DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako Todorić uđe u ovu dionicu zaokružio bi cijeli proizvodni program, a tako bi i pomogao radnicima, državi, ali dioničarima, njegovim ulaskom cijena bi automatski skočila na 60 Kn………..

Pogledajte primjer Vupika gdje su radnici isključivo tražili da Todorić postane vlasnik Vupika………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@lopina
država kroz MF, HZZO, HFP, HZMO drži 30% DKVS
znači loš rezultat bi trebao 30% pogoditi RH ( to smo mi porezni obveznici u RH ) ostalih 70% bi trebali nositi ostali dioničari.
Naknada nestalog žita seljacima / zadrugama trebao bi ići na teret DKVS, znači u najboljem slučaju seljaci bi se trebali naplatiti od DKVS, a ne od nas poreznih obveznika. Da je DKVS zlatna koka oni bi to jednostavno realizirali, a oni koji trebaju novac dogovorili bi se sa Žito d.d. ili nekom drugom zainteresiranom firmom. No, to nije očito tako. Po sadašnjoj situaciji očito treba stavku dug skratiti. Tu banke i dobavljači su uglavnom mutavi, znači ostaje država (porezni obveznici RH) da otpišu svoja potraživanja. I nije tu kraj. Po plaće neće do Hypo (skrbnog računa) ….nego u Zagreb, pred Ministarstvo poljoprivrede ili Vladu. Ajmo vidjeti kako bi to učinio odgovorni poduzetnik. Recimo MOL daje pozajmicu INA-i ali ako INA nemože vratiti pozajmicu, MOL adekvatno povečava svoj udio u INA-i.
Što se tiče imovine DKVS interesantno bi bilo znati koliko zemlje ima Đakovština i po kojoj cijeni kvadratnog metra je ona obračunata u FI. Ponekad realne revalorizacije dadu iznenaditi.


Sve će se naći i pšenica, i kukuruz………….

ali i vlasnik…… Ako svi u Đakovštini budu zato da Todorić uđe u vlasništvo Todorić će iskoristiti priliku……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



@lopina

država kroz MF, HZZO, HFP, HZMO drži 30% DKVS
znači loš rezultat bi trebao 30% pogoditi RH ( to smo mi porezni obveznici u RH ) ostalih 70% bi trebali nositi ostali dioničari.
Naknada nestalog žita seljacima / zadrugama trebao bi ići na teret DKVS, znači u najboljem slučaju seljaci bi se trebali naplatiti od DKVS, a ne od nas poreznih obveznika. Da je DKVS zlatna koka oni bi to jednostavno realizirali, a oni koji trebaju novac dogovorili bi se sa Žito d.d. ili nekom drugom zainteresiranom firmom. No, to nije očito tako. Po sadašnjoj situaciji očito treba stavku dug skratiti. Tu banke i dobavljači su uglavnom mutavi, znači ostaje država (porezni obveznici RH) da otpišu svoja potraživanja. I nije tu kraj. Po plaće neće do Hypo (skrbnog računa) ….nego u Zagreb, pred Ministarstvo poljoprivrede ili Vladu. Ajmo vidjeti kako bi to učinio odgovorni poduzetnik. Recimo MOL daje pozajmicu INA-i ali ako INA nemože vratiti pozajmicu, MOL adekvatno povečava svoj udio u INA-i.
Što se tiče imovine DKVS interesantno bi bilo znati koliko zemlje ima Đakovština i po kojoj cijeni kvadratnog metra je ona obračunata u FI. Ponekad realne revalorizacije dadu iznenaditi.

Što se tiče imovine DKVS interesantno bi bilo znati koliko zemlje ima Đakovština i po kojoj cijeni kvadratnog metra je ona obračunata u FI. Ponekad realne revalorizacije dadu iznenaditi.

