DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




kod ZDNK- ljudi su na kraju gadno popušili sve što su uložili jer na kraju uopće nije bilo kupaca, a dionice su na kraju maknute s burze pa nije završilo na 15 nego na 0 (nula) kuna! totalna pušiona!

ne pratim situaciju na zdenki ali to što su dionice maknute s burze ne znači ništa. ne trguje se virtualnim papirima nego stvarnim udjelom u vlasništvu. pitanje je kako će se provesti stečaj ali kada se proda sva imovina i namiri sav dug tada vlasnici dijele ostatak. nije nemoguće da taj ostatak po dionici ne bude simboličan
[/quote]

ne znam hoće li što ostati kod DKVS-a (poznati dugovi su im navodno blizu 600 milijuna kuna), ali kod ZDNK znam da neće ostati ništa- nula- zero…. dioničari su popušili SVE
[/quote]
Od 2003.do danas BV je preko 300 kn.I stalno lagano raste s obzirom na povećanje dobiti.
Ovo bi značilo da su u cjelokupnom razdoblju financijska izvješća falsificirana.
A to bi značilo da nema dovoljno mjesta u Remetincu za sve naše "menađere".
Gospodine Bože,tko će ostati?



kod ZDNK- ljudi su na kraju gadno popušili sve što su uložili jer na kraju uopće nije bilo kupaca, a dionice su na kraju maknute s burze pa nije završilo na 15 nego na 0 (nula) kuna! totalna pušiona!

ne pratim situaciju na zdenki ali to što su dionice maknute s burze ne znači ništa. ne trguje se virtualnim papirima nego stvarnim udjelom u vlasništvu. pitanje je kako će se provesti stečaj ali kada se proda sva imovina i namiri sav dug tada vlasnici dijele ostatak. nije nemoguće da taj ostatak po dionici ne bude simboličan
[/quote]
pogledaj bilancu stanja.vidjeti ćeš da su dioničarima gaće na prosjačkom štapu.

Ne ne znaci da su falsificirana.
Nego da se danas za tu aktivu nemoze dobiti 20%.
Tipa za silos ili za neki stroj koji su kupili za cash recimo milijun eura prije 1.5 godine.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ne ne znaci da su falsificirana.
Nego da se danas za tu aktivu nemoze dobiti 20%.
Tipa za silos ili za neki stroj koji su kupili za cash recimo milijun eura prije 1.5 godine.


Ma nije vrijednost samo materijalna imovina.Stroj bez tvornice ne vrijedi ni 20%.
Tvornica bez silosa daleko manje vrijedi.
Silos bez tvornice vrijedi manje.
Mlinovi bez silosa i tvornice su staro željezo.
Sve u paketu vrijedi više,naročito,ako su kapaciteti zauzeti.
I normalno da se postavlja pitanje kome ovakva situacija odgovara.Žito Osijek koristi priliku za
jeftino preuzimanje.Strateški lešinar. To je njegovo pravo.A radnici nisu jedinstveni.
ESOP/radničke dionice/koji su i vlasnici su protiv stećaja.Ovdje je svatko protiv
svakoga.
Za "normalnu"2008. god.prihodi su bili 270 mil kn. tj. 256 kn po dionici.
Na sadašnju cijenu
P/S =256:12=21,33
na cijenu od 256:100=2,56
Ni jedna firma iz slične branše nije u boljoj situaciji po ovom pokazatelju.

tko nas to daruje ovako jeftinim dionicama? čak i da bude otvoren stečaj, to ne znači kraj firme nego možda novi početak. pa ovo vrijedi po booku najmanje 300 kuna.

...povijest se ponavlja...




kod ZDNK- ljudi su na kraju gadno popušili sve što su uložili jer na kraju uopće nije bilo kupaca, a dionice su na kraju maknute s burze pa nije završilo na 15 nego na 0 (nula) kuna! totalna pušiona!

ne pratim situaciju na zdenki ali to što su dionice maknute s burze ne znači ništa. ne trguje se virtualnim papirima nego stvarnim udjelom u vlasništvu. pitanje je kako će se provesti stečaj ali kada se proda sva imovina i namiri sav dug tada vlasnici dijele ostatak. nije nemoguće da taj ostatak po dionici ne bude simboličan
[/quote]
pogledaj bilancu stanja.vidjeti ćeš da su dioničarima gaće na prosjačkom štapu.
[/quote]
Da li znate čitati bilancu?
Velike kratkoroćne obaveze ? Reprogramiranje otplate ili ulazak vjerovnika u vlasništvo ostavlja
firma iznad vode.
Nadam se da gledamo istu bilancu tj.FI 30.09.2009. na ZSE.
Možda vi imate neku drugu.


