DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…tko je ukrao žito???…tako lijepa a tako lopovska…kažu oni…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

ma, kad se iskrcaju fima i zaba neće se više ni tržiti…uostalom ne znam tko će ovo dignut na 20 kn, a kamoli na više…a ako i dođe na 20 kn, u prodaju će se zasigurno uključiti ovi koji su sada kupovali…ipak bi im to bila zarada od 100 i više posto…
a tko bi kupovao više na 20 kn?
ko zadnji magarac…samo još ne znam ko je zadnji…onaj koji će kupovat na 20 kn ako cijena do tamo dođe…ili ovi koji kupuju sad…

kolega marcipan, hvala vam na ovom toku misli. [thumbsup]


kolega marcipan, hvala vam na ovom toku misli. [thumbsup]

kolega Knox, i drugi put…
[thumbsup]


ma, kad se iskrcaju fima i zaba neće se više ni tržiti…uostalom ne znam tko će ovo dignut na 20 kn, a kamoli na više…a ako i dođe na 20 kn, u prodaju će se zasigurno uključiti ovi koji su sada kupovali…ipak bi im to bila zarada od 100 i više posto…
a tko bi kupovao više na 20 kn?
ko zadnji magarac…samo još ne znam ko je zadnji…onaj koji će kupovat na 20 kn ako cijena do tamo dođe…ili ovi koji kupuju sad…

Onaj sretnik koji bude ulazio na 20 će kupiti dionicu na 1/16 BV.
Ako stečajni postupak protekne dobro ima šanse da barem zaradi tri do pet puta i više.
Da je kupio na 8,5 do 10 zaradio bi deset do petnaest puta.A ako dionica završi na 1 lipu kao
što neki očekuju i jedni i drugi će spušiti sve.Dakle,ovi koji budu ulazili na 20,30,40 i više će
imati šansu da im multiplikator dobiti bude manji ali još uvijek daleko više od jadnih i upitnih 10% u HT.A tko će kupovati:
iracionalno -pohlepa
racionalno:izvjesnost da DKVS izlazi iz problema
Nemojte podcijenjivati kockarsko_špekulativni mentalitet hrvatskih investitora.
Vrijeme za jetini ulazak je sve kraće.Fondovi ispucali municiju.


…tko je ukrao žito???…tako lijepa a tako lopovska…kažu oni…

Niste dobro informirani.Mediji su od uprave napravili kriminalce,koji su ukrali žito za sebe,a zadnje
vijesti potvrđuju da je korišteno za proizvodni.S obzirom na ukupna dugovanja od cca 500 mil kn
tik 20 je bilo samo četiri posto cjelokupnog duga.Kap u moru.
Ali kako tih 20 mil kn.ćini cca 2,2 MCAP moje šanse da ostvarim veću dobit rastu.Dakle,na neku
x cijenu na likvidaciji moje šanse su sada veće da ću po dionici dobiti
20 mil:br .dionica =20.000.000 :1.053.563=18,98 više

Ovo je i matematički odgovor kolegi Marcipanu.Na dvadeset ću kupovati ja jer ako sam kupovao
na 8,5 sada mogu platiti ovih 19 kn više, tj 27,5.Dakle sve ispod trideset je odlična prilika ili
neprilika ako krene naopako.Za sada sve kao u bajci.

onaj sretnik koji će kupovati od vas koji ste kupovali na 8 kn…jeste mislili na tog sretnika ili nesretnika….
ako…ima šanse…da je…ako…oni koji budu…špekulatni…kockari…fondovi ispucali…
ne znam…ne zvuči mi to sve skupa dobro…
znam da se trudiš…al stvarno ne znam što firmi u stečaju sa 500 mil kn duga znači BV….
kao najsretniji mogući scenarij vidim ovdje ponudu Žita za preuzimanjem Đakovštine po cijeni koju oni ponude…a to može biti 1 kn/dionici ili 10 kn/dionici…ići će vjerojatno za cijenom koja je trenutno na burzi…preuzet će radnike i dug…a dobit će od države pomoć od tamo nekog interventnog fonda…
država će ovim seljacima šta potražuju svojih cca 20 mil kuna platiti….
i tako…svi sretni…radnici će imati gdi raditi…a oni su trenutno najbitniji…žito će dobiti silose i modernu tehnologiju i program od Đakovštine, kad se sve zbroji i oduzme jeftino će proć…

znam da se trudiš…al stvarno ne znam što firmi u stečaju sa 500 mil kn duga znači BV….


