DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

što mislite, oće li na 5 kn?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Lopina znam ja kaj ti hoćeš reći ali si fulal tajming. Od danas možda jer ti ne kupuješ za milione da ti trebaju dani da se nakrcaš. Tu se je očekivalo neko .ranje i jednostavno si uranio par dana. Koliko sam skužio kupovao si nedavno.

Sa današnjom kupnjom prosjećni ulaz ispod 30.
Sutra sam na 15 i 12.Možda i 20.



Ali sa današnjim prometom i brojem transakcija smo sve bliži redovnom trgovanju.
Izgleda da ćemo za nekliko dana ostvarti tromjesećnu kvotu od 60 transakcija koje su dovoljne
za ulazak u redovno trgovanje.

ako bude otvoren stečaj, ukinut će i ovo "trgovanje" u 13.00 a ne da ćete ući u redovno trgovanje [undecid]


što mislite, oće li na 5 kn?

Minimalna cijena o,o1 kn/1 lipa/.Ako bude velika ponusda postajem većinski.



što mislite, oće li na 5 kn?

Minimalna cijena o,o1 kn/1 lipa/.Ako bude velika ponusda postajem većinski.
[/quote]
hehe, onda ću ja biti manjinski dok ne vratiš dugove, poslije čemo se dogovoriti [lol]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Treća varijanta je stećaj u kojem bi vjerovnici najgore prošli.i zato ne vjerujem u stećaj kao
konaćno rješenje.

Stečaj će biti proglašen možda već danas.
Nažalost, ali ovdje će se dogoditi priča ista kao na ZDNK.




Ali sa današnjim prometom i brojem transakcija smo sve bliži redovnom trgovanju.
Izgleda da ćemo za nekliko dana ostvarti tromjesećnu kvotu od 60 transakcija koje su dovoljne
za ulazak u redovno trgovanje.

ako bude otvoren stečaj, ukinut će i ovo "trgovanje" u 13.00 a ne da ćete ući u redovno trgovanje [undecid]
[/quote]
Zdenkom se trgovalo više od godinu dana,a bila je u stećaju.
Jedino HANFA može suspenzirati trgovinu.
Ovaj podatak o mogućem ulazu iznosim na temelju četrdesetak transakcija u 11 dana trgovanja
a za ulazak u redovno trgovanje treba je u tri mjeseca ostvariti jednu transakciju
dnevno.Za treći kvartal je bilo potrebno 63 transakcije.

…ako ništa drugo barem se poboljšala likvidnost na ovom forumu…danas i jučer više nego u godinu dana unazad… [thumbsup]…žao mi je ovih što prodaju…za 1000 kuna riskiraju gubitak i do 10 000…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Treća varijanta je stećaj u kojem bi vjerovnici najgore prošli.i zato ne vjerujem u stećaj kao
konaćno rješenje.

Stečaj će biti proglašen možda već danas.
[/quote]

Možda ste me krivo razumijeli.Pokrenut stećaj ne znaći gašenje firme.
Stećaj se pokreće kada jedan od vjerovnika zatraži stećaj,u ovom slućaju radnici,i to u firmi koja
je 60 dana bila u blokadi.
Po toj osnovi stećaj može biti pokrenut.
Ali stećaj je proces.Svi sudionici pregovaraju.Vlasnici gube pravo upravljanja,vjerovnici imaju
svoje vjeće i nastoje izgubiti što manje,stećajni upravitelj bi trebao nastojati da svi sudionici
izgube što manje.A to može biti i nastavak proizvodnje,jer vjerovnici u tome vide svoj interes i manji gubitak.
Mogu svoj dug pretvoriti u vlasnički udio kao kod Viktora Lenca.
Mogu odlučiti isplatiti Žiti osijek ,dati radnicima plaću i nastaviti proizvodnju.
Pa nisu li vjerovnici "spasili"HG spot.
Upravo na ovakvim situacijama se zarađuje.Kupuje se kada krv teće ulicama,Naravno da moramo
imati disperziju uloga da odjednom ne izgubimo sve.


Upravo na ovakvim situacijama se zarađuje.Kupuje se kada krv teće ulicama,Naravno da moramo
imati disperziju uloga da odjednom ne izgubimo sve.

Do stečaja obično dolazi kada su obveze veće od imovine, a cilj stečaja je naplatiti vjerovnike. Ponekad, iznimno rijetko, vjerovnici naplate 100 posto svojih potraživanja. Ako i nakon toga preostale imovine, ona će se podijeliti vlasnicima.

Dakle, ovdje situacija malo bolja nego kod Zdenke, gdje su vjerovnici naplatili oko 1,5 posto potraživanja, ali i za Djakovstinu vrijedi mudrost koju sam cuo od stecajnog iz Zdenke:

Jasni su mi oni koji prodaju, ali oni koji kupuju, e oni su mi zagonetka.

Dakle,

@ lopina.
A tko brani vjerovnicima pretvorit svoja potrazivanja u XXX dionica po 1 kn.
Onda je odjednom BVPS ne 300 vec 3 KN.

Isto tako, nikad veca kupnja 14,000 komada.
PO kunu naravno..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ajde lopina nemoj ti mene učiti što je stečaj. I da, radi se o stečaju, a ne o stećaju.

Kao što ti je lebowski napisao, vlasnici se iz stečaja jako rijetko naplaćuju. Ukoliko su dubioze onakve o kakvima se priča (od 500 milijuna do milijarde kuna potraživanja), nema ovdje vajde.
Proizvodnja će se nastaviti naravno u stečaju u ovom slučaju, no isti taj koji će je nastavi, kupiti će imovinu u stečaju. Uskoro ćete iz medija saznati i detalje.

New Report

Close