DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Koliko dobro DKVS posluje vidjelo se nakon pokapitalizacije. Ako cemo situaciju usporedjivati s Beljem, a cudi me sto se toga nitko nije sjetio, Toda je Belje kupio po kunu, a Djakovstinu su potencijalni investitori odbili kupiti.

Ovdje cak ako se i ide ulagati spekulantski, treba se ulagati na period od tri dana i to iznose do 5 tisuća kuna.

ja predlažem da se ulaže u znanje i ne daju ovak ishitrene poruke

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)



http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/sisljagic-ministarstvo-poljoprivrede-treba-isplatiti-potrazivanja-prema-dakovstini,66669.html
Sad jel dobro il nije što se Šišljagić petlja…

Dobro je za vjerovnike. Šišljagić je svjestan da nema dovoljno stečajne mase da se naplate svi vjerovnici pa pokušava napraviti pritisak na Jadranku Kosor da kompezira razliku iz državne kase.
[/quote]

a šišljagića kao brinu vjerovnici a ne DKVS kao firma i tisuće ljudi koji o njoj ovise?
ovo je jadranki idealna prilika da spašavanjem Đakovštine izgladi odnose koje je sanader narušio sa slavonijom te da osigura potporu HDSSB tankoj većini koju ima HDZ u Saboru (pogotovo ako Sanader nastavi rovariti protiv vlade)

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


DKVS zaista ima samo jedan veliki problem,a to je likvidnost. Zdenka je imala još i tekuće gubitke i zaduženja veća od vlastite imovine.Vlastita imovina ili
Bv je bio u debelom minusu.Isto tako i P/E je bio u minusu.Za Zdenku nije bilo spasa jer je imala
tri falinge,a DKVS samo jedan.I zato će se to rješiti,a država koja u DKVS ima 31% kao vlasnik dionica nebi to trebala tek tako ispustiti svoju imovinu.
Kod DKVS ima mesa,a kod Zdenke nije bilo.

Eh, a kad bi tek vidio bilance Peveca d.o.o. Bjelovar, pa da vidis onda prihode, dobit, zadrzanu dobit, cuda razna… 2008. godinu Pevec Bjelovar zavrsio je s (po sjecanju) 150 milijuna kuna dobiti nakon poreza, s tima da je zadrzane imao recimo 230 milijuna… Ima sve na fina.hr

http://www.jutarnji.hr/dakovstina–nadite-nam-novac-ili-novog-partneraa/511447/

Dugovi 500 milja, knjigovodstvena 340 milja, dakle minus je 160 milja, a ovdje se sanja o dobiti… A stecaj se odbacuje…

Ako nista drugo, ta iluzija ce se moci odrzavati neko vrijeme, jer ZSE ne delistira automatski dionice u stecaju…

koje su ovdje pisanije počele, više nego na DLKV…
obično nakon toga krene krcanje pa pumpanje cijene pa iskrcaj
a ovo trgovanje od 1 sekunde u 13.00 nisam još probao
fakat bih mogao sutra malo uzeti , čisto radi adrenalina svaki dan u 13 sati kad se na ZSE i tak niš ne događa [yawn]

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!



DKVS zaista ima samo jedan veliki problem,a to je likvidnost. Zdenka je imala još i tekuće gubitke i zaduženja veća od vlastite imovine.Vlastita imovina ili
Bv je bio u debelom minusu.Isto tako i P/E je bio u minusu.Za Zdenku nije bilo spasa jer je imala
tri falinge,a DKVS samo jedan.I zato će se to rješiti,a država koja u DKVS ima 31% kao vlasnik dionica nebi to trebala tek tako ispustiti svoju imovinu.
Kod DKVS ima mesa,a kod Zdenke nije bilo.

Eh, a kad bi tek vidio bilance Peveca d.o.o. Bjelovar, pa da vidis onda prihode, dobit, zadrzanu dobit, cuda razna… 2008. godinu Pevec Bjelovar zavrsio je s (po sjecanju) 150 milijuna kuna dobiti nakon poreza, s tima da je zadrzane imao recimo 230 milijuna… Ima sve na fina.hr

http://www.jutarnji.hr/dakovstina–nadite-nam-novac-ili-novog-partneraa/511447/

Dugovi 500 milja, knjigovodstvena 340 milja, dakle minus je 160 milja, a ovdje se sanja o dobiti… A stecaj se odbacuje…

Ako nista drugo, ta iluzija ce se moci odrzavati neko vrijeme, jer ZSE ne delistira automatski dionice u stecaju…

[/quote]
Stanje bilace DKVS imate na stranicama ZSE uredno kvartalno od 2004.I tamo možete pratiti
knjigoodstvenu vrijednost koja raste sa dobiti.Otprilike ta dobit iznosi 1,6% na kapital u razdoblju
od sedam godina.O kojim gubicima vi pričate.

BV po dionici je na dan 30.09.2009. cca 322 kn.
Vi govorite od 160 mil,kn gubitka.
Vi ne znate čitati bilancu.
Ovih vaših 340 mil kn je netto knjigovodstvena imovina a ne ukupna imovina.
Ukupna imovina je
AOP 015 804.765
Dugovi su cca 460 mil kn i to je pozitiva od 340 mil.
Zalutali ste.Ovo je za vas nepoznat teren.Ne izlagati se prije nego dobro ne savladate bilancu.