Nisam bio u Đakovu.Ali negdje sam pročitao da ako želiš doći do tvornice da je jako jednostavno-
Tražiš veliki silos koji strši u nebo.
E to ti je ta materijalna imovina koja se vodi u bilanci

pod AOP 004 468,289 miliona kuna i to nije virtualno nego vidljivo sa dvadesetak kilometara
udaljenosti.
ukupna dugotrajna imovina je 518.046
potraživanja vjerovnika su manja od te materijalne dugotrajne imovine
ostala imovina je 284 mil kn.
I vi kažete da ovo može kupiti Žito.Samo uz Božju pomoć.
Žito je zaduženije od Đakovštine.Za to Žito nema sredstava .Dužni su 1 mlrd.kuna /2/3 aktive je dug,a kratkoročni dugovi su 800 mil.kn.Katastrofa.
Toda,ADRS,CKML,možda neki strani venture fond su isto potencijalni kupci.I država kao potencijalni kupac jer je silos strateški važan.
I ja igram na tu kartu.Velika imovina je u pitanju.

Hah…a da nebi bilo nisam rekao…

Kako je bilo sa Optimom,a nakon toga i sa HGspotom ? Ekipa želi prodati…nema kome .

Ajmo udri s par tisuća komada po bidu,u ponor…zapali raju. Tko je kupio,pa zar ti treba veća reklama od kupca ? Odmah krene lavina postova…sve jedan bolji od drugog..nakon toga lagano pumpanje,koje treba samo iskrica da pokrene..oni koji su kupili na minimumu,dokupljuju,jer " ide to još gore "..( neki i prodaju,naravno,ali na prvoj stepenici,pa se vraćeju na trećoj )…IDE TO JOŠ GORE:..i u tren oka stvori se dovoljna količina kupaca,na dvostruko,ili čak trostruko većoj cijeni od onog ponora…i slijedi pravo iskrcavanje . I TO JE TO !

Bečka škola !

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 16.623 1,58 Skrb. račun
Stanje u četvrtak, otad je prošlo 18 500 komada, izašli su danas valjda, osim ako FIMA nema zadnju riječ.

Lansiranje je otpočelo….


Hah…a da nebi bilo nisam rekao…

Kako je bilo sa Optimom,a nakon toga i sa HGspotom ? Ekipa želi prodati…nema kome .

Ajmo udri s par tisuća komada po bidu,u ponor…zapali raju. Tko je kupio,pa zar ti treba veća reklama od kupca ? Odmah krene lavina postova…sve jedan bolji od drugog..nakon toga lagano pumpanje,koje treba samo iskrica da pokrene..oni koji su kupili na minimumu,dokupljuju,jer " ide to još gore "..( neki i prodaju,naravno,ali na prvoj stepenici,pa se vraćeju na trećoj )…IDE TO JOŠ GORE:..i u tren oka stvori se dovoljna količina kupaca,na dvostruko,ili čak trostruko većoj cijeni od onog ponora…i slijedi pravo iskrcavanje . I TO JE TO !

Bečka škola !


OPTE—————-HGspot————–DKVS
AOP 132-dionički kap. -327.984/minus/ -15.673/minus/ +340.069/plus

br.dionica—————2.820.70 ————-330.000—————1.053.563

dion.kap po dionici— -116,30/minus/– -47,49/minus/—- +322,78 plus

zadnja prosječna cijena 34,46 46,82 9,30

Ovo je bliska prošlost tj.prema podacima od 31.12 za OPTE i HGspot i 30.09.2009 za DKVS.
Budućnost!
Ako DKVS izađe iz stečaja bez likvidacije zarađujemo vjerovatno dvadeserostruko.
Ako završi sa likvidacijom imamo šanse da i mi dobijemo nešto od ovih 322,78kn i da zaradimo višestruko od kupnje na 10,20,30,40 itd.
Branša:DKVS kruh naš svagdašnji,strateški važan proizvođač,i u krizi se jede kruh,čak i više nego u dobra vremena
HGspot_u krizi se manje kupuju kompjuteri,bilo je loše što je vidljivo iz bilance,a moglo bi biti još i gore,ovo dokupulju prevareni
OPTE je svoju budućnost zasnivao na rastu BDP,a mi tonemo a OPTE prati BDP,ovo je ZABA uvalila
malima da bi pokrila svoju promašenu investiciju

A ako HGspot i OPTE pođu u stečaj tada ulagaći ne mogu izvući ni lipe.To je nova Zdenka ili
možda Jadranska željezara.

I TO JE TO!
BEČKA ŠKOLA!

Važna napomena:O navlakuši za naivne možemo pričati tek sa ulaskom u redovno poslovanje za otprilike dva mjeseca.Svake sedmice DKVS ostvaruje tromjesečni kriterij likvidnosti.

New Report

Close