DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Malo Vas čitam i stvarno ste smiješni. Nema tu država što prodavati. Nije ovo privatizacija. Ovo je stečaj i tu će stečajni upravitelj odraditi posao tako da Žito jeftino kupi ono što valja, a vjerovnici će ostati kratkih rukava. O dioničarima da i ne govorim jer su oni ionako zadnji na redu.

No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom. Na dugi rok će se stvari iskristalizirati i dioničarima će ostati samo papir iz SDA.

Na kraju ostaje činjenica je da je ovo čista kocka i nadanje da ćete naći veće budale.

p.s. i sad na kraju ajte svi lijepo na temu VLDS i udri kako to ništa ne valja [lol]. Baš mi radite uslugu iskreno.


evo 100-tka ,mislim da ih većina ne kuži o čenu se radi-glavno da se trguje -nije važno što će sve izgubiti-to su samo novci…
[/quote]
Vi očito ne razumijete koliko početak rada tvornice znaći za nas koji imamo kuće u blizini tvornice.
Ptice,a naročito golubovi su nestali.A miševi koji su se naućili žderati u silosima ,su počeli harati
po poljima.Toliko ih ima da bi pojeli sve usijeve.Prijetila je totalna ekloška katastrofa.Sada će se
ponovno sve uravnotežiti.
A da samo znate kako nam je bilo lijepo ujutro kada bi osijetili karamelni miris kruha.Jutros ,kako je tvornica proradila ponovno taj miomiris.
A kada biste samo znali kako bi za nas bile stašne noći.Takva tišina,a mi se naučili na rad mlinova.
Noću nas je više mučila ta stravična tišina od gubitka naših uskladištenih uloga.
Tvornica radi i mi smo zadovoljni.Ali vi dioničari nemojte očekivati da ćemo zbog toga više platiti
vaše dionice.Jer kako kažu gospodin Bluemen i Bil dionica je pri otvaranju stećaja vrijedila
ispod nule tj.onaj koji je prodavao morao bi doplatiti poštenom kupcu.Prema tome bez obzira što
Đakovština ponovno radi,cijena bi trebala biti maksimalno 0 kn , a možda i u minusu,istina nešto manjem nego kada tvornica nije radila.

Ipak je malo bolja atmosfera u Đakovu od jučer kada je tvornica počela raditi.


No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom…

moglo bi to i na znatno više jer kad krdo krene ne staje [lol]
treba samo paziti da se ne dočeka kraj stečaja u dionici, ali do tad je više od godinu dana pa će se ovom dijonicom još dugo trgovati na ZSE [yawn]
[/quote]

tko zna kako bu stečaj završio…možda se javi neki kupac…žito osijek, čakovečki mlinovi…ili škojo…zakaj nej? a onda su dioničari na konju…i ove cijenu će biti samo ružna prošlost!



No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom…

moglo bi to i na znatno više jer kad krdo krene ne staje [lol]
treba samo paziti da se ne dočeka kraj stečaja u dionici, ali do tad je više od godinu dana pa će se ovom dijonicom još dugo trgovati na ZSE [yawn]
[/quote]

tko zna kako bu stečaj završio…možda se javi neki kupac…žito osijek, čakovečki mlinovi…ili škojo…zakaj nej? a onda su dioničari na konju…i ove cijenu će biti samo ružna prošlost!
[/quote]
Ma koja ružna prošlost.Ja bi htio da unucima pričam o ovoj prići kao o bajci koja se zasniva upravo na legalnoj jeftinoj kupnji i legalnoj skupoj prodaji i pri tomr da ja zaradim,a da pri prodaji
dajem priliku i kupcu da zaradi,a ja da uletim negdje gdje vidim bolju priliku.

Evo što ti je pravda.
VPIK koji ima BV cca 300 i koji ima ponudu za preuzimanje od 1 kune već ima kupnju na 25 kn.
A mi tek jadnih 12 uz veći BV.
E Toda nešto ne baciš malo oko i na nas.
A moga bi Vupik i na više.Mislim da je 100 malo.




No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom…

moglo bi to i na znatno više jer kad krdo krene ne staje [lol]
treba samo paziti da se ne dočeka kraj stečaja u dionici, ali do tad je više od godinu dana pa će se ovom dijonicom još dugo trgovati na ZSE [yawn]
[/quote]

tko zna kako bu stečaj završio…možda se javi neki kupac…žito osijek, čakovečki mlinovi…ili škojo…zakaj nej? a onda su dioničari na konju…i ove cijenu će biti samo ružna prošlost!
[/quote]
Ma koja ružna prošlost.Ja bi htio da unucima pričam o ovoj prići kao o bajci koja se zasniva upravo na legalnoj jeftinoj kupnji i legalnoj skupoj prodaji i pri tomr da ja zaradim,a da pri prodaji
dajem priliku i kupcu da zaradi,a ja da uletim negdje gdje vidim bolju priliku.
[/quote]

To ti je dobra!
Ti ovjde zaradiš 400% i daš priliku nekome da zaradi još dodatnih 100%…a ti drugdje još ubodeš 200%… zanimljivo…


