DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




DKVS d.d. u stećaju,sa MCAP cca 1/30/jednom tridesetinom BV/

kolega-pusti neka ulažu ,ionako je u pitanju njihov novac-kada skuže da je vrijednost dionica o -onda će skužiti i koliko su izgubili-ovdje treba čekati rasplet situacije-ali igrati na slijepo uz mogućnost 100% gubitka -ne hvala –
[/quote]

Izgleda da te vaše informacije i nisu pouzdane.Lacoste,zakopali ste se u HGspot i biće da još dokupljujete i smanjujete prosjek ulaza.DKVS je kec na desetku u odnosu na HGspot i čudim vam se da
nakon takvog rizičnog ulaganja ne prihvaćate da i drugi imaju pravo na rizik.Nakon zadnjeg izvješća
HGspot vam ide prema 0 kn.Ali i to je previše jer je gubitak veći od ulaznog kapitala.
Recimo kao što je bila Zdenka.Ćini mi se da imamo neke prebjege u DKVS iz Hgspota.Mudro.
Preporučam to i vama.Vrijeme istječe.Ne provociram nego mislim ozbiljno.
[/quote]
kolega za vašu informaciju nemam niti jedne dionice HG-sporta ,niti sam ikada imao -na temi sam samo iznijeo svoje mišljenje u nekoj doglednoj budućnosti- ako se firma konsolidira,a Što se tiče DKVS – ovdje je stanje kaotično i nebi ulazio u raspravu-iako mislim da budućnost ovog ulaganja je ravna nuli-i u ovom trenutku svaka uložena kuna u ovu dionicu znači po meni čisti gubitak..



Prema nama dostupnim podacima,a za njih garantiraju vlasnici ,a država je najveći vlasnik sa 31%
na dan 30.09.2009.

Garantirali su i za žito u silosima..
njega nema [tongue]
(sori nisam izdržao)
[/quote]
Slažem se.Zato će to država i podmiriti..I vjerovatno povećati svoja potraživanja.Ali to nebi smio biti prvi red naplate,nego zadnji.
Ali to je nebitan dio potraživanja.Samo 4% od 500 mil kn.Ali je dobro za stvaranje negativne klime.
Hvala na izvinjenju.To je kulturna komunikacija koju pozdravljam,od osobe kojemu je dosta
ovoga kriminala na svakom koraku.Gdje takneš,kriminal.I mogu reći da vas razumijem.






.

kolega za vašu informaciju nemam niti jedne dionice HG-sporta ,niti sam ikada imao -na temi sam samo iznijeo svoje mišljenje u nekoj doglednoj budućnosti- ako se firma konsolidira,a Što se tiče DKVS – ovdje je stanje kaotično i nebi ulazio u raspravu-iako mislim da budućnost ovog ulaganja je ravna nuli-i u ovom trenutku svaka uložena kuna u ovu dionicu znači po meni čisti gubitak..
[/quote]
HGspot će se konsolidirati sa dodatnim ogromnim gubicima u IV kvartalu,kada je inaće najbolje
vrijeme za tu branšu?Kakav će biti prvi kvartal kada se manje kupuje?
A što ako se DKVS konsolidira.
Tko ima više šanse da se konsolidira?To je pitanje svih pitanja?
Bitno je što Hgspot može zamijeniti na tržištu bilo tko.
Đakovštinu ne može zamijeniti nitko.Ona je radila,bila gigant u branši i to će biti.Ovdje je samo
pitanje tko će spušiti a tko skiniti skorup.Za sada Žito vodi 1:0.A ostali sudionici su gubili sa velikom razlikom ,a sada im se skor popravlja.Naravno da me najviše interesira pozicija malih dioničara.Ali treba gledati i malo šire i u sklopu šireg interesa nastojati i sebi dati zeru.
Želim vam puno uspjeha!


Đakovštinu ne može zamijeniti nitko.Ona je radila,bila gigant u branši i to će biti.

moguće, samo što će netko u stečaju otkupiti brand/ime Đakovištine, njene pogone i preuzeti radnike… problem je što dioničarima neće ostati ništa. dugovi su blizu 600 milja a to je iznad vrijednosti njihove imovine [cry]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste





Ovakvu bedastocu da se DKVS usporedjuje sa CKML nisam mogao ni sanjat da cu vidjeti, bas bi volio vidjeti argumente koji to potvrdjuju. Svasta
[/quote]
Igra asocijacije!
BRAŠNO!

[/quote]
Zbog brasna ? Ajde uz veliki trud mogu razumjeti to, ali mi nije prihvatljivo, jer je to kao da su kruske i jabuke isto, jer spadaju u vocke. No kako god bilo trud Lopine je na zavidnom nivou, cak bi rekao da se trudi vise od stecajnog upravitelja da se izvuce sto se god da . 🙂 samo naprjed






Ovakvu bedastocu da se DKVS usporedjuje sa CKML nisam mogao ni sanjat da cu vidjeti, bas bi volio vidjeti argumente koji to potvrdjuju. Svasta
[/quote]
Igra asocijacije!
BRAŠNO!

