DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


eto jel vam Ranko lijepo reko da je banda sve pokrala.je.al nećete slušat. sve se zna ko je i kome i kad. i gdje su ručali i s kim.
e pa kad niste Ranku vjerovali eto vam sad našega župana pa pročitajte sami.

Šišljagić: Đakovština je pokradena – Vlada žurno mora intervenirati!
OSIJEK – Đakovština d.d., očito je, pokradena je – i sad se svi prave ludi. Sirovina je nestala, radnici ne rade, a seljaci su ostali i bez robe i bez novca.
Uprava nas je sve vrijeme obmanjivala o tome tko kome i koliko duguje. Iako nitko sa sigurnošću ne može reći kolika su danas dugovanja Đakovštine d.d., neke se procjene kreću na čak 500 milijuna kuna, od kojih je 250 milijuna kuna dug prema bankama – kazao je Šimo Orešković, regionalni povjerenik Sindikata PPDIV-a.

sve pokralo.ko? pa banda eto ko.zamisli ti ukrali 500 miljuna ej, pa jel ko nadgleda jel ko šta radi.
bem ti kruv joj nije tog bilo u jugoslaviji znalo se šta i kako. ovo ti je danas samo banda kradu ko gdje stigne i eto ti sve kombinate uništili.pa znaš ti kakav je ovo poljoprivredni kombinat bio.ej žito.
ajd

Vaš link


E moj Ranko.Pa prema bilanci od 30.09.2010.su i vrapci na krovovima znali da ste dužni 500 mil kn.
AOP 029 Kratkoročne obaveze 326,.424 mil,kn
AOP 028 Dugoročne obaveze 138.272
Prije dvije godine država je svoj dug pretvorila u dionice po cijeni 300 kn/dokapitalizacija/i na taj
način smanjila kratkoročna potraživanja za 78 mil kn.
Već tada je DKVS bila zrela za stećaj,ali vam je država pomogla.
Sindikalisti vas varaju da uprava laže,jer bi netko trebao znati čitati bilancu.Uprava vas nije lagala
već bježala od istine i pasivno čekala egzekuciju.
S obzirom na investicije,dospjele obaveze,promet nije bilo izlaza.A sada vas blokira nezko tko vas želi preuzeti za mali novac.I blokiraju vam poslovanje da bi vas što jeftinije kupili.
Pa ako imate u ESOP tih 30% dogovorite se sa državom i skupa dobro skinite gaće i prodajte se za
petinu cijene/20% ili po 65 kn dionici/.Kupac će se sigurno naći.
Zar vam nije jasno da ako ste pod blokadom da vam nitko ne može dati pomoć jer se najprije
podmiruju vjerovnici.A oni ne popuštaju jer DKVS ima veliku materijalnu imovinu i znaju da će se
naplatiti.
Normalno da se postavlja pitanje:Koji je to veliki igrač kojem odgovara stanje,što gore to bolje.
Ne osuđujte državu.Ona je pomogla,a sada bi trebali u pregovore:
ESOP,država i vjerovnici.I to će se dogoditi.
Što prije to bolje?
Ne poznajem situaciju na terenu.Možda vi iznutra to i ne možete vidjeti.Sa strane se bolje vidi.

Ranko će tebi nešto reći. slušaj lopina Ranka.jesam ti pričo nekidan o ovome . jesam. pa znam i ja da su ti dugovi u knjigama al ti kažem da je to pokradeno.to se zna. i zna se ko ti je taj veliki igrač o kom pričaš. zna se da je to banda. banda. eto ko. a napiso sam ti ko imenom i prezimenom.zna i Ranko zna i selo. ne vara nas sindikalist. ne znaš ti što se tu događa druže. sve će to izać.ne znaš ti kakvi su to ljudi.ajd

Ja kupio, ako nije probila dno na 30kn nakon ovih vijesti, ni neće.
Sexy kapital ulazi. [thumbsup]

I danas malo jača ponuda na 30.Ali i kupnja malo jača.Danas bez nabildavanja.Izgleda da nećemo
ispod trideset iako promet jača što je dobar temelj za rast.Ali možda rast bude i sporiji,ako se
kupci po 30 zadovolje sa dobiti od 30% do 100% tj sa cijenom od 40 do 60.
Raste i broj transakcija što znaći da bi mogli i u redovno trgovanje.Prošli smo u ovih deset dana
trideset transakcija .U slijedećih dva i po mjeseca još toliko i ulazimo u redovno poslovanje.

eto kad niste Ranka htjeli slušat.a lijepo vam je Ranko reko.al ne.pa bem ti kruv jel vi razumijete kad vam čovjek kaže ko zna.ajd šta ću vam sad

ode u stečaj

Vaš link

Proguglajte malo stecaj s preustrojem…
Ako vrijedi 100 onda neznam zasto Pipunic predlaze samo da iznajmi pogone..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

auuuu, ode ovo u stečaj [shocked]
što će sad biti s dionicama i malim dioničarima DKVS-a? hoće li kao ZDNK biti delistirana s burze?? [cry]

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

http://www.zse.hr/default.aspx?id=28630
Jebat ga. [bye]


Proguglajte malo stecaj s preustrojem…
Ako vrijedi 100 onda neznam zasto Pipunic predlaze samo da iznajmi pogone..