Vidim da je badava nekima govoriti. Isto je bilo i na temi Zdenka. Pa vidiš kako su završili.
Ovdje je stečaj jedina opcija. A u tom slučaju dioničari gube SVE.

stečaj je jedna od opcija, ja očekujem da će ga uskoro i otvoriti. to međutim ne znači ništa jer stečaj traje godinama, a pokretači uvijek mogu odustati ako se nađe drugo rješenje. ovo da radnici traže pokretanje stečaja je svojevrstan apsurd … u biti je to samo oblik pritiska na vladu da pomoć o kojoj se pisalo čim prije vlada usmjeri u ovu firmu. radnici dobro znaju da se stečaj neće okončati do kraja i da će vlada morati uskočiti u spašavanje firme u kojoj sama država ima 1/3 vlasništva.

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Vidim da je badava nekima govoriti. Isto je bilo i na temi Zdenka. Pa vidiš kako su završili.
Ovdje je stečaj jedina opcija. A u tom slučaju dioničari gube SVE.

Ne može se Zdenka usporedit s DKVSom . Zdenka je imala gubitke i dugove 4 puta veće od imovine, dok kod DKVS njena imovina i BV i nakon odbitka dugova daju ostatak 90-100 kn vrijednosti po dionici što daje solidnu garanciju na ovu cijenu od 12 kn


Kosor najavljuje konkretne mjere za jačanje gospodarstva

Premijerka Jadranka Kosor najavila je danas u Virovitici da će Vlada sljedeći tjedan donijeti vrlo konkretne mjere za jačanje gospodarstva, a nakon što je Vlada prošli tjedan donijela odluke o mjerama za gospodarski oporavak i razvitak te o namjeri sudjelovanja u osnivanju fondova za gospodarsku suradnju.

Vlada će sljedeći tjedan donijeti vrlo konkretne mjere za snaženje gospodarstva, u proceduru će uputiti zakon o jamstvenom fondu i kriterije za veliki projekt potpore gospodarstvenicima u koje zajedno idu Vlada, Hrvatska banka za obnovu i razvitak i poslovne banke, istaknula je premijerka u Virovitici na svečanosti otvaranja 15. Međunarodnog stajama gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpo 2010. Istaknula je da su to mjere za one kojima treba dodatni "vjetar u leđa", ali da se istovremeno radi i na mjerama za one koji su u osobito velikim poteškoćama te da će Vlada uskoro prezentirati i te mjere… poslovni dnevnik

evo sunca na vidiku za DKVS, kad se vladine mjere objave moglo bi doći do eksplozije cijene na burzi [thumbsup]

ovaj članak koji je kolega postao jako je značajan za firme kao Đakovština. Vidimo da se i župan uključio u spašavanje a Vlada ovaj tjedan donosi konkretan program pomoći. Kao što sam već napisao, meni je omjer dobit i rizika ovdje vrlo prihvatljiv, bolje nego bacat pare u kladionici.
Iščekivanje otvaranja u 13.00 – neprocjenjivo….za sve ostalo, tu je mastercard! [lol]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje



Vidim da je badava nekima govoriti. Isto je bilo i na temi Zdenka. Pa vidiš kako su završili.
Ovdje je stečaj jedina opcija. A u tom slučaju dioničari gube SVE.

Ne može se Zdenka usporedit s DKVSom . Zdenka je imala gubitke i dugove 4 puta veće od imovine, dok kod DKVS njena imovina i BV i nakon odbitka dugova daju ostatak 90-100 kn vrijednosti po dionici što daje solidnu garanciju na ovu cijenu od 12 kn
[/quote]

Kako si došao do tih podataka ?

Koliko je točno ovo da kapital prelazi dug ?…
Naime samo nama poznati dug iznosi 500 miliona KN …
1.053.563 dionica # 321,53 HRK BVPS = dosta ispod 500 mil..
Samo pitanje je koliko je ovo ispravna knjig. vrij.?

Pitanje je koliko je još gubitka …ne bi me začudilo da ima gubitka još …

Najgore od svega po meni je to što to mi niti nemožemo provjeriti , jer uprava podatke lažira …

smanjuje se minus.......




Gospodo ja mislim da se ova igra od Lopine zove Preferans i zvanje je Betl.

nadodao bi samo na refu uz kontru … ali to zna bit ubojito i pretvorit te iz gubitnika u pobjednika (i obrnuto) u samo jednom djeljenju
[/quote]
To kolega. Igra refa. Šta bude da bude. [thumbsup]
[/quote]
U ovoj partiji skupilo se mnogo kibica.
Kako i neće kada ti na refu dajem kontru na betl.Morao sam jer si peška obe šporke karte,Ali moramo čekati 13 da se odigra samo jedan
potez.Bar možemo promisliti.I tako danima po jedan potez u slijedečih dva mjeseca.Šteta što nas ne puštaju da igramo
od 10 do 16.Zaista bi bilo interesantno.Ali što partija duže traje pobjeda je slađa.

http://e-oglasna.pravosudje.hr/eoglasna/trgovacki_sudovi/trgovacki_sud_u_osijeku

otvoren je stečaj.

nigdar ni bilo da ni nekak bilo

New Report

Close