[/quote]
Zbog brasna ? Ajde uz veliki trud mogu razumjeti to, ali mi nije prihvatljivo, jer je to kao da su kruske i jabuke isto, jer spadaju u vocke. No kako god bilo trud Lopine je na zavidnom nivou, cak bi rekao da se trudi vise od stecajnog upravitelja da se izvuce sto se god da . 🙂 samo naprjed
[/quote]
Brašno=branša!



@mare
.mar

točno je da su pokradeni, ali nije je pokrala država već firma koja je djelomično u vlasništvu države, a koja je imala upravu koja je trebala već završiti u zatvoru na 1000 godina, a ne da skupa sa radnicima predlaže stečaj


Ako je nešto u vlasništvu države, to nije država?
Ispravak, ako je tvoj stan u tvojem vlasništvu, recimo 75% , a ostalih je 25% , onda se tebi baš je.e za onaj tvoj dio i nemoraš nikome odgovarati ni za podmirenje računa za Elektru, plin i ostalo…
I nitko te ne poziva da to nemoraš podmiriti?



Đakovštinu ne može zamijeniti nitko.Ona je radila,bila gigant u branši i to će biti.

moguće, samo što će netko u stečaju otkupiti brand/ime Đakovištine, njene pogone i preuzeti radnike… problem je što dioničarima neće ostati ništa. dugovi su blizu 600 milja a to je iznad vrijednosti njihove imovine [cry]
[/quote]
Knjigu u ruke.
Naučiti čitati bilancu.
Tek tada komentirati.
Vlasnici/dioničari/ su izgubili pravo upravljanje Đakovštinom,ali su i dalje vlasnici.
Netko će u svoj ovoj gunguli skinuti skorup jer se radi o vrijednoj firmi.Ovdje je vlasnička struktura
jako nezgodna.Možda netko sve pripremi za kupnju i firma se pripremi za likvidaciju ,a onda u posljednji trenutak uleti preuzimatelj i otkupi kontrolni paket.
Dioničarstvo i financiranje firmi u problemima omogućuva ostvarivanje velikih koristi.I ako je
kolač velik a jeftin dolaze novi zaineresirani.Veliki problem je što država ima 31% a ona je potpuno pasivna u
iznalaženju pametnih rješenja.ESOP tj.tih tridesetak posto neukog radništva pasivno prati situaciju.Smatram da će radnicima,a samim time i svim dioničarima minimalna cijena po kojoj će
moći prodati svoje dionice biti barem cijena po kojoj su kupili u ESOP programu.

Da li se zna po kojoj cijeni su radnici kupovali svoje dionice?

U ovoj dionici ćeka nas burno razdoblje.

Nekako mi se čini da je cijena od 11 kn preniska za trenutnu situaciju. Postoji rizik od gubitka, ali i godina dana da netko kupi ovog giganta

Eno VUPIK se vratio na burzu, ajmo usporedbe neke radit.
Ja nemam pojma, smao bacam bube u uho. [smiley]

Definitivno je cijena premala… U bilanci ima 800 milja imovine a dugovi su samo 460 milja…


DKVS d.d. u stećaju,sa MCAP cca 1/30/jednom tridesetinom BV/

koliki je BV kad se odbiju svi dugovi koji daleko nadmašuju vrijednost imovine firme?


5.Ja sam rekao /sa šeširom/da je sve do sredine 2008.DKVS bila uzorna tvtka koja je uredno
podmirivala svoje obaveze svojim kooperantima.

Da, jer su prodavali tuđu pšenicu koja im je povjerena na čuvanje. Ubrzo uprava ide u Remetinec. Ovo je sramotno a ne uzorno.


…jer bi DKVS kada dođe na bubanj postigne iznenađujuće visoku cijenu..

Korist za dioničare od toga je 0 jer neće ostati ništa nakon podmirenja vjerovnika.


Dakle,ova sedmica za nas dioničare je odlična. Ovo ide daleko bolje od očekivanja i najvećih optimista.Da se sve ovo dogodilo u šest mjeseci bio bih jako zadovoljan.
Očekivanja su danas daleko optimističnija danas u odnosu na početak prošle sedmice.

To se zove samozavaravanje ili pretjerana konzumacija bunike.
Ne da nije odlično nego je katastrofalno.
Malo veći igrači bježe van odavde pa malim dioničarima svaki dan uvale par tisuća komada u 13.00 sati. Mali misle da su super jeftino kupili jer je nekad bilo 200 a sad je 10. Međutim, ako je vrijednost po dionici 0 kn (u stvari čak je minus po dionici što na sreću dioničari ne moraju doplatiti iz svojih džepova) onda je 10 kn enormno skupo.
1 kn platiti je bacanje novca, ali možda uzmem 1 komad da vidim kakva će mi obavijest doći doma kao bivem dioničaru kad završi stečaj. [bye]
[/quote]

Napokon glas razuma u ovom bezočnom drukanju da se naivce navuče da kupuju dionice firme koja je propala.
Pa što mislite da ova firma vrijedi da se veliki ne bi već masovno krcali??? Oni se ISKRCAVAJU a mali od njih kupuju zavedeni pričama lopine. Užas

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

New Report

Close