DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ko se s kim dogovorio o cemu??


Ajmo insajderi, kakav je dogovor pao? i dali je?

Dogovorili su se da će se dogovoriti!!!

ne, dogovorili su se da će izaći na put prema dogovoru

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


tocno je da je dioki investirao u recesiji milijune.
od kuda?
pa naravno kad nije placao dobavljace.
To dobro sava zna samo ne zeli priznati.

Predvidjanja vidovitog milana
0-3 mjeseca blokada racuna
3-6 mjeseci galama na i ostale kako im nedaju da rade, kako je to x mjesta, kako je to izvoznik, bla bla bla
6-12 mjeseci stecaj ili preuzimanje od strane banke.


Inu, Banke Hep jel to Roha pomrsio račune pa dok se međusobno ne dogovore ne mogu ni s tvrtkom il je sad samo pitanje vrmena koja će od ove tri prva popustit.
Ajmo ko zna nek javi tko se tu na koga vadi i poziva.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva

Putin hoće LNG na Crnom moru, Južni tok je u zamahu. Nabucco ga slijedi, mislim da bi se ponovno mogla zahuktati priča oko LNG na Krku, energetska neovisnost i dobavni pravci ključna su pitanja stabilnosi europske unije


tocno je da je dioki investirao u recesiji milijune.
od kuda?
pa naravno kad nije placao dobavljace.
To dobro sava zna samo ne zeli priznati.

Predvidjanja vidovitog milana
0-3 mjeseca blokada racuna
3-6 mjeseci galama na Inu, Banke Hep i ostale kako im nedaju da rade, kako je to x mjesta, kako je to izvoznik, bla bla bla
6-12 mjeseci stecaj ili preuzimanje od strane banke.

Koje dobavljače čovječe….Pa nismo mi Konzum ili Pevec …….Mi imamo par dobavljača i kraj priče.
Dobavljači koji opskrbljuju Žitnjak – Ina uglavnom – pokušali su loviti u mutnom. Ali dobavljač koji opskrbljuje Krk ostao je mrtav – hladan. Pojačao kreditiranje!!!!!
Dakle proizvodnja na Krku ide neovisno od Ine.

Glede ovih 470 milja investicija – kad bolje pogledaš bar 200 milja je u materijalnim troškovima – e pa sada ti računaj koliki je gubitak Diokija iz poslovanja.
Prema tome ostajem kod svog navoda – Dioki sve svoje investicije financira iz poslovnih aktivnosti!!!!
A malo je takvih u RH.


Glede ovih 470 milja investicija – kad bolje pogledaš bar 200 milja je u materijalnim troškovima – e pa sada ti računaj koliki je gubitak Diokija iz poslovanja.
Prema tome ostajem kod svog navoda – Dioki sve svoje investicije financira iz poslovnih aktivnosti!!!!
A malo je takvih u RH.

sava,
ja ne mogu ovo vjerovati.
Normalno bi bilo da su svi ovi troškovi kapitalizirani i da se vide u stavci Amortizacije.
Sve drugo bi bilo suludo.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Glede ovih 470 milja investicija – kad bolje pogledaš bar 200 milja je u materijalnim troškovima – e pa sada ti računaj koliki je gubitak Diokija iz poslovanja.
Prema tome ostajem kod svog navoda – Dioki sve svoje investicije financira iz poslovnih aktivnosti!!!!
A malo je takvih u RH.

sava,
ja ne mogu ovo vjerovati.
Normalno bi bilo da su svi ovi troškovi kapitalizirani i da se vide u stavci Amortizacije.
Sve drugo bi bilo suludo.
[/quote]

…bio sam siguran da dosta znam o računovodstvu i da uglavnom uspješno analiziram financijske izvještaje, poslije postova K-PAXA pomislio sam da nemam pojma …ili možda čovjek lupa po zadatku …

@predragm
Ne znam što ti je ovo značilo -‘po zadatku’?
Ja sam samo komentirao savinu tvrdnju da se investicijska ulaganja knjiže pod operativne troškove. Investicija se amortizira kroz n godina i ulazi sa jednim dijelom u trošak, dok se operativni troškovi knjiže u punom iznosu u trošak i to ima direktan impact na RDG.
Prva stvar koju ti gleda revizija je upravo ovo.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



@predragm

Ne znam što ti je ovo značilo -‘po zadatku’?
Ja sam samo komentirao savinu tvrdnju da se investicijska ulaganja knjiže pod operativne troškove. Investicija se amortizira kroz n godina i ulazi sa jednim dijelom u trošak, dok se operativni troškovi knjiže u punom iznosu u trošak i to ima direktan impact na RDG.
Prva stvar koju ti gleda revizija je upravo ovo.

Mislim da nije korektno da insaideri bacaju crnilo u oči forumašima kojima je jedini cilj stvoriti što realniju sliku.
Znam o čemu pričaš i nisam rekao da je neistinito ali i ti i Savo dozirate samo ono što stvara pozitivnu sliku.
To je odgovor na "što znači po zadatku".

Istina je da da su investicijska ulaganja bila uglavnom na teret poslovnih aktivnosti, ali onda u istoj rečenici treba dodati koliko je povećanje dugoročnih, a pogotovo kratkoročnih obveza i odgođenog plaćanja! Nadam se da ti je jasno …
Sada ja postavljam pitanje zašto komplicirano, npr. preko amortizacije, materijalnih troškova ili neznam još čega raspravljati o uspješnosti poslovanja i zaduženosti kada ima konkretnih i jednostavnih metoda.

zaduženost = ukupne obveze/ukupna imovina
vlastito financiranje = glavnica/ukupna imovina
ukupno financiranje = ukupne obveze/glavnica
faktor zaduženosti = ukupne obveze/ zadržana dobit + amortizacija
stupanj pokrića 1. = glavnica/ dugotrjna imovina
stupanj pokrića 2. = glavnica + dugoročne obveze/ dugotrajna imovina

o likvidnosti, ekonomičnosti, profitabilnosti i dr. u sljedećem postu, a vi se potrudite pa uvrstite podatke koje spominjete možda i drugim forumašima otvrite oči.
Pozdrav i bez ljutnje, sve je u dobroj namjeri kao i uvijek ..

@predragm
Ja nastojim objektivno pisati. Nimalo mi se ne sviđa situacija oko DIOK-ija. NIsam tip kao sava koji će u svemu nalaziti da je to super i to treba tako biti i da je u biti sve OK.
Definitivno situacija nije OK, ali ne zato što business nije dobar, tehnologija nije dobra i dr. već što je sve užasno netransparentno, previše nekih ‘podzemnih’ aktivnosti o kojima čitamo iz novina i slično.
Ja ne tvrdim da je ovdje med i mlijeko i definitivno nikome ne sugeriram ni kupnju ni prodaju.

Ovdje su mogući i krajnje ružičasti scenariji (proradi VCM/PCV, dobra cijena na tržištu, LNG i dr.), ali i krajnje crni scenariji (firma postane nelikvidna, ne plaća dobavljačima, ode u blokadu, neko pokrene stečaj)

Ali, vidim da bi najbolje bilo da se suzdržim od bilo kakvog pisanja ovdje. Pozdrav, ubuduće vas čitam, ali ne javljam se više.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Jezicu-u-preuzimanju-Diokija-pomagali-Sanader-i-Zuzul?homesrclink=carousel

Pa tu se puca iz svih mogućih oružja.
Aj nek neko koje upućen kod ovih kaj hoće preuzet tvrtku veli jel se misli potpuno ugasit proizvodnja na svim lokacijama tvrtke ili samo na nekim.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

New Report

Close