DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja bi rekao da smo dobili dobar i vrlo pouzdan oscilator – NB (Nenad Bakic). Treba pogledati gdje se gospon Bakic ukrcao i zaobici to u sirokom luku.

MY PRECIOUS!!!!




Nista još nije izgubljeno…..bit će tu jos svašta…. [rolleyes]

ako ne bude blokirana prije otvaranja u 13.00, jedino što će biti je panični pokušaj zaglavljenih dioničara da pobjegnu van bez obzira na cijenu. Bit će i po 10 kn odlična prodaja (ako uopće bude kupnje [bye] )
[/quote]
Pa i 1kn je previše

…mislim… tko će kupiti nešto što ne vrijedi niti 1 kn???…zar je itko lud za ništa dati i 1kn???
…molim vas…tako prozirno drukanje…ako je i samo stečaj to u ovom trenutku može biti samo bolje za DKVS…ali nekako se zaboravlja ono-SA PREUSTROJEM!!!…NE NAVLAČITE NAIVNE DA VAM SUTRA DAJU SVOJE DIONICE ZABADAVA…vi koji pišete ove bedastoće ćete se prvi postaviti na kupnju, ako može i po 25…mislim smiješno…nitko ne piše mjesecima na ovoj temi a sada se našli dušebrižnici raspisati da SPASE one koji imaju dionice…a onda ćete kao i sa HGSP…i nemojte sad pisati da su ove moje misli gluposti…ustvari pišite, baš me briga…pametni vam neće prodati svoje…uživajte dok možete…pozzz…nema ljutiš…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Bit će nažalost ove dionice uskoro i po 15kn

Vjerojatno hoće, ali što s time? ako vrijedi, onda je i 30 kn OK, ali ako ide u stečaj, onda je 15 kn enormno skupo.
Mene jedino zanima, ako netko zna malo bolje objasniti, što znači za male dioničare "stečaj s preustrojem"? Za radnike i firmu je to možda OK jer će se ipak sačuvati dio radnih mjesta, ali sumnjam da to za dioničare donosi išta dobroga jer kad se popišu svi dugovi i imovina i namire vjerovnici, sumnjam da će malim dioničarima išta ostati.
Da ne ispadne druk, ovo pitam čisto zbog stjecanja novog znanja o tim stvarima, najiskrenije – kupnja ove dionice (ako uopće dozvole trgovanje) me ne zanima ni po 1 kn.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

koje gluposti ljudi ovdje pišu na temi, pa to je nevjerojatno…
davnih dana je netko napisao (možda i ja) da je DKVS dobro ulaganje, jer ima imovine, ali ne s ovom upravom; i ovih je dana drek isplivao na površinu…
teza 1. DKVS je pokraden, jer bez obzira na silne kredite (obveze) vidljive u bilanci, nije se napravilo ništa (osim natrpalo džepove, a čije naveo sam gore)
teza 2. DKVS ide u stečaj S PREUSTROJEM; dakle svi vi koji licitirate s cijenom nemojte; preustroj znači da će dio imovine sigurno biti prodan ALI će se i dobar dio obveza MORATI otpisati tako da sve ovo nije nužno loše, dapače kad ode ova nesposobna uprava tko zna?
teza 3. AKO u tako ‘preustrojenu’ DKVS uđe najmoprimac onda će on preuzeti dio radnika i dobit drukati za sebe, a DKVS-u će se ostaviti ‘mrvice’ da vraća ostale, reprogramirane obveze
teza 4. očekujem, ako bude volje vjerovnika, ozbiljne istrage kud je ‘ispario’ novac i vjerojatno uhićenja
teza 5. ako padne ispod 7-8 kn, kupujte
čujemo se nakon ljeta [smiley]



Bit će nažalost ove dionice uskoro i po 15kn

Vjerojatno hoće, ali što s time? ako vrijedi, onda je i 30 kn OK, ali ako ide u stečaj, onda je 15 kn enormno skupo.
Mene jedino zanima, ako netko zna malo bolje objasniti, što znači za male dioničare "stečaj s preustrojem"? Za radnike i firmu je to možda OK jer će se ipak sačuvati dio radnih mjesta, ali sumnjam da to za dioničare donosi išta dobroga jer kad se popišu svi dugovi i imovina i namire vjerovnici, sumnjam da će malim dioničarima išta ostati.
Da ne ispadne druk, ovo pitam čisto zbog stjecanja novog znanja o tim stvarima, najiskrenije – kupnja ove dionice (ako uopće dozvole trgovanje) me ne zanima ni po 1 kn.
[/quote]

Gledam bilancu na dan 31.12.08. i tada je BVPS bio oko 320,00 kn/dionica. Znači da bi nakon prodaje imovine i podmirenja svih vjerovnika dioničarima ostalo 320,00 kuna po dionici. Ne da mi se tražiti bilanca za 2009.g, ali vjerujem da se u godini dana nije ništa tako drastično promjenilo.

Da ne ispadne druk, ovo pitam čisto zbog stjecanja novog znanja o tim stvarima, najiskrenije – kupnja ove dionice (ako uopće dozvole trgovanje) me ne zanima ni po 1 kn.


