DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


_Mrzljak_: ” he, he, vjeruj mi, neke stvari ne mozes skuziti u fin izvjescu, ako nisi vidio. Moje pitanje je bilo jesu poceli? Kreditori su morali ici na program reprogramiranja kredita znas sto znaci?! Bilo bi dobro da su se izvukli, ali sto ako nisu?[bye]

ok .. ono što znam i što je objavljeno novi pogon investicija = 60 Mkn , vraćanje duga državi putem novih dionica (po nominali 300 kn) od 73 Mkn .. ili ovaj izdatak za investiciju je “poništen” sa smanjenjem ovog duga

kratkoročne obaveze smanjene a dugoročne povećane .. =>

reprogramiranje duga ; po meni je to dobro, vjerojatno su to postigli dogovorom a ne nekom “silom” ..
ne vidim u tome nešto loše .. banka dugoročno više zaradi na kamatama a firma smanjuje kratkoročno zaduženje .. povečava i likvidnost … čini mi se win – win ..

plus : da ova investicija od 60 M kn , je već počela pokazivati prihod i to u povečanju od 37% a kapacitet je povečan 50 % ; znači da još nisu na punom kapacitetu ..
te proizvode što proizvode se dobrim djelom uvoze tako ne zauzimaju tržište nekim domaćim tvrtkama .. i to mi se čini kao plus ..
a financijski rashodi od 25 Mkn znači da otplaćuju kreditite i to skupo plačaju bankama , i dapače to znatno smanjuje neto dobit ..

sad ti reci što si ti mislio da ne valja .. misliš da ne mogu vraćati uopće kredite ? meni se ne čini tako ..


Nisam ekonomist pa bih bio zahvalan kada bi mi netko pojasnio polja AOP039 u odnosu AOP59. Da li “-” znaći povećanje zaliha a smanjenje novčanih sredstava potrebnih za zalihe. Što mislite o tome da je nedovoljno zaliha pribavljeno tokom prošle godine, npr otkup žita, može li se to vidjeti u polju 59.

hm pa piše čitko : promjene u zalihama gotove proizvodnje i nedovršenih proizvoda ..

prošle godine je bila suša ; kao što svi znamo i kao što je bilo i na dnevniku , vjestima , novinama .. i bio je smanjen prinos žita, pšenice .. ali mislim da to nema veze sa ovom pozicijom u izvještaju .. žita je bilo manje ; što znači da su ga morali 1. više platiti 2. kupiti od više ljudi / tvrtki .. ali ukupna količina nije kompromitirana ..

promjene u zalihama ne odstupaju značajno od prošle godine … tu nema nekih problema

PS ; nisam ekonomist :

Meni se čini izvrsno izvješće i poboljšanje je vidljivo u svim stavkama i to znatno pogotovo s obzirom da je prošla godina imala izvanredne prihode možemo gledati da će ovo biti prva pozitivna godina u nizu. Barem se ja tako nadam.

Pitam ovo jer se dosta pricalo o praznim silosima i o tome kako uprava nije riješila kvalitetno otkup žita. AOP 59 se postotno dosta razlikuje, molio bih te pojašnjenje-znaći li minus povečanje zaliha a smanjenje novčanih sredstava ili…

čudni se ovdje sveci slave....

necu biti bad guy pa ti reci sto znaci reprogramiranje duga,
niti cu pisati na ovoj temi

inace, svaki tjedan bi mogao napisati jednu “socnu”( letimicno sam ih vidio 5 koje su [sealed]) stvari za ovu dionicu kao i za vecinu drugih…
isto tako kao sto mozes naci pozitivnih stvari za ovu dionicu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Pitam ovo jer se dosta pricalo o praznim silosima i o tome kako uprava nije riješila kvalitetno otkup žita. AOP 59 se postotno dosta razlikuje, molio bih te pojašnjenje-znaći li minus povečanje zaliha a smanjenje novčanih sredstava ili…

hm .. ok. ajmo dalje pgledaj Poziciju AOP 008 .. to ti je u bilanci .. i tu se vidi povečanje zalih sa 94 na 99.5 M kn ..
znači nema smanjenja zaliha nego ima povečanja od 5,5 M kn .. dakle ništa spektakularno .. mali porast, sljedeći puta pad i tako : to je ciklus poslovanja .. standardno ..

a to što gledaš to je u RDG-u ( Račun Dobiti i Gubitka ) ..
e sad .. kad se potroše neki novci za “materijal” za proizvod to se odmah knjiži u rashod , tj. te novce je firma dala , platila .. e sad ako se proizvod ne proda ne dobiju se novci .. ako se ne dobiju onda bi tu bio iskazan gubitak za veličinu troškova za proizvodnju .. i dalje .. obzirom da su ti troškovi korišteni za proizvode onda se oni iskazuju na strani prihoda kao razlika u zalihama ..

znači ako nešto proizvedeš a ne prodaš ; kao da si na “nuli” .. troškovi u rashodima i promjene u zalihama u prihodima …
kad se zalihe prodaju .. onda se mijenjaju zalihe i mijenja se prihod od prodaje .. i tu nastaje (najčeće) pozitivni scenarij tj veći je prihod od veličine promjene zaliha i nastaje (vidi vraga) dobit ..

