DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema većeg odbijanca, dakle daljni pad je više nego izgledan!

kad presuši prodaja , di će cjena?



Ti ljudi se uopće na bore za kruh niti su ugroženi kako se predstavljaju. Oni su stavili pšenicu u te silose iz špekulativnih razloga, odnosno jer su vjerovali da će je kasnije moći prodati tu pšenicu po puno većoj cijeni. Da su ugroženi i da im treba za kruh ili otplatu kredita oni bi tu pšenicu davno prodali.

To je kao da netko kupi dionicu DKVS po 12 kuna. Ako dionica skoci na 30 kuna onda je on zaradio 28 kuna i to stavi u svoj džep. Ako cijena dionice padne na nula kuna, onda oni koji su izgubili novce traktorima blokiraju burzu i traže da im država nadoknadi 12 kuna koje su izgubili.

Ja ne vidim ko je od prisutnih u studiju na bilo koji način socijalno ugrožen.


Ovakvu bedastoču nisam vec dugo pročitala.Pa ti ljudi nisu prodali svoju pšenicu ,več ju pohranili u silos i za to jos plačaju skladištenje(ili je to drzava preuzela na sebe,sad se vise ne sjećam).
Ne može se reči da su špekulanti,več samo čekaju veču cijenu.Isto je to kao što si ti svoje dionice pohranio u SDA ili kod nekog brokera i čekaš da im cijena naraste..a onda jednog dana pogledaš portfelj a od dionica ni D ,niti novca…što je to nego krađa.
I zamisli da si još kreditom kupio te iste dionice,kao što su oni kreditom svoja gospodarstva uanprijeđivali…dali bi se ti osjećao ugroženim i prevarenim da ti nestanu dionice iz portfelja?
Žalosno da ima ljudi koji na ovakav naćin razmišljaju…PA TI LJUDI SU POKRADENI…
[/quote]

Ti ljudi su imali izbor i mogli su pšenicu prodati. Neki je nisu htjeli prodati ni 2008-e kada je cijena bila 1,50 kune. A to nisu uradili jer su vjerovali da će uz pomoću Čobankovića, Friščića i sličnih izvući puno veću cijenu i to na štetu Đakovštine i na štetu svih nas (države). Dakle uskladištiš pšenicu i čekaš izbore ili kakvu drugu zgodnu priliku. Pritisneš političare blokadom ceste i pokupiš premiju.

Đakovština i jeste u stečaju jer je za potrebe politike otkupljivala robu po cijenama znatno većim od tržišne. Zbog toga njihovi proizvodi nisu bili konkurentni cijenom. Takve nekonkurentne proizvode su mogli prodavali samo Pevecima i sličnim koje cijena robe ne zanima jer je i onako neće platiti. Ovi koji su blokadama i prijetnjama iznuđivali da Đakovština plaća veću cijenu od tržišne su na početku lanca koji je doveo ovu firmu u stečaj. Ova firma nije imala šanse da preživi jer je trpjela politički pritisak koji njena konkurencija nema. Čak i da nije ukradeno niti jedno zrno pšenice, oni bi jednog dana propali.

Čobanković nije država i njegovo obećanje na mitingu ne prestavlja jamstvo države. Nadalje to obećanje je iznuđeno silom i ucijenom, odnosno prijetnjom blokiranja prometnica. Veliko je pitanje da li bi Čobanković išta obećao da nije bilo prijetnje.

Krađa je ako moje dionice nestanu kod brokera, ali ja biram s kojim brokerom ću raditi. Postoje brokeri koji su jeftiniji od mog brokera. Postoje i brokeri koji imaju ozbiljnih financijskih poteškoća. Ali ja plaćam više jer mislim da je moj broker sigurniji od drugih. Isto tako ti možeš prodati pšenicu i dobiti cash odmah, a možeš je i skladištiti u firmi koja je u blokadi. Gdje ćeš staviti svoje dionice i gdje ćeš staviti svoju pšenicu je tvoja odluka. Dobit i gubitak su također tvoji.

Ti ljudi jesu pokradeni (iako je moguće da su neki od njih i uključeni u krađu pšenice) i štetu im treba nadoknaditi onaj koji ih je pokrao, a ne država Hrvatska. Isto kao što će Bernie Madoff nadoknađivati svoje udjelničare, a ne US Treasury. Postoje ljudi koji su vodili skladište i koji su zaprimali i razduživali robu. Policija treba s njima popričati i siguran sam da će uskoro znati gdje je nestala pšenica.

Moja poanta je da mi svi (država) nemožemo plaćati za svaki kriminal koji se dogodi u ovoj državi jer će onda kriminal samo rasti. Isto tako ti ljudi nisu zvali nas da s nama podijele dobit kada je prije dvije godine pšenica skočila na 1,5 kunu, ali nas sad zovu da podjelimo s njima gubitak koji je nastao zbog njihov

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Od danas svaki moj post počimam:

DKVS d.d. u stećaju,sa MCAP cca 1/30/jednom tridesetinom BV/
da me budući kupci ne proklinju ako nešto pođe naopako.

