DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nego što je nova u Đakovu kolega, bliži se 11i mjesec? Radnici idu u prijevremenu mirovinu!

čudni se ovdje sveci slave....



Evo i izvješća, likvidnost baš i nije ružičasta…
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DKVS-fin2009-1H-NotREV-N-HR.xls
Ima li još netko da drži ovu dionicu, zamro forum?!

imam ja još 400 kom. i ne pratim uopće već dvije godine,a niti neću još,kad bude blizu 400 kn možda prodam!!!
[/quote]
Možemo se dogovoriti.Imam stotinjak komada.Dajem ih po 200.
50% diskonta nas nelikvidnost.

Ovaj tjedan očekuje se završetak programa koji je za Đakovštinu d.d., koja zapošljava oko 550 randika, radila jedna konzultantska tvrtka pod pokroviteljstvom banke, a koji za cilj ima reprogram ili određeno grace razdoblje na plaćanje dospjelih obveza. Plan je i tvrtku restrukturirati, pronaći strateškog partnera i na taj način izići iz teške situacije. Nama je najvažnije održati proizvodnju, a kroz navedeni program premostiti teškoće – kaže Orešković.

Đakovštini strateški partner
Kako neslužbeno doznajemo, u planu je i da strateški partner postane i većinski vlasnik Đakovštine. Budući da je trećina tvrtke u državnom vlasništvu, a trećina u rukama radnika, navodno postoji volja da se to vlasništvo djelomično objedini i proda strateškom partneru (preostali dio vlasništva nad Đakovštinom u vlasništvu je različitih fondova, nap.).

čudni se ovdje sveci slave....

…hvala za info. a gdje je to objavljeno? volio bi pročitati cijeli članak…Hvala.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

FIJASKO ESOP-A POLJOPRIVREDNIH TVRTKI

Žito zainteresirano i za Đakovštinu d.d.
Objavljeno: 5.11.2009
OSIJEK – Osječko Žito vrlo pozorno prati stanje u Đakovštini d.d., čije je stanje vrlo teško i koja je već duže vrijeme u blokadi jer od te tvrtke potražuje više od 30 milijuna kuna, kaže Marko Pipunić, vlasnik osječke tvrtke Žito.
Pipunić navodi i da su prije nekoliko mjeseci ponudili Upravi model strateškog partnerstva ili nekog oblika povezivanja, što su oni, kako kaže, tada odbili.
– N30
milijuna kuna Žito potražuje od Đakovštine d.d.

ažalost moja procjena vezana uz to društvo nije baš previše optimistična, odnosno mišljenja sam da neće sami uspjeti “preživjeti” jer je nad tvrtkom velika blokada. Budući da i sami imamo velika potraživanja, jako nas zanima sudbina Đakovštine i eventulani drugi krug privatizacije nećemo gledati sa strane. Odluku o privatizaciji treba donijeti većinski vlasnik; mali dioničari i država. No, mi nismo još uvijek dobili nikakvu informaciju o tome jesu li oni dali nekomu konkretan prijedlog o viđenju tog drugog kruga privatizacije. Bez obzira na sve, mi ćemo pokušati zaštititi svoj interes, ali još ne znamo kako jer Đakovština može odabrati partnera i bez natječaja, ciljano i dogovorno jer je ona zapravo privatna tvrtka. Mogu strateškog partnera birati i izravnom pogodbom, a ne natječajem. Ne znam na što se javiti jer nas nije nitko kontaktirao i nitko ništa ne nudi – kaže Marko Pipunić.
Kako doznajemo, nakon kupnje pojedinih tvrtki iz sustava tvrtki bivšeg kombinata IPK Osijek, Hane, PPK Valpovo, PP Ratkovo iz Ratkova u Vojvodini, interesa za VUPIK, Žito u svom širenju ne misli stati.
– Budući da dolaze još teža vremena za poljoprivredu općenito, sigurno je da će mnogo tvrtki manjih, ali ne i lošijih od VUPIK-a i PPK Valpovo biti ponuđeno i na prodaju i to po nižim cijenama. Mi ćemo procjenjivati situaciju i vjerojatno se javljati na natječaje. Naime, dio njih je privatiziran prije nekoliko godina prema ESOP-u (radničko dioničarstvo), što je prema mojem mišljenju bilo samo privremeno rješenje, koje je trebalo poslužiti i da svi ti mali dioničari zarade kada dionice prodaju u drugom krugu privatizacije i dobiju ozbiljnog partnera za daljnji razvoj tvrtke. Sve ukazuje na to da će radničko dioničarstvo u krizi doživjeti potpuni fijasko jer će mnoge tvrtke u stečaj – kaže Pipunić.

Žito bi Đakovštinu za kunu, ako može [tongue] !

