o čemu ti pričaš…nisu krivi dok im se ne dokaže krivnja?!?oni su nesposobni?!?
Da nesposobni su jer su završiliu u zatvaoru, a nisu to planirali…kao ni ekipa koja je radila na Podravci…pa nisu se nadali da će završit u zatvoru, jer da jesu ne bi radili to što su radili…ali svemu dođe kraj pa tako i lopovluku koji se sustavno sporvodio u Đakovštini godinama…
I sad ti govoriš da su silosi, da su mlinovi, da su radnici…jesu…nije ih nitko pokrao…stoje tamo gdi su i stajali…ali u sastavu Đakovštine d.d. u stečaju…ne možeš sad gledat mlinove posebno, silose posebno i njihove vrijednosti…kad su oni vezani za Đakovštinu, kao i za dug od 500 milijuna kuna…
Prvo govoriš kako bi bilo jako loše da se rasporadaju mlinovi i silosi, a sad na njih gledaš kao zasebne cjeline…
Da radnici rade i mlinovi opet rade…radnike plaća Žito…a ne Đakovština, jer Đakovštine u ovakvom obliku kakvu smo ju znali više neće biti…a ovu ekipu koju ti ovdje pokušavaš navuć na kupnju, kako bi se ti iskrcao….naravno, opet će se pokrasti…nisu dioničari već dosta pokradeni, treba izmust i zadnju kunu iz njih…
Kome nije bilo jasno u petak što ovdje slijedi, biti će mu jasnije u ponedjeljak…evo, čovjek priznao da je ušao špekulativno i nije imao sreće s najbržim prstom…imat će priliku u redovnom trgovanju prodati, samo je pitanje po kojoj cijeni…
Al naravno…sirota uprava za to nije kriva…oni su izgubili na vrijednosti dionica i završili čak u zatvoru…ko ih je pokrao samo?…pa radnici i mali dioničari…
[lol]


Kome nije bilo jasno u petak što ovdje slijedi, biti će mu jasnije u ponedjeljak…evo, čovjek priznao da je ušao špekulativno i nije imao sreće s najbržim prstom…imat će priliku u redovnom trgovanju prodati, samo je pitanje po kojoj cijeni…


Vidim da ste se iznervirali.Stvarno mi je žao.To mi nije bila namjera.Vidim da pomno pratite što
pišem.Sjetite se one šeme za smirivanje.Da je ponovim:"Sine Ivane!Mir u glavi!

Kada bi mi znali po petku gdje ćemo biti u ponedjeljak,tj.dan unaprijed,nebi se mi ovdje prepucavili nego bi bili bogataši koji bi špancirali po svitu.Mi, ovdje u Dalmaciji kada se u plićim uvalama,kao što je npr.Starigrad na otoku Hvaru,plima i oseka izmjenjuju u kraćim vremenskim razdobljima sa neuobićajeno velikim oscilacijama u razini mora,kažemo da je ščiga.
E DKVS je uhvatila ščiga.A di će sam bog zna.Plima i oseka se izmjenjuju.A inaće najveći umovi
kažu i da u dionicama vrijede zakoni fizike.Poslije oseke dolazi plima.Da ali zastupnici haosa kažu
da plima može doći i dva dana zaredom.Ne bih se upuštao u prognoze.To bi bilo neozbiljno.





Najvjerojatnije će država otpisati svoja potraživanja (u žitu, novcu i donicama), banka neće i naći novog/starog spasioca (recimo Agrokor) kako bi se proizvodnja pokrenula.