Osobno bih kupio sve što mogu po jednu kunu. I pričekao par godina.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus




Bit će nažalost ove dionice uskoro i po 15kn

Vjerojatno hoće, ali što s time? ako vrijedi, onda je i 30 kn OK, ali ako ide u stečaj, onda je 15 kn enormno skupo.
Mene jedino zanima, ako netko zna malo bolje objasniti, što znači za male dioničare "stečaj s preustrojem"? Za radnike i firmu je to možda OK jer će se ipak sačuvati dio radnih mjesta, ali sumnjam da to za dioničare donosi išta dobroga jer kad se popišu svi dugovi i imovina i namire vjerovnici, sumnjam da će malim dioničarima išta ostati.
Da ne ispadne druk, ovo pitam čisto zbog stjecanja novog znanja o tim stvarima, najiskrenije – kupnja ove dionice (ako uopće dozvole trgovanje) me ne zanima ni po 1 kn.
[/quote]

Gledam bilancu na dan 31.12.08. i tada je BVPS bio oko 320,00 kn/dionica. Znači da bi nakon prodaje imovine i podmirenja svih vjerovnika dioničarima ostalo 320,00 kuna po dionici. Ne da mi se tražiti bilanca za 2009.g, ali vjerujem da se u godini dana nije ništa tako drastično promjenilo.
[/quote]
Promijenilo se po ovom pokazatelju na bolje jer je DKVS poslovala sa dobitkom te je
BVPS=340.068:1.053.563=322,78 kn
Međutim,nelikvidnost sa ogromnim tekućim obvezama,a kao posljedica neodgovorne uprave koja je
ulazila u razvoj po socijalističkom principu:izgradi tvornice i silose,koje neće nitko odnijeti,a ako ne budemo mogli plačati plačati će država.
Međutim,čak i da su financijska izvješća istinita ni u kom slućaju ne možemo oćekivati da je netko
toliko lud da će platiti punu cijenu.
Uz predpostavku da je imovina /aktiva/od cca 800 mil kn.točno procijenjena prema zakonu
o stečajnom postupku minimalna početna cijena bi bila cca 400 mil kn/polovina stećajne Prema redoslijedu namire:
1 Država-cca 30 mil kn neplačenih obveza za soc.i mir.osiguranje
2.Radnici ispod 10 mil, kn za tri četiri neisplačene plaće
3.Vjetovnic:banke,Žito osijek,HPB/država/ oko 400 mil
4.Postojeći dioničari_vlasnici dobijaju po donici vjerovatno po 1lipu.
Samo iskreno sumnjam da će se naći kupac za 400 mil.kn ,već vjerovatno polovina od toga što bi
značilo da bi vjerovnici mogli naplatiti samo trećinu svojih potraživanja.
I zato očekujem da će vjerovnici ići na reprogramiranje svojih potraživanja,osim radnika i Žita
Osijek koji je potencijalni preuzimatelj.Naravno da Žito Osijek u ovom trenutku koristi priliku da
za mali novac tj samo za sirovinu i zaostale plaće radnicima koristiti veliku imovinu,a najam bi se naplačivao iz postojećeg duga koje Žito potražuje ,a sa kojim je i počela blokada.
Dakle,Žito Osijek ima najveću korist i ovo bi trebalo biti njegovo maslo.
Međutim,nebi trebalo zanemariti i da je država 31% vlasnik dionica,a istovremeno i najveći vjerovnik i da je njen interes da se firma održi,ali da svi vjerovnici malo saviju leđa.To će vjerovatno većina napraviti,osim Žita Osijek ,kojem odgovara situacija:Što gore to bolje.

Nemam ovu dionicu niti je namjeravam kupiti. Ne mogu vjerovati kakve se sve gluposti ovdje pišu. Jednostavno rečeno kod firmi ovakve veličine i ovakvih dubioza nakon otvaranja stečaja ne postoji nikakva šansa da se namire svi vjerovnici i da nakon toga ostane neki iznos za isplatu dioničarima.

Relana vrijednost ove dionice nakon otvaranja stečajnog postupka će biti 0 kn.

Radnici su ukupno najveći dioničari, a po vama trebali bi dobiti 0 kuna nakon stečaja. Zašto onda pokreću stečaj?

Još nešto. Kako je moguće biti godinu dana u blokadi i dugovati radnicima tri plaće?


Radnici su ukupno najveći dioničari, a po vama trebali bi dobiti 0 kuna nakon stečaja. Zašto onda pokreću stečaj?

Radnici pokreću stećaj jer je to jedini mogući način da proizvodnja ponovno krene.A Žito
Osijek bi im isplatio i zaostale plaće.Dok traje blokada poslovanje ne može početi,a sa otvaeanjem
stećaja može.U tom trenutku potraživanja vjerovnika je u stanju mirovanja.A sa pokretranjem
proizvodnje vjerovnici mogu proći bolje,jer je najveća šteta ako tvornice ne rade kao što je sada.
Od dva zla radnici biraju manje,jer ovo sadašnje stanje je najgore.

New Report

Close