Kupovao sam i na 40 očekivajući ovakav razvoj situacije.Pa na 30 do 33.
….

Pa ovo je prestrašno?! [shocked]
Kolega lopina, imate li vi suicidalnih sklonosti?? Očekivali ste stečaj i pad na 12 kn,a kupovali ste na 40 kn?!?! Svi mi imamo gubitaka zbog svjetske krize, ali ovo je fenomen što ste vi uspjeli – vi ste na dnu uspjeli napraviti extra gubitak na DKVS-u od dodatnih -70% [shocked]
od sad počinjem detaljno pratiti vaše pisanje i uvijek kontra vaših preporuka. ili će biti solidan plus, ili barem neće biti -70% [bye]



Kupovao sam i na 40 očekivajući ovakav razvoj situacije.Pa na 30 do 33.
….

Pa ovo je prestrašno?! [shocked]
Kolega lopina, imate li vi suicidalnih sklonosti?? Očekivali ste stečaj i pad na 12 kn,a kupovali ste na 40 kn?!?! Svi mi imamo gubitaka zbog svjetske krize, ali ovo je fenomen što ste vi uspjeli – vi ste na dnu uspjeli napraviti extra gubitak na DKVS-u od dodatnih -70% [shocked]
od sad počinjem detaljno pratiti vaše pisanje i uvijek kontra vaših preporuka. ili će biti solidan plus, ili barem neće biti -70% [bye]
[/quote]
Pa što se može očekivati na ovolike kratkoroćne obaveze ako vjerovnici pritisnu.
Mislite da su HDEL,VDKT,INGR,IGH u boljoj situaciji.HGspot ili OPTE.Ili MAGMA.
Mislite da je Podravka bolja.
O cijeni dionice ne govorim nego o bilančnim pokazateljima sa posebnim osvrtom na kratkoročna potraživanja.
Ja sam kupio DKVS na prosječnoj cijeni od 26/bilo bi bolje na 12/.
P= 26 je jedanaestina BV, p/E =0,09
P/S oko 10.
Što se može tako jeftino kupiti?
Normalno da sam mogao skupiti na tako niskim multiplima zbog problema u kojima se
DKVS nalazi.
I to je rizik ovoga posla.Pohlepa nas uvlaći u rizik.A tko vam kaže da nisam u povoljnijoj situaciji
nego da sam u HT ili ADRS ,LPLH ili TNPL o kojima imam visoko mišljenje o njihovoj fundamentalnoj podcijenjenosti.
Igra je tek počela.


Malo novosti:

Stečaj Đakovštine izazvao brojne reakcije

– U Trgovačkom sudu u Osijeku za sutra je zakazano ročište za ispitivanje uvjeta za otvaranje stečajnog postupka nad Đakovštinom d.d.. Na ročište su pozvani zakonski zastupnici dužnika, njih četvero, poslovna banka i predlagatelj, odnosno radnici zastupani po sindikatu.
……………
– A u rješavanje situacije u kojoj se našla najveća đakovačka tvrtka uključila se i politika, potvrdio nam je tijekom jučerašnje posjete Katoličkom bogoslovnom fakultetu Vladimir Šeks, potpredsjednik Sabora.
Šeks tvrdi da Đakovštinu čeka mukotrpna konsolidacija, ali se nada da će strateški partner, Žito, sačuvati proizvodnju i radna.
…………….
– Istodobno, ne stišavaju se reakcije na stanje u Đakovštini d.d. Priopćenjem za javnost oglasio se Radomir Blažević, predstavnik radnika u Đakovštini Novi Esop, odnosno vlasničkog udjela radnika u temeljnom kapitalu te tvrtke. On se ogradio od svih, kako navodi, „razgovora, pregovora i drugih aktivnosti koje su vodili Sindikat PPDIV-a, Radničko vijeće i sadašnja Uprava Đakovštine u zadnjih mjesec dana, bez predstavnika pregovarača ESOP-a“. „Za sve eventualne negativne posljedice i moguću nastalu štetu za radnike Đakovštine teretit će se Sindikat PPDIV-a, Radničko vijeće i sadašnja Uprava Đakovštine“, tvrdi Blažević. Napominje da se pregovarači Đakovštine Novi ESOP zalažu za ostvarivanje svih radničkih i vlasničkih prava radnika temeljem potpune primjene kolektivnog ugovora i Zakona o radu, što su, kako tvrdi, zastupali u razgovorima u Ministarstvu poljoprivrede.
Blažević se proviti stečaju i zato je danas uputio i zahtjev predsjedniku Nadzornog odbora Velimiru Feriću da hitno sazove telefonsku sjednicu i da Nadzorni odbor smijeni predsjednika uprave Miju Matića i članove Ivu Andrakovića, Paška Gašpara i Zvonka Grbavca, te imenuje privremenog predsjednika uprave. Blažević predlaže Nadzornom odboru da zatraži od Vlade imenovanje povjerenika Hrvatskog fonda za privatizaciju do sazivanja izvanredne Skupštine Đakovštine d.d.
Blaževića podržava i Udruga malih dioničara Đakovštine.
……………..
– No, nisu samo mali dioničari nezadovoljni. Među takve spadaju i seljaci koji su ostali uskraćeni za svoje proizvode i novac. Zato će se okupiti večeras u 18.30 u DVD-u kako bi se dogovorili kako zaštiti svoja potraživanja i koje korake poduzeti. Seljaci traže da ih se uključi u pregovore sa strateškim partnerom. Organizator večerašnjeg skupa je Udruga Brazda čiji predsjednik Matija Brlošić procjenjuje da oko 800 poljoprivrednika ima potraživanja prema Đakovštini.
……………
Osim malih dioničara i seljaka, među oštećenima su i brojne tvrtke koje su radile sa Đakovštinom. Što će biti s njihovim potraživanjima u ovome je trenutku neizvjesno. Neslužbeno doznajemo da se i oni pokušavaju organizirati.