Što se dogodilo dobroga od ponedjeljka od kada je pokrenut stećaj:

1.Postali smo zvijezda,neki kažu crna rupa.
Loša reklama je bolja od nikakve reklame.DKVS je u ovoj sedmici medijska zvjezda.Kampanja
košta 0 kn Odlično.
2.Firma izašla iz blokade,a posljedica toga da vjerovnici tuću 0% kamate
To je iznosilo oko 2,5 mil kn mjesećno tj.današnjih /30mi:MCAP=30mil:12mil/=2,5
Ne može bolje.
3.Afera od ovih 15 mil kn.seljacima i izgleda 1,5 mil tona državnih robnih rezervi ne ćini 2,5%
cjelokupne imovine,ćemu se daje prevelika važnost.
U politici se to zove populizam.To će pokriti država kao većinski vlasnik.Naći će se način da se
zaobiđu ostali vjerovnici.Većina vjerovnika će dati prioritet kooperantima,jer bi mogli blokirati ne
tvornicu nego cjelu državu.Čak i potencijalni preuzimatelj,strateški partner ili neprijateljski preuzimatelj Žito-Osijek nebi više trebao biti remetilački faktor u ovom procesu namire seljaka, jer se za malo novaca dočepao velike imovine na upravljanje.To je jako velika poluga,a u ovom poslu i velika zarada,te bi mogao
zažmiriti jer je ostvario svoj naum. Ministar Čobanković je jučer na HT dao naslutiti rješenje po kojem bi država trebala podmiriti dug seljacima.Logično.Kolega James Knox je mudro primjetio da su na Otvorenom svi prisutni bili jako staloženi.Biće da su već prije našli rješenje.Svi prisutni su ostavili dobar dojam.
Nadam se i ja sa onim krasnim šeširom.
4.Šišljagić je toliko nahvalio DKVS.
Tržišno pozicionirani,velika materijalna imovina,kvalitetna sirovina ,doslovno u vrtu ispred kuće.
Trebalo bi ga aktivirati u PR tvrtke.Ja kao dioničar ću ga nagraditi.Možda mu dam svoj glas na
slijedećim izborima.
5.Ja sam rekao /sa šeširom/da je sve do sredine 2008.DKVS bila uzorna tvtka koja je uredno
podmirivala svoje obaveze svojim kooperantima.Tako su mi rekli da kažem da ne ispalo da je problema bilo i prije i da bi zatvorio vrata da se vjerovnicima reprogramiraju krediti iz jednog
od novih vladinih fondova.Istina je da je DKVS u problemima od stoljeća sedmog,a sada je puklo.
Fond za kreditiranje obrtnih sredstava.Pa valjda nisu mogli smisliti ništa bolje.DKVS je idealna meta za taj program.Moglo bi se dogoditi da DKVS u stećaju postane rentabilnija firma od CKML.
Problem je u tome što će taj profit ostati ne dioničarima nego Žitu Osijek.Ali to i nije loše
jer bi DKVS kada dođe na bubanj postigne iznenađujuće visoku cijenu.Normalno da će seŽito Osijek nastojati prikazati kao gubitnik,ali i spasitelj,da bi konačna cijena DKVS bila što manja i da bi je preuzeo što jeftinije.
6.Najbitnije:nastavak proizvodnje
_Žito -Osijek likujeočekuju dobar posao -neka im se posreći
-radnici se vraćaju na posao_država dobitnik,župan i županija happy,radnici zadovoljni
-diončari-odlično da se sačuva tržište jer to je najvrijedniji dio imovine
-vjerovnici_ne može bolje pri prodaji ćemo dobiti više,a možda i reprogramiraju kratkoročna
potraživanja u dugoročna,ako utvrde da im je to unosnije
-direktor u stećaju zadovoljan citat:najbolje se čuva imovina koja je u pogonu
Dakle,ova sedmica za nas dioničare je odlična.Ovo ide daleko bolje od očekivanja i najvećih optimista.Da se sve ovo dogodilo u šest mjeseci bio bih jako zadovoljan.
Očekivanja su danas daleko optimističnija danas u odnosu na početak prošle sedmice.


….
2.Firma izašla iz blokade…


dajte kolega objasnite nam ovo da je firma izašla iz blokade?!?! firma je i dalje u teškoj blokadi, samo je imovina dana u zakup Žitu koje za najam te imovine plaća 1 (jednu) kunu na mjesec. Znači da svi vjerovnici od toga imaju korist od ukupno 1 kn mjesečno, a ono što od te 1 kn ostane dobijaju svi ostali dioničari. [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

DKVS d.d. u stećaju,sa MCAP cca 1/30/jednom tridesetinom BV/

koliki je BV kad se odbiju svi dugovi koji daleko nadmašuju vrijednost imovine firme?