čudni se ovdje sveci slave....

i ode naša hebena dkvs u 3pm…imam je nešto, to mogu lijepo zaboraviti


i ode naša hebena dkvs u 3pm…imam je nešto, to mogu lijepo zaboraviti

Firma je pod blokadom cijelu godinu.
Radnici ne primaju plaću već tri mjeseca.
I radnici su ušli u štrajk.
I to je dobro.Najgore je dugoročno umiranje zbog nelikvidnosti.
Žito želi postati strateški partner.Direktor Đakovštine to i prihvaća.Nema drugog izlaza.Potražuju 30 mil kn.I normalno da će za to tražiti udio u firmi.
I to bi trebala biti nova dokapitalizacija,ali naravno ne po 300 kn i ponovno bez friške love koja je jedina šansa za posrnulu Đakovštinu .
Vlasnici Žita Osijek nisu stupidni kao država
koja je svoja potraživanja naplatila dokapitalizacijom po 300 kn po dionici.Morali su uzeti veći kolač.Hvala im jer su bili obilati,
Netko je na predhodnim stranicama postavio nagradno pitanje:Pošto će država prodati svoj udio u firmi od preko 25% jer bi u tom slućaju došlo do obveznog preuzimanja.A Žito postaje ne strateški partner već većinski
vlasnik.Ali država potražuje za socijalno i mirovinsko i mislim da će i država dokapitalizirati ali ne po
300 kn već možda tri puta jeftinije.Sada je idealna prilika za relativno jeftino preuzimanje.
Kako će se postaviti Slavonac kao drugi dioničar sa 12%?Da li će i on prodati svoj udio i po kojoj
cijeni.
Puno pitanja.Puno mogućnosti,ali i zadovljstvo jer sam unutra.
Sutra je novi dan.
Da li ćemo na 20 ili 70.
Po meni bi barem na 60,ali sam dekintiran.I to totalno.Totalno vezan u bedacima/poseban režim/.

nazalost…
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=573&pg=122

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


nazalost…
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=573&pg=122


Tko je analiziraoi bilancu mogao je utvrditi problem nelikvidnosti i veliku kratkoroćnu zaduženost.
I ovo što se danas događa je posljedica loše lividnosti što je dodatno potaknuto krizom u 2009.g.
Ali upravo ovakve firme sa velikom materijalnom imovinom,značajnim tržišnim udjelom i sa krizom likvidnosti postaju interesantne mete za preuzimamje.Žito Osijek se ponudio kao strateški partner,ali uprava je to
odbila.A s obzirom na vlasničku strukturu država ima preko 25%.
Đakovština duguje I HPBu,nisu platili ni obveze za socijalno i mirovinsko ,te bi država sa zeru pamati,a koje najčešće nema ,i sa upucavanjem malo svježe love mogla imati dobru firmu za udaju
i smanjiti gubitke i naplatiti svoja potraživanja,
.
Ovo bi bila idealna meta za ovaj novi interventni fond za poticanje proizvodnje/banke,Roha ,vlada/.
Naravno za nekoliko mjeseci.
Jučer je direktor izjavio da prihvačaju strateškog partnera,Ali meni izgleda da su došli pred zid i da
se radi o ucijeni i neprijateljskom preuzimanju od Žita Osijek.
Ipak država i slavonac kao najveći dionićari trebaju dati zeleno svjetlo,
Svako odgađanje rješenja i dogovora stvara dodatne probleme,Potencijalno štrajk,stečaj.U likvidavciju ne vjerujem s obzirom da je Đakovština najjača firma u tom pasivnom kraju.
Sreća da je kapital veliki
BV je 328

P/BV=31,6/328 =0,096

Naravno ako je bilanaca vjerodostojna.

Ali svi koji su ulazili preko 150 mogu računati na velike gubitke ili čekati.

Ako ide u stecaj a kakti ponase se tako onda si BV mozete komotno smanjiti na 20%.
Barem..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ako ide u stecaj a kakti ponase se tako onda si BV mozete komotno smanjiti na 20%.
Barem..


U Đakovštini ima 550 zaposlenih.Eventualni strateški partner bi radije da Đakovština ide u stećaj jer
mu je to najlakši način da se riješi viška radnika.Preuzimanje i garancija zaposlenosti,a što je
uobičajena šema naših preuzimanja najčešće ohladi potencijalnog kupca.Međutim,ne vjerujem da bi preuzimatelj mogao otkupiti većinski paket od malih dioničara ispod 150 kn po dionici.
Međutim,izvjesnije je da će eventualni strateški partner dobiti 50% udio uz niku nisku cijenu
a to bi stvarno moglo biti i 60 do 70 kn minimalno tj.na 20 % BV i po toj cijeni izvršiti preuzimanje.
Normalno da se postavlja pitanje ,da li će država kao većinski dioničar pristati na takvu varijantu jer je država sa 54 mil dokupila samo četvrtinu firme,a sada bi neki strateški partner manjim
udjelom mogao kontrolirati više od 50%.
Za državu bi bilo da spuši jedanput nego da kontinuirano puši.
Đakovštinu spašava samo novi ulagač koji je spreman uložiti i zaraditi,ali državu kao većinskog treba eliminirati.Vjerujem da će država ponovno spušiti,mi mali dioničari skupa sa njom,a skorup će
pokupiti onaj koji ima keša.
Tipična situacija:Žuto za žuto.
Uzmi ili ostavi.
A ako država ne odstupi agonija Đakovštine se nastavlja.

New Report

Close