DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


_Mrzljak_: ” [color=Gray; font-family:Verdana] dokap se vidi u povećanju pozicije upisani kapital ; i to se vidi u 2007 GFI-ju .. => 238 M -> 316 M = 78 M kako su iste kamate ? pa pogledaj 4Q 2007 su bile 12,8 M a sada su 4,8 M .. nije li to manje ? [/color] ”
1. Fin.obveze su gotovo iste kao i prije godinu

dana s tim što su dugoročne povećane, a kratkoročne smanjene. Uglavnom, efekat dokapitalizacije u ovom dijelu gotovo da nije vidljiv.
2. Kamate isto tako nisu smanjene niti za jotu. Krivo je uspoređivati ih s zadnjim kvartalom 07′ jer se tamo

3. dogodilo nešto što nema veze s redovnim kamatama. Prosjek zadnjih godinu dana je 4-4,5M kn kvartalno.

4. Iznenađuje porast prihoda u odnosu na 1Q 07′, ali nekako sam siguran da se trend neće održati u idućim kvartalima. Sve u svemu, nisam baš zadovoljan.

[color=Gray; font-family:Verdana]

1. Neistina .
KO+DO
Q42006 = 358
Q12007 = 349
Q22007 = 350
Q32007 = 373
Q42007 = 355
Q12008 = 340

Kao što je vidljivo obaveze su u zadnjih 6 kvartala sada najmanje ,
a u odnosu na najveći iznos u Q32007 su sada manje za 33 M kn .. što je cca. 8 % ..
i tendencija je smanjivanje ..

3. Što se tamo dogodilo ?
(što god se dogodilo kamate su godinama na razini 13-15 M kn dok su prošle godine bile 24 M kn,
prilično je jasno kako bi izgledao RDG da su kamate bile na razini 15 M kn, tj. kako bi mogao izgledati ovogodišnji NetoDobitak ako budu kamate na višegodišnjim razinama od 15 M kn )

4. zašto si iznenađen ??

pa ovo je treći kvartal za redom koji ima znatno povećanu prodaju u zemlji ..
(što vrlo jasno pokazuje tendenciju , ovdje su prihodi i dobit prilično stabilni kad se gledaju prošli Fi-jevi
oscilacije među kvartalima su minimalne, što znači da je predvidljivost visoka )

AOP 031 = Prihod od prodaje u zemlji ..

Q32007 61,5 . ( 46,4 ) .. + 32,5 %
Q42007 61 .. . ( 44,6 ) .. + 36,8 %
Q12008 52,6 ..( 35,1 ) .. + 49,9 %

kako je netko rekao ovdje nakon 1Y2007 ;; FI -jevi će biti bolji i bolji ..
naročito u svjetlu budućeg porasta cijene pčenice (2 kn / kg ) i kruha i dr. pekarskih proizvoda ..

– ako sada nisi zadovoljan , kada će biti razloga za zadovoljstvo ?
[/color]

Ja nisam spominjao KO i DO nego financijske obveze koje, umjesto da su se dokapitalizacijom bitno smanjile, vratile su se gotovo na razinu prije dokapitalizacije. Obveze prema dobavljačima ne nose sa sobom fin.troškove (u slučaju da se na vrijeme podmiruju), ali financijske obveze svakako nose troškove kamata. Računao sam na porast dobiti najmanje u iznosu smanjenja troška kamata, ali na žalost to se nije ostvarilo.

Ne kažem da je loše, pogotovo ne na ovim cijenama, ali u ovom dijelu nisu ispunili moja očekivanja.