Naučili smo da je država najčešče i najveći gubitnik kada se vrši privatizacija na hrvatski način.
Međutim,da će se država odreći stotinjak miliona kuna u svom dioničkom udjelu u vlasništvu,kao i pedesetak od nadoknađenog žita i potraživanja po osnovu mirovinskog,socijalnog i PDV nisam
baš uvjeren.Oni to u ovom slućaju mogu naplatiti u punom iznosu,pa čak i zaraditi.I nitko nebi
bio oštećen.Ni vjerovnici,a ni ostali dioničari.
[/quote]

nije mi još nitko odgovorio što je sa onih 40ak milijuna kuna koje dkvs nije platila za porez tamo negdje iz sredine proslog desetljeca
apropos drzave i njene brine za vlastitu imovinu
prije bih rekao da je na balkanu preča briga političara za vlastiti probitak i debljanje novčarke
hvala i ugodan vikend svima a ne samo njima

Postanite Eu-robovi






Najvjerojatnije će država otpisati svoja potraživanja (u žitu, novcu i donicama), banka neće i naći novog/starog spasioca (recimo Agrokor) kako bi se proizvodnja pokrenula.

Naučili smo da je država najčešče i najveći gubitnik kada se vrši privatizacija na hrvatski način.
Međutim,da će se država odreći stotinjak miliona kuna u svom dioničkom udjelu u vlasništvu,kao i pedesetak od nadoknađenog žita i potraživanja po osnovu mirovinskog,socijalnog i PDV nisam
baš uvjeren.Oni to u ovom slućaju mogu naplatiti u punom iznosu,pa čak i zaraditi.I nitko nebi
bio oštećen.Ni vjerovnici,a ni ostali dioničari.
[/quote]

nije mi još nitko odgovorio što je sa onih 40ak milijuna kuna koje dkvs nije platila za porez tamo negdje iz sredine proslog desetljeca
apropos drzave i njene brine za vlastitu imovinu
prije bih rekao da je na balkanu preča briga političara za vlastiti probitak i debljanje novčarke
hvala i ugodan vikend svima a ne samo njima
[/quote]
19.9.2008.država je svoja potraživanja od 78.162.600 kn pretvorila dokapitalizacijom po nominali od
300 kn u 260.542 dionice DKVS-R-A i od tada je temeljni kapital 1.053.563 x 300 tj.temeljni kapital
316.068.900.Sa tom dokapitalizacijom su ostali dioničari oštečeni jer je BV smanjen s obzirom
da je u cijelom sedmogodišnjem razdoblju DKVS poslovao pozitivno.I danas prema zadnjem
izvješču BV je 322,787 kn.Dakle 7,6% iznad temeljnog kapitala.
Ipak nebi bilo korektno ne priznati da bi vjerovatno još ranije nastupio stečaj da je država
sjela na račun i ušla u naplatu tih svojih potraživanja.
Dakle,država je samo odgodila stečaj koji je već tada bio neminovnost.Da,ta dokapitalizacija je politička odluka radi mira u kući.Izgleda mi tako.


Strašno kako lopina (nomen set omen) navlači i dalje nesretnike u ovu dionicu: od zadnjih 30 postova na topicu 15 ih je njegovo gdje nastoji dokazati da je crno – bijelo.
Ja se samo nadam da smo ljudima otvorili oči o čemu se ovdje radi i kako prolaze oni koji nasjednu na lopinine bajke: gubitak -36,80% u jednom danu!!!!
Zato ljudi pamet u glavu, kupujte dionice firmi koje stabilno posluju s dobiti, a ne šrot koji je u stečaju i iz koje su POBJEGLI SVI VEĆI ULAGAČI (OSIM UPRAVE DKVS-R-A KOJA JE U ZATVORU PA VAM NIJE STIGLA UVALITI OVE BEZVRIJEDNE DIONICE[/b]) !!!!

Ajde nije to baš tako strašno. Ako je netko slušao Lopinu i kupovao na 8,5 kn mogao je neki dan kapitalizirati 250% zarade. Čovjek je sam napisao da je na 29 kn bio na asku.
Jedina stvar kod njegova pisanja je što sve činjenice i brojke koje on iznosti nemaju veze s vezom jer su izvučene iz izvještaja prije odluke o stečaju.



