DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poanta je da li će država otpisati svojih 32% udjela + sva potraživanja prema DKVS (Kosorka je rekla da neće, znači preostaje smao prretvaranje u udjel), da li će radnike stjerati na ulicu, da li će upropastiti 1000 ljudi iz malih obiteljskih gospodarstava i svima njima godinama potom plaćati socijalne naknade ? Dalje, da li će banka radije potraživanje pretvoriti u udjel pa za 2-3 godine naplatiti sve ili će sada nakon stečaja izvući možda 15%? Ne zaboravimo da je ta banka kreditirala i obiteljska gospodarstva vezana uz DKVS. Provođenjem stečaja do kraja, svi oni gube ogromne novce, kuće, imanja, strojeve…. To znači i da znači da bi se gubitak banke na kreditima mogao udvostručiti.

Očito, svima je u interesu da se Đakovština spasi.
Dovršetak stečaja svima bi nanio nepopravljivu štetu.

Država je juer donijela plan pomoći gospodarstvu, a idući tjedan donosi se program spasa za tvrtke u značajnim problemima, a tu spada upravo DKVS. Kako je netko rekao, kupuje se "kad krv teče ulicama" a to je ovo vrijeme sada. Kad se samo najavi dogovor svih zainteresiranih, cijena dionice više neće biti 11-12 kn nego će odletjeti na 50 kn [thumbsup]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


.

Nemože dobit završavati u privatnim džepovima, a gubitak se nadokađivati iz džepova poreznih obveznika.

Ako može u Americi i Europi, ne znam zašto ne bi moglo kod nas

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Bilo bi zanimljivo da se neki jači igrač uključi danas pa da napravimo 220.000 prometa i drugi tjedan pređemo u redovan režim trgovanja. Jedino mi se čini da FIMA nema više neke veće količine, a jedino ona od većih rasprodaje i pri kraju je (možda i gotova s jučerašnjim danom)

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Nekad je Vaso palio žito, a ovi moderni Vase ga isto pale samo u svoje đepove. Nemci su nekad za to streljali, a šta će biti danas budemo videli. Imali i jedna firma u ovoj Hrvatskoj gdje se ne krade??

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


lopina jesi ti ovaj sa šeširom? [smiley]

Napokon sam raskrinkan.
Mi seljaci tražimo da nam država vrati naše proizvode,jer su nas oni i potaknuli da damo na skladištenje i to u njihovom skladištu gdje su oni većinski vlasnici.Mi seljaci znamo da država uvijek
ima problema sa nama seljacima,a naročito otkada imamo jaku mehanizaciju,jer nećemo blokirati
samo Đakovštinu nego i sve granične prelaze i to tačno od 1.8.do 15.8.kada je najveća
smjena gostiju.Mi smo mehanizacijski toliko jaki da možemo priskočiti i seljacima susjednih zemalja, ako se odluče na slične korake.I zato im je bolje da plate ovih 15 mil.kn.ili vrate robu.Mi ćemo odlučiti da li ćemo
robu u trenutku hitnog dogovora.Ako je cijena robe veća tražiti ćemo robu,a ako je cijena manja
tražiti ćemo novac.Logično.
Gnušam se na gos.TWiksera ovog zastupnika trulog kapitalizma,koji smatra da se mi seljaci bavimo
muljažama.I da smo skladištili ništa,a pisali svašta.Možda su to napravili neki podobniali većina od nas se bori za golo preživljavanje.Protestiram u ime seljačke udruge što taj zastupnik američkog kapitalizma se nije distancirao,već sve nas proglasio za muljatore sa socijalističkim mentalnim sklopom.I to nas vrijeđa. Da se time bavimo ne bi bili seljaci koji nemaju novca da bi odradili novi godišnji ciklus proizvodnje tj.ciklus sjetva -žetva,nego bi bili na Balearima i ostalim svjetskim mondenskim centrima,a te teške poslove bi odrađivala najamna radna snaga.

Pozdrav!

Već vidim lopinu na prvom traktoru….

klodovik


Već vidim lopinu na prvom traktoru….

bojim se da u toj firmi uopće neće biti uočljiv


Već vidim lopinu na prvom traktoru….

