DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




nije mi jasno tko kupuje firmu koja ide u stečaj
jel mi može tko od iskusnijih kolega to objasniti

jel znaš šta znači stečaj?
[/quote]

Ne znam kako će dioničarima Đakovštine pomoći to što znaju što je stečaj.
Bojim se nikako
[/quote]
Čir treba pukniti da bi se očistio.
U stećaju ima jedna dobra stvar.Nema obračuna zateznih kamata za vjerovnike.
Za slijedeća dva mjeseca ušteda cca 5 mil,kn.po toj osnovi.
Nemojte se iznenaditi ako firma počme raditi,a izgleda da se tome teži da u ovom kvartalu
DKVS ostvari najbolji poslovni rezultat u povijesti.Realno bi tu moglo biti 5 mil kn.čiste dobiti.
Analogno tome godišnja dobit bi mogla biti 20 mil .kn.A tržišna kapitalizacija 13 mil.kn.

P/E=13:20 =o,65

Ipak bi bilo nerealno za očekivati da će već u prvom kvartalu to biti vidljivo na bilanci.Ali kasnije
će to imati bitni utjecaj na bilancu.


A nesto nevidim da ce potencijalni kupci/preuzimatelji kako bi lopina rekao dali vise od 20% knjigovodstvene vrijendosti

Pa nisu to ovi kaj skidaju s aska kad su futuresi zeleni, čeka se smirivanje situacije i odmak od medijske pozornosti.

@ lopina.
firma ne radi tako da izvjestaja za 1 kvartal nece biti..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Brutalno isparila!!! , a kako??? To je zanimljivo pitanje da firme koja je samo prije 2 godine točno bila 238kn po dionici poslovala u + ITD…..??? Pa izvucite sami između redova!? Nadam se da ću je sutra kupiti po 5 kn! Sretno!

Dobar, Loš, Zao





nije mi jasno tko kupuje firmu koja ide u stečaj
jel mi može tko od iskusnijih kolega to objasniti

jel znaš šta znači stečaj?
[/quote]

Ne znam kako će dioničarima Đakovštine pomoći to što znaju što je stečaj.
Bojim se nikako
[/quote]
Čir treba pukniti da bi se očistio.
U stećaju ima jedna dobra stvar.Nema obračuna zateznih kamata za vjerovnike.
Za slijedeća dva mjeseca ušteda cca 5 mil,kn.po toj osnovi.
Nemojte se iznenaditi ako firma počme raditi,a izgleda da se tome teži da u ovom kvartalu
DKVS ostvari najbolji poslovni rezultat u povijesti.Realno bi tu moglo biti 5 mil kn.čiste dobiti.
Analogno tome godišnja dobit bi mogla biti 20 mil .kn.A tržišna kapitalizacija 13 mil.kn.

P/E=13:20 =o,65

Ipak bi bilo nerealno za očekivati da će već u prvom kvartalu to biti vidljivo na bilanci.Ali kasnije
će to imati bitni utjecaj na bilancu.
[/quote]

imaš pravo ide to na 200 u prvom zamahu
btw ja ne kupujem da me ne bi krivo shvatili

Postanite Eu-robovi


Samo

Za stečajnog upravitelja imenovan je Perica Mitrović, stečaj je otvoren danas u 9,30. ročište na kojem će se ispitivati tražbine odžat će se 8.4.


Samo da nadodam za one koji neznaju sto je stecaj.
Vi kao dionicari nemate trazbine…

Ima radnik.
On za svoju placu od 3000 kn moze uzeti stroj od knjigovodtvene vrijednosti 20,000 kn.
Ukoliko nema drugogo ponudjaca.
A nesto nevidim da ce potencijalni kupci/preuzimatelji kako bi lopina rekao dali vise od 20% knjigovodstvene vrijendosti
[/quote]
Plavi čovječe,pa stećaj se pokreće da bi se šteta za zajednicu što više smanjila.A ti pričaš o
tome kako povečati štetu.Pa svi će sjesti za isti stol i nastojati izvući maksimalnu korist.A najveća šteta je ako se vrijedna imovina prodaje u djelovima.
Mislim da će najlošije proći vlasnici/dioničari/ na ćelu sa državom.
Kažu da je ovdje država nudila svoj paket po 1 kn,
Da,ali to je samo 30%.Nedovoljno za preuzimanje.I brodogradilišta su prodavana za 1 kn ,ali uz
preuzimanje obveza.
Jednostavno,ne razumijem tvoj mentalni sklop.


Jednostavno,ne razumijem tvoj mentalni sklop.

