DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sorry blu,. ak sam tebe nagazio
jednostavno mi zasmetalo konstantno drukanje na pojedinim dionicama down, down, bez osnove, a s druge strane vikat kak je djakovstina dobra.

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

hm . . hm ..

dugovi su isti kao i godinu prije ..
s time da je dio prebačen iz kratkoročnih obaveza u dugoročne ..
ostali prihod se smanjio sa 38,8 M kn na 10,6 M kn .. koliko mi je poznato u taj ostali prihod su išle i prodaje nekretnina .. (“stari mlin i pekara” ?) što je možda prije za izvanredni prihod ..

a s druge strane su se kapital i rezerve povečale sa 260 M kn na 339 M kn …

znači ove godine (2007) je manji ostali prihod za 28 M kn a ukupna neto dobit se čak i povečala ..
financijski rashodi su bili 24 M kn (2007) u odnosu na 15 M kn (2006) .. što je razlika od 9 M kn

znači to je ukupno manje prihoda tj dobiti za 37 Mkn .. a ukupni rezultat je u pozitivi unatoč tome ..
po meni je to uspjeh ..

osim toga ove godine sigurno neće biti fin rashod 24 M kn prije negdje bliže 15 M kn . što umanjuje rashode za barem 5 -7-9 M kn ..

a da ne pričamo o projekciji zadnjeg kvartala 2007 na cijelu 2008, jer tek u zadnjem kvartalu se vidi korist od nove investicije u paletu smrznutih proizvoda (15 ! proizvoda ) ..
povećanje sa 45 na 61 M kn prodaje u zemlji u zadnjem kvartalu .. ili povećanje od 35 % .. koje tvrtke su imale ovakvo povećanje ove godine ? od povečanja proizvodnje ne od povećane cijene proizvoda / usluga ?

to što je Todorić poznati neplatiša , to mu nikako ne ide u prilog , i to je poznata stvar , da iskorištava na taj način svoj monopolski položaj .. i da radi pravna država tj. da postoji nači prisilne naplate dugova (kao što postoji za obične građane u slučaju računa za režije) toga ne bi bilo ..
ali mi smo godinama “u isčekivanju pravne države” ..

PS: mislim da je vipy “osvetnički” raspoložen prema nekim mojim analizama na nekim “njegovim” dionicama , pa ovakvnim površnim komentarima pokušava ovu “moju” dionicu diskreditirati ..
mislim to je jadno samo po sebi .. ali ok, razumijem ; ovih dana su ljudi nervozni jer gube ozbiljne količine novca i pitanje je hoće li ga tako skoro uopće povratiti ..

ja sam ovih dana bio i na bidu ali i kupovao po asku .. i dalje ću .. jer sam vrlo zadovoljan GFI-ijem ..[proud][cool]

To mrzljak, sve to stoji.

Nema casha to je problem, naravno ako placanje bude po redu, ako capex nebude velik kao ove godine sto nebi smio onda je ovo vrlo dobro.
Tu se ovigledno vidi kako netko drzi firmu u gacama sa neplacanjem jer prihodi rastu, ajmo neka su i kamate porasle ali kao nece vise, ok to je moguce samo sto treba vratiti dug, samo kako kad nema casha.
Jednostavno je dug prevelik.
Sa cim ce ga vratiti ako trebaju i investirati jos a toda ne placa za robu.
Totalna bedara, da nije toga bilo bi sasvim ok…

Da se razumijemo gfi je dobar po tome sto se vidi da je Uprava DKVS napravila sve sto je u njenoj moci, i povecala prihode i odgodila vracanje duga i to lupila u capex samo neznam da li bi me to trebalo smirti.

Ja sam ovu dionicu dugo gledao i meni bi bilo bolje da opce nema dobiti a da se nesto duga vratilo i da se poboljsala naplata..