[color=Gray; font-family:Verdana]
da ali zaboravljaš jednu činjenicu a to je novo postrojenje, pogon
koji je koštao 60 M kn ..

od kuda novac za to ?

obzirom da je jasno da ga nemaju , ili zaduživanje ili dokapitalizacija plus prodaja nekretnina ..
a to se i dogodilo ..

dakle ja mislim da su se zaduživali kako se taj novi pogon radio , nekom dinamikom zaduživanja .
a zaduženje se smanjilo dokapitalizacijom i prodajom nekretnina..

znači FO su sličnih veličina kao prije godinu ili više ; samo što je sada tu i pogon koji donosi 50% povećanje kapaciteta ..
meni se čini to prilično dobra matematika ..

a cijene na burzi uopće ne treba komentirati ; firma koja radi sa dobitkom , po nekim nepisanim pravilima vrijedi bar knjigovodstvenu vrijednost ..
po tom kriteriju ovo je podcijenjena dionica , ok dosta je nelikvidna pa se to u nekoj mjeri poništava ..
[/color]

Cijene zelene pšenice 2 kn-ovoga sam se bojao!

čudni se ovdje sveci slave....


Cijene zelene pšenice 2 kn-ovoga sam se bojao!

“razdoblje jeftine hrane (i energenata) je iza nas” – ovo smo cekali zar ne?… [thumbsup]

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...

Joj, gledam maloprije onu seljčinu (Zdravčević), Bog da mi prosti na izrazu, sad on ne želi da im se nitko ne miješa u prodaju! Kada je pšenica 0,9 kn na svjetskom tržištu žalili su se i radili prosvjede jer nisu htjeli tržišne uvjete, a sada su odjednom najpametniji…uh…
Đakovština je malo “spušila” ove godine i ostala praznih silosa (pisao prije o tome)-Žito iz Osijeka dobro prošlo, sva sreća!

čudni se ovdje sveci slave....

[color=Gray; font-family:Verdana]
danas je malo živnula trgovina i na ovoj dionici ..
a vidjeli smo i skriveni nalog na 127,01 — 30 komada .. promet : transakcijie 5 x 30 kom ..
[/color]


[color=Gray; font-family:Verdana]
danas je malo živnula trgovina i na ovoj dionici ..
a vidjeli smo i skriveni nalog na 127,01 — 30 komada .. promet : transakcijie 5 x 30 kom ..
[/color]

da, pred kraj..
polako se budi potražnja…stalno slušamo o poskupljenju hrane..o atraktivnosti poljoprivredno-prehrambenog sektora..dionice kao dkvs moraju doći u fokus..pogotovo ako nastave kvalitetno poslovati, sanirajući nedostatke..

…ovako je to izgledalo u foto finišu..hehe

Zadnje transakcije
Cijena Količina Iznos Datum
127,01 30 3.810,30 29.4.2008 15:56:47
127,01 30 3.810,30 29.4.2008 15:56:47
127,01 30 3.810,30 29.4.2008 15:56:47
127,01 30 3.810,30 29.4.2008 15:56:47
127,01 30 3.810,30 29.4.2008 15:56:47
a izgleda da ima toga još..odličan buy..[thumbsup]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

i opet o prehrani..info. su sve češće….tržište još uvjek ignorira..

BURZOVNE UZDANICE POSLJEDNJIH DANA OPORAVAK PREHRAMBENOG SEKTORA NA ZSE Zbog skupe hrane u fokusu ulagača dionice prehrambenog sektora
Iako dionice prehrambenih tvrtki u svijetu rastu, analitičari drže da će domaće dionice ovisiti o tržišnom trendu

http://www.poslovni.hr/78316.aspx

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Koji početak

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Nakon što sam prodao na 165 i kupio atpl na 2100 neki su mi malo zamjerali ali evo sad prodao mali dio atpl na 2800 i čekam na kupnji (mada sam prvo pikirao ULPL). ako uspijem kupiti bar sam par prosječnih plaća uštedio. neznam dali sam rekao prije ali 1Q mi se čini dosta dobar. btw čini mi se da se dkvs i bzjk prate u stopu mada dioničari bzjk imaju više razloga za veselje danas ako je vjerovati vijestima s foruma.

pozdrav!

[color=Gray; font-family:Calibri; font-size:16]

Izgleda da je Fima došla do novih sredstava , novaca i da je pokupila ovu tisućicu dionica na ovoj smiješno niskoj cijeni ..

Idemo dalje : ( kako bi neki rekli )

[/color]

New Report

Close