Strašno kako lopina (nomen set omen) navlači i dalje nesretnike u ovu dionicu: od zadnjih 30 postova na topicu 15 ih je njegovo gdje nastoji dokazati da je crno – bijelo.
Ja se samo nadam da smo ljudima otvorili oči o čemu se ovdje radi i kako prolaze oni koji nasjednu na lopinine bajke: gubitak -36,80% u jednom danu!!!!
Zato ljudi pamet u glavu, kupujte dionice firmi koje stabilno posluju s dobiti, a ne šrot koji je u stečaju i iz koje su POBJEGLI SVI VEĆI ULAGAČI (OSIM UPRAVE DKVS-R-A KOJA JE U ZATVORU PA VAM NIJE STIGLA UVALITI OVE BEZVRIJEDNE DIONICE[/b]) !!!!

Ajde nije to baš tako strašno. Ako je netko slušao Lopinu i kupovao na 8,5 kn mogao je neki dan kapitalizirati 250% zarade. Čovjek je sam napisao da je na 29 kn bio na asku.
Jedina stvar kod njegova pisanja je što sve činjenice i brojke koje on iznosti nemaju veze s vezom jer su izvučene iz izvještaja prije odluke o stečaju.
[/quote]

Točno. Svi su ovdje punoljetni i valjda dovoljno pametni da znaju malo i svojom glavom razmisliti u što se upuštaju.

svak je odgovoran sam za sebe-svoje ulaganje i novce-ako netko ulaže na osnovu nečijeg pisanja i nagovora -onda mu je bolje da novce oroči u banci -i zaboravi burzu-forum je za čitanje ništa više- a ulaganje je nešto drugo..

Nikog nebranim očito je da je nekom ili po mom zakljućku većina ima negativno mišljenje hvala na obijašnjenju za ča kovštini cklm znam da je bar 9000 tisuča bilo zaposleno u Đakovštini slovenci kupovali žito pravili žvakače babalu i bazoke.itd.Samo može se desit isto sa čakovštinom i sta znači rad rad .Dali vi mislite da nismo crnčili.20 godinavozio sam žito itd.I sad če pasti na 1kn ,možda trenutno ali po matematici 2000 i 400 radnika vrijednost bi trebala biti 600kn a sad je 18kn kolege mi se ne predajemo
poslo sam mail za pomoč na http://www.wfp.org .ali očito je da na forumu i na burzi ima oni koji nevide nikog samo sebe i svoje.Zato i jesmo u banani.Pogledajte samo na http://www.24be.at/blog/entry/634900 .ima i naši sa cd-a Ajmo pivat :ja sam sin dalmatinskog gusara Rogotine moj.

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

40 milja kuna nikad nije platila na porez
kakva te dokapitalizacija spopala

Postanite Eu-robovi


40 milja kuna nikad nije platila na porez
kakva te dokapitalizacija spopala

Pod red br.2. Ministarstvi financija je drugi dioničar Đakovštine.
I to je otprilike tih 40 mil kn.Naravno da Đakovština to nije platila,već se dokapitalizacijom toga
duga dug pretvorio u dionice.
I to je to.
A ako su to neke obaveze iz predhodnog stoljeća to je otpisano ili riješeno pri dijeljenju
velikog kombinata na manja poduzeća.Iskreno ne znam ,ali taj dug više ne postoji.Jedini dug prema državi je ovaj friški od cca 50 mil kn ,a u koji je uračunat i ovaj dug prema "pokradenim"
seljacima.

Vidim da ovdje mnogi zazivaju Todorića. Ali ne vidim način na koji bi on preuzeo Đakovštinu.
Koliko mi je poznato, Todorićev je princip da otkupi 70-80% dionica za 1 kunu, preuzme dugovanja, uloži u nastavak proizvodnje. Vrijednost dionica nakon toga drastično naraste. Ako mu država i da svojih 30% dionica za 1 kunu pitanje je tko će mu još dati onih 40-50% za 1 kunu?

Kolega Lopina svoje postove dobro potkrijepljuje brojevima i sviđa mi se njegovo pisanje (ako zanemarimo navlačenje – možda to i ne radi namjerno). Govori o velikoj vrijednosti imovine, ali zanemaruje činjenicu da se u stečaju sve obezvrijedi i pitanje je kako će i gdje završiti ta imovina. Nisam sklon vjerovati da će dioničari išta od toga dobiti.

New Report

Close