Treba gledati i bilancu, ne samo RDIG, a to je problem DKVS-a

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ok slažem se sa tobom BlueMan ..

uprava je osim ovih dobrih (i poštenih) poteza ; napravila i to; da su se okrenuli i drugim retailerima , npr austirjskom Lidl-u koji je očito puno profesionalniji i pošteniju od Konzuma .. u plaćanju onoga što su naručili tj. kupili ..

ali valjda će jednom i ta pravna država proraditi za sve građane podjednako ..

ono što mene dodatno veseli i daje optimizam; je to ; da se sa ulaganjem od 60 M kn povećava kapacitet od 50% !! što je izvanredno po meni ; jer 60 M kn je 10 % aktive / pasive .. znači da bi nekom čak i vrlo malom dokapitalizacijom mogli namaknuti još neke novce za dodatno povećanje kapaciteta .. a stanje na tržištu je povoljno jer se večina tih proizvoda što ih proizvodi dkvs uvozi ..

a ta informacija da mi ( Hrvatska ) uvozimo prehrambene proizvode pored slavonije i dalmacije je tragična da tragičnija ne može biti ..
i tu nam ne može pomoći ni Usa ni Nato ni Bush .. [cool][proud]

Firma je idealna meta za preuzimanje. Unatoč velikom dugu oni posluju s dobiti. U takvoj situaciji svježi kapital lansirao bi ih u nebo. Da je ovo negdje vani, u ponedjeljak bi Đakovština imala novog vlasnika. Ali kod nas je situacija takva kakva je i treba biti strpljen. Sjetite se samo firmi poput Jadroplova koji je 2004. bio u dugovima, s dobrim biznisom i cijenom dionice od 20 kuna. Ili Belja koji se rasprodavao po 50 kuna u ljeto 2005.


Firma je idealna meta za preuzimanje. Unatoč velikom dugu oni posluju s dobiti. U takvoj situaciji svježi kapital lansirao bi ih u nebo. Da je ovo negdje vani, u ponedjeljak bi Đakovština imala novog vlasnika. Ali kod nas je situacija takva kakva je i treba biti strpljen. Sjetite se samo firmi poput Jadroplova koji je 2004. bio u dugovima, s dobrim biznisom i cijenom dionice od 20 kuna. Ili Belja koji se rasprodavao po 50 kuna u ljeto 2005.

Ništa od preuzimanja još, što ne znaći na neće biti za 18 mjeseci, a do tada bi bio zadovoljan s malim pomacima na bolje!

čudni se ovdje sveci slave....

strpimo se još malo, pa ćemo vidjet rezultate za 1Q…
pa nek dođu stručnjaci napisat riječ-dvije ovdje…
inače, fima opako skuplja sa svoja dva fonda…zapravo većinu su kupili na 220+ kn…nisu prodali ni jednu dionicu DKVS…iako su im fondovi u banani…
čini mi se sve da za nekoga oni to lagano skupljaju…
a i država ima dionice po nominali od 300 kn…ak će i bit preuzimanja, neće ić manje od te cijene…


Firma je idealna meta za preuzimanje. Unatoč velikom dugu oni posluju s dobiti. U takvoj situaciji svježi kapital lansirao bi ih u nebo. Da je ovo negdje vani, u ponedjeljak bi Đakovština imala novog vlasnika. Ali kod nas je situacija takva kakva je i treba biti strpljen. ……….

to sam čekao, samo čitam analize na ovoj temi a nitko da spomene ono očito..

…drzava duboko penetrira u vl. strukturu…mjenja obveze za vl. udio i to po zeznutim uvjetima 300 kn po dionici..

..hpf napokon proradio…što se čeka hmmm
[thumbsup]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


PS: mislim da je vipy “osvetnički” raspoložen prema nekim mojim analizama na nekim “njegovim” dionicama , pa ovakvnim površnim komentarima pokušava ovu “moju” dionicu diskreditirati ..

ma da, i tebi je to napravio
[wink][tongue][lol] [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning

_Mrzljak_:

PS: mislim da je vipy “osvetnički” raspoložen prema nekim mojim analizama na nekim “njegovim” dionicama , pa ovakvnim površnim komentarima pokušava ovu “moju” dionicu diskreditirati .. ”

ma da, i tebi je to napravio
[wink][tongue][lol] [lol]


Mrzljak druze,
vjeruj mi u ovom slucaju si kolateralna zrtva.
btw, komentari su povrsni?!
Mislim da nema smisla da idem dublje[wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

da komentari su suvišni ..

laprdanje u prazno , bez dobrih argumenta, bez podloge , bez znanja i iskustva ;
ali to je tako česta pojava u ovom našem kroasanu ..

ništa; sutra me vidite ovdje na bidu 103, 13 kn 200 komada ..
pa ako se nekome ne sviđa dionica , tu sam : udarajte po bidu . meni se sviđa … [cool]

reći da vipy laprda u prazno nakon što je bacio kratku analizu na ovoj temi je više nego bedasto … druga je stvar ne slaganje u mišljenjima …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close