[/quote]
DKVS nije PIK.Ona nema poljoprivredno zemljište.Ona nije poljoprivredni proizvođač.
Ona je mlinarstvo i industrijska prerada žita.I pekarstvo.Glavna imovina se sastoji od dugotrajne
materijalne imovine od cca 500 mil.kn koliko iznose i dugovi.
Bitna imovina su:silosi,mlinovi i tvornica za preradu krušnih prerađevina.
Ali prema kvalificionoj strukturi zaposlenih gdje je cca 40 % NKV gori su od poljoprivrednih
kombinata.Ali oni su i sljedbenici tih velikih kombinata.I izgleda da su svi ostali segmenti već propalivaljda bivši OURi/
Sva ostala imovina je višak iznad duga.Preko 340 milk kn-virtualno.

Sve će se naći i pšenica, i kukuruz………….

ali i vlasnik…… Ako svi u Đakovštini budu zato da Todorić uđe u vlasništvo Todorić će iskoristiti priliku……

mislim da su u Đakovštini zainetresirani za bilo koga, samo da sačuvaju radna mjesta…barem što se radnika tiče…a uprava i vodstvo koje je pokralo sve i dovelo do ovog stanja nema ionako o čemu odlučivat…
Odlučivat će stečajni upravitelj…AKO bude zainteresiranih….a teško da je Todorić zainteresiran, jer da je već bi se valjda i oglasio..a ne prepustio Žitu da uzem u zakup za 1 kn….
Osim toga ne zaboravite da Todorić ima ionako prevelik dug…pa ne može čovjek preuzet sve propale kombinate u Hrvatskoj, kupovat Mercator, gradit klaonice i vinarije po Baranji…misli da mu najmanje još treba jedan pokradeni kombinat na grbači…

imate prevelika očekivanja-nebi bio previše siguran u pozitivan razvoj situacije.


Sve će se naći i pšenica, i kukuruz………….

ali i vlasnik…… Ako svi u Đakovštini budu zato da Todorić uđe u vlasništvo Todorić će iskoristiti priliku……

mislim da su u Đakovštini zainetresirani za bilo koga, samo da sačuvaju radna mjesta…barem što se radnika tiče…a uprava i vodstvo koje je pokralo sve i dovelo do ovog stanja nema ionako o čemu odlučivat…
Odlučivat će stečajni upravitelj…AKO bude zainteresiranih….a teško da je Todorić zainteresiran, jer da je već bi se valjda i oglasio..a ne prepustio Žitu da uzem u zakup za 1 kn….
Osim toga ne zaboravite da Todorić ima ionako prevelik dug…pa ne može čovjek preuzet sve propale kombinate u Hrvatskoj, kupovat Mercator, gradit klaonice i vinarije po Baranji…misli da mu najmanje još treba jedan pokradeni kombinat na grbači…
[/quote]
Što je pokradeno?
Silosi nisu,jer su ogromni.
Mlinovi nisu.Evo opet mliju.
Tvornica nije.400 radnika radi.
Da netko je pokraden,a to je u prvom redu nesposobna uprava.Dvojica iz prvih deset dioničara
mislim 7.i 8. koji imaju zajedno oko 17.000 dionica su svojevremeno bili teški 4 mil kn./17.000X240/
Sada se ta njihova imovina trži po po 306k kn.Uspjeli pokrasti sami sebe 3,7 mil kn.Mislite da su
to napravili namjerno.Ne ja mislim da su bili nesposobni i sada su čak završili u zatvor.Šteta da su
za sobom povukli i sve ostale vlasnike dionica.Naravno,mislim samo na financijski gubitak.Ali to je danak koji se plaća kada kupuješ i
nesposoban menađment.I sada više ne upravljaju.I to je dobro.
Mislim da nije red nazivati nikoga kriminalcem dok mu se ne dokaže da je kriv.Za sada su samo
okrivljeni ,ali ne i osuđeni.
Trebate se naučiti tolerantnoj komunikaciji.Ne dijelim packe ,već samo preporučam.

