DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Upravo na ovakvim situacijama se zarađuje.Kupuje se kada krv teće ulicama,

ili se izgube i gaće, kao ovi što su jučer kupovali po 30 kn. -50% u samo 1 dan.
sutra je novi dan. i možda novih -50%.
kažu neki da je BVPS 300 kn. možda i je prema cijenama iz 2008.
ali koliko to vrijedi danas u najžešćoj svjetskoj krizi u zadnjih 80 godina? a koliki su dugovi po dionici, obaveze prema radnicima??
kad "krv teće ulicama" gubi se glava, ili barem ruka, noga…. izgubiš toliko da se nikada ne oporaviš. zajebano [bye]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet rasprave!!!

Sve će više ovakvih priča biti u Lijepoj našoj – 2010. i 2011. su godine stečajeva.

Za 2012. propovjedaju Smak svijeta. Ja već duže vrijeme držim 2012. godinu početkom jednog zdravog oporavka hrvatskog gospodarstva. Bilo bi šteta da nas na kraju taj Smak svijeta i stvarno zezne "baš kada nam je krenulo" 😀

Nadam se da neće biti kraja svijeta 2012. niti ikada skoro – biti će samo različitih “krajeva” (s likvidacijom, ili preustrojem) raznih naših firmi u ovom kratkom razdoblju prije te famozne godine – a onda kreće praavi oporavak!!


@ lopina.
A tko brani vjerovnicima pretvorit svoja potrazivanja u XXX dionica po 1 kn.
Onda je odjednom BVPS ne 300 vec 3 KN.

Isto tako, nikad veca kupnja 14,000 komada.
PO kunu naravno..


Slažem s sa vama.
Nedavno je izvršena dokapitalizacija Adriatic neta sa tridesetak miliona EUR s time da su bivši vlasnici ostali na 2 puta po 1%.
Dakle,vlasnici su imali izbor da imaju dva puta po 50% ničega ili dva puta po1% nečega.
U Viktoru Lencu su vjerovnici dobili udio u vlasništvu vjerovatno po nominali od 100 kn,a prodali su po 10 ili 11 kn.Ne vjeruju da Viktor Lenac vrijedi više i izvukli su desetinu uloga.Bolje išta nego
ništa.
DKVS ima najvećeg vlasnika državu sa 31% dionica i ne vjerujem da će država to prodati baš
tako prejeftino jer je do pred samo dvije godine kupila/prebila potraživanja/ sa dokapitalizacijom
po 300 kn.
Međutim.sa novim potraživanjima za soc.i mir.kao i sa kreditom koji su dobili od HPB/državna/banka
država je vjerovatno i najveći vjerovnik te će država u ovom slućaju nastojati podijeliti gubitak.
Djelomično na vlasnike,a djelomično na vjerovnike.
Ako je bilanca točna vjerovnici se nalaze u dobroj poziciji i oni će naplatiti svoja potraživanja.
Prodajom kroz stećaj manje nego kroz dokapitalizaciju.A nitko ne voli gubiti.
I zato vjerujem da će doći do promjene vlasništva,ali s time da BV ne ide na 3 nego barem na 100.
Kada bi se vjerovnici odlučili na ovaj potez i svoja potraživanja od 300 mil kn "uložili"u dokapitalizaciju ukupan kapital DKVS bi bio 600 mil kn ,a obveze bi pale 150 mil dugoročnih
obveza i podnošljivih /plativih/ pedesetak miliona kn kratkoročnih obaveza a firma bi imala dobru budućnost.
Normalno da bi se na ovih 600 mil kn moglo štampati dodatni 300 mil kn dokapitaliziranih dionica
recimo 5 mil po 60 kn.Ukupno bi to bilo 6 mil dionica sa BV 100 kn.
Sa pametnom politikom ovo postaje hit na tržište jer sa toliki kapitalom vrlo brzo postaju meta
mirovinaca.
Naravno,sve ovo u slućaju da su dosadašnja financijska izvješća vjerodostojna.
Inaće ovakve firme iz ovakve branše mogu biti najinteresantnije za ulazak mirovinaca.
Samo malo pameti.Šteta da na hrvatskom tržištu nemamo jakih venture fondova.Oni bi ovdje
zaigrali dobru igru.

prehrambenih firmi.

ovo je stvar od koje se treba držati podalje-ako netko misli da mu se isplati kupnja-bujrum

nemogu vijerovati da neki od vas i dalje hvale ovu dionicu -koja po svemu sudeći neće zadugo vidjeti svoju perspektivu- niti u cijeni niti u ponudi kupnje –
imali ste dobar primjer u Viktor lenac kada su dioničari ostali sa gaćama na štapu-izgleda da nekima ni to nije dovoljno- udrite po bidu i pravac cijena 300 kn…mislim na ove koji su uvjereni u svijetlu budućnost ove burzovne perjanice -zvana -neznam ni sam kako bih ju nazvao -Ranko -daj neko ime..