No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom…

moglo bi to i na znatno više jer kad krdo krene ne staje [lol]
treba samo paziti da se ne dočeka kraj stečaja u dionici, ali do tad je više od godinu dana pa će se ovom dijonicom još dugo trgovati na ZSE [yawn]
[/quote]

tako je, to je sva mudrost. prema najavama, kraj stečaja je tek oko ljeta 2011. godine. do tada su moguće nagodbe i dogovori koji cijelu priču okreću za 180 stupnjeva i gubitnika pretvaraju u velikog dobitnika (>+500%), kao i prodaja cijele tvrtke Žitu ili nekom trećem i javna ponuda za ostatak dionica. bitno je da uvijek ima vremena za izaći jer je do kraja stečaja još jako puno.
kroz nešto više od mjesec dana, čak i da se ne ostvari užurban prijelaz u redovan režim trgovine, DKVS-om će se početi redovno trgovati, a to je uvijek donijelo jak rast cijene (HGSP-a npr) [wink]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...


Evo što ti je pravda.
VPIK koji ima BV cca 300 i koji ima ponudu za preuzimanje od 1 kune već ima kupnju na 25 kn.
A mi tek jadnih 12 uz veći BV.
E Toda nešto ne baciš malo oko i na nas.
A moga bi Vupik i na više.Mislim da je 100 malo.

bit će to uskoro znatno više od 12 kn. znaju to i ove drukerčine što se ovdje kunu u propast DKVS-a, a potajice pišu naloge za kupnju u 13.00 sati [lol]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...





No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom…

moglo bi to i na znatno više jer kad krdo krene ne staje [lol]
treba samo paziti da se ne dočeka kraj stečaja u dionici, ali do tad je više od godinu dana pa će se ovom dijonicom još dugo trgovati na ZSE [yawn]
[/quote]

tko zna kako bu stečaj završio…možda se javi neki kupac…žito osijek, čakovečki mlinovi…ili škojo…zakaj nej? a onda su dioničari na konju…i ove cijenu će biti samo ružna prošlost!
[/quote]
Ma koja ružna prošlost.Ja bi htio da unucima pričam o ovoj prići kao o bajci koja se zasniva upravo na legalnoj jeftinoj kupnji i legalnoj skupoj prodaji i pri tomr da ja zaradim,a da pri prodaji
dajem priliku i kupcu da zaradi,a ja da uletim negdje gdje vidim bolju priliku.
[/quote]

To ti je dobra!
Ti ovjde zaradiš 400% i daš priliku nekome da zaradi još dodatnih 100%…a ti drugdje još ubodeš 200%… zanimljivo…
[/quote]
Ok.Razumijemo se.Interesiraju me samo veliki koeficijenti,naravno uz veći rizik,a ne kao Ivanu
pišljivih 10% na HT.Ona kaže sigunih ,a ja smatram mogućih.

Kako stečaj može biti dobar posao, a uloga stečajnog upravitelja pozitivna, objašnjava Marinko Paić, predsjednik Udruge stečajnih upravitelja u novom broju mjesečnika Banka

Piše Nives Matijević

S obzirom na rastuću nesposobnost plaćanja i prezaduženost mnoge domaće tvrtke sljedeće godine neće izbjeći stečaj. No, hoće li za one koje imaju uvjete za preživljavanje stečaj završiti likvidacijom ili novim početkom u velikoj mjeri ovisi o stečajnom upravitelju, njegovoj sposobnosti da uopće uvidi da bi tvrtka nakon restrukturiranja kroz stečaj mogla opstati, dijelom ili u cijelosti, o njegovom angažmanu u stečajnom postupku, stručnosti i efikasnosti.

"Iako stečajne upravitelje javnost baš i ne percipira kao krizne menadžere koji spašavaju ono što se spasiti da kad već uprava tvrtke to nije htjela ili znala, oni bi upravo to trebali biti", kaže Marinko Paić, predsjednik Udruge stečajnih upravitelja u novom broju mjesečnika Banka.

Paić, koji od 2003. ima vlastitu tvrtku za stečajnoupraviteljske usluge, napominje da stečaj može za tvrtku biti dobra stvar, a uloga stečajnog upravitelja vrlo pozitivna kako za namirenje vjerovnika, tako i za konsolidaciju tvrtke koja za to ima uvjete.

Uvjeti uspjeha

Znakovi da tvrtka ima šanse preživjeti jesu da ima proizvod i tržište na kojem je konkurentna, osiguranu distribuciju, kao i mogućnost dobave sirovina, te da ima zadovoljavajući tehnologiju za djelatnost koju obavlja i osposobljenu radnu snagu. Bitna je i njezina pozicija u okruženju u kojem posluje, a naravno i odnos obveza i imovine, napominje Paić u novoj Banci.

Kad stečajni upravitelj snimi situaciju, utvrdi imovinu koja ulazi u stečajnu masu i obveze dužnika – na temelju ekonomskih pokazatelja predložit će način vođenja stečaja, te reći kako ga misli okončati – unovčenjem imovine i namirenjem vjerovnika pa likvidacijom, ili će pak predložiti stečajni plan za cjelovitu tvrtku ili njezin dio (pogon) koji može funkcionirati. Otvaranjem stečaja na vidjelo izlazi prava istina o obvezama vjerovnika, koja je često neugodnija nego što je u početku izgledalo.