Uzivaj sa svojih 10,000 komada firme koja je u stecaju i koja ce u narednih par mjeseci kako ne radi proizvoditi samo obveze zbog zateznih kamata..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

03.01.07. | 16:36

tinto | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 6167 | profil
korisnik od: 24.08.2006.
[Korisnik je offline] [Korisnik sa dugotrajnim iskustvom] [Korisnik sa znatnim brojem prijatelja unutar zajednice] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke

zajednica

moderatori
Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color] nadam se da mi opet nećete izbaciti tekst kao da ga nisam ni pisao jer sam napisaao da je poduzeće Đakovština dužno kao "Grčka" i da ne može za radnike plaćati ni mirovinsko i zdravstveno osiguranje a ne kao što neki napuhavači ove dionice pišu kak o je ovo jako perspektivna dionica i očekuju da će brzo opet na 200 kuna.Ja mislim da di trebala vrijediti kao i Zdenka 40-50 kuna i to bi bilo realno .Ako mislite da sam zločest nazovite računovostvo i pitajte koliko su dužni državi i dobavljačima pa ćete pasti u nesvjest.

poruka iz 2007. godine

Postanite Eu-robovi



Samo

Za stečajnog upravitelja imenovan je Perica Mitrović, stečaj je otvoren danas u 9,30. ročište na kojem će se ispitivati tražbine odžat će se 8.4.


Samo da nadodam za one koji neznaju sto je stecaj.
Vi kao dionicari nemate trazbine…

Ima radnik.
On za svoju placu od 3000 kn moze uzeti stroj od knjigovodtvene vrijednosti 20,000 kn.
Ukoliko nema drugogo ponudjaca.
A nesto nevidim da ce potencijalni kupci/preuzimatelji kako bi lopina rekao dali vise od 20% knjigovodstvene vrijendosti
[/quote]
Plavi čovječe,pa stećaj se pokreće da bi se šteta za zajednicu što više smanjila.A ti pričaš o
tome kako povečati štetu.Pa svi će sjesti za isti stol i nastojati izvući maksimalnu korist.A najveća šteta je ako se vrijedna imovina prodaje u djelovima.
Mislim da će najlošije proći vlasnici/dioničari/ na ćelu sa državom.
Kažu da je ovdje država nudila svoj paket po 1 kn,
Da,ali to je samo 30%.Nedovoljno za preuzimanje.I brodogradilišta su prodavana za 1 kn ,ali uz
preuzimanje obveza.
Jednostavno,ne razumijem tvoj mentalni sklop.
[/quote]

jedinu će korist imati stečajni upravitelj (febo što nisi ti ovo preuzeo?)
da je ovo neka zemlja a ne banana protektorat još bih povjerovao tvojim riječima da će oni za zajedničkim stolom nešto rješavati da stvari budu svima prihvatljive
tko zna možda ti živiš na madagaskaru
uzmi si knjigu pa onda možda shvatimo neke stvari
http://www.kupiknjigu.com/

Postanite Eu-robovi



Jednostavno,ne razumijem tvoj mentalni sklop.

Uzivaj sa svojih 10,000 komada firme koja je u stecaju i koja ce u narednih par mjeseci kako ne radi proizvoditi samo obveze zbog zateznih kamata..

[/quote]

Firma je prema zadnjem dostupnom izvještaju imala oko 500 kuna dugotrajne i 250 kuna kratkotrajne imovine po dionici dok je istovremeno dug 430 kuna po dionici. kamate bi mogle generirati cca 6-7 kuna mjesečno novih obaveza po dionici. Još uvijek izgleda dobar koeficijent za klađenje.
Druga je stvar, da li to što navode u bilanci stvarno vrijedi i da li postoji netko tko bi to kupio. Neka je diskont na imovinu 30%, još uvijek se isplati biti dioničar.

Opet, priča ok HG spota govori da će biti dovoljno prilike za zaradu ako bude naznaka da će Đakovština preživjeti stečaj. Neće to u jednom danu skočiti na 50 kuna. Meni ova varijanta je puno privlačnija pogotovo ako još sutra ili ovaj tjedan to iscuri na nekih 7-8 kuna po dionici.

U svakom slučaju đakovština ide na "Watch listu" (kako to naziva kolega Conan OBrien), ali ne i u portfelj.

ako je nekome promaklo
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/52835/zito-uzima-u-zakup-dakovstinu.html

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Prika baš zato.. naravno da je dužna ajme ni sami neznaju koliko.. A gdje je ŽITO iz SILOSA???? Vaso zapalio hahah malo šale… Pa de menojmo biti naivci . Pitaj gos. Pipunića koliko vrijedi i koliko im je tržište. Neću više pisati … Vidimo se za neko vrijeme još jednom sretno

Dobar, Loš, Zao

New Report

Close