5.Ja sam rekao /sa šeširom/da je sve do sredine 2008.DKVS bila uzorna tvtka koja je uredno
podmirivala svoje obaveze svojim kooperantima.

Da, jer su prodavali tuđu pšenicu koja im je povjerena na čuvanje. Ubrzo uprava ide u Remetinec. Ovo je sramotno a ne uzorno.


…jer bi DKVS kada dođe na bubanj postigne iznenađujuće visoku cijenu..

Korist za dioničare od toga je 0 jer neće ostati ništa nakon podmirenja vjerovnika.


Dakle,ova sedmica za nas dioničare je odlična. Ovo ide daleko bolje od očekivanja i najvećih optimista.Da se sve ovo dogodilo u šest mjeseci bio bih jako zadovoljan.
Očekivanja su danas daleko optimističnija danas u odnosu na početak prošle sedmice.

To se zove samozavaravanje ili pretjerana konzumacija bunike.
Ne da nije odlično nego je katastrofalno.
Malo veći igrači bježe van odavde pa malim dioničarima svaki dan uvale par tisuća komada u 13.00 sati. Mali misle da su super jeftino kupili jer je nekad bilo 200 a sad je 10. Međutim, ako je vrijednost po dionici 0 kn (u stvari čak je minus po dionici što na sreću dioničari ne moraju doplatiti iz svojih džepova) onda je 10 kn enormno skupo.
1 kn platiti je bacanje novca, ali možda uzmem 1 komad da vidim kakva će mi obavijest doći doma kao bivem dioničaru kad završi stečaj. [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

FIMA Equity-10116 prodala DKVS dionica a ovi drugi u top deset miruju



….
2.Firma izašla iz blokade…


dajte kolega objasnite nam ovo da je firma izašla iz blokade?!?! firma je i dalje u teškoj blokadi, samo je imovina dana u zakup Žitu koje za najam te imovine plaća 1 (jednu) kunu na mjesec. Znači da svi vjerovnici od toga imaju korist od ukupno 1 kn mjesečno, a ono što od te 1 kn ostane dobijaju svi ostali dioničari. [bye]
[/quote]
Znaći da se dosadašnja potraživanja vjerovnika pretvaraju u zamrznutu imovinu.Ta potraživanja
nisu na dospjeću odmah,a firma posluje na posebnom stećajnom računu.Znaći da može nastaviti poslovanje,a u ovom slućaju Žito koristi situaciju jer DKVS nema obrtnih sredstava za nastavak
osnovne djelatnosti.U svakom slućaju povoljnija situacija za firmu nego godinu dana ranije kada
je radila pod blokadom cijelu godinu,tj.praktično na crno.Stećaj predstavlja olakšanje i daje
nadu.Problem je bio u upravi koja je pod svaku cijenu nastojala odgađati stećaj.Stećaj je bio
neminovnost i bilo bi bolje da je pokrenut ranije.
Ja kao dioničar tj. djelomični vlasnik ,isto i vjerovnici,imamo više koristi od pozitivne nule sa poslovanjem
nego sa gubicima u stanju mirovanja.Smanjeni gubitak je dobitak.Stanje mirovanja bi bitno smanjilo i materijalnu imovinu koja više gubi na vrijednosti ako nije u upotebi.Ali neispunjavanje
ugovorenih poslova,usmjerenje dobavljača na druge proizvođaće,a samim time i gubljenje tržišnog
udjela bi najviše smanjilo vrijednost firme,a onda bi postojala manja šansa da i mi dioničari
nešto ušičarimo u slućaju da sve ovo završi sa likvidacijom.
Meni kao dioničaru šanse rastu.A kupnjom dionica kupujemo mogućnost tj šansu.


DKVS d.d. u stećaju,sa MCAP cca 1/30/jednom tridesetinom BV/

koliki je BV kad se odbiju svi dugovi koji daleko nadmašuju vrijednost imovine firme?

[/quote]
Prema nama dostupnim podacima,a za njih garantiraju vlasnici ,a država je najveći vlasnik sa 31%
na dan 30.09.2009.

AOP 132 Netto imovina 340.069 u tis.

BV=netto kapital/br.dionica=340.069.000:1.053.563=322,78

P/BV=11,21:322,78 =0,03473 obrnuto proporcionalnio 322,78 :11,21=28,79
Sori.Zadnja cijena je cca 29 puta manja od BV.
Kolega,više pišite brojevima.Većini malih dioničara dostupni su samo ovi podaci.Vi očito imate
neke druge izvore.Međutim,to nisu službeni podaci.Gdje ih možemo naći?
U slijedećim mjesecima će se utvrditi stećajna masa tj. stvarna imovina i tada ćemo moći znati
stvarno stanje.Za očekivati je da će biti lošije od ovih 322,78 kn po dinici.Ali to još ne možemo
znati.Možda bude i više.Iskreno vjerujem da će biti manje,ali ne bitno od ovog broja.