a dobit je ono što želimo vidjeti .. [cool]

priznaj da nije tako komplicirano ..[proud]

ovdje se nešto počalo dešavati

imamo rast poslovnih prihoda od cca 10-15 %, e pa toga nije bilo već nko vrijeme
malo skrivaju dobit kroz zalihe
rast financijskih rashoda za 10mil

sve u svemu [thumbsup] za dkvs

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !


ovdje se nešto počalo dešavati

imamo rast poslovnih prihoda od cca 10-15 %, e pa toga nije bilo već nko vrijeme
malo skrivaju dobit kroz zalihe
rast financijskih rashoda za 10mil

sve u svemu [thumbsup] za dkvs


– porast materijalne imovine, a pad troska amortizacije, kreacija u racunovodstvu? [bye]
– TIE ratio 0.8 (ebit/interest cost) – cisti dokaz da firma prozivljava teske trenutke
[bye]
-12.7 mio kuna kamata samo u zadnjem kvartalu – ako se tako na nastavi 12.7X4, sto je realno za ocekivati zato sto imamo povecanje dug obveza)- ocekuje nas samo po ovoj osnovi 52-55 milijuna troska naspram 24 ove godine
– D) Plaćeni troškovi budućeg razdoblja, nedospjela naplata prihoda znacajno povecanje u 2007, da li je to rezultat (pre)ranog priznavanja prihoda
[bye]
– znacajno povecanje potrazivanja od kupaca? retaileri, na celu s Todorice stiscu, a hoce li DKVS moci prebacivati na dobavljace ili ce morati uzeti nove kredite i dodatno opteretiti RDG s kamatama kako bi ovo financirali?
[bye]
– povecanje dugorocnih i smanjenje kratkorocnih – firma nije mogla podmiriti tekuce obveze i dogovara reprogramiranje. Kreditori pristaju pod parolom bolje ista nego nista. Ali, sto ce se dogoditi s equity holderima[bye]
– obveze su se vec ove godine pocele pretvarati u equity, hoce li se razvodnjavati kapital i dalje, Sto to ostaje postojecim dionicarima[bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ej Vipy .. tebi se nekaj pomutilo u glavi ..[cool][cool]

ova firma je po svim parametrima [thumbsup][thumbsup] (ili na drugerskom jeziku : up , up) [proud]


ej Vipy .. tebi se nekaj pomutilo u glavi ..[cool][cool]

ova firma je po svim parametrima [thumbsup][thumbsup] (ili na drugerskom jeziku : up , up) [proud]


firmica je bananeros[wink]
btw, hoces da ti idem LLRB malo izanalizirati… i tam sam primjetio socnih stvari[sealed]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

…vratimo se na 17.3. ove godine… ponuda za kupovinu 58621komada dkvs po 130,00kn je stajala nekoliko sati…

mislite li da potencijalni kupac nije znao kako će izgledati izvješče i zapravo htio potrošit 8 mil. kn na mačka u vreći?
mislite li da potencijalni prodavač (koji još bolje od kupca zna stanje u dkvs) nije jednostavno mogao poklopiti ovog kupca i “uvaliti” mu preskupo ovu kako ju neki vole nazvati “bananeros” firmu?
mislite li da bi i najbolje moguće izvješće u u sadašnjem “stanju svijesti” na burzi promjenilo bilo što vezano uz cijenu ove dionice?

strpljenja dakle i pustimo velike da odluče gdje u budućnosti vide ovu dionicu…

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...

Ajde vipy nije bas sad tako strasno, iako nije ni dobro.
Jer….
Istina je da je dug velik, da ne kažem prevelik i do maksimuma je vec nabijen.
Tu je negdje 100% debt to equity.
S tim da nije bilo dokapa vec se dug prema drzavi pretvorio pretvorio u equity, dakle nema friskog casha sto jos vise pogorsava stvari.,

Istina je i da imaju strasno velika nedosjela potrazivanja prema Konzumu pretpostavljam i ogromne kamate.

Povecanje duga je islo na ovaj novi capex koliko vidim.
Jest, reprogramiralo se na duzi rok, no tu nebih jos toliko panicario, zasad..

Kljuc lezi u tome koliko ce moci dalje investirati a morati ce barem 15 milja godisnja u capex davati uz skoro tolike kamate.

duga vise nece dobiti, to je sigurno jer su na granici vec.
, dakle moraju izvlaciti svoj FCFE.

Od kud?
dobit milju, amort taman kolike su kamate.
dakle ostaje WC, a tu je veliko pitanje koliko ce moci..

Casha nesto imaju da nije kriza, ali nije ni dobro.

Firmu drzi Todoric u saci..
Ako jos vise oduze naplatu nece biti dobro.

Ima pravo vipy, mozda ne toliko lose ali slazem se dosta.

Prestanite gledati jednu stavku dobit i prihode,
Probajte malo vrtiti slobodni cash i sta mogu sa njim napraviti.

Iako mora se priznati i da firma kihne opet su joj net asseti veci od cijene, koliko ste rekli i to puno veci, tako da po tome nebi trebalo biti problema, ali sto se tice businesssa malo su na rubu ..

dosta ce pokazati ova i sljedeca godina.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close