Zanimljiva statistika:

Po cijenama 2 do 15 puta većim nego li je trenutna, do sada se protrgovalo cca. 53 % ukupnog broja dionica ove firme. Drugim riječima, svi koji su htjeli "mogli su na vrijeme prodati" (ili točnije: barem pola njih koji su htjeli :P).

Oni koji nisu iskoristili svo dosadašnje vrijeme, sve ove godine… kada su mogli i po 10-15 puta većim cijenam prodavati… čisto sumnjam da im sada ima smisla, najbolje čekati da se završi stečaj pa da ispadne što ispadne (makar izgubili 100 % uloga) nego tu sada ići kapitalizirati nekih npr. 93 % gubitka.

Ja baš suprotno od svih pristunih ovdje: ne razumijem ove koji bi sad prodavali, ostavi na: sve ili ništa i gotovo. Čemu sada prodavati kada više ništa ne možeš dobiti.

A oni koji kupuju… ti su već razumljivi, kockari ali razumljivi 😀

Par crtica:

– dug se može pretvoriti u kapital
– stečaj ne znači automatski da dioničari ostaju bez ičega
– ako dionica postane bezvrijedna jednako gubi onaj koji je XY kuna uložio danas i onaj koji je kupovao na ATH prije 3 godine

nemam dionicu

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Par crtica:


– ako dionica postane bezvrijedna jednako gubi onaj koji je XY kuna uložio danas i onaj koji je kupovao na ATH prije 3 godine

nemam dionicu

S ovim se ja nikad nisam niti neću slagati. Što naime ako ja imam želju kupiti 10000 komada? Da sam to napravio po cijeni 150kn potrošio bih 1500000kn, napravim li to na 5 kuna potrošit če svega 50000kn, dakle 30 puta manje. Ode li firma u stećaj izgubio sam "samo" 50000kn, a broj dionica isti.

P.S. Nemam dionicu al to ne znači da neću kupovati ako padne na 1-5 kuna, par tisuća kuna svatko može pregrmiti, pa to zapiješ u par dana.

što će biti s ovim nakon stečaja?

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)


što će biti s ovim nakon stečaja?

– nakon stečaja bi morala ići podjela dobiti ili kako se to već zove nekakva dividenda.

– I love this game.
Pozdrav !



što će biti s ovim nakon stečaja?

– nakon stečaja bi morala ići podjela dobiti ili kako se to već zove nekakva dividenda.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
da, praksa je pokazala u više navrata da su stečajevi donosili ogromnu dobit za dioničare i naravno da se to tehnički odrađivalo kroz dividendu.
[thumbsup]



što će biti s ovim nakon stečaja?

– nakon stečaja bi morala ići podjela dobiti ili kako se to već zove nekakva dividenda.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Ivana, ne podjebavaj da ti sexy kapital ne bi ušo u janaf i šta još imaš. [bye]



Par crtica:


– ako dionica postane bezvrijedna jednako gubi onaj koji je XY kuna uložio danas i onaj koji je kupovao na ATH prije 3 godine

nemam dionicu

S ovim se ja nikad nisam niti neću slagati. Što naime ako ja imam želju kupiti 10000 komada? Da sam to napravio po cijeni 150kn potrošio bih 1500000kn, napravim li to na 5 kuna potrošit če svega 50000kn, dakle 30 puta manje. Ode li firma u stećaj izgubio sam "samo" 50000kn, a broj dionica isti.

P.S. Nemam dionicu al to ne znači da neću kupovati ako padne na 1-5 kuna, par tisuća kuna svatko može pregrmiti, pa to zapiješ u par dana.
[/quote]

a mogao si tih 1,5 milju kuna uloziti prije par godina u ferari i zabiti u drvo nakon par dana
tako da je sve relativno
osim za ekipu za forumu kojima se samo vrti zeleno pred očima

Postanite Eu-robovi

New Report

Close