DKVS d.d. u stećaju,sa MCAP cca 1/30/jednom tridesetinom BV/

koliki je BV kad se odbiju svi dugovi koji daleko nadmašuju vrijednost imovine firme?


5.Ja sam rekao /sa šeširom/da je sve do sredine 2008.DKVS bila uzorna tvtka koja je uredno
podmirivala svoje obaveze svojim kooperantima.

Da, jer su prodavali tuđu pšenicu koja im je povjerena na čuvanje. Ubrzo uprava ide u Remetinec. Ovo je sramotno a ne uzorno.


…jer bi DKVS kada dođe na bubanj postigne iznenađujuće visoku cijenu..

Korist za dioničare od toga je 0 jer neće ostati ništa nakon podmirenja vjerovnika.


Dakle,ova sedmica za nas dioničare je odlična. Ovo ide daleko bolje od očekivanja i najvećih optimista.Da se sve ovo dogodilo u šest mjeseci bio bih jako zadovoljan.
Očekivanja su danas daleko optimističnija danas u odnosu na početak prošle sedmice.

To se zove samozavaravanje ili pretjerana konzumacija bunike.
Ne da nije odlično nego je katastrofalno.
Malo veći igrači bježe van odavde pa malim dioničarima svaki dan uvale par tisuća komada u 13.00 sati. Mali misle da su super jeftino kupili jer je nekad bilo 200 a sad je 10. Međutim, ako je vrijednost po dionici 0 kn (u stvari čak je minus po dionici što na sreću dioničari ne moraju doplatiti iz svojih džepova) onda je 10 kn enormno skupo.
1 kn platiti je bacanje novca, ali možda uzmem 1 komad da vidim kakva će mi obavijest doći doma kao bivem dioničaru kad završi stečaj. [bye]
[/quote]
kolega-pusti neka ulažu ,ionako je u pitanju njihov novac-kada skuže da je vrijednost dionica o -onda će skužiti i koliko su izgubili-ovdje treba čekati rasplet situacije-ali igrati na slijepo uz mogućnost 100% gubitka -ne hvala –


FIMA Equity-10116 prodala DKVS dionica a ovi drugi u top deset miruju

Čak i bivši direktor je i dalje deseti dioničar i za sada ništa nije proda.Dakle,dalo bi se zaključiti
da on vjeruje da je ovo mala cijena.Za mislite da mu netko posudi 11.000 kn i da još dokupi
1.000 kom.Ali možda ga netko nagovori da ovo proda da napravi dodatnu paniku.
Vražji su ovi poslovi sa dionicama.A nije li narod reka:Tko sa đavlom tikve sadi o glavu mu se razbijaju.Na takve trikove ne želim padati.FIMA equiti prodaje jer je postala toliko nepopularna da
se udjelničari u njihove fondove povlače svoje uloge i oni prodavaju dionice iz svog portfelja.
Sve likvidne su ispucali,a sada na red dolaze ove iz posebnog režima.A ako moraš prodati dionice iz
posebnog režima možeš staviti gaće na štap.I to sada proživljava FIMA.Ona mora prodat.Bilo što.


Prema nama dostupnim podacima,a za njih garantiraju vlasnici ,a država je najveći vlasnik sa 31%
na dan 30.09.2009.

Garantirali su i za žito u silosima..
njega nema [tongue]
(sori nisam izdržao)

sijem žito raste grahorica



DKVS d.d. u stećaju,sa MCAP cca 1/30/jednom tridesetinom BV/

kolega-pusti neka ulažu ,ionako je u pitanju njihov novac-kada skuže da je vrijednost dionica o -onda će skužiti i koliko su izgubili-ovdje treba čekati rasplet situacije-ali igrati na slijepo uz mogućnost 100% gubitka -ne hvala –
[/quote]

Izgleda da te vaše informacije i nisu pouzdane.Lacoste,zakopali ste se u HGspot i biće da još dokupljujete i smanjujete prosjek ulaza.DKVS je kec na desetku u odnosu na HGspot i čudim vam se da
nakon takvog rizičnog ulaganja ne prihvaćate da i drugi imaju pravo na rizik.Nakon zadnjeg izvješća
HGspot vam ide prema 0 kn.Ali i to je previše jer je gubitak veći od ulaznog kapitala.
Recimo kao što je bila Zdenka.Ćini mi se da imamo neke prebjege u DKVS iz Hgspota.Mudro.
Preporučam to i vama.Vrijeme istječe.Ne provociram nego mislim ozbiljno.

New Report

Close