Samo se vi rugajte.
Zar vam nije jasnio da smo i na forumu i da smo dosta naučili.
I mi seljaci dokupljujemo po ovoj cijeni.Biti ćemo gladni,ali kada se dočepamo ovih 15 mil kn ćemo
iskoristiti ga za kupnju većinskog paketa.Država će nam svojih 32 % dati po 1 kn i to onda kada nam najprije s vrata skine ove banke ,koje će spušiti i više ako se firma ne izvuće jer će propasti i Đakovština,i ratarstvo i stoćarstvo,a banke su tu uložile i trebaju štititi svoj ulog.A oda ćemo vama jadnim
vlasnicima dati ponudu za preuzimanje po prosjeku tri zadnja mjeseca ,koji će biti ispod 1 kn,ako se proročanstvo
gospodina Bluemena ostvari.A njega trebate ozbiljno u razmatranje.Nije li on kao dioničarski guru
prije tri godine pogodio da ova dionica ide sa 180 na preko 220.I pogodio je.Mi mu vjerujemo
i odlučili smo da ćemo žrtvovati maksimalno nekoliko stotina tisuća kn za kupnju 50% i više dionica.
Pošteno ćemo vam ponuditi tromjesečni prosjek,a ako se dogovorimo sa Hanfom blokirati ćemo trgovinu kao što je napravljeno sa Vupikom ,a onda ćemo vam ponuditi poštenu cijenu od 1 kn.Naime,poznata stvar je država sva poduzeća u problemima prodaje po 1 kn ne po dionici nego
za cijeli paket.Možda ćemo se lakše dogovoriti ako im obećamo da slijedećih nekoliko godina nećemo na barikade.
Ako operacija uspije mi seljaci postajemo tajkuni,zemljoposjednici.I svjetski putnici.I tada će nas zvati da dođemo na prosvjede,kada se ti novi seljaci pobune da bi mi rješili njihove probleme.

Pakleni plan:Tko bi doli,sad je gori!

Malo Vas čitam i stvarno ste smiješni. Nema tu država što prodavati. Nije ovo privatizacija. Ovo je stečaj i tu će stečajni upravitelj odraditi posao tako da Žito jeftino kupi ono što valja, a vjerovnici će ostati kratkih rukava. O dioničarima da i ne govorim jer su oni ionako zadnji na redu.

No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom. Na dugi rok će se stvari iskristalizirati i dioničarima će ostati samo papir iz SDA.

Na kraju ostaje činjenica je da je ovo čista kocka i nadanje da ćete naći veće budale.

p.s. i sad na kraju ajte svi lijepo na temu VLDS i udri kako to ništa ne valja [lol]. Baš mi radite uslugu iskreno.


Malo Vas čitam i stvarno ste smiješni. Nema tu država što prodavati. Nije ovo privatizacija. Ovo je stečaj i tu će stečajni upravitelj odraditi posao tako da Žito jeftino kupi ono što valja, a vjerovnici će ostati kratkih rukava. O dioničarima da i ne govorim jer su oni ionako zadnji na redu.

No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom. Na dugi rok će se stvari iskristalizirati i dioničarima će ostati samo papir iz SDA.

Na kraju ostaje činjenica je da je ovo čista kocka i nadanje da ćete naći veće budale.

p.s. i sad na kraju ajte svi lijepo na temu VLDS i udri kako to ništa ne valja [lol]. Baš mi radite uslugu iskreno.


evo 100-tka ,mislim da ih većina ne kuži o čenu se radi-glavno da se trguje -nije važno što će sve izgubiti-to su samo novci…

No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom…

moglo bi to i na znatno više jer kad krdo krene ne staje [lol]
treba samo paziti da se ne dočeka kraj stečaja u dionici, ali do tad je više od godinu dana pa će se ovom dijonicom još dugo trgovati na ZSE [yawn]

Čuvajte hlače da ne odu i gaće!

Malo Vas čitam i stvarno ste smiješni. Nema tu država što prodavati. Nije ovo privatizacija. Ovo je stečaj i tu će stečajni upravitelj odraditi posao tako da Žito jeftino kupi ono što valja, a vjerovnici će ostati kratkih rukava. O dioničarima da i ne govorim jer su oni ionako zadnji na redu.

No unatoč tome ne isključujem mogućnost da će, kad se prodavač potroši, cijena otići na 20 kn jer burza je iracionalna i nema veze sa zbiljom. Na dugi rok će se stvari iskristalizirati i dioničarima će ostati samo papir iz SDA.

Na kraju ostaje činjenica je da je ovo čista kocka i nadanje da ćete naći veće budale.

p.s. i sad na kraju ajte svi lijepo na temu VLDS i udri kako to ništa ne valja [lol]. Baš mi radite uslugu iskreno.

Brevo kolega [thumbsup]

Da vidimo da li ima suvislih kontraargumenata postu kolege Bill Gatesa

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

New Report

Close