kolega dio,zašto provocirate, jel vam žao što niste unutra?

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)


Za "normalnu"2008. god.prihodi su bili 270 mil kn. tj. 256 kn po dionici.
Na sadašnju cijenu
P/S =256:12=21,33

na cijenu od 256:100=2,56
Ni jedna firma iz slične branše nije u boljoj situaciji po ovom pokazatelju.

kakva je ovo matematika
[lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




Kupovao sam i na 40 očekivajući ovakav razvoj situacije.Pa na 30 do 33.
….

Pa ovo je prestrašno?! [shocked]
Kolega lopina, imate li vi suicidalnih sklonosti?? Očekivali ste stečaj i pad na 12 kn,a kupovali ste na 40 kn?!?! Svi mi imamo gubitaka zbog svjetske krize, ali ovo je fenomen što ste vi uspjeli – vi ste na dnu uspjeli napraviti extra gubitak na DKVS-u od dodatnih -70% [shocked]
od sad počinjem detaljno pratiti vaše pisanje i uvijek kontra vaših preporuka. ili će biti solidan plus, ili barem neće biti -70% [bye]
[/quote]
Pa što se može očekivati na ovolike kratkoroćne obaveze ako vjerovnici pritisnu.
Mislite da su HDEL,VDKT,INGR,IGH u boljoj situaciji.HGspot ili OPTE.Ili MAGMA.
Mislite da je Podravka bolja.
O cijeni dionice ne govorim nego o bilančnim pokazateljima sa posebnim osvrtom na kratkoročna potraživanja.
Ja sam kupio DKVS na prosječnoj cijeni od 26/bilo bi bolje na 12/.
P= 26 je jedanaestina BV, p/E =0,09
P/S oko 10.
Što se može tako jeftino kupiti?
Normalno da sam mogao skupiti na tako niskim multiplima zbog problema u kojima se
DKVS nalazi.
I to je rizik ovoga posla.Pohlepa nas uvlaći u rizik.A tko vam kaže da nisam u povoljnijoj situaciji
nego da sam u HT ili ADRS ,LPLH ili TNPL o kojima imam visoko mišljenje o njihovoj fundamentalnoj podcijenjenosti.
Igra je tek počela.
[/quote]
Kolega lopina, svaka vama čast na hrabrosti i riziku koji preuzimate! Razlikujem se od vas jer nisam spreman preuzeti toliki dobitak/gubitak koji može nastupiti u vašem slučaju. Spomenuli ste firme(građevinare,HGspot ili OPTE.Ili MAGMA.) sa velikim dugom i koje također mogu zapasti u probleme-zato ih ja i izbjegavam! Izgubio sam u ovoj krizi i na kvalitenim firmama ali lakše noću spavam jer je rizik manji(dobitka/gubitka)!
HT ili ADRS ,LPLH ili TNPL—manji je rizik koji preuzimate investiranjem u navedene kompanije.

Bolje kupiti kvalitetnu firmu po dobroj cijeni, nego lošu firmu po jeftinoj cijeni.
P.s.svi su u ovoj krizi izgubili i strah je velik

Štednja je mudrost trošenja.

Gospodo ja mislim da se ova igra od Lopine zove Preferans i zvanje je Betl.
Za one koji ne znaju kak se to igra malo pojašnjenje. Tko zove ne smije osvojiti štih, nema aduta i tko uzme zvanje nije prvi na štihu. Znači ne smiješ zaraditi ništa.

who dares, wins

New Report

Close