DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja bih još jednom zahvalio kolegi vipy-u što me upozorio na fundamentalnu podcijenjenost gr. sektora[kiss]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ja bih još jednom zahvalio kolegi vipy-u što me upozorio na fundamentalnu podcijenjenost gr. sektora[kiss]

ajde ti objasni sto si ti mislio pod ovim

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

tvoje ocjene fundamentalne podcijenjenosti građ. sektora koje sam uzeo s velikim uvažavanjem i uložio u isti.. prije toga ih uopće nisam gledao..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


tvoje ocjene fundamentalne podcijenjenosti građ. sektora koje sam uzeo s velikim uvažavanjem i uložio u isti.. prije toga ih uopće nisam gledao..

gle, da je fundamentalna analiza jedino sto nam treba za ulaganje, ne bi nam trebalo nista drugo… i ne bi gledali dosta dionica na ovim razinama

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ĐAKOVŠTINA D.D./REDOVNA DKVS-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 132.131 16,66 Skrb. račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 63.423 8,00 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 44.229 5,58 Skrb. račun
4. ĐAKOVŠTINA – NOVI ESOP D.O.O. 26.060 3,29 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA MAXIMUM OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 18.024 2,27 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 18.000 2,27 Skrb. račun + 167
7. PLAVČIĆ TOMISLAV 9.490 1,20 Osnovni račun
8. MATIĆ MIJO 8.866 1,12 Osnovni račun
9. GRBAVAC ZVONKO 7.930 1,00 Osnovni račun
10. ĐAKOVŠTINA D.D. 7.852 0,99 Osnovni račun
Ukupno: 42,37

gdje je nestala kupnja na ovoj nesretnici? ovo maltene nikad nije bilo ispod 100.. a ovo su razine od prije 3 godine..
http://www.rast.hr/en/trziste/grafikoni/DKVS-R-A,ZSE,3.html

plus 70 miliona uspricanog kapitala po nominali od 300 kn..

ako uzmemo da su zatezne kamate koje se sad vise ne trebaju placati 15% to bi znacilo 10 milja kuna manje fin. rashoda ove godine, iliti toliko veca dobit.. a prihodi tek poceli rasti s novom linijom i cak i fima kupuje..
heh kad toda ovo kupi bit ce dzumbusa..[lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ah, kuzim, poceti cemo pisati kad predje 150-160[cool]

dotad[sealed]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ja sam mislio danas nešto napisati ali eto ti si super bio brži ..
da loša situacija na burzi utječe i na DKVS ..
ali ovo je definitivno predobra cijena za ulaz:; do 130 kuna ima cca 500 dionica 65.000 kuna ..
i da nitko to ne počisti :: stvarno loš sentiment vlada ..

inače ja ne navijam za to da Toda kupi ovu firmu; on se već dosta proširio i napravio monopol , a monopol po definiciji nije dobar osim za monopolistu ..

ono što ovdje nedostaje je likvidnost ; ali mislim da će se pri godišnjoj neto dobiti od 10 M kn pojaviti lijepa likvidnost a i cijena više neće biti ispod knjigovodstvene ..

a kada će to biti ? za godinu dana ; ja predviđam, proiciram za sljedeće GFI neto dobit između 5 i 10 M kn ..
da ne zaboravimo prošlogodišnja je 1 M kn ..

..ja više i ne pišem..nema se što analizirati..samo čekati..cijena nerealna , keša nema…

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


..ja više i ne pišem..nema se što analizirati..samo čekati..cijena nerealna , keša nema…

i mene je stanje bacilo u bed , sitno sam dokupio na 120 kn ali s obzirom da sada više nemam keša ne preostaje mi bišta drugo nego čekati da krene i ova dionica. Za početak ne bi bilo loše čišćenje do 130 kn.

K / P
Najbolje ponude [ DKVS-R-A ] Kupnja Cijena
100 115,00
100 105,18
200 105,16
25 105,15
90 105,00
70 103,05
100 100,00

Cijena Prodaja
126,88 95
126,92 100
127,50 38
127,88 90
128,00 40
128,63 90
128,70 65
130,00 50
135,80 141
145,00 145

fino se nakupilo prodaje.. a jucer kad je sve bilo u plusu dkvs na kraju malo u minus.. tak da opet izgleda kao da normalno raste.. a ono u mjestu i u minusu.. heh al nema dzabe ni u stare babe…. prave razine ove dionice su preko 160 gdje je vec 2 godine.. sve sam uvjereniji da je edo bio u pravu.. al se nesto ne javlja.. peca u mutnom[smiley]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


pojašnjenje nekih navoda: Đakovština nije uzimala nove dugoročne kredite za poslovanje tijekom 2007. nego je reprogramirala svoje postojeće kratkoročne obveze kod svojih dviju matičnih banaka. Kod Ministarstva financija dug s osnova neplaćenih poreza i doprinosa i doprinosa nije otpisan nego je izršena dokapitalizacija u zadnjim danima 2007. Obzirom je dio reprogama kreditnih obveza izvršen u IIIQ 2007, a dio u IVQ 2007. za očekivati je puno manje financijske obveze u 2008. osim ukoliko kamate od eskonta mjenica koje su prisutne zbog poboljšanja likvidnosti za tekući business (zalihe žitarica) ne “pojedu” pozitivne efekte zaduženja. Likvidnost poslovanja je bolja, ali je i činjenica da Đakovština uskoro sigurno treba stateškog partnera ili “izdašniju” banku za praćenje tekuće likvidnosti, što je malo teže za vjerovati obzirom na restrikciju i ne baš kvalitetan kreditni rating. Također, uz dobar tržišni brand (a ima ga – TENA) i dobre kapacitete treba raditi na internim snagama (smanjenje nepotrebnog broja zaposlenih, poboljšanje naplate potraživanja naročito iz segmenta poljoprivrede – stočarska hrana, poboljšanje prodaje što je moguće uz poslovno povezivanje s nekim od trgovačkih lanaca ili velikih pekara ili ….).

evo citiram post forumaša Fide .. koji-a je postao samo ovaj jedan post na forum ..

riječnik i stil je vrlo znakovit ..a i sadržaj :

imam dojam da je to netko iz same Đakovštine napisao .. poruke i zaključci su vrlo ohrabrujući ..

New Report

Close