No, dugotrajnost stečajnih postupaka teško može omogućiti da se na njih gleda drukčije do na agoniju tvrtke. Iako se dio stečajnih upravitelja svakako može smatrati pravim kriznim menadžerima, nažalost niz je onih koji pojedine stečajne postupke razvlače godinama jer im se tako više isplati ili naprosto loše rade svoj posao.

Inače, jedan stečajni upravitelj u jednom stečajnom postupku po zakonu može ostvariti nagradu do maksimalno 300.000 kuna neto, bez obzira koliko stečaj trajao. No, Paić podsjeća da u mnogo slučajeva imovina tvrtke ne omogućuje ostvarivanje tolike naknade, a ima i tvrtki bez ikakve imovine u kojima stečajni upravitelji posao odrađuju bez nagrade i naknade.

"Po zakonu bi stečajni postupak zajedno s unovčenjem imovine trebao trajati dvije godine, a traje duže ako postoji opravdan razlog. Takvim se smatraju sporovi vezani za imovinu koja se odnosi na stečajnu masu, kao i nemogućnost unovčenja imovine. Mislim da je prosjek trajanja stečaja u Hrvatskoj 4-5 godina, a prosječno trajanje stečajnih postupaka koje sam ja vodio bilo je u okviru dvije godine. U oko 50 posto slučajeva vlasnici tvrtki za koje je zatraženo otvaranje stečaja ne žele shvatiti poziciju u kojoj su se našli. U pravilu se bez argumenata žale na otvaranje stečaja što vremenski oteže vođenje postupka i ostavlja loš utisak na vjerovnike", objašnjava Paić.

Loša sudska praksa

Izmjenama Zakona o stečaju trebalo bi onemogućiti sve rašireniju praksu da vjerovnici zahtjevom za otvaranje stečaja utjeruju svoja potraživanja kad već to nisu uspjeli na druge načine, a potom, nakon što se naplate, zahtjev za stečajem povuku.

Paić upozorava na to da je sve češće zahtjev za otvaranje stečaja sredstvo pritiska pojedinih vjerovnika koji u tom trenutku koriste sud kako bi naplatili svoju tražbinu. Kaže da praksa pok


….

"Po zakonu bi stečajni postupak zajedno s unovčenjem imovine trebao trajati dvije godine, a traje duže ako postoji opravdan razlog. Takvim se smatraju sporovi vezani za imovinu koja se odnosi na stečajnu masu, kao i nemogućnost unovčenja imovine. Mislim da je prosjek trajanja stečaja u Hrvatskoj 4-5 godina, ….

Loša sudska praksa
Izmjenama Zakona o stečaju trebalo bi onemogućiti sve rašireniju praksu da vjerovnici zahtjevom za otvaranje stečaja utjeruju svoja potraživanja kad već to nisu uspjeli na druge načine, a potom, nakon što se naplate, zahtjev za stečajem povuku.

Paić upozorava na to da je sve češće zahtjev za otvaranje stečaja sredstvo pritiska pojedinih vjerovnika koji u tom trenutku koriste sud kako bi naplatili svoju …..

odličan članak, obratite pažnju na izdvojeno! [thumbsup]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...



Evo što ti je pravda.
VPIK koji ima BV cca 300 i koji ima ponudu za preuzimanje od 1 kune već ima kupnju na 25 kn.
A mi tek jadnih 12 uz veći BV.
E Toda nešto ne baciš malo oko i na nas.
A moga bi Vupik i na više.Mislim da je 100 malo.

bit će to uskoro znatno više od 12 kn. znaju to i ove drukerčine što se ovdje kunu u propast DKVS-a, a potajice pišu naloge za kupnju u 13.00 sati [lol]
[/quote]

Pa to je njihovo pravo!


Malo Vas čitam i stvarno ste smiješni. Nema tu država što prodavati. Nije ovo privatizacija. Ovo je stečaj i tu će stečajni upravitelj odraditi posao tako da Žito jeftino kupi ono što valja, a vjerovnici će ostati kratkih rukava. O dioničarima da i ne govorim jer su oni ionako zadnji na redu.


Malo me čitate,a znate da sam smješan?
Kontradikcija.
Ja sam htio biti duhovit,a vi ste smješni.Toliko iskustva ,toliko postova,vjerujem i znanja ,a vi tvrdite da se sa dinicama firmi u stećaju ne može trgovati.Neistina.Sa DKVS se trguje.Dapaće,
nikada veći broj dionica nije protgovan.Više u jednu sedmicu od kada je Đakovština u stečaju
nego cijelu godinu.
Sa ovakvim pisanjem rušite svoj autoritet.
Da se razumijemo,smatram da se od vas često može dosta naučiti,ali pokoji put kao sada izgubite
busolu i pišete neistine.Šaliti se možemo,biti sarkastični ali sve što napiše mora biti u skladu sa
pravlima ZSE,a naročito ako ih znamo.A ja mislim da ih vi znate.

New Report

Close