Stećaj sa preustrojem prolazi i veliki General motors.
Ali postoje i neke prednosti.
1.Svi radnici dobivaju otkaz
2.Na posao se vraćaju samo oni koji su potrebni za nastavak proizvodnje,te se rješavaju viška
radnika,koje se može riješiti kroz prijevremene mirovine
3.Za firmu koja je u blokadi ovo je jedini mogući način za nastavak proizvodnje
4.Vjerovnici,a među njima su država za potraživanja za soc. i mirovinsko i HPB su zainteresirani za nastavak poslovanja i naplatu svojih potraživanja
5.U vrijeme stećaja sa preustrojem nema obračuna kamata koje su u devet mjeseci ove godine iznosile "samo"22.8 mil.kn.
6.Država je i najveći dioničar sa 31% i nastojati će sačuv uloženu imovinu od 84 mil kn.sa kojom
je stekla tu imovinu
7,SLPF sa 12% vlasništva će nastojati sačuvatiu svoj ulog
8.Vjerovnici mogu svoja potraživanja pretvoriti u vlasnički udio.
Vjerujem u ovaj scenarij jer je DKVS profitabilna firma,ali koja nije sposobna u kratkom vremenu
vratiti ovako velike kredite.
Vjerujem da će ovo biti dobra prića.
Naravno,ako su financijska izvješća vjerodostojna.
Inaće da DKVS nije bila u blokadi tržila bi se 100 i više kuna bez obzira na loše stanje na ZSE.

Normalno,da se postavlja pitanje:
Što nas čeka sutra.
Da li će biti :Daj što daš.Nažalost nemam ni prebijene kune.Sve ulupa po 30 u DKVS očekujući
ovakav scenarij.

.

Blokirana je, nema sutra ništa.
Na bankamagzin je ova vijest izašla u 11:58, dakle prije trgovanja današnjeg.
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/56928/Default.aspx


Blokirana je, nema sutra ništa.

Nema tu ništa dok se stečaj s preustrojem ne završi, znači negdje oko ljeta a što će tada biti i hoće li se DKVS uopće vratiti na burzu, samo Bog zna
E kolega lopina, kolike si jadnike navukao u financijski krah….

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


Proguglajte malo stecaj s preustrojem…
Ako vrijedi 100 onda neznam zasto Pipunic predlaze samo da iznajmi pogone..


Prema BV vrijedi 328 kn.
Prema likvidnim sredstvima vrijedi nula kn jer ne može poslovati.
Žito Osijek za kojeg se priča želi preuzeti DKVS nema dovoljno sredstava za to jer se trebaju
pokriti velika kratkoročne obaveze.Ali ih interesira najam.Ne najam nego biznis gdje sa malim ulogom žele veliki profi.To i mi svi želimo
Za ovakvu firmu, ćija se imovina amortizira u dugom razdoblju
jedini je izlaz reprogramiranje kredita na duži rok uz maksimalne kamate od 5 do 6%.
Druga varijanta je da vjerovnici svoja potraživanja pretrvore u vlasničke udjele,Naravno da će nastojati da kroz tu prisilnu dokapitalizaciju dobiju dionice ne po 300 kn kao i bogat hrvatska država nego
kao što ste rekli za 20% od BV tj,65 kn.Mislim da bi na to mogla pristati i država jer je i ona jedan
od većih vjerovnika.
Smatram da bi ta cijena eventualne dokapitalizacije nebi trebala biti ispod 100 kn.Mislim da bi to bio dobar posao,jer bi se u kasnije lakše našao kupac po toj a i znaćajno većoj cijeni.
Ako se dogodo taj scenarij oni koji su ulazili po 200 i više,će teško izvući tu cijenu.
To se odnosi i na ESOP dionice.Priča se o nekih 30 %,ali prema SDA imaju samo tričetiri posto.
U svakom slućaju imamo još jednu školu za investitore.
Ja sam aktivni sudionik koji bi se htio školovati i zaraditi, a to želim svima.

New Report

Close