pozdrav društvu ,a i Vladi jer ču dobit svoje brašno…..Ko je kriv i gdje je nezanima me kao što izjavih vidio sam uskok u prostorijama Đakovštine .Neka oni rade svoj posao,kolegama da znaju da se formira tim forenzičara koji mogu utvrdit po česticama prašine odakle je žito.A drugi put razmišljam da ubacim kilu čipova pa čemo nadzirat parcove i miševe.
2.Poglavlje ekoos logos za one što su me blatili sijačemo LAN i lavandu.Dali če osposobit Kudeljaru neznam meni su popušili 50 kila jer je identična Kanabisu.Tako da je jako teško baviti se proizvodnjom.
Zahtjevam od zajednice i prijatelja da mi objasne kako mogu biti Čakovački mlinovi 3000KN a Đakovština 30.
Za društvo iz Zadra poštovani prezentacija pumpi odvod dovod bio plin biti če uskoro u tijeku su razgovori sa Hr.gospodarskom komorom.Bit če te pravovremeno obaviješteni pozdrav dip.ing Milusic

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Strašno kako lopina (nomen set omen) navlači i dalje nesretnike u ovu dionicu: od zadnjih 30 postova na topicu 15 ih je njegovo gdje nastoji dokazati da je crno – bijelo.
Ja se samo nadam da smo ljudima otvorili oči o čemu se ovdje radi i kako prolaze oni koji nasjednu na lopinine bajke: gubitak -36,80% u jednom danu!!!!
Zato ljudi pamet u glavu, kupujte dionice firmi koje stabilno posluju s dobiti, a ne šrot koji je u stečaju i iz koje su POBJEGLI SVI VEĆI ULAGAČI (OSIM UPRAVE DKVS-R-A KOJA JE U ZATVORU PA VAM NIJE STIGLA UVALITI OVE BEZVRIJEDNE DIONICE[/b]) !!!!

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

sve ce to biti super kada to kupi todorič jer on ide na sigurno a to je prehrana i nema šanse da propadne.samo budite malo strpljivi i ne prodavajte dijonoce u bescjenje


Strašno kako lopina (nomen set omen) navlači i dalje nesretnike u ovu dionicu: od zadnjih 30 postova na topicu 15 ih je njegovo gdje nastoji dokazati da je crno – bijelo.
Ja se samo nadam da smo ljudima otvorili oči o čemu se ovdje radi i kako prolaze oni koji nasjednu na lopinine bajke: gubitak -36,80% u jednom danu!!!!
Zato ljudi pamet u glavu, kupujte dionice firmi koje stabilno posluju s dobiti, a ne šrot koji je u stečaju i iz koje su POBJEGLI SVI VEĆI ULAGAČI (OSIM UPRAVE DKVS-R-A KOJA JE U ZATVORU PA VAM NIJE STIGLA UVALITI OVE BEZVRIJEDNE DIONICE[/b]) !!!!

U komentarima uvijek trebate biti konkretni i argumentirano iznosti činjenice i to potkrijepiti
sa brojevima.Ovakvim podebljanim slovima iznositi poznate stvari i nije neka mudrost.
Ipak.postoji i drugi kraj batine.
zadnja cijena je 18,minimalna cijena prije dvije sedmice 8,50
18:8,5 =211,76 ,porast od 111,76 %,pa nije baš ni malo

Ipak bi bilo pametnije komentirati ne što je bilo,već što bi trebalo biti i da li je ovih zadnjih 18 kn
po dionici puno ili malo.

Po toj zadnjoj cijeni protrgovano je 1.919 dionica uz promet od 34.542 kn.

Tih 1.919 dionica ima pokriće od 619.414,82 kn u netto kapitalu
Pitanje :Da li su ovi koji su virtualnu imovinu od 619.414,82 kn prodali za 34.542 napravili dobar posao ili su pak kupci ovih dionica napravili još bolji.

Tko nađe rješenje ove zagonetke ima veliku šansu na visoku zaradu.

New Report

Close