DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema većeg odbijanca, dakle daljni pad je više nego izgledan!
Svejedno radi kolege Lopine, volio bi da DKVS ipak više ne pada, dapače, da naraste na 40kn i da kolega Lopina zaradi masno!
Sretno Lopina!


Ti ljudi se uopće na bore za kruh niti su ugroženi kako se predstavljaju. Oni su stavili pšenicu u te silose iz špekulativnih razloga, odnosno jer su vjerovali da će je kasnije moći prodati tu pšenicu po puno većoj cijeni. Da su ugroženi i da im treba za kruh ili otplatu kredita oni bi tu pšenicu davno prodali.

To je kao da netko kupi dionicu DKVS po 12 kuna. Ako dionica skoci na 30 kuna onda je on zaradio 28 kuna i to stavi u svoj džep. Ako cijena dionice padne na nula kuna, onda oni koji su izgubili novce traktorima blokiraju burzu i traže da im država nadoknadi 12 kuna koje su izgubili.

Ima nešto u ovome. Samo ne bih se složio s time da su seljaci špekulanti, nagovorio ih na to Čobanković, a možda i ovi koji su ih na kraju i pokrali.
[/quote]
Samo mali neutralni komentar na ovo
Ko je pažljivo pratio stečajnog upravitelja šta govori mogao je primjetiti da je procjedio u koji naplatni razred idu oni čija je imovina otuđena iz silosa..
Oni su praktiči nestakom toga žita iz prvog reda za naplatu pali u četvrti..čak je iskomentirao s.upravitelj da će se vrlo teško naplatiti..
E otuda tolika frka.
Čak sam se u jednom trenu i zapitao zašto se toliko ističu njihova potraživanja koja su nekih 15mil. i praktički se radi o svega cca 3 % ukupnih potraživanja..a o kooperantima, dobavljačima i ostalim oštećenima ni riječi
Očito zato što su bez pomoći države vrlo teško naplativa

sijem žito raste grahorica


Nema većeg odbijanca, dakle daljni pad je više nego izgledan!
Svejedno radi kolege Lopine, volio bi da DKVS ipak više ne pada, dapače, da naraste na 40kn i da kolega Lopina zaradi masno!
Sretno Lopina!

i ja isto
da kolega lopina popali iz djakovstine kaj se jos da popaliti
pofuk

Jesam kolega Lopina petokolonaš jer nemam keša za ukrcaj , pa malo zadržavam dok ne stigne koja kuna. Ako se ne uključim na vrijeme , želim vam svima masnu zaradu ovdje.
Ali mislim i dalje da ste platili više od cijene na kojoj se ovaj spreman iskrcati. Prije par dana , u prvoj panici i naletu išlo bi to i niže , da niste sami napravili druk za višu cijenu.
I na kraju , danas je ipak bilo nekoliko prodavača , a ovaj u zadnjoj sekundi , sa oko 900-tinjak komada je stavio cijenu ispod 10.



Jučer u Otovrenom su mi svi bili malo premirni, staloženi, konstruktivni, optimistični za ljude koji se bore za kruh…jel neko steko sličan dojam?

Ti ljudi se uopće na bore za kruh niti su ugroženi kako se predstavljaju. Oni su stavili pšenicu u te silose iz špekulativnih razloga, odnosno jer su vjerovali da će je kasnije moći prodati tu pšenicu po puno većoj cijeni. Da su ugroženi i da im treba za kruh ili otplatu kredita oni bi tu pšenicu davno prodali.

To je kao da netko kupi dionicu DKVS po 12 kuna. Ako dionica skoci na 30 kuna onda je on zaradio 28 kuna i to stavi u svoj džep. Ako cijena dionice padne na nula kuna, onda oni koji su izgubili novce traktorima blokiraju burzu i traže da im država nadoknadi 12 kuna koje su izgubili.

Ja ne vidim ko je od prisutnih u studiju na bilo koji način socijalno ugrožen.
[/quote]

Nije bitno iz kojih razloga su spremili žito. Činjenica je da se dogodio kriminal zbog kojeg bi odgovorne osobe iz Đakovštine morale završiti u zatvoru, a sva njihova imovina bi morala ući u stečajni postupak.
Isto tako, slažem se da tu nema što država plaćati. Meni su ukrali auto pa mi nije država platila. Sada su na potezu banke – neka otpišu dio potraživanja seljacima da mogu nastaviti se baviti proizvodnjom ili ako im je u interesu neka im uzmu imanja koja neće imati kome prodati.

Sjećam se ljetos kad su bili prosvjedi seljaka i kad se pisalo o skupim i prevelikim traktorima za male parcele da su iz seljačkih udruga sramežljivo priznali "kad seljak vidi da je komšija kupio novi traktor, mora i on".

Kada bi imovina u Đakovštini stvarno vrijedila kao na zadnjem izvješću, onda bi imalo smisla kupovati dionice. Na žalost, ovdje mi se čini izgledan scenarij da Žito kupi imovinu za onoliko novaca koliko su potraživanja, a možda se još i država odrekne potraživanja, ako obeća da će zadržati radnike. Ja u ovom slučaju ne vidim da će dioničari po završetku stečaja imati ikakvu imovinu.
Dobra stvar za špekulante je da je moguće nesmetano trgovati dionicom i za vrijeme trajanja stečaja (Zdenkom se i danas može trgovati). Čak vjerujem da bi cijena mogla i rasti u slijedećih mjesec dana.


Nekad je Vaso palio žito, a ovi moderni Vase ga isto pale samo u svoje đepove. Nemci su nekad za to streljali, a šta će biti danas budemo videli. Imali i jedna firma u ovoj Hrvatskoj gdje se ne krade??

Prestrašno.
Ja sam malo od godina, i nisam bio mlad kada mi je oko 93. godine dobar znanac situacija rekao: uvjek držati oko na tzv, robnim rezervama. Tu obavezno (nikako ne razumijem zašto), ispadnu teške afere, onda i sada, i uvjek će biti "nikom ništa". Posebno oko žita.
Ajde, malo guglajte, pa da vidimo dali je to zbilja tako. Ako me sjećanje ne vara, raspon je od 4-6 godina.



Jučer u Otovrenom su mi svi bili malo premirni, staloženi, konstruktivni, optimistični za ljude koji se bore za kruh…jel neko steko sličan dojam?

Ti ljudi se uopće na bore za kruh niti su ugroženi kako se predstavljaju. Oni su stavili pšenicu u te silose iz špekulativnih razloga, odnosno jer su vjerovali da će je kasnije moći prodati tu pšenicu po puno većoj cijeni. Da su ugroženi i da im treba za kruh ili otplatu kredita oni bi tu pšenicu davno prodali.

To je kao da netko kupi dionicu DKVS po 12 kuna. Ako dionica skoci na 30 kuna onda je on zaradio 28 kuna i to stavi u svoj džep. Ako cijena dionice padne na nula kuna, onda oni koji su izgubili novce traktorima blokiraju burzu i traže da im država nadoknadi 12 kuna koje su izgubili.

Ja ne vidim ko je od prisutnih u studiju na bilo koji način socijalno ugrožen.
[/quote]

Ovakvu bedastoču nisam vec dugo pročitala.Pa ti ljudi nisu prodali svoju pšenicu ,več ju pohranili u silos i za to jos plačaju skladištenje(ili je to drzava preuzela na sebe,sad se vise ne sjećam).
Ne može se reči da su špekulanti,več samo čekaju veču cijenu.Isto je to kao što si ti svoje dionice pohranio u SDA ili kod nekog brokera i čekaš da im cijena naraste..a onda jednog dana pogledaš portfelj a od dionica ni D ,niti novca…što je to nego krađa.
I zamisli da si još kreditom kupio te iste dionice,kao što su oni kreditom svoja gospodarstva uanprijeđivali…dali bi se ti osjećao ugroženim i prevarenim da ti nestanu dionice iz portfelja?
Žalosno da ima ljudi koji na ovakav naćin razmišljaju…PA TI LJUDI SU POKRADENI…

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

@mare.mar

točno je da su pokradeni, ali nije je pokrala država već firma koja je djelomično u vlasništvu države, a koja je imala upravu koja je trebala već završiti u zatvoru na 1000 godina, a ne da skupa sa radnicima predlaže stečaj



@mare
.mar

točno je da su pokradeni, ali nije je pokrala država već firma koja je djelomično u vlasništvu države, a koja je imala upravu koja je trebala već završiti u zatvoru na 1000 godina, a ne da skupa sa radnicima predlaže stečaj

Nisam ni rekla da je država pokrala,mada je dijelom i kriva za to…u stvari država je kriva za sve,jer ne vodi računa ni o svom vlasništvu(tj. našem),ne funkcionira pravosuđe,ministarstva ne vode računa o svom resoru…gdje god se pogleda "javašluk"…i kako je moguče da je račun blokiran godinu dana,da se radnicima ne plaća ni mirovinsko ni zdravstveno a nitko ne reagira…kao što ej sinoć rečeno ,rad na crno.
Nisam sad pričala o radnicima,več kooperantima čija je roba nestala. Radnici če biti zbrinuti na ovaj ili onaj naćin,a što je sa ljudima koji su ostali bez pšenice?
Uostalom, užasavam se jer vidim da se ništa ne mijenja,da se u vrijeme kad se otkrivaju afere za aferama i dalje nastavlja istom praksom.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.



Jučer u Otovrenom su mi svi bili malo premirni, staloženi, konstruktivni, optimistični za ljude koji se bore za kruh…jel neko steko sličan dojam?

Ti ljudi se uopće na bore za kruh niti su ugroženi kako se predstavljaju. Oni su stavili pšenicu u te silose iz špekulativnih razloga, odnosno jer su vjerovali da će je kasnije moći prodati tu pšenicu po puno većoj cijeni. Da su ugroženi i da im treba za kruh ili otplatu kredita oni bi tu pšenicu davno prodali.[/quote]
Twixer, ne razumijem te.
Govoriš kao da su nekog htjeli zajebat jer su špekulirali oko cijene i eto zdesila ih pravedna kazna.
Roba je pokradena, kakve veze ima razlog njenog skladištenja i dal im je to za kruh ili za ljetovanje na Maldivima…


Dobra stvar za špekulante je da je moguće nesmetano trgovati dionicom i za vrijeme trajanja stečaja (Zdenkom se i danas može trgovati). Čak vjerujem da bi cijena mogla i rasti u slijedećih mjesec dana.

Daj ne pričaj gluposti, Zdenka je zbog stečaja delistirana sa ZSE, njome se NE MOŽE trgovati!

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close